Jarda píše:
1)To je otázka zvyku, ale musíte si to postupně natrénovat.
2)V zimě pod širákem spí mnoho bezdomovců a evidentně to jde. Sám jsem jednou na vandru v horách spal zahrabaný ve spacáku a celtě v -20 stupních pod smrčkem a jde o velice silný zážitek. Ráno jsem se musel rozhýbat a praskal jsem jak suché větve, asi bych to dnes už také nedal, přeci jenom v mládí člověk snese více.
3)Tak pochopitelně to jste sice nezavinil, ale zavinil jste si to kde žijete, tam jde o faktor plně ovlivnitelný, jde pouze o to se rozhodnout. Někdy je pochopitelně potřeba hledat kompromis, ale kompromisy stejně dlouhodobě nefungují.
Jinak pokud by jste řešil nějakou čističku vzduchu, tak kupujte zásadně přístroj bez jakékoliv rotační části, to je vždy zdrojem hluku a nevyspíte se vůbec. Sám mám doma Ionic-Care už mnoho let a super i když má také svoje limity. Pokud chcete spát při otevřeném okně a nemrznout existují elektrické podložky do postele, kdy jste příjemně nahříván zespodu infra zářením jako v sauně, tedy pocit jako když ležíte na sluníčku, ale nejde o nic levného. Pak ale spíte jako mimino, protože jste příjemně prohřátý a dýcháte čerstvý chladný vzduch.
Zdravím všechny, pro ty kteří bydlí ve městě jako já, se buďto nevyhneme smradu a smogu při větrání v zimě, nebo koupi čističky vzduchu. Čističkek mi za posledních 10 let prošlo pod rukami mnoho. Dovoluji si tvrdit, že čističky bez pohyblivých částí jsou mnohdy vyhozené peníze. Průtok vzduchu je minimální. Víc škodlivého vzduchu vám protáhne dovnitř kolem dveří a oken, než zvládne čistička vyčistit a to nemluvě o cíleném větrání. Za mně mohu tedy doporučit jen čističku tak výkonnou aby alespoň 3x byla schopna přefiltrovat vzduch v celé místnosti za hodinu. Výkon čističek se udává v m3/h velikost vaší místnosti stačí vypočíst plocha x výška stropu, výsledek x 2 a máte požadovaný výkon čističky. Pro 25m2, výška stropu 2,5m potřebujete tedy čističku s 187,5 m3/h což je u čističek bez motoru nemyslitelné. Pokud chcete tedy mít opravdu čisto mohu doporučit řídit se tímto. Není pak problém si vyvětrat a za chvilku máte čerstvý a čistý vzduch.
http://www.filtryostrava.cz/daikin-mc-70-l-cisticka-vzduchu tato čistička Daikin je velmi tichá vhodná i pro spánek. Nevýhodou jsou drahé filtry, které nelze vysát. Ekonomicky kvalitativně výkonově mohu doporučit jedině některou z čističek winix, dle velikosti prostor, kde chcete čističku umístit
https://www.zonu.cz/winix/. Klasické HEPA filtry můžete během provozu občas vysát, některé i omýt vodou. Pokud budou dotazy rád na ně odpovím. Neexistuje v podstatě ideální čistička, vždy záleží na tom co chchete filtrovat, kde, jak a za kolik. Pokud by jste měli zájem mám měřič prašnosti na částice PM 0,5 až PM 10 tak bychom mohli vymyslet nějaký testík pokud by jste byli zvědaví na real fakta