Alopat píše:
Martin_mo píše:
Jen doplním..
Na téma rakoviny a antioxidantů bylo napsáno x..článků. Nepochybně je to pravda, ale...podle nejnovějších výzkumů hrají vedlejší roli, spíš fungují jako výživa a pro stavbu a fungování tvorby Lymfocitů a NK buněk.
Tvorba NK-buněk a T-lymfocitů a problém s jejich dozráváním v brzlíku je v poslední době velké téma. Téčka odemykají zámky dna v buňkách a pokud ji neodemknou zničí ji, NK jsou více agresivní a ničí všechny buňky které nemají žádný otisk (zámek) a nebo jsou cizí tělu. V obou případech se může jednat o buňky poškozené (konec životního cyklu), napadené virem, cizí organismy, ale i rakovinné bujení. Teď se vrátím k tomu brzlíku ...mladý člověk ho má bílý, je to čistá bílkovina, s věkem tmavne a ztrácí funkci. Kolem 50 let věku už brzlík funguje na 30-50% barva je světle hnědá a s dalším věkem jeho funkce zaniká a brzlík tmavne a zmenšuje se. Pak máme tvorbu B-lymfocitů, tyto regulují "agresivitu" a odezvu imunitního systému (T-lymfocitů), mají imunitní paměť a zabraňují přílišné agresivní reakci , aby nedošlo k selhání organismu autoimunitní reakcí. Tyto "Béčka" se v brzlíku neukládají, takže s věkem už tak nízká hladina T-lymfocitů je ještě omezována B-lymfocity. S věkem tak přibývá poškozených buněk (rakovina), brzlík nestíhá dodávat. Bohužel zřejmě jsme naprogramováni tak na 50 let chráněného života. Stres, špatný životní styl , strava má na brzlík velký vliv a nemoci a velká zátěž imunitního systému může tuto hranici snížit. Samozřejmě každý má jiné návyky, stravu atd., úměrně s tím může žít chráněn déle. Naopak hodně mladých lidí napadá rakovina již v poměrně mladém věku.
Toto souvisí samozřejmě i s covidem, proto starší lidé mají problémy, děti skoro žádné i když virová zátěž je obrovská.
To zní děsivě, ale naštěstí se zjistilo, že brzlík lze omladit. Rovněž lze tlumit aktivitu adenosinu, který má negativní vliv na imunitní buňky. Ztukovatění thymu a pankreatu by mohlo vysvětlit, proto to schytávají obézní a diabetici.
Adenosin a nádorová imunoterapie
https://wstag.jcu.cz/StagPortletsJSR168/PagesDispatcherServlet?pp_destElement=%23ssSouboryStudentuDivId_1547&pp_locale=cs&pp_reqType=render&pp_portlet=souboryStudentuPagesPortlet&pp_page=souboryStudentuDownloadPage&pp_nameSpace=G223993&soubidno=156550[url]
https://www.lidovky.cz/domov/lek-na-covid-mozna-uz-davno-existuje-isoprinosine-premaha-vir-posilenim-imunity-vlada-na-nej-chysta.A200906_201016_ln_domov_sei[/url]
Isoprinosine je velmi nebezpečný lék, jako všechny podobné driáky na podporu imunity a může spouštět systémová onemocnění a autoimunitní rekce.
Je spousta případů kdy se po použití rozjela crohnova choroba, roztroušená skleróza a další AI reakce.
Pak je to napořád...
Proto pozor na podobné "pomocníky imunity". Raději zvažte rizika.
Autoimunitní choroba je selhání schopnosti rozpoznat škodlivé/neškodné.
Jde o selhání mechanismů tolerance a intolerance, autoimunitní reakce vede k poškození zdravých tkání.
Výčet těch nejznámějších....
ORGÁNOVĚ LOKALIZOVANÁ AUTOIMUNITNÍ ONEMOCNĚNÍUlcerózní kolitida
Crohnova choroba
Celiakie
Autoimunitní hepatitidy
Primární biliární cirhóza
Primární sklerotizujících olangoitida
Plicní fibróza
Rotroušená skleróza
SYSTÉMOVÁ AUTOIMUNITNÍ ONEMOCNĚNÍSystémový lupus erythematodes
Revmatoidní artritida
Sjögrenův syndrom
Dermatopolymyozitida
Systémová sklerodermie
Smíšená choroba pojiva
Antifosfolipidový syndrom
Vaskulitidy