Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 7:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jirka1 píše:
Děkuji za odpověď. Jen nemůžu sehnat ty proužky Albu phan. To pH moče má být na této hodnotě celý den?

Proužky se dají koupit normálně v lékárně a pokud je nemají, tak trvejte na objednání a druhý den je máte. Hodnota pH moče v průběhu dne velice plave, ale snažte se to udržet co nejblíže, alespoň několik dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon čer 21, 2010 12:59 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Tak další pokus.
Několik dní jsem jedl kysané zelí, stolice se zdála v pořádku. Ráno klizma, po vypití 1,5 l vody čekání, cvičení, voda neprocházela, další klizma, prošlo menší množství vody s kaly, pak další pití, ale voda neprocházela. Tak nucený odchod vody vrchem. Pak čaj, se zpožděním odcházelo menší množství vody nebo čaje. V čem by mohla být chyba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon čer 21, 2010 7:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Tak další pokus.
Několik dní jsem jedl kysané zelí, stolice se zdála v pořádku. Ráno klizma, po vypití 1,5 l vody čekání, cvičení, voda neprocházela, další klizma, prošlo menší množství vody s kaly, pak další pití, ale voda neprocházela. Tak nucený odchod vody vrchem. Pak čaj, se zpožděním odcházelo menší množství vody nebo čaje. V čem by mohla být chyba?

Sice nepíšete jak dlouho jste čekal, ale pokud prošlo alespoň něco, tak bych prostě pokračoval a vydržel dokud voda neprojde. Další možnost je použít jinou sůl, tedy konkrétně epsomskou, která slouží vyloženě jako projímadlo a měla by tedy procházet snadněji. Chyba může být i v psychice, prostě se na to neprocházení moc soustředíte a střeva se tak stáhnou, že opravdu ani nic neproteče. Chce to se uvolnit a ta epsomka by také mohla pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte čer 22, 2010 9:24 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře. Čekal jsem tak 10, 15 min. Mezitím cvičení, dřepy, prohmatávání břicha apod. Když něco malinko prošlo, pokračovalo pití vody, ale zhruba po půl litru to už dál nešlo polykat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte čer 22, 2010 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře. Čekal jsem tak 10, 15 min. Mezitím cvičení, dřepy, prohmatávání břicha apod. Když něco malinko prošlo, pokračovalo pití vody, ale zhruba po půl litru to už dál nešlo polykat.

Tak je vhodné zpomalit pití a počkat, slaná voda stejně nakonec projde i když je střevní trakce zpomalená. Také můžete vyzkoušet tu epsomskou sůl, která lépe ředí stolici a patrně snadněji projde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Po operaci
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2010 8:36 am 
Offline

Registrován: pát črc 02, 2010 8:04 am
Příspěvky: 5
Dobrý den pane Jardo.
Již tři roky mě trápí spousta "běžných" a také spousta poněkud záhadných problémů, se kterými si nedokázala "moderní" medicína poradit. Před časem jsem se tedy rozhodl, že se vydám jinou cestou a byla to určitě správná volba. V průběhu předchozích dvou měsíců jsem si dvakrát vyzkoušel Prakšalánu a v obou případech mi na nějaký čas ustoupily všechny symptomy. Bylo to, jako když se znovu narodím, oplývalo mnou štestí a energie, které jsem nepocítil už dlouho dobu.
Před týdnem se ale objevila menší komplikace, která mi svou závažností udělala menší čáru přes rozpočet. Po několika denním, stupňujícím se pobolívání břicha jsem se v neděli večer (27.6) vydal preventivně (ač mi to bylo značně proti srsti) do nemocnice, abych vyloučil jednu z horších variant. Během pár minut po první prohlídce jsem byl už nekompletní jedinec bez slepého střeva. Ale dost ohledně mého příběhu, přistoupím již rovnou k věci.
Byla mi doporučena jistá "dieta", kterou pochopitelně projistotu dodržuji. I když, dle doporučení, nejím žádnou hrubou vlákninu, jím jinak jako blázen, vyprazdňuji se normálně a veškeré bolesti se zmírňují a jsou skoro pryč. Strašně rád bych si udělal další "Prakšu" a zbavil se tak zbytku té přemnožené breberky, co mi ubírala síly. Nevím, zda-li je to momentálně dobrý nápad, popř. jak dlouho bych měl počkat, než se do ní pustím.
Mnohokrát děkuji za případnou radu. Mějte se. Petr
Ještě se omlouvám. Do fóra přispívám poprvé a zřejmě jsem zvolil špatné tlačítko...příspěvek spadá samozřejmě do Prakšalány. Omlouvám se. Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po operaci
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2010 7:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Monty píše:
Dobrý den pane Jardo.
Již tři roky mě trápí spousta "běžných" a také spousta poněkud záhadných problémů, se kterými si nedokázala "moderní" medicína poradit. Před časem jsem se tedy rozhodl, že se vydám jinou cestou a byla to určitě správná volba. V průběhu předchozích dvou měsíců jsem si dvakrát vyzkoušel Prakšalánu a v obou případech mi na nějaký čas ustoupily všechny symptomy. Bylo to, jako když se znovu narodím, oplývalo mnou štestí a energie, které jsem nepocítil už dlouho dobu.
Před týdnem se ale objevila menší komplikace, která mi svou závažností udělala menší čáru přes rozpočet. Po několika denním, stupňujícím se pobolívání břicha jsem se v neděli večer (27.6) vydal preventivně (ač mi to bylo značně proti srsti) do nemocnice, abych vyloučil jednu z horších variant. Během pár minut po první prohlídce jsem byl už nekompletní jedinec bez slepého střeva. Ale dost ohledně mého příběhu, přistoupím již rovnou k věci.
Byla mi doporučena jistá "dieta", kterou pochopitelně projistotu dodržuji. I když, dle doporučení, nejím žádnou hrubou vlákninu, jím jinak jako blázen, vyprazdňuji se normálně a veškeré bolesti se zmírňují a jsou skoro pryč. Strašně rád bych si udělal další "Prakšu" a zbavil se tak zbytku té přemnožené breberky, co mi ubírala síly. Nevím, zda-li je to momentálně dobrý nápad, popř. jak dlouho bych měl počkat, než se do ní pustím.
Mnohokrát děkuji za případnou radu. Mějte se. Petr
Ještě se omlouvám. Do fóra přispívám poprvé a zřejmě jsem zvolil špatné tlačítko...příspěvek spadá samozřejmě do Prakšalány. Omlouvám se. Petr

Základní chyba je nechat se operovat, běžně se dá slepé střevo vyřešit několika klystýry a zůstat kompletní. To již bohužel řešit nemusíme a zpět vám ho tam určitě montovat nebudou, ale nyní bude paradoxně vaše imunita vlastně ještě snížena. Na počátku léčby není vhodné se cpát ve velkém vlákninou, ale po zhojení bych na ni okamžitě přešel, protože stav je dost ošidný a potíže na sebe nenechají dlouho čekat. Provádět nyní šankaprakšalánu je nesmysl, ale klystýr by patrně neuškodil. Jak dlouho počkat by vám měl poradit lékař, já se v těchto otázkách zase tak nevyznám, nakonec jsem odpůrce operací. Na kvasinky bude zatím muset stačit kokosový olej a fungicidní čaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2010 9:03 pm 
Offline

Registrován: pát črc 02, 2010 8:04 am
Příspěvky: 5
Ani netušíte, jak moc jsem byl naštvaný, když mi doktoři řekli svůj verdikt. Pořád jsem se snažil zjistit, zda-li je to nutné a jestli by nešlo ještě počkat. Dialog vždycky skončil na tom, že bych mohl umřít, když nebudou rychle jednat. Je mi jasné, že i když mi vyšetřující mudrc sdělil, že je apendix k ničemu, přišel jsem tím o část svého "filtru". Můj pokojový soused na tom byl ale o poznání hůř. Mohlo mu být tak zhruba stejně jako mně, cca 23...chystal se na odebrání žlučníku. Prý tam měl kameny a doktoři po jejich odplavení usoudili, že ho dají radši pryč, než aby se znovu zanesl. Celé dva dny, co jsem tam byl, sem ho marně přesvedčoval, že je to hloupost, a že já měl taky kameny ( i když jsem o nich nevěděl a nijak se neprojevovaly ) a poslal jsem je svépomocí pryč. Docela ho to zajímalo, ale nepostavil se jim, stejně jako jsem to neudělal já. Když jsem se chystal domů, už ho připravovali na řezání. Jdu si přočíst teorie klystýru. Díky za názor. Mějte se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 03, 2010 6:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Monty píše:
Ani netušíte, jak moc jsem byl naštvaný, když mi doktoři řekli svůj verdikt. Pořád jsem se snažil zjistit, zda-li je to nutné a jestli by nešlo ještě počkat. Dialog vždycky skončil na tom, že bych mohl umřít, když nebudou rychle jednat. Je mi jasné, že i když mi vyšetřující mudrc sdělil, že je apendix k ničemu, přišel jsem tím o část svého "filtru". Můj pokojový soused na tom byl ale o poznání hůř. Mohlo mu být tak zhruba stejně jako mně, cca 23...chystal se na odebrání žlučníku. Prý tam měl kameny a doktoři po jejich odplavení usoudili, že ho dají radši pryč, než aby se znovu zanesl. Celé dva dny, co jsem tam byl, sem ho marně přesvedčoval, že je to hloupost, a že já měl taky kameny ( i když jsem o nich nevěděl a nijak se neprojevovaly ) a poslal jsem je svépomocí pryč. Docela ho to zajímalo, ale nepostavil se jim, stejně jako jsem to neudělal já. Když jsem se chystal domů, už ho připravovali na řezání. Jdu si přočíst teorie klystýru. Díky za názor. Mějte se.

Operace vyžraných problémů jsou nesmyslné a nebezpečné, protože člověka navždy poškozují a znemožňují návrat k normálnímu stavu. Chápu, že jde o ideální byznys s lidskou blbostí a lékařům se tímto konáním umožňuje přístup k lehce vydělaným penězům, ale je otázkou, zda to ještě vůbec je v souladu s Hippokratovou přísahou a jeho rčením „Především neškodit“. Patrně již ve své době znal množství kolegů fušerů, kteří lidem pořád chtěli něco demontovat a hrát si na boha, ale ono to má bohužel většinou opačné výsledky. Operace jsou dle mého názoru vhodné u zranění, tam opravdu mají smysl, ale ve všech ostatních případech jde o nesmysl a poškozování pacientů. Například rakovina se určitě uříznout nedá a pokud by to šlo, tak proč jsou tak žalostné výsledky po takovém zásahu. Je to asi stejné, jako, že v lese sebráním houby rozhodně neodstraníte podhoubí a při správných podmínkách opět vyroste další. Totéž se samozřejmě týká jakýchkoliv zánětů, kamenů a dalších vyžraných potíží kdekoliv v těle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 03, 2010 9:19 am 
Offline

Registrován: pát črc 02, 2010 8:04 am
Příspěvky: 5
S vaším názorem samozřejmě souhlasím.
Před těma dvěma měsíci, co jsem si udělal první Prakšu, jsem absolutně změnil jídelníček. Z tohoto hlediska mám naprosto čisté svědomí. Cítil jsem se skvěle, zmizely únavy, malátnost, pleť se srovnala...po čase se ale opět objevil můj vnější indikátor, bohužel neznám nikoho, kdo by měl ten bordel na obličeji, co mám já, takže vlastně pořád nevím, jaká je jeho přesná příčina. Možná by jste mi to mohl pomoci objasnit, zúžil jsem hledání na dva orgány střevo/

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 03, 2010 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Monty":35fmqk0r]S vaším názorem samozřejmě souhlasím.
Před těma dvěma měsíci, co jsem si udělal první Prakšu, jsem absolutně změnil jídelníček. Z tohoto hlediska mám naprosto čisté svědomí. Cítil jsem se skvěle, zmizely únavy, malátnost, pleť se srovnala...po čase se ale opět objevil můj vnější indikátor, bohužel neznám nikoho, kdo by měl ten bordel na obličeji, co mám já, takže vlastně pořád nevím, jaká je jeho přesná příčina. Možná by jste mi to mohl pomoci objasnit, zúžil jsem hledání na dva orgány střevo/

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 03, 2010 11:21 am 
Offline

Registrován: pát črc 02, 2010 8:04 am
Příspěvky: 5
Dobře. Díky Jaroslave. Jdu bojovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 7:17 am 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 7:03 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, dnes jsem objevil Vaše stránky a jsem nadšený \":wink:\" . Měl bych na Vás dotaz. Asi před 3 měsíci jsem začal mít problémy se stolicí, jak jsem četl v jiném vašem příspěvku, začala jakoby lepit, čili jsem musel používat štětku po vykonání potřeby. Zařadil jsem tedy více vlákniny, ale již asi 2 měsíce trpím zácpou a pokud na záchod jdu je stolice taková úzká, stužkovitá, jen takový proužek. Byl jsem u lékaře, ale všechna vyšetření, které provedl včetně ultrazvuku jsou prý v pořádku. Chtěl jsem se zeptat na váš názor na toto, jestli může být střevo jakoby přicpané někde, a zda je možno v takovémto případě provádět Sankhapraksalanu, případně jestli byste mi poradil něco jiného. Za odpověď děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 8:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pael píše:
Dobrý den, dnes jsem objevil Vaše stránky a jsem nadšený \":wink:\" . Měl bych na Vás dotaz. Asi před 3 měsíci jsem začal mít problémy se stolicí, jak jsem četl v jiném vašem příspěvku, začala jakoby lepit, čili jsem musel používat štětku po vykonání potřeby. Zařadil jsem tedy více vlákniny, ale již asi 2 měsíce trpím zácpou a pokud na záchod jdu je stolice taková úzká, stužkovitá, jen takový proužek. Byl jsem u lékaře, ale všechna vyšetření, které provedl včetně ultrazvuku jsou prý v pořádku. Chtěl jsem se zeptat na váš názor na toto, jestli může být střevo jakoby přicpané někde, a zda je možno v takovémto případě provádět Sankhapraksalanu, případně jestli byste mi poradil něco jiného. Za odpověď děkuji.

Tento stav je daný podrážděním střeva na energetické úrovni, nebo kvasinkou a lékaři ho nijak neřeší, oni čekají na nějaké vážné onemocnění, zabývat se drobnostmi je pod jejich úroveň. V naprosté většině případů se tento stav dá relativně snadno odstranit opakovanou očistou tlustého střeva a úpravou stravy. Očisty bych začal sérií klystýrů a pak šankaprakšalánu. Většina podstatných věcí se zde již rozebírala, stačí tedy číst a pokud nebude něco jasné, tak se ptejte, nebo se můžeme i osobně sejít a já vám vše potřebné vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 25, 2010 11:13 pm 
Offline

Registrován: sob čer 26, 2010 9:09 am
Příspěvky: 32
Dobry den,
nakolko sa zatial nikto nevenoval v diskusii obdobi po shanke, chcel by som k tomu polozit par otazok. Shanka u mna prebehla z dvoch pokusov vzdy uspesne, rad by som sa k nej aj v buducnosti vracal, odstrasuje ma vsak problem s naslednym obnovenim pravidelnej stolice. Naposledy som jej pomohol az na konci stvrteho dna vypitim 1L ceskej mineralky Zajecickej, co prerazilo konecne tvrdy „spunt“. Preto mam par otazok k tejto teme:


1. vacsina zahranicnych zdrojov mimo Lysebetha uvadza nutnost zjest prve 2 jedla po shanke vo velkom objeme, aby doslo k uplnemu vyplneniu criev, cim sa ma zachovat ich buduca priechodnost. Udajne sa ma clovek az prejest– co si o tom myslite?


2. dietne restrikcie- opatovne vacsina zdrojov striktne zakazuje pocas prveho tyzdna vsetko surove ovocie, zeleninu, stavy, akekolvek mliecne produkty, pikles a celozrnne produkty. Povoluju vylucne biele pecivo, maslo, ryzu a tepelne upravenu zeleninu so strukovinami. Dovodom ma byt extremna citlivost stien traviaceho ustrojenstva po shanke, ktorej by uvedene potraviny udajne poskodili. Na zaklade tychoto odporucani vsak clovek prijima len potravu braniacu defekacii, cim nasledne potiera cieleny efekt shanka praksalany. Neviem vsak co je mensie zlo- jest pocas prvych dni zakazovanu surovu stravu a kefir alebo ich obetovat a trapit sa so zapchou. Moja otazka preto je, ci vidite nejaky realny dovod na dane dietne restrikcie. Viem, ze vy pokracujete druhy den uz v obvyklej strave, jedna sa mi o vseobecne hladisko

3. kedy sa ma dostavit prva stolica a mala by byt bezproblemova alebo ta prvotna zacpa je normalna vec?

Dakujem za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz