Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 24, 2024 12:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon kvě 17, 2010 5:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Teda Beladona, to Vám závidím, ale samozřejmě přeju. Já jím SP už od začátku ledna, moc mi chutná, ale to je v mém případě bohužel jediný důvod, proč ji jím. Chutná mi. Že by to mělo nějaký efekt, to teda ne. Buďto mám ještě pořád šíleně zanesený střevo, který tudíž nedokáže řádně extrahovat živiny, nebo se mi SP "tluče" s nějakým jiným jídlem, ale to se mi nezdá, protože jím podle Jardova příkladu denního jídelníčku, takže by se to s ničím vzájemně rušit doufám nemělo. Moc mne to mrzí, protože suchá kůže byla hlavním důvodem, proč jsem se do SP dal.
Jardo prosím Vás, je potřeba se něčeho během konzumace SP vyvarovat, aby nedocházelo k eliminaci jejích účinků? Podotýkám, že důležité zásady, uvedené zde, jsou mi známy. Zakopaný pes bude někde jinde, ach jo \":?\"
Děkuji!

Suchá kůže nemusí mít pouze jednu příčinu a klidně se dá uvažovat jak o kvasinkách, tak nedostatku některých minerálů, třeba křemíku. Ani jedno sirná patlanice neřeší a pokud dosud není vidět žádná změna, tak bych ji sice dál jedl, tím se nic nezkazí, ale řešil bych to i z jiných stran.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 9:29 am 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Dobrý den, začala jsem konzumovat sírnou patlaninu, připravím vždy zde doporučovanou dávku 250g dom. kozího kefíru, 100g oleje a 4 lžíce semínka, tuto dávku rozdělím do 3 dnů. Jím to ráno nebo v poledne s ovocem. Ale vždy po snědění mě přepadně šílená únava, tak že nemohu ani pořádně pracovat, zavírají se mi oči a nejraději bych si šla lehnout. Přejde to nejdříve tak za půl hodiny, za hodinu už je lépe. Nevíte, čím to může být? Může to znamenat, že nedokážu trávit tuky? Nebo je jiná příčina? Docela mě to mrzí, jelikož jinak mě SP chutná a zasytí mě, takže nemám neustále hlad, navíc věřím v její mnohé pozitivní přínosy pro tělo, ale nevím, zda s těmito reakcemi mohu pokračovat v konzumaci. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 11:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jindra píše:
Teda Beladona, to Vám závidím, ale samozřejmě přeju. Já jím SP už od začátku ledna, moc mi chutná, ale to je v mém případě bohužel jediný důvod, proč ji jím. Chutná mi. Že by to mělo nějaký efekt, to teda ne. Buďto mám ještě pořád šíleně zanesený střevo, který tudíž nedokáže řádně extrahovat živiny, nebo se mi SP "tluče" s nějakým jiným jídlem, ale to se mi nezdá, protože jím podle Jardova příkladu denního jídelníčku, takže by se to s ničím vzájemně rušit doufám nemělo. Moc mne to mrzí, protože suchá kůže byla hlavním důvodem, proč jsem se do SP dal.
Jardo prosím Vás, je potřeba se něčeho během konzumace SP vyvarovat, aby nedocházelo k eliminaci jejích účinků? Podotýkám, že důležité zásady, uvedené zde, jsou mi známy. Zakopaný pes bude někde jinde, ach jo \":?\"
Děkuji!

Asi jsem kápla přesně na to, co potřebuju. Tělo si o ní vyloženě říká, protože už odpoledne v práci se těším na to, jak přijdu domů a dám si sirnou patlaninu \":)\" Dělám si ji s medem a rozinkami a to je teda lahůdka.
Měla jsem přes veškerou péči tak suché ruce, že když jsem si šáhla na obličej, tak jsem se skoro poškrábala. Do 2 dnů to okamžitě zmizelo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 11:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Dobrý den, začala jsem konzumovat sírnou patlaninu, připravím vždy zde doporučovanou dávku 250g dom. kozího kefíru, 100g oleje a 4 lžíce semínka, tuto dávku rozdělím do 3 dnů. Jím to ráno nebo v poledne s ovocem. Ale vždy po snědění mě přepadně šílená únava, tak že nemohu ani pořádně pracovat, zavírají se mi oči a nejraději bych si šla lehnout. Přejde to nejdříve tak za půl hodiny, za hodinu už je lépe. Nevíte, čím to může být? Může to znamenat, že nedokážu trávit tuky? Nebo je jiná příčina? Docela mě to mrzí, jelikož jinak mě SP chutná a zasytí mě, takže nemám neustále hlad, navíc věřím v její mnohé pozitivní přínosy pro tělo, ale nevím, zda s těmito reakcemi mohu pokračovat v konzumaci. Děkuji.

Reakce to není moc dobrá a játra asi nebudou v nejlepší formě, ale tak dejte méně a rozložte to do celého dne, pak to nemusí být takový problém. Také můžete játra startovat pomocí semínek z rostliny ostropestřec mariánský, což jsem zde již mnohokrát psal. Pomalu by se to mělo porovnat, protože omega mastné kyseliny poměrně slušně regenerují i játra, čili zlehka pokračovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 11:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Asi jsem kápla přesně na to, co potřebuju. Tělo si o ní vyloženě říká, protože už odpoledne v práci se těším na to, jak přijdu domů a dám si sirnou patlaninu \":)\" Dělám si ji s medem a rozinkami a to je teda lahůdka.
Měla jsem přes veškerou péči tak suché ruce, že když jsem si šáhla na obličej, tak jsem se skoro poškrábala. Do 2 dnů to okamžitě zmizelo.

Vždy to je o tom najít přesně tu látku, která je deficitní, nebo odstranit tu přebytečnou, není to velká věda udržet si dobré zdraví, ale musí se nad tím dost přemýšlet a to většinu lidí přímo bolí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 12:54 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Jarda píše:
Reakce to není moc dobrá a játra asi nebudou v nejlepší formě, ale tak dejte méně a rozložte to do celého dne, pak to nemusí být takový problém. Také můžete játra startovat pomocí semínek z rostliny ostropestřec mariánský, což jsem zde již mnohokrát psal. Pomalu by se to mělo porovnat, protože omega mastné kyseliny poměrně slušně regenerují i játra, čili zlehka pokračovat.

Děkuji za zprávu. Budu tedy užívat dále, ale v menších dávkách. Ostropestřec již mám také zakoupený. Dělala jsem i vícekrát očistu jater, ale nic zásadního ze mně nevyšlo. Ale možná jsou játra postižená ještě jinak, než jen že by byla zanesená kamínky. A nemůže se jednat ještě o nějaký jiný orgánový nedostatek? Třeba slezina, tenké střevo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Děkuji za zprávu. Budu tedy užívat dále, ale v menších dávkách. Ostropestřec již mám také zakoupený. Dělala jsem i vícekrát očistu jater, ale nic zásadního ze mně nevyšlo. Ale možná jsou játra postižená ještě jinak, než jen že by byla zanesená kamínky. A nemůže se jednat ještě o nějaký jiný orgánový nedostatek? Třeba slezina, tenké střevo?

Játra jsou velice dobře opravitelná a dají se srovnat i z velice špatného stavu. Vyzkoušejte ten ostropestřec a uvidíte jak se to bude chovat. Čerta na zeď bych zatím nemaloval a nahledejte ihned nějaké složitosti tam, kde zpravidla žádné nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob kvě 22, 2010 10:40 am 
Offline

Registrován: stř úno 17, 2010 7:36 pm
Příspěvky: 5
Inka píše:
Dobrý den, začala jsem konzumovat sírnou patlaninu, připravím vždy zde doporučovanou dávku 250g dom. kozího kefíru, 100g oleje a 4 lžíce semínka, tuto dávku rozdělím do 3 dnů. Jím to ráno nebo v poledne s ovocem. Ale vždy po snědění mě přepadně šílená únava, tak že nemohu ani pořádně pracovat, zavírají se mi oči a nejraději bych si šla lehnout. Přejde to nejdříve tak za půl hodiny, za hodinu už je lépe. Nevíte, čím to může být? Může to znamenat, že nedokážu trávit tuky? Nebo je jiná příčina? Docela mě to mrzí, jelikož jinak mě SP chutná a zasytí mě, takže nemám neustále hlad, navíc věřím v její mnohé pozitivní přínosy pro tělo, ale nevím, zda s těmito reakcemi mohu pokračovat v konzumaci. Děkuji.

Zdravim, mne sa stavalo to iste, pokial som nezamenil lanovy olej za panensky repkovy. Ako uz bolo na tychto strankach spomenute, lanovy olej by mal byt cerstvy a skladovany v chlade, ale s takym som sa u nas v meste este nestretol, dokonca aj v predajniach zdravej vyzivy a v lekarni ho maju volne pohodeny na policke niekolko mesiacov, cize uz je vhodny len na lestenie topanok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob kvě 22, 2010 4:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
lukas píše:
Zdravim, mne sa stavalo to iste, pokial som nezamenil lanovy olej za panensky repkovy. Ako uz bolo na tychto strankach spomenute, lanovy olej by mal byt cerstvy a skladovany v chlade, ale s takym som sa u nas v meste este nestretol, dokonca aj v predajniach zdravej vyzivy a v lekarni ho maju volne pohodeny na policke niekolko mesiacov, cize uz je vhodny len na lestenie topanok.

Je pravda, že väčšinou sú ľanové oleje nesprávne skladované. Niektorí výrobcovia, však balia do špeciálnych flašiek pod tlakom, také správne zabalené však dostať v Nemecku a Rakúsku u nás to moc nehrozí. Ak však natrafíš na ľanový olej zn. s obch. názvom - CRUDIGNO ORGANIC OILS, tak ten môžeš kúpiť. Občas ho mávajú v niektorých obchodíkoch so zdravou výživou. Je pravda, že cesta k susedom na Moravu výjde aj s 5 litrovou bandaskou čerstvo lisovaného oleja lacnejšie \":lol:\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned kvě 23, 2010 2:31 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Beladona píše:
Asi jsem kápla přesně na to, co potřebuju. Tělo si o ní vyloženě říká, protože už odpoledne v práci se těším na to, jak přijdu domů a dám si sirnou patlaninu \":)\" Dělám si ji s medem a rozinkami a to je teda lahůdka.
Měla jsem přes veškerou péči tak suché ruce, že když jsem si šáhla na obličej, tak jsem se skoro poškrábala. Do 2 dnů to okamžitě zmizelo.

Tie hrozienka namocis a rozmixujes, alebo ich tam len pridas a ostanu v celku?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon kvě 24, 2010 9:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Xion píše:
Tie hrozienka namocis a rozmixujes, alebo ich tam len pridas a ostanu v celku?

Opláchnu je v horké vodě a pak je nakonec hodím do mixéru na pár vteřin, jenom aby se trošku zamíchaly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon kvě 24, 2010 9:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
lukas píše:
Ako uz bolo na tychto strankach spomenute, lanovy olej by mal byt cerstvy a skladovany v chlade, ale s takym som sa u nas v meste este nestretol, dokonca aj v predajniach zdravej vyzivy a v lekarni ho maju volne pohodeny na policke niekolko mesiacov, cize uz je vhodny len na lestenie topanok.


V Country Lifu ho mají pěkně v chladícím boxu. Ale ten má bohužel prodejny jen v Praze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 12:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Xion píše:
Ja do SP pri mixovani s kefirom alebo jogurtom prihadzujem 1 paraorech a asi 10g kokosoveho masla. Tym sa dosiahne priblizna plnotucnost, a kokosove maslo obsahuje nasytene mastne kyseliny, rovnako ako zivocisne tuky.
Když dělávám SP, zvažuji tu plnotučnost... pí Budwig tehdá pracovala s tvarohem o tučnosti min. 10 %, tady zas koukám, že Xion tučnost taky "dohání", Jarda zase dělá SP ze speciál kefíru o tučnosti cca 35 %... Jardo je dobré tedy nad tučností uvažovat? Je to takhle lepší? Dělám totiž SP z domácího tvarohu (vyrobeného ze syrového kravského 4 % mléka, tučnost tvarohu odhaduji na 6 procent), takže jestli je plnotučnost vhodnější, mám tam taky přihodit třeba para nebo kokosový olej nebo něco jiného vhodného?? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 7:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Když dělávám SP, zvažuji tu plnotučnost... pí Budwig tehdá pracovala s tvarohem o tučnosti min. 10 %, tady zas koukám, že Xion tučnost taky "dohání", Jarda zase dělá SP ze speciál kefíru o tučnosti cca 35 %... Jardo je dobré tedy nad tučností uvažovat? Je to takhle lepší? Dělám totiž SP z domácího tvarohu (vyrobeného ze syrového kravského 4 % mléka, tučnost tvarohu odhaduji na 6 procent), takže jestli je plnotučnost vhodnější, mám tam taky přihodit třeba para nebo kokosový olej nebo něco jiného vhodného?? Děkuji.

To asi odhadujete blbě, ale takto to určit nedovedu, nicméně si můžete stav tučnosti nějak ověřit a předpokládám, že bude vyšší. Pokud by ta tučnost byla nízká, není problém ji vylepšit kokosovým olejem, případně přímo šlehačkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob kvě 29, 2010 12:39 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Jardo myslíte, že vadí pokud si dám SP a ještě na to kefír? Myslím jestli se nějak naruší správný poměr.
SP bych ráda jedla každý den, ale dodržuju dělenou stravu. Nejím maso a mléč. výrobky krom domácího kefíru a SP z něho, takže když si dám třeba k obědu pohanku, nebo jáhly a k tomu zel. salát, vadilo by z hlediska DS si večer dát SP?
Když jím SP, tak ráno ovoc. salát, k obědu zel. salát a SP (většinou si dám ještě trochu kefíru), k večeři zel. salát kefír.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz