[quote="Denny":1vmul8fa]………více o zjišťování pH a odkyselování těla - :
Určení hodnoty pH moče odráží diagnosticky téměř přesně i stav tkáně a je přitom velmi snadno a levně proveditelné. Ideální biologická hodnota tkáně leží mezi pH 7,4 až 7,5, bohužel běžná hodnota často dosahuje sotva 5,5.
Díky procesu odkyselování během noci je ranní moč nejkyselejší. Proto slouží jako měřítko. Pokud je její hodnota nižší než pH 7, musí být tělu odlehčeno dodatečným podáním zásaditých látek. Jak dalece důležitá je pro tělo hodnota pH 7,4, dokládá skutečnost, že překyselení krve by vedlo k okamžité smrti. K pravidelné kontrole míry kyselosti K. Tepperwein doporučuje používat lakmusové papírky, které bychom měli mít při ruce (v koupelně či na toaletě), aby bylo možné kdykoliv kontrolovat stav kyselosti. A v okamžiku, kdy hodnota případně poklesne pod 7 jednotek, vezmeme si plnou čajovou lžičku zásadité směsi.
Při překyselení těla jsou svaly přecitlivělé na tlak, zatímco normálně je lze stisknout bezbolestně až ke kosti. Také tímto způsobem můžeme odhadovat stupeň kyselosti těla, spolehlivější je však její pravidelné měření v moči. Kyseliny soustředěné ve svalové tkáni způsobují únavu. Z tohoto důvodu se „překyselení“ lidé neustále cítí unavení, aniž by byli vystaveni výrazné fyzické námaze. Kromě toho špatně spí a jen s obtížemi se zotavují. Všechny tyto problémy zmizí, jakmile má tělo opět k dispozici dostatek zásaditých látek.
Pokud se pH hodnota ranní moče pohybuje mezi 7 a výše, jedná se o blokádu vyměšování kyselin. V tomto případě tělo potřebuje naléhavou pomoc. Po několik dnů proto užívejte každé ráno lžičku zásadité směsi. Do týdne blokáda zmizí a hodnoty pH se zřetelně zvýší, protože blokované vylučování se dostane opět do pohybu a tělu se konečně uleví.
I přes dostatečné doplnění zásaditých látek do těla však může hodnota pH náhle klesnout až na 5 jednotek. Příčinou bývá – při dostatečné nabídce zásad – časté rozpouštění další a další „zásobárny odpadu“, což vždy vede k náhlému přísunu kyselin. Nenechte se tím zmást a dál doplňujte zásady, jinak by organizmus musel všechen odpad znovu někam odklidit.
Tělo používá pojivovou tkáň jako jednu ze svých zásobáren, aby překonalo kyselé zatížení. Zároveň se snaží kyseliny znovu odbourat přes různé „ventily“:
• plíce – kyselina uhličitá je z nich vydechována spolu s kysličníkem uhličitým
• ledviny – pouze kyseliny rozpustné ve vodě – nutno vypít 2-3 l tekutin denně
• kůže a sliznice – pokud je množství k vyloučení kyselin příliš vysoké, mohou vznikat ekzémy
• střevo – příliš mnoho kyselin odmítne přijmout a vznikne průjem
• zvracení
Stáhněte si do svých PC podstatnou část z knihy Kurta Tepperweina - Pryč s kyselostí
Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0 |
1vmul8fa |