Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 6:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř srp 12, 2015 10:10 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
miram píše:
.....Hydraulic Press vs. Angel Juicer
https://www.youtube.com/watch?v=-roFYa1wPpk....

Dik Miram, mrknul jsem jen na porovnani co tu uvadim. Samozrejme chybi porovnani cen. Ale treba to cisteni Angela neni nic moc.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 13, 2015 9:27 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
miram píše:
7 litru mrkvove stavy (z 10 kg mrkve) za 32 minut ...pro komercni vyuziti
Angel Juicer Commercial 20K - Mini
https://www.youtube.com/watch?v=HtQj3t-PshM

Hydraulic Press vs. Angel Juicer
https://www.youtube.com/watch?v=-roFYa1wPpk

Angel vs. Vertical Single Auger Juicer
https://www.youtube.com/watch?v=mOPDIKfulgg

Super Angel juicer compared to the Norwalk juicer
https://www.youtube.com/watch?v=HN9XeI1Mynw

Mrkev odstavite skoro na vsem, ale zkuste porovnat odstavovace pri odstavovani vojtesky, jetele, oregana, rapikateho celeru, rebricku, pampelisky, koprivy, svizele, aronie, atd.
To je to co primarne odstavuji do zelenych stav.
Bez Angela nemate zadnou sanci.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Můžu se zeptat jaký kdo používáte odšťavňovač, který se dobře a jednoduše čistí,který kvalitně odšťavňuje a který nestojí balík? Mě třeba zaujal tento,ale protože s tím zatím zkušenost nemám, tak se ptám,jestli byste ho brali taky nebo byste tomu něco vytkli či znáte dokonalejší.
http://www.philips.cz/c-p/HR1871_70/-

Tak je otázkou co si od toho slibujete, nicméně odstředivé odšťavňovače mají prostě své limity a nad ně se dostat prakticky nemohou, tedy výsledkem je podstatně horší výtěžnost a horší produkt i když mají relativně slušnou cenu, což se zde již mnohokrát probíralo. Osobně bych na přechodnou dobu koupil za pár korun nějakou starou šlupku na Aukru a šetřil na dvouhřídelový odšťavňovač. Pak bych šlupku hodil do kontejneru a využíval kvalitní přístroj, třeba Angela, což je naprosto někde jinde, porovnání není ani možné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 9:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Ani ta desetilata zaruka Vas bohuzel neuchrani pred tim, aby Angel takto dopadl. Primarni problem je ucpane sito.
Umyji ho a ulozim do sklenice s vodou, je stale ciste a ani jedna dirka neni ucpana.
Sekundarne je pak treba kazdeho pul az trictvrte roku vymenit O-Krouzek a pred O-krouzek na hnaci hridel navleknout distancni podlozku.

Inzenyr

Tak určitě se vyplatí uvedené díly vyměnit jde o pár korun, ale já tam zatím mám vše původní a přemýšlel jsem proč. Já totiž občas namočím prst do olivového oleje a dám kapičku na obě hřídelky jak na přístroji, tak na výstupu do síta a tím patrně chráním ten těsnící kroužek a on se nevydírá. Primárním důvodem nebylo chránit ten těsnící kroužek, ale druhou hřídel se silonovým futerm, které se na můj vkus dost opotřebovávalo a s olejem ten problém zmizel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 10:24 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jarda píše:
Tak určitě se vyplatí uvedené díly vyměnit jde o pár korun, ale já tam zatím mám vše původní a přemýšlel jsem proč. Já totiž občas namočím prst do olivového oleje a dám kapičku na obě hřídelky jak na přístroji, tak na výstupu do síta a tím patrně chráním ten těsnící kroužek a on se nevydírá. Primárním důvodem nebylo chránit ten těsnící kroužek, ale druhou hřídel se silonovým futerm, které se na můj vkus dost opotřebovávalo a s olejem ten problém zmizel.

To namazani olejem samozrejme O-krouzku vyrazne prospeje. Primarni problem je v ucpani druhe a treti tretiny sita. Pak se samozrejme silne zvysuje zpetny tlak smerem k pohonne jednotce. U toho odstavovace co jsem zde daval fotografii byla obe casti sita skoro na 100% ucpane. U mne to byl stejny pripad, kdy jsem az po poskozeni prevodovky zjistil, ze mam sito totalne ucpane. Ted sito po umyti necham namocene ve vode a nemam ucpanou jedinou dirku, aniz bych ho musel cistit nejakou chemii.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 10:32 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jarda píše:
kov píše:
Můžu se zeptat jaký kdo používáte odšťavňovač, který se dobře a jednoduše čistí,který kvalitně odšťavňuje a který nestojí balík? Mě třeba zaujal tento,ale protože s tím zatím zkušenost nemám, tak se ptám,jestli byste ho brali taky nebo byste tomu něco vytkli či znáte dokonalejší.
http://www.philips.cz/c-p/HR1871_70/-
Tak je otázkou co si od toho slibujete, nicméně odstředivé odšťavňovače mají prostě své limity a nad ně se dostat prakticky nemohou, tedy výsledkem je podstatně horší výtěžnost a horší produkt i když mají relativně slušnou cenu, což se zde již mnohokrát probíralo. Osobně bych na přechodnou dobu koupil za pár korun nějakou starou šlupku na Aukru a šetřil na dvouhřídelový odšťavňovač. Pak bych šlupku hodil do kontejneru a využíval kvalitní přístroj, třeba Angela, což je naprosto někde jinde, porovnání není ani možné.

Ti lide se neustale ptaji, aniz by si precetli jediny prispevek ve vlakne, protoze by takovyto dotaz pravdepodobne nikdy nenapsali. Odstredivy odstavovac ma jedine plus a to cenu, dal uz ma jenom same minusy. Dale nechapu, proc lide kladou hlavni duraz na cisteni a ne na kvalitu stavy a vyteznost. Priprava potravin k odstavovani zabere kolem pul hodiny, pokud neodstavuji pouze jablka nebo mrkev, ale stavu jako hlavni jidlo a Angel mam umyty do ctyri minut s tim, ze zadnou drt nesplachuji do odpadu, ale peclive ji setru do odpadkove nadoby a pak teprve dily umyji.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
To namazani olejem samozrejme O-krouzku vyrazne prospeje. Primarni problem je v ucpani druhe a treti tretiny sita. Pak se samozrejme silne zvysuje zpetny tlak smerem k pohonne jednotce. U toho odstavovace co jsem zde daval fotografii byla obe casti sita skoro na 100% ucpane. U mne to byl stejny pripad, kdy jsem az po poskozeni prevodovky zjistil, ze mam sito totalne ucpane. Ted sito po umyti necham namocene ve vode a nemam ucpanou jedinou dirku, aniz bych ho musel cistit nejakou chemii.

Inzenyr

Tak to namočení ve vodě je určitě ideální, nic zaschnout nemůže, ale zase to někde na lince překáží, což u malé kuchyně nemusí lidem vyhovovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 18, 2015 6:56 am 
Offline

Registrován: pát říj 02, 2009 4:54 am
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
inzenyr píše:
Jarda píše:
Tak určitě se vyplatí uvedené díly vyměnit jde o pár korun, ale já tam zatím mám vše původní a přemýšlel jsem proč. Já totiž občas namočím prst do olivového oleje a dám kapičku na obě hřídelky jak na přístroji, tak na výstupu do síta a tím patrně chráním ten těsnící kroužek a on se nevydírá. Primárním důvodem nebylo chránit ten těsnící kroužek, ale druhou hřídel se silonovým futerm, které se na můj vkus dost opotřebovávalo a s olejem ten problém zmizel.
To namazani olejem samozrejme O-krouzku vyrazne prospeje. Primarni problem je v ucpani druhe a treti tretiny sita. Pak se samozrejme silne zvysuje zpetny tlak smerem k pohonne jednotce. U toho odstavovace co jsem zde daval fotografii byla obe casti sita skoro na 100% ucpane. U mne to byl stejny pripad, kdy jsem az po poskozeni prevodovky zjistil, ze mam sito totalne ucpane. Ted sito po umyti necham namocene ve vode a nemam ucpanou jedinou dirku, aniz bych ho musel cistit nejakou chemii.

Inzenyr

Díky těmto příspěvkům vidím, že jsem totálně zanedbala preventivní údržbu. Po bezproblémovém pětiletém užívání se mi zlomila rukojeť u čistící štětky. Vyhodila jsem ji a koupila si obyčejnou, ale ne tak důkladnou (značková stojí 365 korun). Nedávno jsem pod motorem našla tmavou tekutinu páchnoucí po motorovém oleji a prodejce mi sdělil, že je motor potřeba vyčistit a dávat si pozor na usazeniny na sítu. Po podrobném prozkoumání jsem zjistila, že síto je propustné asi napůl. Co nejdřív si pořídím originální štětku a ráda bych motor nechala odborně ošetřit. Nevíte, jestli to lze někde v Praze? Prodejce sídlí v Českých Budějovicích. A jak se mám účinně zbavit usazenin na sítu? Jsou zatvrdlé a ani 24hodinové odmočení v octu nepomohlo. Zkoušela jsem propíchat síto jehlou, je to šílená piplačka a ani ta nejtenčí nestačí na jeho nejužší část. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 18, 2015 11:10 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ditac píše:
Díky těmto příspěvkům vidím, že jsem totálně zanedbala preventivní údržbu. Po bezproblémovém pětiletém užívání se mi zlomila rukojeť u čistící štětky. Vyhodila jsem ji a koupila si obyčejnou, ale ne tak důkladnou (značková stojí 365 korun). Nedávno jsem pod motorem našla tmavou tekutinu páchnoucí po motorovém oleji a prodejce mi sdělil, že je motor potřeba vyčistit a dávat si pozor na usazeniny na sítu. Po podrobném prozkoumání jsem zjistila, že síto je propustné asi napůl. Co nejdřív si pořídím originální štětku a ráda bych motor nechala odborně ošetřit. Nevíte, jestli to lze někde v Praze? Prodejce sídlí v Českých Budějovicích. A jak se mám účinně zbavit usazenin na sítu? Jsou zatvrdlé a ani 24hodinové odmočení v octu nepomohlo. Zkoušela jsem propíchat síto jehlou, je to šílená piplačka a ani ta nejtenčí nestačí na jeho nejužší část. Děkuji

Sito bych nejdrive po pouziti odstavovace a umyti nechal stale namocene ve vode, material usazeny v dirkach postupne nabobtna. Jak radi Jarda nasledne bych zkusil pouzit koncentrovane SAVO pro bazeny. Zkousel jsem desinfekcni SAVO, ocet, koncentrovany prostredek na obklady od firmy Mellerud, nic s temi ucpanymi dirkami nehnulo. Je to v podstate vodni kamen, takze skutecne posledni moznosti byla jehla. Kazdy den jsem propichal par direk, ale je to opravdu piplacka a chce to lupu nebo hodne dobre oci.
Jinak na te nove stetce doporucuje Jarda hned prilepit stetiny vterinovym lepidlem.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 6:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Sito bych nejdrive po pouziti odstavovace a umyti nechal stale namocene ve vode, material usazeny v dirkach postupne nabobtna. Jak radi Jarda nasledne bych zkusil pouzit koncentrovane SAVO pro bazeny. Zkousel jsem desinfekcni SAVO, ocet, koncentrovany prostredek na obklady od firmy Mellerud, nic s temi ucpanymi dirkami nehnulo. Je to v podstate vodni kamen, takze skutecne posledni moznosti byla jehla. Kazdy den jsem propichal par direk, ale je to opravdu piplacka a chce to lupu nebo hodne dobre oci.
Jinak na te nove stetce doporucuje Jarda hned prilepit stetiny vterinovym lepidlem.

Inzenyr

Já dávám SAVO na studny, nechám v něm síto ponořené tak 15-20 minut a síto je jako nové. Dělám to tak, že dám do takové té hranaté formičky na paštiku igelit, naliji SAVO, mě stačí jedna flaška, ale mám pod tím igelitem různé dřevěné podložky, což potřebný objem SAVA dost zmenší. Pokud tam podložky nebudou, bude potřeba koupit dvě flašky. Po vyčištění sítka SAVO sliji zase do flašek a manželka s ním leští záchody a umyvadla. Nazmar tedy nepřijde ani kapka, myslím, že to je docela dobrý postup.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 07, 2015 2:36 pm 
Offline

Registrován: ned bře 09, 2014 1:10 pm
Příspěvky: 2
Já jsem dostal odšťavňovač Concept LO 1740 http://www.levneelektro.cz/p555967-prip ... juicer,jen mě vadí,že ve šťávě je tolik vlákniny.Nevím,jak zdravé je pít šťávu s vlákninou,ale já si to nakonec zcedím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 07, 2015 2:56 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
jidek píše:
Já jsem dostal odšťavňovač Concept LO 1740 http://www.levneelektro.cz/p555967-prip ... juicer,jen mě vadí,že ve šťávě je tolik vlákniny.Nevím,jak zdravé je pít šťávu s vlákninou,ale já si to nakonec zcedím.

S vlakninou ve stave neni problem, pokud odstavujete ovoce, tak vlaknina zpomaluje vztrebavani cukru, coz neni nijak na zavadu.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 07, 2015 5:07 pm 
Offline

Registrován: ned bře 09, 2014 1:10 pm
Příspěvky: 2
Hlavně zeleninu, červenou řepu,mrkev,celer,okurku,nebo bramboru.Zcezená šťáva je daleko chutnější,jen jsem chtěl vědět,jestli se nepřipravuji o něco zdravého,nebo naopak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 07, 2015 6:05 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
jidek píše:
Hlavně zeleninu, červenou řepu,mrkev,celer,okurku,nebo bramboru.Zcezená šťáva je daleko chutnější,jen jsem chtěl vědět,jestli se nepřipravuji o něco zdravého,nebo naopak.

Nevim jak tento odstavovac, ale Angel naopak dokaze ovoce a zeleninu zbavit pesticidu od 30% do 90%.
Pestocidy zustavaji v odpadu, protoze nejsou udajne rozpustne ve vode.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 09, 2015 1:58 pm 
Offline

Registrován: pát črc 18, 2014 9:43 pm
Příspěvky: 34
Nejvetsi(byvaly) prodejce Angel Juiceru v Australii - http://www.angeljuicer.com.au/ :
"We have had some serious issues with some electrical control boards on all Angel Juicer models since early 2014 through to March 2015, which has resulted in too many service enquires / warranty claims, to which the manufacturer is not addressing adequately;
Likewise the manufacturer refuses to improve the quality of the Silicon Rings, which can break too easily;
While we have helped the manufacturer to double in size several times since 2006, they have become very complacent with quality control and back end service, to the point that we have now decided to discontinue importing the juicer into the country as of 20th March 2015"

Volne: "Uz neprodavame Angely, protoze se zacly hodne srat."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz