Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv črc 04, 2024 10:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2011 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Jen tak aby řeč nestála - taky máte problém s vyléváním poslední půldeci oleje z kanystru od Agro-elu? Miluju výtvory, které jejich autoři nevyzkoušeli (protože kdyby vyzkoušeli, tak by je snad nemohli pustit do světa \":)\" ).

No, není to tak složité, prostě tam k tomu oleji nalijte nějaké množství kefíru, důkladně to protřepejte a vylijete prakticky všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2011 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
supka píše:
Přeji pěkný večer.Na základě tohoto fóra jsem si koupila lněný olej ,který začala vyrábět společnost Missiva, Lněný olej, panenský lisovaný za studena má vyvážený poměr omega 3 mastných kyselin s omega 6 a 9 mastných kyselin v tomto složení: 55% Omega 3, 14% Omega 6, 17 % Omega 9,balení 250 ml za 140,-Kč , lisují ho 1x za týden na objednávku.záruční dobu má 2 měsíce při správném skladování, ječirý a bez usazenim. Je velmi jemné chuti.Zajímá mne zda složení omega je správně vyvážený.
Dále bych měla dotaz na lněné semínko, na tomto fóru jsem se dočetla,že se může sirná patlanina dělat i na dny při ukladnění v ledničce, zaráží mne ,ale mleté lněné semínko. 4etla jsem,že se musí rozemlít těsně před použitím, je to pravda?
Vyrábějí i lněný olej zlatý s tímto složením 1,6 % Omega 3 ,68 % Omega 6,
18,5 % Omega 9 . U zlatého oleje mne zajímá k čemu jinému se dá použít než ve studené kuchyni, udájně při dietě na hubnutí, ale žádné informace jsem zatím nikde nenašla.

Nevím, co myslíte tím slovem vyvážený, zda poměr omega kyselin ve lněném oleji, nebo vyváženost z hlediska konzumace. První by celkem vyhovovalo a druhé určitě ne. Také neznám odrůdu lnu z níž by se dalo vylisovat něco, co má 55% omega 3 mastných kyselin. U toho semínka se to má tak, že oxiduje za přístupu vzduchu a ten se k němu v sirné patlanici nedostane. Ten zlatý len nedovedu posoudit, ale domnívám se, že je to jenom takový tahák na peníze, zásadní výhody tam dle mého názoru nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2011 10:42 pm 
Offline

Registrován: sob zář 24, 2011 7:50 pm
Příspěvky: 3
Určitě jsem myslela poměr omega kyselin . Z vaší odpovědi vyplývá,že máte pochybnoti o obsahu 55% omega 3.Děkuji za vysvětlení s tím semínkem. Mám ještě dotaz ,myslíte,že můžu dávat zmíněný olej i dětem 8 a 4 roky , potřebují posílit imunitní systém. kdy je nejlepší sirnou patlaninu užívat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2011 8:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
supka píše:
Určitě jsem myslela poměr omega kyselin . Z vaší odpovědi vyplývá,že máte pochybnoti o obsahu 55% omega 3.Děkuji za vysvětlení s tím semínkem. Mám ještě dotaz ,myslíte,že můžu dávat zmíněný olej i dětem 8 a 4 roky , potřebují posílit imunitní systém. kdy je nejlepší sirnou patlaninu užívat

To mám, protože pokud vím, tak nejlepší z tohoto pohledu je odrůda Flanders a ta má 53,8%. Vzhledem k tomu, že se již prakticky nepěstuje, tak toho tam bude podle všeho méně než je uváděno. Patlanici může jíst každý, ta se předávkovat nedá a správně udělaná má opravdu vyvážený poměr omega kyselin a je to jídlo, čili kdykoliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2011 10:04 am 
Offline

Registrován: sob zář 24, 2011 7:50 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
To mám, protože pokud vím, tak nejlepší z tohoto pohledu je odrůda Flanders a ta má 53,8%. Vzhledem k tomu, že se již prakticky nepěstuje, tak toho tam bude podle všeho méně než je uváděno. Patlanici může jíst každý, ta se předávkovat nedá a správně udělaná má opravdu vyvážený poměr omega kyselin a je to jídlo, čili kdykoliv.

Z jaké odrůdy ho lisují nevím,ale obsah % omega si nechávali proměřit ve státní zkušebně, vybírali z několika odrůd, konečně i kdyby měl jenom 50% omega 3 tak asi dobrý, má velmi příjemnou chuť.
Ještě bych ráda věděla zda se může při výrobě patlaniny použít zakysaná smetana případně přidat normármální smetena 30% do obyčejného tvarohu nebo jestli to musí být tučný tvaroh nebo tučný jogurt přímo z výroby.
Děkuji moc za odpovědi, ráda chodím pro rady na vaše fórum již delší dobu a konečně jsem dostala také odvahu se zaregistrovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 8:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
supka píše:
Z jaké odrůdy ho lisují nevím,ale obsah % omega si nechávali proměřit ve státní zkušebně, vybírali z několika odrůd, konečně i kdyby měl jenom 50% omega 3 tak asi dobrý, má velmi příjemnou chuť.
Ještě bych ráda věděla zda se může při výrobě patlaniny použít zakysaná smetana případně přidat normármální smetena 30% do obyčejného tvarohu nebo jestli to musí být tučný tvaroh nebo tučný jogurt přímo z výroby.
Děkuji moc za odpovědi, ráda chodím pro rady na vaše fórum již delší dobu a konečně jsem dostala také odvahu se zaregistrovat.

Tak pokud tam bude opravdu něco okolo toho deklarovaného množství, tak je to samozřejmě jedno, ale pokud je na etiketě takto nesmyslné číslo, tak tam může být ledasco. Jinak jde použít vše co píšete, hlavně to musí být tučné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 11:14 am 
Offline

Registrován: sob zář 24, 2011 4:44 pm
Příspěvky: 12
Takže vlastně nevíme kolik Omega 3 v tom oleji od Agra požíváme. Nebo to někdo fundovaně ví ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 3:14 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Volala jsem jim a prý čekají na výsledek rozboru z laboratoře a pak to vyvěsí na web. Přesné číslo se mění nejen podle odrůdy, ale i roku sklizně.

Plus někdo si tu nechával dělat rozbor, ale je to dost drahá záležitost, co jsem tak pochopila, tak se na to složilo pár lidí a nechalo si výsledky jen pro sebe.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte zář 27, 2011 8:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
To mám, protože pokud vím, tak nejlepší z tohoto pohledu je odrůda Flanders a ta má 53,8%. Vzhledem k tomu, že se již prakticky nepěstuje, tak toho tam bude podle všeho méně než je uváděno. Patlanici může jíst každý, ta se předávkovat nedá a správně udělaná má opravdu vyvážený poměr omega kyselin a je to jídlo, čili kdykoliv.

Tak som sa na hlavných stránkach Alnatura dočítala, že ľanové semienko, ktoré predávajú aj DM drogérie, je odroda Flanders. Potešilo ma to lebo ho tam často kupujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2011 8:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Tak som sa na hlavných stránkach Alnatura dočítala, že ľanové semienko, ktoré predávajú aj DM drogérie, je odroda Flanders. Potešilo ma to lebo ho tam často kupujem.

To je sice dobrá informace, ale vzhledem k tomu, že okem se to poznat nedá, klidně u těchto velkoprodejců může jít zase o nějakou boudu, jak je obvyklé a s přihlédnutím k tomu, kolik se tohoto druhu lnu reálně pěstuje se mě to zase tak jednoznačné nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 2:35 pm 
Offline

Registrován: úte led 18, 2011 10:44 am
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
Prosím o radu: Tak jsem psala do AGRO-EL o informace ohl. lněného oleje a napsali mi tyto odrůdy semene: Hella, Kreola. Nikde jsem o těchto konkr. odrůdách nic nenašla. Někde jsem se dověděla, že jsou velké rozdíly v % omega 3 a jinde zas že nejsou? Tak abych si nekoupila 5 L a bez efektu, to bych nerada... mohu si ho tedy objednat a čekat slušnou kvalitu, aby byl efektivní v sirné patlanici, aniž bych řešila lisované odrůdy semen? Jinou možnost asi nemám, než objednat to, co zrovna mají, protože jejich konkurence je téměř nulová.

Děkuji \":)\"

_________________
Když ti bude nejhůř, otoč se čelem ke slunci a stíny budou padat za Tebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 7:43 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Andrea píše:
Prosím o radu: Tak jsem psala do AGRO-EL o informace ohl. lněného oleje a napsali mi tyto odrůdy semene: Hella, Kreola. Nikde jsem o těchto konkr. odrůdách nic nenašla. Někde jsem se dověděla, že jsou velké rozdíly v % omega 3 a jinde zas že nejsou? Tak abych si nekoupila 5 L a bez efektu, to bych nerada... mohu si ho tedy objednat a čekat slušnou kvalitu, aby byl efektivní v sirné patlanici, aniž bych řešila lisované odrůdy semen? Jinou možnost asi nemám, než objednat to, co zrovna mají, protože jejich konkurence je téměř nulová.

Děkuji \":)\"

Asi jedina cesta, jak to od nich zjistit, je neustale zasilani dotazu na obsah Omega-3 mastnych kyselin az je to donuti udelat zkousky.
Distributorovi lneneho seminka K-Servis Praha, a.s. pro potravinove ucely je taky suma fuk jakou odrudu dodava, hlavne, ze je to za levny peniz. \":-(\"
Odruda HELLA je nemacka odruda u nas registrovna. Odruda KREOLA podle dostupnych zdroju registrovana v CR neni.
Vic se mi zatim nepodarilo zjistit. \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 7:32 am 
Offline

Registrován: úte led 18, 2011 10:44 am
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
inzenyr píše:
Asi jedina cesta, jak to od nich zjistit, je neustale zasilani dotazu na obsah Omega-3 mastnych kyselin az je to donuti udelat zkousky.
Distributorovi lneneho seminka K-Servis Praha, a.s. pro potravinove ucely je taky suma fuk jakou odrudu dodava, hlavne, ze je to za levny peniz. \":-(\"
Odruda HELLA je nemacka odruda u nas registrovna. Odruda KREOLA podle dostupnych zdroju registrovana v CR neni.
Vic se mi zatim nepodarilo zjistit. \":-(\"

Díky, přesně, on bude problém spíš v té poptávce, kdy se lidi o toto nezajímají, protože tomu nerozumí, a tak koupí všechno a není se čemu divit, že se to i prodává. Zatím jsem od AGRA nedostala odpověď na obsah omega-3, pslala jsem jim dotaz včera.

Takže, jestli to dobře chápu, lisované odrůdy se u nich často mění a rozdíl je v odrůdách, co se týče omega-3, velký. Někde jsem to i četla. Nevíte, jestli si člověk u nich může z těch 2 odrůd vybrat nebo je to mix?

_________________
Když ti bude nejhůř, otoč se čelem ke slunci a stíny budou padat za Tebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 11:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Andrea píše:
Prosím o radu: Tak jsem psala do AGRO-EL o informace ohl. lněného oleje a napsali mi tyto odrůdy semene: Hella, Kreola. Nikde jsem o těchto konkr. odrůdách nic nenašla. Někde jsem se dověděla, že jsou velké rozdíly v % omega 3 a jinde zas že nejsou? Tak abych si nekoupila 5 L a bez efektu, to bych nerada... mohu si ho tedy objednat a čekat slušnou kvalitu, aby byl efektivní v sirné patlanici, aniž bych řešila lisované odrůdy semen? Jinou možnost asi nemám, než objednat to, co zrovna mají, protože jejich konkurence je téměř nulová.

Děkuji \":)\"

Předpokládám, že by to mělo být v pořádku, pokud vím, tak nyní dělají rozbory a pak patrně dají i přesné údaje o složení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 11:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Andrea píše:
Díky, přesně, on bude problém spíš v té poptávce, kdy se lidi o toto nezajímají, protože tomu nerozumí, a tak koupí všechno a není se čemu divit, že se to i prodává. Zatím jsem od AGRA nedostala odpověď na obsah omega-3, pslala jsem jim dotaz včera.

Takže, jestli to dobře chápu, lisované odrůdy se u nich často mění a rozdíl je v odrůdách, co se týče omega-3, velký. Někde jsem to i četla. Nevíte, jestli si člověk u nich může z těch 2 odrůd vybrat nebo je to mix?

Odrůdy se zase tak často měnit nebudou, to bude vždy patrně na celou sezónu a zda to jde vybrat, na to nedovedu odpovědět.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz