Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 12:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, mám otázku ohľadom B vitamínov v tabletkách....
Pivné kvasnice mi nerobia dobre, tak ich nechcem užívať, preto chcem užívať vitamíny skupiny B v umelej forme (treba, aj keď denne konzumujem klíčky ?).
Tabletky sú ale rôzne... niektoré sú potiahnuté "filmom", iné nie (tie biele či ružová B12-tka), jedny väčšie, jedny menšie (ale s rovnakým obsahom vitamínu B"X" - 3,6...)... Čo hovoríte rovno na B-KOMPLEX Forte (napríklad) ? Či taký B-komplex je blbosť ? Vraj tie "filmy" na tabletkách sú toxické... Jedna žena z toho dôvodu Womenzym najprv pocmúľala, a keď sa "film" rozpustil, tak to vypľula, vypláchla pláchla si ústa a zjedla tabletu bez toho potiahnutého "filmu". Je to dobré riešenie ? Ďakujem za odpoveď.

Obávám se, že toho mnoho nevyzkoumáte a naprosto běžný B komplex je bohatě vyhovující. Ta sladká vrstva je nějaký cukr a jeho škodlivost, vzhledem k množství, bude opravdu minimální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv čer 10, 2010 9:09 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Hezký večer Jardo, dneska jsem v lékarně koupil chlorid hořečnatý (dle štítku Magnesii Chloridum Hexahydricum), dle lékarnice farmaceutická kvalita. Dosud jsem hořčík nepoužíval tak doufám, že jde o stejný chlorid hořečnatý, který používáte. Dá se to nějak poznat? Cena teda nebyla nic moc 100g/150,-. Chtěl bych ho přidávat do vody z RO.
Příloha:
1.JPG
1.JPG [ 45.92 KiB | Zobrazeno 10942 krát ]
[attachment=1]


Přílohy:
2.JPG
2.JPG [ 13.59 KiB | Zobrazeno 10942 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv čer 10, 2010 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Hezký večer Jardo, dneska jsem v lékarně koupil chlorid hořečnatý (dle štítku Magnesii Chloridum Hexahydricum), dle lékarnice farmaceutická kvalita. Dosud jsem hořčík nepoužíval tak doufám, že jde o stejný chlorid hořečnatý, který používáte. Dá se to nějak poznat? Cena teda nebyla nic moc 100g/150,-. Chtěl bych ho přidávat do vody z RO

Ano je to stejné, ale cenově jde o opravdový luxus a zdá se mě to opravdu mrhání penězi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 5:30 am 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Ano je to stejné, ale cenově jde o opravdový luxus a zdá se mě to opravdu mrhání penězi.

Děkuji za odpověď. Vím že je to luxus, chtěl jsem si nejdřív vyzkoušet přípravu na menším vzorku, jak na to budu reagovat. Jestli ještě platí vaše nabídka v inzerci, tak bych to příště vzal od vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 6:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Děkuji za odpověď. Vím že je to luxus, chtěl jsem si nejdřív vyzkoušet přípravu na menším vzorku, jak na to budu reagovat. Jestli ještě platí vaše nabídka v inzerci, tak bych to příště vzal od vás.

Nabídka je stále aktuální a není problém zaslat potřebné množství uvedených solí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 7:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 445
Co tento zinek 50mg/tableta, který vypadá, že je v chelátové vazbě http://zkracene.cz/eYSk ikdyž je lehce "okořeněný" dalšími chemickými sajrajty...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 7:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 445
Jarda píše:
mohy píše:
Pred dvoma dňami som mal štavu z repy asi 300ml na ex a žiadne zafarbenie moču som nespozoraval. Stolica zafarbená bola, ale
nie úplne do červena.

To svědčí o dost slušném stavu jater a ledvin.
Takže zabarvená moč+stolice značí, že orgány nestíhají? Ze 2 větších řep mám stolici zabarvenou vždy, moč jen občas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Co tento zinek 50mg/tableta, který vypadá, že je v chelátové vazbě http://zkracene.cz/eYSk ikdyž je lehce "okořeněný" dalšími chemickými sajrajty...

Tento neznám, ale patrně vyhovuje, případně se musíte zeptat u dodavatele na přesnější informace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Takže zabarvená moč+stolice značí, že orgány nestíhají? Ze 2 větších řep mám stolici zabarvenou vždy, moč jen občas.

Ano, do červena zabarvená moč, případně stolice, svědčí o horším stavu orgánů, konkrétně moč je o ledvinách a stolice o játrech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned čer 13, 2010 1:31 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Ano, do červena zabarvená moč, případně stolice, svědčí o horším stavu orgánů, konkrétně moč je o ledvinách a stolice o játrech.

Koupil jsem řepu a vim ze je zde nutna opatrnost. Jake mnozstvi šťávy nebo jedeni syrove repy doporucujete ze zacatku nez se clovek vycisti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned čer 13, 2010 6:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Koupil jsem řepu a vim ze je zde nutna opatrnost. Jake mnozstvi šťávy nebo jedeni syrove repy doporucujete ze zacatku nez se clovek vycisti?

Šťáva tak 1 dcl a postupně podle snášenlivosti navyšovat až do 0,5 litru, syrové, třeba strouhané řepy, se dá sníst celkem dost, ale ani zde bych to zpočátku neradil nijak přehánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 7:39 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, čo hovoríte na druh vitamínu C s názvom "askorbát vápanetý" ? Je pH neutrálny, a vraj ho stačí menšie množstvo. Potom by ani cenovo nebol taký drahý, kebyže stačí denne 2g askorbátu vápenatého... badatel.sk ponúka ten vitamín z dovozu (Lamberts).
Čo si o tom myslíte ? Nemal by sa usadzovať, je to testované, mala by to byť najväčšia kvalita... (samozrejme v kombinácii s bioflavonoidmi, ktoré by som tam pridával). Je práškový, 250gramov.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 8:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, čo hovoríte na druh vitamínu C s názvom "askorbát vápanetý" ? Je pH neutrálny, a vraj ho stačí menšie množstvo. Potom by ani cenovo nebol taký drahý, kebyže stačí denne 2g askorbátu vápenatého... badatel.sk ponúka ten vitamín z dovozu (Lamberts).
Čo si o tom myslíte ? Nemal by sa usadzovať, je to testované, mala by to byť najväčšia kvalita... (samozrejme v kombinácii s bioflavonoidmi, ktoré by som tam pridával). Je práškový, 250gramov.

Sice ho znám, ale nikdy jsem ho nepoužíval, čili těžko na něj mohu mít nějaký názor. Jedná se o celkem novou věc a potřebné zkušenosti tím pádem neexistují. V takových případech jsem vždy opatrný s nesnažím se propadat nadšení, protože většinou se po relativně krátké době zjistí, že nadšení nebylo na místě a příroda má své tradiční postupy domyšlené přeci jenom mnohem lépe. Osobně se přikláním k co největšímu používání přirozených přírodních zdrojů, kde jde vždy o opravdu využitelný komplex účinných látek a suplementovat pouze to, co člověk svojí blbostí již z přírody prakticky vytlačil a z potravin se daná látka zajišťuje obtížně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Cecko-jak dlouho se zdrzi v tele
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 10:51 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Pokud bych uzival Cecko s rozmix rajcaty(abych prodlouzil pusobeni Cecka v tele co nejdele....ve dnech kdy neberu mms), nebude to vadit pH moc?-ze by to krome samotne kyselosti Cecka jeste i zasaditost rajcat se zmenila v kysele pusobeni v tele(nebot jak pisete jinde melouny a rajcata by se mely jist ci pit samostatne, aby to nehodilo telo moc do kyseleho pH...).
Vetsinou Cecko pouzivam v grepove stave. Ale ty rajcata zminuju proto ze to bylo doporucovane v tom dokumentu o Cecku jako vyborny prostredek k udzeni Cecka v tele co nejdele.

Pokud chci behem dne brat krome Cecka i mms, je asi lepe uzivat Cecko bud az na noc, nebo jen v praskove sypane forme, ktera se v tele zdrzi odhadem cca max.2hod.(spise mene).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 2:43 pm 
Jak dlouhá pauza se musí udělat, když doberu 30tbl vit E 400, abych mohla začít brát nové balení? Díky za odpověd


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz