Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 8:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2010 6:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 09, 2010 6:44 pm
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
Před první očistou jater(je to 14 dní),jsem absolvovala hydrocolon třikrát po sobě,střeva mám myslím očištěná od starých usazenin.O víkendu chci očistu zopakovat-mám si provést klystýr,nebo už to nebude třeba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2010 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
leuska píše:
dobry den,
mam 47 rokov a chcela by som sa spytat ci mozem robit olejovu ocistu pecene ked mi pred 15 rokmi vyoperovali zlcnik
dakujem

V tom nehledejte problém, dokonce to je v tomto případě vhodnější jak když člověk operovaný není. Po operaci se paradoxně játra zanášejí ještě lépe než před ní a pravidelné čištění je tedy mnohem důležitější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater glauberkar
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2010 7:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Azul píše:
mám dotaz zda lze k něčemu využít glauberovu sůl, Omxlem jsem zakoupila 1 kg, a teď vidím že na JO je lepši epsomská. Mohu glauberku využít třeba ke koupelím, bude to k něčemu? Opravdu po očistě s glauberkou mě pobolívala ledvina tak nechci riskovat, děkuji.

Je to sice dobré projímadlo, ale pochybuji, že ho budete používat, pokud vyzkoušíte tu epsomskou sůl. Glauberova sůl je plná sodíku a bohužel i při koupeli se sodík ve velkém vstřebává, což je vyloženě nevhodné. Likviduje to rezervy draslíku v těle a pak se vám rozhodí hospodaření s vodou ve tkáních. Člověk je pak nateklý a zavodněný, mnoho pochodů v těle funguje špatně, nebo vůbec, čili se opravdu doporučit nedá. Prostě ji zatím dejte do dobře těsnící sklenice, ať vám nezvlhne a třeba se to někdy hodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2010 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
surikata píše:
Před první očistou jater(je to 14 dní),jsem absolvovala hydrocolon třikrát po sobě,střeva mám myslím očištěná od starých usazenin.O víkendu chci očistu zopakovat-mám si provést klystýr,nebo už to nebude třeba?

Klystýry před očistou jater usnadní celou proceduru a jsou mimořádně vhodné, čili můj názor je jednoznačně ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 12:10 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Pane Jardo , které potraviny jsou vysloveně nevhodné na žlučník / četl jsem , že i cibule a fazole / ? Tučné např. kachna a jídlo připravované na přepalovaném tuku ... je na prvém místě a další ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 1:41 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 09, 2010 12:22 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
V tom nehledejte problém, dokonce to je v tomto případě vhodnější jak když člověk operovaný není. Po operaci se paradoxně játra zanášejí ještě lépe než před ní a pravidelné čištění je tedy mnohem důležitější.

dakujem Jardo, este by som sa chcela spytat ci si nemam dat vysetrit pecen ked je uz takto dlhodobo poskodena? cize kamene v zlcniku vznikli pretoze pecen nepracuje tak ako ma? ja som bola potom cca 7 rokov vegetarian-vitarian cize dost vela surovej zeleniny a ovocie a stavy z nich -neviem ci to tiez bolo prospesne. Som 0 krv. skupina takze som teraz zacala jest aj maso a beznu stravu ale teda tiez nic moc. Dost casto ma boli a tlaci pod pravym rebrom, stale mam anemiu, padaju mi vlasy, zhorsuje sa mi zrak, a som stale unavena, takze tie ocisty pecene su potrebne pravdepodobne. Aka strava je vhodna pre takto poskodenu pecen makrobiticka? teda viac varena alebo ta surova a comu sa treba vyslovene vyhybat?
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 4:18 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Blíži sa deň 12.4, to znamená, že kto si chce robiť jaterní očistu, mal by od zajtra byť len na ovocí, najlepšie asi len na jablkách, 12.4 jablková štava, čiže dnes sa traba zásobiť jablkami. Vidím to tak na 5kg jabĺk.
Idem do druhej očisty, len som tak uvažoval, že to skúsim spojiť aj s časom aktivity pečene, ktorý je podľa ČTM 01-03:00h a vypiť grepový olej napríklad o 01:30h a tomuto času prispôsobiť aj ostatné načasovanie, aj keď tam veľké rozdiely nebudú alebo možno ani nemusia byť a stačí jednoducho predĺžit poslednú fázu, kedy sa má piť už len voda.
Logicky by tam nemal byť žiadny problém. Jedine, žeby bol \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Pane Jardo , které potraviny jsou vysloveně nevhodné na žlučník / četl jsem , že i cibule a fazole / ? Tučné např. kachna a jídlo připravované na přepalovaném tuku ... je na prvém místě a další ?

Víceméně platí to, že ideální žlučníkovou dietou je dobré jídlo, které obsahuje málo tuku a ostrého koření. Jídlo by mělo být syrové, nebo by se mělo upravovat vařením případně dušením. Při této dietě je dobré vyloučit slaninu a všechna tučná jídla. Pokud nějaký tuk, tak hlavně s vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin. Ostatní neplatí obecně a dokonce někomu dělá třeba ostrá paprika vyloženě dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
leuska píše:
dakujem Jardo, este by som sa chcela spytat ci si nemam dat vysetrit pecen ked je uz takto dlhodobo poskodena? cize kamene v zlcniku vznikli pretoze pecen nepracuje tak ako ma? ja som bola potom cca 7 rokov vegetarian-vitarian cize dost vela surovej zeleniny a ovocie a stavy z nich -neviem ci to tiez bolo prospesne. Som 0 krv. skupina takze som teraz zacala jest aj maso a beznu stravu ale teda tiez nic moc. Dost casto ma boli a tlaci pod pravym rebrom, stale mam anemiu, padaju mi vlasy, zhorsuje sa mi zrak, a som stale unavena, takze tie ocisty pecene su potrebne pravdepodobne. Aka strava je vhodna pre takto poskodenu pecen makrobiticka? teda viac varena alebo ta surova a comu sa treba vyslovene vyhybat?
dakujem

Pro klid duše klidně ano, ale asi to stejně k ničemu nebude. Kameny vznikají kvůli špatnému jídlu a parazitům. Neřeší to nějaký konkrétní stravovací směr, ale správné jídlo a málo stresů. Maso tomu asi zrovna nepomáhá a nechápu proč ho jíte když máte potíže. Všechny ty znaky patrně plynou ze zanesených jater. Ani ne tak strava jako čištění a pokud se ho bojíte, tak ostropestřec mariánský, což jsem zde již několikrát popisoval, tak to prohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Blíži sa deň 12.4, to znamená, že kto si chce robiť jaterní očistu, mal by od zajtra byť len na ovocí, najlepšie asi len na jablkách, 12.4 jablková štava, čiže dnes sa traba zásobiť jablkami. Vidím to tak na 5kg jabĺk.
Idem do druhej očisty, len som tak uvažoval, že to skúsim spojiť aj s časom aktivity pečene, ktorý je podľa ČTM 01-03:00h a vypiť grepový olej napríklad o 01:30h a tomuto času prispôsobiť aj ostatné načasovanie, aj keď tam veľké rozdiely nebudú alebo možno ani nemusia byť a stačí jednoducho predĺžit poslednú fázu, kedy sa má piť už len voda.
Logicky by tam nemal byť žiadny problém. Jedine, žeby bol \":D\"

Ano je to ideální termín, ten posun je opravdu vhodné kompenzovat a řídit se podle přírodního času, ne podle toho umělého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 10:57 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Tak se nám ten den blíží. Chtěla bych se zeptat, jestli když vypiji hodně vody mezi třetí a čtvrtou várkou soli a i po čtvrté várce (tzv. jatrapraškalána), je ještě potřeba to zakončit klystýrama? A mohu v ten den, myslím tím, když se pije už jen třetí a čtvrtá várka soli, vypít třeba odpoledne nebo večer domácí kefír na doplnění lactobacilů? Všude se píše, že mléčné výrobky až ten další den, tak u tohohle nevím. Děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 4:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Tak se nám ten den blíží. Chtěla bych se zeptat, jestli když vypiji hodně vody mezi třetí a čtvrtou várkou soli a i po čtvrté várce (tzv. jatrapraškalána), je ještě potřeba to zakončit klystýrama? A mohu v ten den, myslím tím, když se pije už jen třetí a čtvrtá várka soli, vypít třeba odpoledne nebo večer domácí kefír na doplnění lactobacilů? Všude se píše, že mléčné výrobky až ten další den, tak u tohohle nevím. Děkuji za odpověd

To záleží na tom, zda z vás na konci poteče čistá voda, nebo se v ní budou vyskytovat ještě kamínky. Pokud tam kamínky budou, tak bych ten klystýr viděl velice vhodný. Já sám po večeři kefír piji, ale to si musíte prubnout, neměl by s tím být žádný problém a dobře se nahodí střeva. Ten kefír je dobrý, ale jiné mléčné výrobky bych rozhodně nezkoušel, může to vyvolat docela nepříjemné potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 7:27 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
JJ, blizi sa nam to. I ja sa dnes pridavam.
Jarda, ked ste odpovedali mohymu, ten vhodny termin ste mysleli datumovo, alebo casovo, teda medzi 1:00-3:00 je to fakt vhodnejsie, ako o 22:00? Tiez si pamatam, ze zvysena cinnost pecene je medzi 1:00-3:00.

Este sa chcem opytat, ci cesnak drazdi zlcnik. Zvykne sa hovorit, ze ano. Co sa pod tym mysli? Je teda vhodne cesnak jest den pred touto ocistou? Nedojde po podrazdeni k zbytocnym stratam zlce?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 7:54 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Stala se mi nepříjemná věc. Včera večer jsem udělala očistu jater, ale hned dnes kolem poledne snědla celý balík (cca 250g) oliv - sice nepasterizované, tepelně neupravované a nesolené, ale olivy jsou tučné. (přišla mi zásilka od lifefoodu, jen jsem chtěla ochutnat a bohužel byly tak dobré...)! Do teď mám křeče v břiše. Mohla jsem tímto něco v břiše trvale poškodit? A co pro to udělat, abych to vylepšila? Mám nasadit brzo další očistu či raději počkat? Děkuju moc. Jsem totální blb.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
JJ, blizi sa nam to. I ja sa dnes pridavam.
Jarda, ked ste odpovedali mohymu, ten vhodny termin ste mysleli datumovo, alebo casovo, teda medzi 1:00-3:00 je to fakt vhodnejsie, ako o 22:00? Tiez si pamatam, ze zvysena cinnost pecene je medzi 1:00-3:00.

Este sa chcem opytat, ci cesnak drazdi zlcnik. Zvykne sa hovorit, ze ano. Co sa pod tym mysli? Je teda vhodne cesnak jest den pred touto ocistou? Nedojde po podrazdeni k zbytocnym stratam zlce?

To si nerozumíme, myšleno je pouze opravit ten posun v letním čase. Tak česnek bych asi nejedl, to opravdu nutí játra vyprazdňovat žluč.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz