Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 24, 2012 10:08 am 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 1:22 pm
Příspěvky: 9
To nevadi, ja mam ostre strasne rad, len na druhy den nesmiem ist dalej ako 5 metrov od hajzla. Kazdy ma nieco, niekomu pomoze voda s kyslej kapusty (kysane zeli), kamosa zas prehana mlieko. Ak nemas nic co by na teba posobilo laxativne, jednoducho 24 hodin pred ocistou mozes jest zeleninovu polievku, ovocie, ryzu, zemiaky. To by nemalo ostavat v crevach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 24, 2012 12:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
jani píše:
No nevím, já můžu sníst chilli ( mleté ) dvě lžičky a nic, habanero dám celou čerstvou papričku a taky se nic neděje, u mě chilli nepůsobí jako projímadlo, to už bych raději vsadila na magnesium, cečko nebo riciňák ( 2 dcl u mě opět nic neudělají ). Chilli těsně před šankou se mi nejeví jako dobrý nápad, jde opět o tzv. lidskou tvořivost a na někoho nemusí dobře zapůsobit, např. jako šanka s epsomkou a pod.

Chilli nepůsobí jako projímadlo, ale zlepšuje peristaltiku střeva. IMHO před šankou nevadí konzumace ničeho co střeva neucpe.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 24, 2012 2:04 pm 
Offline

Registrován: úte úno 07, 2012 3:34 pm
Příspěvky: 35
Bydliště: Roztoky
Xeelee píše:

K reakcím od JirkyV:
1. Epsomská sůl je nejvhodnější a zde doporučovaná, protože neobsahuje sodík a v případě vstřebání dojde ke snížení deficitu hořčíku a síry. Je ale fakt, že má pro spoustu lidí horší chuť. Mně se tak po třech až čtyřech litrech chce zvracet i když samotné pití snáším v pohodě a předtím mi nebylo špatně. Epsomskou sůl doporučuje právě Jarda a můj návod (viz podpis pod příspěvkem) je kompilací Jardova návodu, informací z celé diskuze a několika návodů pro pokročilé z webů o józe. V návodech pro jogíny epsomka nefiguruje, protože ji jogíni asi vůbec neznali. Sodík dost zatěžuje ledviny a proceduru provádí i nemocní lidé, ne jen zdraví a pročištění jogíni, takže je vhodný pro ně postup upravit.

2. S rozjetou candidou bych opravdu počkal, až se trochu umravní. Já proved šanku po dvou měsících striktní protikvasinkový diety (viz odkaz na tabulku v podpisu), kdy sem začal hlenovitý chuchvalce kvasinky vylučovat stolicí. Spoustu dalšího hlenu sem pak vyloučil při proceduře a dorazil sem kvasinku vývarem z česneku (viz další odkaz v podpisu). Těm co sou na tom hůř bych ale doporučil dietu si protáhnout.

Tak to si musím doplnit vzdělání. Já jsem na epsomskou dosud v návodech na šánku nenarazil (toto vlákno jsem asi nečetl úplně celé). Hlavně nechápu jak to někdo dokáže v takovém množství vůbec vypít:) Každopádně mixovat několik návodů je pro začátečníka určitě nevhodné.
Ohledně toho sodíku je to opravdu asi bezpečnější pro případ neúspěchu nebo nějaké nemoci (vysoký tlak apod.) ale za normálních okolností by měl šánku dělat člověk relativně zdravý a voda buď proteče nebo se vyzvrací, takže toho sodíku se moc nevstřebá. Pokud se člověk důkladně zavodní a nakonec propláchne heřmánkem, tak bych se toho nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 24, 2012 3:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
JirkaV píše:
Tak to si musím doplnit vzdělání. Já jsem na epsomskou dosud v návodech na šánku nenarazil (toto vlákno jsem asi nečetl úplně celé). Hlavně nechápu jak to někdo dokáže v takovém množství vůbec vypít:) Každopádně mixovat několik návodů je pro začátečníka určitě nevhodné.
Ohledně toho sodíku je to opravdu asi bezpečnější pro případ neúspěchu nebo nějaké nemoci (vysoký tlak apod.) ale za normálních okolností by měl šánku dělat člověk relativně zdravý a voda buď proteče nebo se vyzvrací, takže toho sodíku se moc nevstřebá. Pokud se člověk důkladně zavodní a nakonec propláchne heřmánkem, tak bych se toho nebál.

Tady ale asi moc zdravejch lidí nebude, takže je potřeba návod přizpůsobit jejich zdravotnímu stavu. A na epsomce je dobrý, že při vstřebání nejen že nezatíží organizmus škodlivým sodíkem, ale zároveň pomůže doplnit deficity síry a hořčíku.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 24, 2012 11:03 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Xeelee píše:
Tady ale asi moc zdravejch lidí nebude, takže je potřeba návod přizpůsobit jejich zdravotnímu stavu. A na epsomce je dobrý, že při vstřebání nejen že nezatíží organizmus škodlivým sodíkem, ale zároveň pomůže doplnit deficity síry a hořčíku.

Xeelee, klasicka sanka je podlozena tim, ze ji bezpecne absolvovaly miliony lidi. Mistni verzi s vysokymi davkami epsomky absolvovaly desitky lidi a vysledky nic moc, viz Marcela a nejen ona:
Citace:
tak 2.šanku mám s katastrofou za sebou(1.šanka v pohodě). Vše jsem nachystala jako u 1.
Vypila jsem první a rovnou i druhou várku vody(použila jsem epsomku)-voda šla ven spodem i vrchem. Stejně tak to bylo i u třetí a čtvrté várky-zase spodem a něco jsem vyzvracela. Jelikož ze mě stále tekla jemně žlutá voda, tak jsem přidala další 2 litry trochu slané vody. V průběhu jsem udělala klystýr, aby nešla většina vrchem.Nakonec jsem to završila heřmánkovým čajem, který jsem ale bohužel zase vyzvracela. Nakonec jsem ještě zkusila klystýr. Za 3/4h jsem šupla trochu rýže s máslem, ale to už mně bylo dosti blbě a vše šlo zase zvracením ven. Strašně mě bolela hlava, hučelo mi v uších, necítila jsem nohy ani ruce(manžel mě musel vzít do postele).Nakonec jsem přestala úplně vnímat a probrala jsem se až v nemocnici, kde mi doktor řekl, že mě přivezla sanitka v komatózním stavu, že jsem si přivodila otravu slanou vodou a chvilkový otok mozku. Nakonec mi ještě zjistil podstav draslíku, takže nyní dodávám.
Z další šanky mám hrozný strach a nevím, zda se k ní ještě někdy odhodlám(možná s menším množstvím vody).
viz http://www.zdravi-az.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=33&start=1140
A jestli si myslis, ze indove nepouzivaji epsomku, protoze ji nemaji, tak jsi rovnez uz aspon pul stoleti mimo. Kdyz uz dosla az k nam tak v indii je samozrejme rovnez.
Medicina je podvod, ale teoreticky musi byt kazdy lek otestovan a kdyz ma vysledky takove jako mistni verze sanky, tak by asi bez uplaceni neprosel. Tvoje uvahy o tom, ze se nic nemuze stat protoze nastava osmoza nebo ze je epsomka zdrava za vsech okolnosti protoze se telu hodi sira a horcik jsou opravdu hodne naivni. Telo je velice slozity mechanismus a jak vidis na pripadu Marcely, neni to tak jednoduchy. Rozdil mezi lekem a jedem je v davkovani (to nemam ze sve hlavy). Pokud si nekdo namicha epsomku nebo sul a zvraci uz kdyz to vidi, tak je to spatne. Klidne si sam experimentuj, ale tezce nemocnym duverivym lidem by se melo doporucovat jen to co je bezpecne.
Osobne bych radil vratit se k himalajce, nerafinovane soli a pri nejhorsim ke kuchynske soli a brat nejvyse lzicku a pul na litr vody s upresnenim, ze pokud je to moc, tak naredit. Voda ma byt slana, aby se nevstrebala predcasne, ale neni cilem dostat do sebe soli co nejvic.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne úte dub 24, 2012 11:12 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 24, 2012 11:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
pv33 píše:
Medicina je podvod, ale teoreticky musi byt kazdy lek otestovan a kdyz ma vysledky takove jako mistni verze sanky, tak by asi bez uplaceni neprosel. Tvoje uvahy o tom, ze se nic nemuze stat protoze nastava osmoza nebo ze je epsomka zdrava za vsech okolnosti protoze se telu hodi sira a horcik jsou opravdu hodne naivni. Telo je velice slozity mechanismus a jak vidis na pripadu Marcely, neni to tak jednoduchy. Rozdil mezi lekem a jedem je v davkovani (to nemam ze sve hlavy). Pokud si nekdo namicha epsomku nebo sul a zvraci uz kdyz to vidi, tak je to spatne. Klidne si sam experimentuj, ale tezce nemocnym duverivym lidem jako je Marcela by se melo doporucovat jen to co je bezpecne.
Osobne bych radil vratit se k himalajce, nerafinovane soli a pri nejhorsim ke kuchynske soli a brat nejvyse lzicku a pul na litr vody s upresnenim, ze pokud je to moc, tak naredit. Voda ma byt slana, aby se nevstrebala predcasne, ale neni cilem dostat do sebe soli co nejvic.

Jo, souhlasím.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 10:29 am 
Offline

Registrován: úte úno 07, 2012 3:34 pm
Příspěvky: 35
Bydliště: Roztoky
pv33 píše:
Medicina je podvod, ale teoreticky musi byt kazdy lek otestovan a kdyz ma vysledky takove jako mistni verze sanky, tak by asi bez uplaceni neprosel. Tvoje uvahy o tom, ze se nic nemuze stat protoze nastava osmoza nebo ze je epsomka zdrava za vsech okolnosti protoze se telu hodi sira a horcik jsou opravdu hodne naivni. Telo je velice slozity mechanismus a jak vidis na pripadu Marcely, neni to tak jednoduchy. Rozdil mezi lekem a jedem je v davkovani (to nemam ze sve hlavy). Pokud si nekdo namicha epsomku nebo sul a zvraci uz kdyz to vidi, tak je to spatne. Klidne si sam experimentuj, ale tezce nemocnym duverivym lidem jako je Marcela by se melo doporucovat jen to co je bezpecne.
Osobne bych radil vratit se k himalajce, nerafinovane soli a pri nejhorsim ke kuchynske soli a brat nejvyse lzicku a pul na litr vody s upresnenim, ze pokud je to moc, tak naredit. Voda ma byt slana, aby se nevstrebala predcasne, ale neni cilem dostat do sebe soli co nejvic.

Jj, nechci působit jako chytrák, protože mám za sebou zatím pouze 2 šankaprakšalány, ale právě proto si myslím, že začátečník by si měl vybrat jeden návod a ten do puntíku dodržet. Mně se to osvědčilo a vše bylo bez komplikací (žádná žízeŇ, žádná nevolnost ani únava, celý den jsem pracoval a dokonce šel na delší procházku, po bílé rýži se mi nerozjela kandida, protože jsem ji měl již potlačenou...), nesrovnalosti jsem posléze konzultoval. Teprve až budu mistr, tak si budu experimentovat nebo si to sestavím podle sebe a na veškeré návody se vyprdnu.

Jogíni v indii pokud vím používají nějaké výluhy z bylin a sůl nepoužívají vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Claire píše:
Dobrý den, minulý týden v neděli jsem si dělal očistu. Nebylo to zcela bez problémů (dlouho jsem čekala a spuštění, pak nějaké to zvracení apod..), ale nakonec vše dopadlo relativně dobře. V neděli večer jsem ovšem byla velmi oteklá, pravděpodobně se mi nějaká sůl do organismu vstřebala a já otekla. Oteklá jsem byla i v pondělí ráno, v úterý se začalo lepšit. Mým problémem však je fakt, že dnes je sobota a já jsem ještě nebyla "na velké". Ve středu večer jsme zkusila Zaječickou hořkou, která na mě vždy perfektně zabrala, bohužel tentokrát nepomohla ani ta. Prosím, poraďte, co mám dělat.

Vodu, vodu a zase vodu, klidně i teplou, ale vždy ráno nalačno a hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Zdravím. Zítra se chystám na Šanku. Po třech neúspěšných pokusech jdu na 4. \":-D\" To bude zase legrace. Tentokrát jdu vyzkoušet emspomku. Třeba mi sedne lépe než klasická sůl a sůl mořská. Ale k věci: Objednával jsem si Kurungovity Kutušova. A tak mne napadlo je dát po rýži spolu s Lactobacilusem Acidophilusem. Dejme tomu 2 Acidophilusi a k tomu ještě 2 Kurungovity. A takhle po každém jídle (ryží s máslem samozřejmě) celý den. Myslíte, že by to mohlo fungovat "lépe" co se týče sázení přátelské mikroflóry? \":-D\" Dále se chci zeptat jestli by bylo vhodné i v tento den na tu rýži s máslem používat HCL? Předem děkuji za odpovědi a držte mi palce \":-D\" Po čtvrté už to musí vyjít!!!

Tak člen pv33 vám to píše správně a pokud jde o kyselinu, nebo jídla s podílem kyselin, třeba i ovocných, tak ty určitě ne. Jinak kurungovity jsou laktobacily, čili zde není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
MarcelaJ píše:
Dobrý večer,
tak 2.šanku mám s katastrofou za sebou(1.šanka v pohodě). Vše jsem nachystala jako u 1.
Vypila jsem první a rovnou i druhou várku vody(použila jsem epsomku)-voda šla ven spodem i vrchem. Stejně tak to bylo i u třetí a čtvrté várky-zase spodem a něco jsem vyzvracela. Jelikož ze mě stále tekla jemně žlutá voda, tak jsem přidala další 2 litry trochu slané vody. V průběhu jsem udělala klystýr, aby nešla většina vrchem.Nakonec jsem to završila heřmánkovým čajem, který jsem ale bohužel zase vyzvracela. Nakonec jsem ještě zkusila klystýr. Za 3/4h jsem šupla trochu rýže s máslem, ale to už mně bylo dosti blbě a vše šlo zase zvracením ven. Strašně mě bolela hlava, hučelo mi v uších, necítila jsem nohy ani ruce(manžel mě musel vzít do postele).Nakonec jsem přestala úplně vnímat a probrala jsem se až v nemocnici, kde mi doktor řekl, že mě přivezla sanitka v komatózním stavu, že jsem si přivodila otravu slanou vodou a chvilkový otok mozku. Nakonec mi ještě zjistil podstav draslíku, takže nyní dodávám.
Z další šanky mám hrozný strach a nevím, zda se k ní ještě někdy odhodlám(možná s menším množstvím vody).A proto se ptám, když mám za sebou jednu celkem úspěšnou a druhou šankou se snad taky nějakej bordel odstranil, můžu dále pokračovat jednou týdně s klystýrem? Nebo je to málo? Vím, že je pro mě (v mém stavu) očista střeva strašně důležitá a proto mě štve ten těžký průběh šanky.
A nedá se dělat nějaká pomalá důkladná očista střeva-např. ráno nalačno slaná voda atd.
Zvažuji také asistovaný výplach střev, ale zatím musím vydržet u domácího.
Díky

Tak v očistách střeva určitě pokračovat a jak vám píše člen pv33, každý má jinou schopnost organizmu vylučovat jednotlivé sole, někomu vadí běžná sůl, někomu epsomka a dají se užívat i další, ovšem to si nedovolím ani doporučovat, tam už je riziko příliš velké. Bohužel problém není pouze v té soli, dokonce i čistá voda ve větším množství vás může zabít, to se nikdy nedá odhadnout. Můžete vyzkoušet také projímavé čaje, nebo vývar z cibulovitých rostlin, dobře funguje třeba pórek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
uz sa tu vyskytol pripad, kedy jeden clen fora (zial neviem, kto to bol), skoncil v nemocnici po sanke robenej pomocou epsomskej soli.

co sa tyka tychto praktik, ja sama by som bola v buducnosti opratrna, mala som problemy s chloridom horecnatym - zastavena peristaltika - zrejme predavkovanie, neviem s istotou, pritom som postupovala s davkovanim podla navodu, tiez problemy s epsomkou pri ociste pecene, nespustil sa mi vobec prujem, proste brucho ako balon, opuchla som a zachranil ma klystir, ktory mi prujem nastartoval.
u mna problmem s draslikom zrejme nebol, podla vlasovej analyzy som ho mala nadbytok (to samozrejme moze byt tiez problem).
no aby som sa nezamnotala, vratim sa k prvotnej myslienke, opatrne s ocistami, mnozstvami akychkolvek soli atd.
co sa tyka osmozy pri sanke, nevstrebe sa vari nejaka sol, pokial osmoza nenastane dostatocne rychlo? je to mozne, nie?

mne sa nahodil sifon tak po hodine od zaciatku kury, stalo mi to v crevach aj v zaludku.
cvicila som prepoctivo.

Pozor na to, vlasová analýza dává informaci o rezervách minerálů ve tkáních a ty tělo není většinou schopno tak rychle uvolnit, v tomto případě vás zajímá stav draslíku v krvi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Tak se také pochlubím jak mi probíhala včerejší šanka. Jak jsem psal v minulém příspěvku, rozhodl jsem se pro epsomskou sůl. A už tady nastal první problém. Dle mého názoru ta sůl co jsem používal není klasická epsomská sůl od pana Jardy ale je to ten heptahydrát. Dole posílám obrázek. No takže jsem si dal toho na obrázku zmiňovaného vrchovatou polévkovou lžíci do 1,5l vody vypil, zacvičil si a nic. No bylo mi to divné, ale blbě mi nebylo a tak jsem si dal znovu vrchovatou lžíci a vypil další 1litr vody. A konečně přišla první stolice. Ovšem žádná výhra to nebyla, byla to jen taková pidi. Začlo mi vrtat hlavou, proč to neběhá tak jak má. Nakonec jsem vyměnil tu sůl z obrázku za epsomskou sůl od pana Jardy. Ta se zdála, že funguje mnohem lépe. Měla pro mne výraznější chuť a asi i účinky. Takže jsem jí dal vrchovatou lžíci do 1,5l vody. (Dával jsem větší dávky soli, protože mi pořád přišlo, že se mi spousta vody vstřebává). No a teď teprve začali problémy. Už se mi nepilo tak dobře jako před tím a pořád jsem měl velký pocit plnosti v žaludku. Hodně jsem cvičil a to myslím dost pomáhalo, nicméně jsem do sebe vždy dostal tak 0,5l a pak musel různě kroutit s břichem a máchat s ním z hora dolů, dokud se mi žaludek trošku neuvolnil. Ve stolici byla prakticky jen žlutá voda, jenže vytryskávala opravdu jen po třoškách. Nicméně vím, že právě ta žlutá voda je skutečný očišťovací proces u šanky a tak jsem si říkal, že musím vytrvat. Z vody už mi zase začínalo být blbě, prdel pálila jako čert a žlutá voda šla pořád po troškách s občasným smítkem čehosi. Po neustálem pití-cvičení-záchod, takhle asi 4,5h se mi začla celkem znatelně motat hlava a cítil jsem obrovskou únavu. Dohromady jsem do sebe podle mne dostal tak 6-7l vody se solí, ale myslím, že se mi dost vstřebalo, protože sem se vůbec necítil dehydratován a hodné jsem močil. I když ze mne stále vycházela jemně nažloutlá voda, nechtěl jsem s ničím hazardovat a tak jsem se proceduru rozhodl ukončit. Vypil jsem litr heřmánkového čaje a ten už podle mne nevyšel vůbec. Dost divné... Po půl hodině jsem si dal rýži s máslem a 2 Kurongovity, 2 lactobacilusi. Zbytek dne jsem proležel...¨
Nevíte, kde by mohl být zakopaný pes, co se týče toho neustálého pocitu plnosti v žaludku? Vlastně jsem se po celou dobu procedury toho pocitu nezbavil a přišlo mi, že jediný způsob jak odvést vodu ze žaludku byla různá cvičení - podle citu. Dále posílám na obrázku tu epsomskou sůl. Měla by být silnější či slabší?

Ta sůl je v pořádku, jde pouze o jiný název stejného produktu a pokud jde o tu rychlost průchodu tekutiny střevem, to dost závisí na peristaltice střeva, kterou má naprostá většina lidí dost v nepořádku a střevo je unavené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
mmilann píše:
dobry vecer. chystam sa vyskusat sankpraksalanu...myslite, ze by som dosiahol vacsi cistiaci ucinok, ak by som rozpustil sol v destilovanej vode? vopred dakujem za nazor

Jak píše člen Xeelee, nejspíše ne, protože tím se vlastně slanost roztoku sníží, což je kontraproduktivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Asi jsem to blbe napsal. Myslel jsem tim, ze jsem minimalne 100x delal sanku, 100 ruznych dni (tedy pravdepodobne vickrat). Ne, ze jsem se 100x napil slany vody \":lol:\" S sankou jsem mival trochu problemy kdysi davno, protoze jsem ji pouzival obcas rano, kdyz jsem byl vecer v hosporde, kde jsem toho hodne snedl, vcetne masa, a vypil. A druhy den jsem potreboval byt schopny hodne delat. Tak jsem vstal rano v sest a zacal se slanou vodou a cviky. Tenkrat se mi taky asi 2x stalo, ze se sifon nespustil, protoze jsem byl cely zapraskany tezkym jidlem. Ale to byly asi opravdu jen 2 pripady, jinak se nekdy spustil az po hodine, ale spustil.
V soucasne dobe mi nabiha sifon tak do ctvrt hodiny, protoze vecer temer nejim a pres den taky nic moc. Piju slane vody kolik jsem schopny, myslim, ze se pak vytvori v zaludku vetsi tlak a driv se to spusti.

Tak vám to funguje prakticky stejně rychle jako mě, to jsem rád, že alespoň u někoho probíhá procedura stejně rychle, ale je vidět, že to opravdu vyžaduje značné zkušenosti, já ji dělám od roku 1982 a kolikrát to již bylo, opravdu netuším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Xeelee, klasicka sanka je podlozena tim, ze ji bezpecne absolvovaly miliony lidi. Mistni verzi s vysokymi davkami epsomky absolvovaly desitky lidi a vysledky nic moc, viz Marcela a nejen ona:
Citace:
tak 2.šanku mám s katastrofou za sebou(1.šanka v pohodě). Vše jsem nachystala jako u 1.
Vypila jsem první a rovnou i druhou várku vody(použila jsem epsomku)-voda šla ven spodem i vrchem. Stejně tak to bylo i u třetí a čtvrté várky-zase spodem a něco jsem vyzvracela. Jelikož ze mě stále tekla jemně žlutá voda, tak jsem přidala další 2 litry trochu slané vody. V průběhu jsem udělala klystýr, aby nešla většina vrchem.Nakonec jsem to završila heřmánkovým čajem, který jsem ale bohužel zase vyzvracela. Nakonec jsem ještě zkusila klystýr. Za 3/4h jsem šupla trochu rýže s máslem, ale to už mně bylo dosti blbě a vše šlo zase zvracením ven. Strašně mě bolela hlava, hučelo mi v uších, necítila jsem nohy ani ruce(manžel mě musel vzít do postele).Nakonec jsem přestala úplně vnímat a probrala jsem se až v nemocnici, kde mi doktor řekl, že mě přivezla sanitka v komatózním stavu, že jsem si přivodila otravu slanou vodou a chvilkový otok mozku. Nakonec mi ještě zjistil podstav draslíku, takže nyní dodávám.
Z další šanky mám hrozný strach a nevím, zda se k ní ještě někdy odhodlám(možná s menším množstvím vody).
viz http://www.zdravi-az.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=33&start=1140
A jestli si myslis, ze indove nepouzivaji epsomku, protoze ji nemaji, tak jsi rovnez uz aspon pul stoleti mimo. Kdyz uz dosla az k nam tak v indii je samozrejme rovnez.
Medicina je podvod, ale teoreticky musi byt kazdy lek otestovan a kdyz ma vysledky takove jako mistni verze sanky, tak by asi bez uplaceni neprosel. Tvoje uvahy o tom, ze se nic nemuze stat protoze nastava osmoza nebo ze je epsomka zdrava za vsech okolnosti protoze se telu hodi sira a horcik jsou opravdu hodne naivni. Telo je velice slozity mechanismus a jak vidis na pripadu Marcely, neni to tak jednoduchy. Rozdil mezi lekem a jedem je v davkovani (to nemam ze sve hlavy). Pokud si nekdo namicha epsomku nebo sul a zvraci uz kdyz to vidi, tak je to spatne. Klidne si sam experimentuj, ale tezce nemocnym duverivym lidem by se melo doporucovat jen to co je bezpecne.
Osobne bych radil vratit se k himalajce, nerafinovane soli a pri nejhorsim ke kuchynske soli a brat nejvyse lzicku a pul na litr vody s upresnenim, ze pokud je to moc, tak naredit. Voda ma byt slana, aby se nevstrebala predcasne, ale neni cilem dostat do sebe soli co nejvic.

Tady bych se ani tak nepřel o velké dávky jakékoliv soli, jako o stav vylučovacích orgánů, protože pokud se bavíme o stavu těžkého deficitu draslíku, tak ten se epsomskou solí dá navodit dost obtížně, ten spíše vyvolá běžná kuchyňská sůl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz