Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 24, 2024 12:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Oddych v jakém smyslu ? Pokračovat v tabletkách nebo už bez nich a po jídle zapít vodou ?

Myslím specifickou slinivkovou dietu a raději s tabletami, to ji dost ulehčí, samozřejmě trochu zapít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 11:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
V diete na slinivku sú ešte aj v dnešnej dobe dooručované napr. biele pečivo s lekvárom, čo je jednak podľa môjho názoru neprijateľné a určite prekonané. Aj podľa TČM má slinivka rada sladké, ale myslené je prirodzene sladké, nie sladené cukrom. Aká je teda špeciálna dieta na slinivku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 7:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
V diete na slinivku sú ešte aj v dnešnej dobe dooručované napr. biele pečivo s lekvárom, čo je jednak podľa môjho názoru neprijateľné a určite prekonané. Aj podľa TČM má slinivka rada sladké, ale myslené je prirodzene sladké, nie sladené cukrom. Aká je teda špeciálna dieta na slinivku?

Ono to ani nebude pro každého stejné, protože slinivka může mít různé druhy potíží. Obecně se dá tvrdit, že prvotní problém jsou většinou zadělaná játra, která potom propouští žluč a ta leptá slinivku, čili vlastně trvalým drážděním dochází k narušení její činnosti. Vhodné je tedy hlavně vygruntovat játra a zamezit tak dalšímu poškozování slinivky a dodržovat nízkotučnou nedráždivou stravu. Slinivkových diet je na internetu hejno a opisovat to celé asi nebudu, ale určitě je nutno si některé body trochu upravit v duchu informací z těchto stránek. Pokud to shrnu, tak já vlastně uvedeným vzorovým jídelníčkem doporučuji udržovat celý život skoro slinivkovou dietu, pokud se nebudou přehánět ořechy a tuk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 8:29 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Sirná patlanina může dráždit slinivku ? / moje strava je pouze čaj , šťávy , ovoce a zelenina + SP - je to vhodné ? / Pokud to bude slinivka , tak to bude spojitá nádoba se žlučníkem , protože tam mám kamínek . Primární léčba u mne je rozpustit kámen / na sonu mi doktor řekl, že by žlučník vyndal , protože stejně asi dobře nepracuje a s tím i další orgány , když mi zatlačil na žlučník a slinivku , tak se divil , že mě to nebolí / .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 9:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Sirná patlanina může dráždit slinivku ? / moje strava je pouze čaj , šťávy , ovoce a zelenina + SP - je to vhodné ? / Pokud to bude slinivka , tak to bude spojitá nádoba se žlučníkem , protože tam mám kamínek . Primární léčba u mne je rozpustit kámen / na sonu mi doktor řekl, že by žlučník vyndal , protože stejně asi dobře nepracuje a s tím i další orgány , když mi zatlačil na žlučník a slinivku , tak se divil , že mě to nebolí / .

Teoreticky ano, ale v praxi spíše ne, protože obsažené tuky spíše zánětlivé procesy tlumí a to se zpravidla nijak netluče. Doktorovi bych doporučil, ať si ho v zájmu medicíny vyndá sám a bude vědět jak je to dobré, vy ho rozpustíte nevědecky hořčíkem a pak si další sajrajt vyloučíte normální cestou sérií očistných kůr. Poté bude žluč normálně odtékat a slinivka bude zase normálně makat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 10:02 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
V pořadu VIZITA na TV NOVA byla paní s rakovinou tlustého střeva a jater . Při operaci , kdy se odstraňovaly nádory profesor zjistil , že má nějaké kamínky ve žlučníku , a tak jako nadstandard jí ho také odstranil a bez jejího souhlasu . V jiném díle byl pán na transplantaci jater , kdy lékaři mu doporučovali než játra odlouží - mléko / vařil vše na mléce ... / . Spotřeba paster. mléka byla ohromující - co si o tom myslíte pane Jardo ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2010 11:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
V pořadu VIZITA na TV NOVA byla paní s rakovinou tlustého střeva a jater . Při operaci , kdy se odstraňovaly nádory profesor zjistil , že má nějaké kamínky ve žlučníku , a tak jako nadstandard jí ho také odstranil a bez jejího souhlasu . V jiném díle byl pán na transplantaci jater , kdy lékaři mu doporučovali než játra odlouží - mléko / vařil vše na mléce ... / . Spotřeba paster. mléka byla ohromující - co si o tom myslíte pane Jardo ?

Co na to říci, nějak si ty svoje mrzáky musí udržet a co je lepšího, než pokud jste nekompletní a nejste si schopen nějaký životně důležitý sekret zajistit. To je ideální pacient, který stále chodí na kontroly, tečou bodíky a on poslušně polyká vynikající výrobky mocné farmaceutické chemie. Nebo vás napadne jiný důvod pro takovéto lidumilné chování pánů profesorů, možná charita, ale pochybuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 9:46 am 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Ráda bych se zeptala, jak mrazíte 5 litrový lněný olej? Rozlejete ho před zmražením do menších lahvíček? Nebo jaký je nejlepší postup? Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 1:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Sláva sirné patlanině! \":-)\"
Jím jí 2 týdny a téměř okamžitě se mi zlepšila suchá kůže na dlaních a uzdravily se mi odlupující se nehty.
Takový úspěch jsem nečekala a je to povzbuzení k dalším pokusům \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 1:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Ráda bych se zeptala, jak mrazíte 5 litrový lněný olej? Rozlejete ho před zmražením do menších lahvíček? Nebo jaký je nejlepší postup? Děkuji moc.

To tu všude píšu, rozlít do lahviček cca 0,2-0,5 litru a okamžitě zmrazit. Takto to vydrží i rok a třeba z PET lahviček se to dá spotřebovávat rovnou z mrazáku a vždy vytlačit jako zubní pasta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 1:55 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
To tu všude píšu, rozlít do lahviček cca 0,2-0,5 litru a okamžitě zmrazit. Takto to vydrží i rok a třeba z PET lahviček se to dá spotřebovávat rovnou z mrazáku a vždy vytlačit jako zubní pasta.

Len taký môj poznatok, že ľanový olej pri -18 ma pastovú konzistenciu, ale napríklad už pri -21 je tuhého skupenstva. Pred prípravou SP ho dám večer z mraziaka do chladničky a do ráne je v tekutej forme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 7:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Len taký môj poznatok, že ľanový olej pri -18 ma pastovú konzistenciu, ale napríklad už pri -21 je tuhého skupenstva. Pred prípravou SP ho dám večer z mraziaka do chladničky a do ráne je v tekutej forme.

Já ho zmrazuji dokonce na minimálně -25 °C a i tak není problém ho používat již několik minut po vyndání z mrazáku, ale musí se vytlačit z lahve jako zubní pasta. Lepší než v lednici je uchovávat ho stále v mrazáku, vždy ho nechat trochu povolit a znovu zmrazit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 10:12 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
Já ho zmrazuji dokonce na minimálně -25 °C a i tak není problém ho používat již několik minut po vyndání z mrazáku, ale musí se vytlačit z lahve jako zubní pasta. Lepší než v lednici je uchovávat ho stále v mrazáku, vždy ho nechat trochu povolit a znovu zmrazit.

Ak tomu správne chápem, tak tú pastovú konzistenciu nadobudne až po tých niekoľkých minutách po vybratí z mraziaku? Alebo má pastovú konzistenciu aj pri -25°C ? Nakoľko máme asi toho istého výrobcu oleja, tak pri -25 °C by mal mať pevné skupenstvo.
Inak je olej stále v mraziaku, len keď robím SP tak ho dávam do chladničky. Mám ho v tých malých sklenených pohárikoch od tatarskej omáčky, takže na dve dávky SP ho miniem celý. Čo sú 2-3dni a za ten čas si myslím, že by sa mu v chladničke nič nemalo stať. Aspoň som to zatiaľ nezaznamenal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2010 10:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Ak tomu správne chápem, tak tú pastovú konzistenciu nadobudne až po tých niekoľkých minutách po vybratí z mraziaku? Alebo má pastovú konzistenciu aj pri -25°C ? Nakoľko máme asi toho istého výrobcu oleja, tak pri -25 °C by mal mať pevné skupenstvo.
Inak je olej stále v mraziaku, len keď robím SP tak ho dávam do chladničky. Mám ho v tých malých sklenených pohárikoch od tatarskej omáčky, takže na dve dávky SP ho miniem celý. Čo sú 2-3dni a za ten čas si myslím, že by sa mu v chladničke nič nemalo stať. Aspoň som to zatiaľ nezaznamenal.

Ano, po krátkém rozmrazení v pokojové teplotě na kuchyňské lince. Jinak je samozřejmě relativně tuhý, ale stejně to není jako kámen, ale spíše jako hodně tuhá vazelína, čili při velkém tlaku do toho jde vymáčknout důlek. Tak jak to děláte je to správně a nevidím v tom problém, já to spíše píšu pro takové lidi, co to mají v PET lahvích o objemu 0,5 litru a pak to zpracovávají relativně dlouho. V ledničce to vydrží tak dva až tři týdny a to by někdo mohl při tom velkém balení snadno přesáhnout, což už na kvalitu může mít negativní vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon kvě 17, 2010 12:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Beladona píše:
Sláva sirné patlanině! Jím jí 2 týdny a téměř okamžitě se mi zlepšila suchá kůže na dlaních a uzdravily se mi odlupující se nehty. Takový úspěch jsem nečekala a je to povzbuzení k dalším pokusům
Teda Beladona, to Vám závidím, ale samozřejmě přeju. Já jím SP už od začátku ledna, moc mi chutná, ale to je v mém případě bohužel jediný důvod, proč ji jím. Chutná mi. Že by to mělo nějaký efekt, to teda ne. Buďto mám ještě pořád šíleně zanesený střevo, který tudíž nedokáže řádně extrahovat živiny, nebo se mi SP "tluče" s nějakým jiným jídlem, ale to se mi nezdá, protože jím podle Jardova příkladu denního jídelníčku, takže by se to s ničím vzájemně rušit doufám nemělo. Moc mne to mrzí, protože suchá kůže byla hlavním důvodem, proč jsem se do SP dal.
Jardo prosím Vás, je potřeba se něčeho během konzumace SP vyvarovat, aby nedocházelo k eliminaci jejích účinků? Podotýkám, že důležité zásady, uvedené zde, jsou mi známy. Zakopaný pes bude někde jinde, ach jo \":?\"
Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz