Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:12 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 268 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pát bře 22, 2013 8:23 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Užívam momentálne rybí tuk s prestávkami a to takým sposobom, že si dám obed povedzme cestovinu, pohanku,šalát z čerstvej zeleniny alebo jahly s vídatnou porciu kokosovéhu tuku+koreniny,cesnak. Počkám potom zhruba 5-6 hodín a večer si dám bud šalát alebo pohanku a do toho 2 lyžice rybieho oleja.

Zaujíma ma či je tento postup správny a či sa teoreticky počas toho dna nemožu kokosový a rybí olej bit, keby sa náhodou stretli aj napriek tomu časovému odstupu v žalúdku?

Tento postup už aplikujem pár mesiacov. Dá sa ten olej aplikovat aj dlhodobejšie?
Dozvedel som sa,že je lepsšie ho užívat s jedlom, aj tak robím otáz je čo by sposobilo keby som ho dal nalačni ráno? Utrpela by tým nejako jeho využitelnost?

Ďakujem za odpoved/e


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 4:28 pm 
Offline

Registrován: ned srp 15, 2010 9:53 pm
Příspěvky: 28
Tak mám další postřeh, vypadá to, že od té doby co jím rybí tuk se mi nedělají čepy na mandlích \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
dobry den, doporucite mi davkovani pro moji 5-letou dceru :
http://www.swansonvitamins.com/swanson- ... d-60-sgels
Davam ji to pres zimu 2xmesicne. dekuji za radu.

To si myslím, že dost málo, dospělý člověk by toho mohl klidně i několik tablet denně a nevím tedy kolik váží, ale minimálně obden to určitě snese.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Užívam momentálne rybí tuk s prestávkami a to takým sposobom, že si dám obed povedzme cestovinu, pohanku,šalát z čerstvej zeleniny alebo jahly s vídatnou porciu kokosovéhu tuku+koreniny,cesnak. Počkám potom zhruba 5-6 hodín a večer si dám bud šalát alebo pohanku a do toho 2 lyžice rybieho oleja.

Zaujíma ma či je tento postup správny a či sa teoreticky počas toho dna nemožu kokosový a rybí olej bit, keby sa náhodou stretli aj napriek tomu časovému odstupu v žalúdku?

Tento postup už aplikujem pár mesiacov. Dá sa ten olej aplikovat aj dlhodobejšie?
Dozvedel som sa,že je lepsšie ho užívat s jedlom, aj tak robím otáz je čo by sposobilo keby som ho dal nalačni ráno? Utrpela by tým nejako jeho využitelnost?

Ďakujem za odpoved/e

Tak blbě tam nemáte asi nic i když toho rybáče dvě lžíce dlouhodobě je asi docela dost, ovšem pokud vám nijak nevadí, není problém. Ty oleje se nijak neperou, nevím kde tam hledáte problém. Při aplikace nalačno je využitelnost většinou vyšší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Slim-Jim píše:
Tak mám další postřeh, vypadá to, že od té doby co jím rybí tuk se mi nedělají čepy na mandlích \":D\"

Tak omega 3 mastné kyseliny mají opravdu dost dobré protizánětlivé a imunostimulační účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 10:40 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
prodavač v jedné lékárně se děsně divil že by někdo užíval Jecoris aselli vnitřně, když oni to užívaj na výrobu smradlavých mastí... \":-)\"
(cpal mi Epavit)...jak vidno divěj se že někdo nechce jejich super skvělé lekárenské produkty...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
prodavač v jedné lékárně se děsně divil že by někdo užíval Jecoris aselli vnitřně, když oni to užívaj na výrobu smradlavých mastí... \":-)\"
(cpal mi Epavit)...jak vidno divěj se že někdo nechce jejich super skvělé lekárenské produkty...

No právě, dnes je všechno divné a za války to bylo jediné zboží pro zdravé kosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 1:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Vlasta Marek píše k omega3: http://marek.blog.respekt.ihned.cz/c1-45997300-omega-3

Citace:
...Příznačné pro západní závistivou společnost je, že objevitel důležitosti omega-3 kyselin pro prevenci srdečních nemocí Hugh Sinclair byl ve své době za svou studii o tom, že omega-3 kyseliny brání vzniku srdečních nemocí, zesměšňován, a dokonce musel (v roce 1956) opustit své profesorské místo v Oxfordu. Bádal pak (podivín) sám, konzumoval pokusně velké dávky rybího masa a tuku a sledoval, za jak dlouhou dobu mu z drobných ran přestane téci krev.

Ukázalo se také, že vajíčka slepic, které mohly zobat zelené rostliny, obsahovala několikrát více omega-3 (z čehož, pane hlavní hygieniku, snad vyplývá, že národ, krmený vajíčky z velkochovů, by měl povinně konzumovat rybí tuk, nebo se pletu?)…

Jenže ryb v mořích ubývá a lidí přibývá. Co budeme konzumovat v budoucnosti? Ryby se živí řasami. Omega-3 kyseliny jsou tedy i v budoucnu k dispozici. A přiložím své polínko na ohýnek pokroku a umění improvizovat. České těhotné ženy, které nemají dostatek mořských ryb, tedy 3-omega nenasycených mastných kyselin, prostě mohou začít zpívat. Ukazuje se, že trávicí trakt zpívající a tedy zklidněné a tedy šťastné těhotné dokáže briskně přeměnit nenasycené (běžné) omega-6 na ty prospěšné a potřebné omega-3.

Navíc se ukazuje, že většina mořských ryb je už tak nacpána těžkými kovy (a hlavně rtutí), že je jejich maso „nedoporučováno“ ke konzumaci víckrát jak jednou za měsíc. \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Vlasta Marek píše k omega3: http://marek.blog.respekt.ihned.cz/c1-45997300-omega-3

Citace:
...Příznačné pro západní závistivou společnost je, že objevitel důležitosti omega-3 kyselin pro prevenci srdečních nemocí Hugh Sinclair byl ve své době za svou studii o tom, že omega-3 kyseliny brání vzniku srdečních nemocí, zesměšňován, a dokonce musel (v roce 1956) opustit své profesorské místo v Oxfordu. Bádal pak (podivín) sám, konzumoval pokusně velké dávky rybího masa a tuku a sledoval, za jak dlouhou dobu mu z drobných ran přestane téci krev.

Ukázalo se také, že vajíčka slepic, které mohly zobat zelené rostliny, obsahovala několikrát více omega-3 (z čehož, pane hlavní hygieniku, snad vyplývá, že národ, krmený vajíčky z velkochovů, by měl povinně konzumovat rybí tuk, nebo se pletu?)…

Jenže ryb v mořích ubývá a lidí přibývá. Co budeme konzumovat v budoucnosti? Ryby se živí řasami. Omega-3 kyseliny jsou tedy i v budoucnu k dispozici. A přiložím své polínko na ohýnek pokroku a umění improvizovat. České těhotné ženy, které nemají dostatek mořských ryb, tedy 3-omega nenasycených mastných kyselin, prostě mohou začít zpívat. Ukazuje se, že trávicí trakt zpívající a tedy zklidněné a tedy šťastné těhotné dokáže briskně přeměnit nenasycené (běžné) omega-6 na ty prospěšné a potřebné omega-3.

Navíc se ukazuje, že většina mořských ryb je už tak nacpána těžkými kovy (a hlavně rtutí), že je jejich maso „nedoporučováno“ ke konzumaci víckrát jak jednou za měsíc. \":mrgreen:\"

Tak svět je plný reziduí a bude hůře, to je teprve začátek. Nikdo z mocných nemá zájem na zdraví lidí, prostě si musíme všichni připustit, že jsme nebezpečný a silně přemnožený druh a je nutná regulace, jinak hrozí katastrofa. Blbě se to poslouchá, ale je to tak a není jiné cesty, což i vidíte na krocích, které se dějí kolem nás. Cesta ven ze začarovaného kruhu jedů vede jedině přes přímé drobné produkování potravin a Rusko je v tomto ohledu hodně vpředu, což je docela divné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 6:28 pm 
Offline

Registrován: pon čer 04, 2012 12:54 am
Příspěvky: 25
Zdravím všechny členy.

Už zhruba rok beru rybí olej cca 1 polévkovou lžíci denně (ale spíš 1 až 2 do týdne zapomenu). Musím říct, že mě rybí olej dává více energie. Poznal jsem to když jsem na to braní nějak kašlal a vysadil aniž bych to nějak plánoval a pak jsem se divil proč jsem najednou tak utahanej a po chvilce přemýšlení co je jinak mi to docvaklo a tak jsem hned najel na olej a únava odešla (zase odpozorováno stylem jakto že mám večer ještě tolik energie, musím jít spát).

Pořád mi však vrtá hlavou jedna otázka, kterou nemohu na netu zaboha najít. Jak je to s rybím olejem a jódem. Nikde jsem nenašel jednoznačné potvrzení přítomnosti jódu v rybím oleji natož kolik ho tam vlastně vůbec je (narozdíl od ryb). Neví někdo z vás nějaké informace o tom či kde to mohu najít ? Jde mi především o to abych se tím jódem nepředávkoval (proto ač mám kelp už dlouho, tak se ho obávám brát).

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martt píše:
Zdravím všechny členy.

Už zhruba rok beru rybí olej cca 1 polévkovou lžíci denně (ale spíš 1 až 2 do týdne zapomenu). Musím říct, že mě rybí olej dává více energie. Poznal jsem to když jsem na to braní nějak kašlal a vysadil aniž bych to nějak plánoval a pak jsem se divil proč jsem najednou tak utahanej a po chvilce přemýšlení co je jinak mi to docvaklo a tak jsem hned najel na olej a únava odešla (zase odpozorováno stylem jakto že mám večer ještě tolik energie, musím jít spát).

Pořád mi však vrtá hlavou jedna otázka, kterou nemohu na netu zaboha najít. Jak je to s rybím olejem a jódem. Nikde jsem nenašel jednoznačné potvrzení přítomnosti jódu v rybím oleji natož kolik ho tam vlastně vůbec je (narozdíl od ryb). Neví někdo z vás nějaké informace o tom či kde to mohu najít ? Jde mi především o to abych se tím jódem nepředávkoval (proto ač mám kelp už dlouho, tak se ho obávám brát).

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Nejsem si sice zcela jistý, ale tam půjde patrně o stopová množství bez zásadního nutričního významu a osobně bych se bál spíše předávkování vitamínem A, nebo D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pát črc 05, 2013 10:39 am 
Offline

Registrován: úte črc 02, 2013 7:32 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den pane Jardo,
chci se Vás zeptat na doplňky stravy co se týče omega-3 mastných nenasycených kyselin. Zaujal mě tento produkt http://eshop.finclub.cz/doplnky-stravy/ ... aps-strong ,i když ta cena se mi zdá dosti vysoká. Dají se koupit daleko levnější se stejným obsahem nenasycených mastných kyselin Epa a DHA http://www.rychlalekarna.cz/Gold-Omega- ... 59211.html ,navíc jednou tolik kapslí v balení. Je to jen tahání peněz ze zákazníků nebo jsou nějaké rozdíly v kvalitě výrobků? Nebo je lepší si koupit přímo tekutý rybí olej v lékarně? Dočetl jsem se, že příznivého účinku se dosáhne při přívodu 250 mg EPA a DHA. Co je na tom pravdy? Kolik obsahuje jedna polévková lžíce rybího oleje EPA a DHA? Ještě mimo rybí tuk zaujal mě tento web a hlavně Vaše znalosti - klobouk dolů máte můj velký obdiv. Mě osobně zaujala kniha od S. Roberta Morseho - Zázračná detoxikace - i když pro mě je to docela razantní přístup k očistě těla bez někoho zkušeného bych se do to ho nepouštěl. Prosím z jakých pramenů jste čerpal tolik informací? Samozřejmě,že hodně jste získal zkušenostmi a testovaním sám na sobě. Chci vzít zdraví do vlastních rukou a ne být později odkázaný na polykání pilulek a chození po doktorech.
Mockrát děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 6:39 pm 
Offline

Registrován: pon čer 04, 2012 12:54 am
Příspěvky: 25
[quote="Jarda":33urh3dg]Nejsem si sice zcela jistý, ale tam půjde patrně o stopová množství bez zásadního nutričního významu a osobně bych se bál spíše předávkování vitamínem A, nebo D.[/quote:33urh3dg]
Dobrý den pane Jardo,

děkuji vám za odpověď, máte pravdu. Jelikož se chystám na trojčátko, tak jsem si pořídil Lugolův roztok a vyzkoušel test na jód. Skvrna byla do cca 6. hodin pryč, takže o nějakým předávkování jódem z rybího oleje nemůže být ani řeč.
Jinak já sem na všechno opatrný a na vyrovnávání deficitů jsi dávám na čas, takže jsem předávkování vitamínů A a D dost řešil. Musím říct, že ta naše polévková lžíce je snad ta nejmělčejší, co lze koupit (jsou to spíše 2 čajové lžičky, navíc jen málokdy jsem jí naplnil po okraj). Ještě k tomu když mám přes den rybu,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2013 2:31 pm 
Offline

Registrován: pát črc 19, 2013 2:12 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

momentálně vybírám rybí tuk pro sebe i pro děti. V lékárně mi toho ukázali hodně, včetně nějaké novinky od firmy lýsi. Zajímalo by mě, jestli někdo tuto značku nevyzkoušel, případně jestli mi můžete poradit, jestli je to dobrý produkt z hlediska obsahu. Jsem neustále unavená a s imunitou to taky není nejlepší, takže by se mi hodil nějaký doplněk. Chtěla jsem to taky kvůli správnému vývoji dětí - dcera bude letos nastupovat do školky a druhá dcera má necelé dva roky. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2013 5:36 pm 
Offline

Registrován: pon črc 08, 2013 9:48 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, prosím o radu - vybírám rybí tuk pro sebe a dítě
je vhodný tento druh ?
Dítě 2,5 roku - OMEGA 3 HP NATURAL BABY pomeranč
Já 53 let - OMEGA 3 HP NATURAL CITRON - 270 Ml 283,- Kč - Nutravita ?
Děkuji moc za radu Juanka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 268 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz