Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř zář 25, 2024 4:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 8:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
Pokud bych do kefíru rozmixoval česnek a cibuli nezabije to ty laktobacily?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
rADo píše:
Pokud bych do kefíru rozmixoval česnek a cibuli nezabije to ty laktobacily?

Ne s tím nebude problém, laktobacily se s česnekem nijak neperou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 9:32 am 
Offline

Registrován: sob dub 10, 2010 11:31 am
Příspěvky: 16
Jak má chutnat kefír? Myslela jsem, že to bude hodně podobné tomu z obchodu.Mám ho jen malinko nakyslý.Vyrábím si kefír z selského mléka, normálně z obchodu. Kupuji to netučnější, čerstvé. Nemám možnost sehnat čerstvě nadojené, jsem z průmyslové oblasti.Tak nevím, koukala jsem na to video v Receptáři, a tam byl i pěkně hustý. Prosím napište jaké máte zkušenosti, vy co ho děláte z mléka z obchodu. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Inna píše:
Jak má chutnat kefír? Myslela jsem, že to bude hodně podobné tomu z obchodu.Mám ho jen malinko nakyslý.Vyrábím si kefír z selského mléka, normálně z obchodu. Kupuji to netučnější, čerstvé. Nemám možnost sehnat čerstvě nadojené, jsem z průmyslové oblasti.Tak nevím, koukala jsem na to video v Receptáři, a tam byl i pěkně hustý. Prosím napište jaké máte zkušenosti, vy co ho děláte z mléka z obchodu. Díky

To dost záleží i na teplotě ve které vzniká a na množství použité houby. Nyní zpočátku ho dělejte celý den v normální pokojové teplotě na kuchyňské lince a teprve, až se houba namnoží, můžete polovinu času dotáhnout v ledničce, což proces zpomaluje, ale zvýší hustotu. Jinak to mléko vyhovuje a běžně s ním není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 11:46 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Chcem sa opýtať na takú kozmetickú chybičku krásy. Keď sa nechá kefír v chladničke ešte 1-2 dni úplne dozrieť, tak sa na povrchu vytvorí asi cca 2,5 cm vrstva vody. Čo stým robíte? Vyliať alebo rozmiesať? Pýtam sa z dôvodu, aby som náhodou nevylieval vzácne baktérie. Keď to takto dva, tri dni po sebe odlejem, tak sa mi zdá, že kefír naberie ešte viac na hustote.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 12:09 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Jardo,tak teprve dnes jsem mela moznost ochutnat kefir z houbicek a reknu Vam-VYBORNE! Mam dnes 5.den navratovky po 26.dnech pustu a jsem zvedava,co to se mnou udela. \":D\"
Pozila jsem jej pred cca 4hodinami a zatim mam jen OK pocity.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Chcem sa opýtať na takú kozmetickú chybičku krásy. Keď sa nechá kefír v chladničke ešte 1-2 dni úplne dozrieť, tak sa na povrchu vytvorí asi cca 2,5 cm vrstva vody. Čo stým robíte? Vyliať alebo rozmiesať? Pýtam sa z dôvodu, aby som náhodou nevylieval vzácne baktérie. Keď to takto dva, tri dni po sebe odlejem, tak sa mi zdá, že kefír naberie ešte viac na hustote.
Ďakujem

To je normální stav oddělování syrovátky a máte dvě možnosti. Buď to rozmíchat a vypít, nebo několikrát odlít a takto zahuštěný kefír, nalít do plátýnka umístěného v cedníku a nechat syrovátku vykapat. Klidně ji můžete vypít samostatně a zbytek vykapává cca dva dny zavěšený v tom plátýnku. Tímto vám vznikne vynikající tvaroh, který klidně můžete nechat uzrát na sýr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Maria píše:
Jardo,tak teprve dnes jsem mela moznost ochutnat kefir z houbicek a reknu Vam-VYBORNE! Mam dnes 5.den navratovky po 26.dnech pustu a jsem zvedava,co to se mnou udela. \":D\"
Pozila jsem jej pred cca 4hodinami a zatim mam jen OK pocity.

To by mělo fungovat, protože se jedná o naprosto ideální produkt pro střevní trakt a v rozumném množství určitě neuškodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 9:45 pm 
Pane Jardo, manžel byl dnes tak aktivní, že mi propral tibetskou houbu pod tekouci vodou. Myslíte,že ji ted můžu vyhodit nebo z ní dál můžu dělat kefír?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 6:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Pane Jardo, manžel byl dnes tak aktivní, že mi propral tibetskou houbu pod tekouci vodou. Myslíte,že ji ted můžu vyhodit nebo z ní dál můžu dělat kefír?

To musíte vyzkoušet, ale určitě jí to dobře nedělá a bude to mít na kvalitu negativní vliv. Pokud bude kefír hořký, tak to možná bude problém, ale většinou se zase nastartuje, nicméně to chvíli trvá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 10:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
dobry den. odebiram cerstve kozi mleko jednou tydne, nijak ho tepelne neupravuji, pouze skladuji v lednicce a postupne kefiruji. po 4-5ti dnech uz mleko trochu kysne. vysledny kefir je pomerne ridky a ma jakoby vyraznejsi "riz", coz se projevuje i v sirne patlanine, kterou z nej pak vyrabim. muze byt kefirovani kysnouciho mleka na zavadu? dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 4:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
dobry den. odebiram cerstve kozi mleko jednou tydne, nijak ho tepelne neupravuji, pouze skladuji v lednicce a postupne kefiruji. po 4-5ti dnech uz mleko trochu kysne. vysledny kefir je pomerne ridky a ma jakoby vyraznejsi "riz", coz se projevuje i v sirne patlanine, kterou z nej pak vyrabim. muze byt kefirovani kysnouciho mleka na zavadu? dekuji.

V zásadě to ničemu nevadí, akorát je tam ta vyšší kyselost a pokud vám ta kyselost nijak nevadí, tak se nic neděje a není se čeho obávat. Vhodnější je asi odhadnout tu dobu přesně a jezdit si pro mléko trochu častěji, pokud je to možné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 6:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
V zásadě to ničemu nevadí, akorát je tam ta vyšší kyselost a pokud vám ta kyselost nijak nevadí, tak se nic neděje a není se čeho obávat. Vhodnější je asi odhadnout tu dobu přesně a jezdit si pro mléko trochu častěji, pokud je to možné.


aha, tak vyssi kyselosti bych se osobne radsi vyhybal. tedy pokud se jedna o takovou kyselost, ktera mi muze narusovat pH. resenim by mohlo byt zkefirovat vsechno mleko v prubehu 3-4 dnu (houby mam na to dost) a pak uz pouze skladovat kefir a houbu nechat 3 dny "hibernovat" v primerene davce mleka, nez dostane opet cerstve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 6:19 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
To,ze je neco kysele na chut,nema nic spolecneho s tim,zda to prekyseluje ve smyslu Ph.
To co jsem se docetla o kefiru z tibetske houby,tak jednoznacne alkalizuje a je uplne jedno jak kysle chutna.Spise jde o to,ze cim kyselejsi ,tim mene laktozy a tim silneji natraveneho mleka od houbicek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 6:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
aha, tak vyssi kyselosti bych se osobne radsi vyhybal. tedy pokud se jedna o takovou kyselost, ktera mi muze narusovat pH. resenim by mohlo byt zkefirovat vsechno mleko v prubehu 3-4 dnu (houby mam na to dost) a pak uz pouze skladovat kefir a houbu nechat 3 dny "hibernovat" v primerene davce mleka, nez dostane opet cerstve.

Členka Maria vám to píše správně, jednoznačně vůbec není možné posuzovat potravinu podle kyselé chuti ve vztahu k pH. Třeba takový citrón je kyselý až zbytečně a přitom jde o vysoce zásadotvornou potravinu, čili tou chutí se nenechte zmást. Také ten nápad s uskladněním hotového kefíru celkem nic neřeší, protože to dále také nabírá kyselou chuť a já například právě kvůli tomu ho piji až třetí den. Jediným dobrým důvodem k tomuto postupu by mohla být výrazná úspora času, protože dělat to každý den nebaví ani mě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz