Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 6:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 10:58 pm 
Offline

Registrován: pon črc 12, 2010 11:26 pm
Příspěvky: 5
Dnes jsem sháněl v celém Litvínově a následně i v okresní mostecké nemocnici Epsomskou sůl a jen v jednom případě věděli o co jde, ale prý ji už asi 5 let nemají. Nemocnice to nebyla. Tím pádem zvažuji koupi přes internet, ale to mi přijde poněkud zbytečné. Dá se místo Epsomské soli použít něco jiného, nebo kde kromě lékáren se dá dobře sehnat?

Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kde sehnat epsomku nebo glauberku
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 11:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Pouzit lze jak epsomku(levnejsi, setrnejsi ke strevum), tak i glauberku:
K dostani napr.zde, mozna si kvuli postovnemu prikoupite rovnou nejake prakticke flasticky s kapatkem nebo treba velmi levnou sodu ci jine veci co se hodi pokud ctete treba vlakno o mms...:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 569
1288990064


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Bananovnik píše:
Dnes jsem sháněl v celém Litvínově a následně i v okresní mostecké nemocnici Epsomskou sůl a jen v jednom případě věděli o co jde, ale prý ji už asi 5 let nemají. Nemocnice to nebyla. Tím pádem zvažuji koupi přes internet, ale to mi přijde poněkud zbytečné. Dá se místo Epsomské soli použít něco jiného, nebo kde kromě lékáren se dá dobře sehnat?

Předem děkuji za odpověď.

Dá se použít i Glauberova sůl, ale epsomka je lepší, pokud s tím budete mít potíž, tak mi napište soukromou správu a já vám ji pošlu. Klidně vám při jednom poštovném mohu poslat i další sole, jak je uvedeno v Inzerci na konci fóra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 2:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Zítra se chystám na další jaterní očistu. Můžu kromě jablečného džusu pít i vodu s jablečným octem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 3:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Zítra se chystám na další jaterní očistu. Můžu kromě jablečného džusu pít i vodu s jablečným octem?

Tak asi ano, nemělo by to ničemu vadit, jde pouze o to aby se nevyprázdnil žlučník a žlučovody, což by ocet způsobit neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát črc 16, 2010 6:35 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Beladona píše:
Zítra se chystám na další jaterní očistu. Můžu kromě jablečného džusu pít i vodu s jablečným octem?

Jablečná šťáva , kombucha a urina ... osvědčilo se mi to . Začínám už 3 dny před očistou , t.j. očista je až 4 den . Mám za sebou 6 očistu .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát črc 16, 2010 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Jablečná šťáva , kombucha a urina ... osvědčilo se mi to . Začínám už 3 dny před očistou , t.j. očista je až 4 den . Mám za sebou 6 očistu .

To je dobrá kombinace a konkrétně urina očistu velice dobře umocní, ale každý na to bohužel nemá a vypěstovaný odpor těžko překonává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned črc 18, 2010 8:39 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Jarda píše:
To je dobrá kombinace a konkrétně urina očistu velice dobře umocní, ale každý na to bohužel nemá a vypěstovaný odpor těžko překonává.

Jablečná šťáva se mi pije dobře pouze první litr , další litry jsou už snesitelné pouze silou vůle . Urina se mi pije bez sebemenších potíží .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned črc 18, 2010 8:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Jablečná šťáva se mi pije dobře pouze první litr , další litry jsou už snesitelné pouze silou vůle . Urina se mi pije bez sebemenších potíží .

Urina je výborný prostředek a je obecně výborná i chuťově, pokud člověk nejí jako prase. Dá se reverzovat i 100%, čili pak není problém vydržet bez vody i v relativně extrémních podmínkách, což by vám potvrdilo vedení cizinecké legie, kde tato technika přežití v poušti patří k normálním praktikám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned črc 18, 2010 9:39 am 
Offline

Registrován: stř lis 25, 2009 4:56 pm
Příspěvky: 19
Dobrý den, Jardo,

dělala jsem si včera druhou očistu jater, proběhla bez problémů, jako ta první, jen dnes ze mne nevychází kamínky vůbec (poprvé taky jen pár hrášků). Ze začátku po ráno trochu smetí plavalo na hladině a jeden kamínek, ale pak jen průsvitná zelenožlutá voda. Nevím, zda to znamená, že jsem čistá nebo jsem zvolila špatné období.
Ale chtěla jsem se zeptat na jinou věc. Už i při první očistě mi bylo zle od žaludku, asi hodinu po vypití oleje s grepovou šťávou a vydrží to celou noc a i teď je mi dost těžko. Poprvé jsem to neřešila, říkala jsem si, že to budou nervičky z neznámého, ale nyní konstatuji, že asi není něco v pořádku.
Nedávno jsme v jiném vláknu mluvili o tom, že mi bývá zle ze SP a doporučil jste mi pankreolan, který mi opravdu zabral. Asi opravdu hůř trávím tuky (tedy větší množství najednou, normálně v salátech a jinde s tím nikdy nemám problém). Znamená to, že bych ten pankreolan měla brát i u jaterní očisty? Třeba než to do sebe kopnu?
A ještě jeden postřeh, když jsem ráno před očistou pila jablečnou šťávu a vlastně dělá mi to po všech šťávách, se hrozně nafouknu, vypadám jako v 5. měsíci těhotenství, ale nemám větry a břicho mě nebolí, jen je mi na chvíli těžko a pak to zase zmizí. Normálně mám břicho ploché a pevné. V podstatě mi to dělá i po jídle, hlavně odpoledním (doposud jsem nevypozorovala, zda to způsobuje víc zelenina nebo ovoce nebo ořechy..). Ale u těch šťáv mě to překvapuje a mrzí mě, že se nakonec musím nutit, abych je do sebe dostala. Neříká si tělo, že je nechce? Jak to mám pochopit? Co je asi špatně?
Děkuji moc za vaši péči a rady.
Moc vás zdravím.
Magda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 8:49 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Magda píše:
Už i při první očistě mi bylo zle od žaludku, asi hodinu po vypití oleje s grepovou šťávou a vydrží to celou noc a i teď je mi dost těžko. Poprvé jsem to neřešila, říkala jsem si, že to budou nervičky z neznámého, ale nyní konstatuji, že asi není něco v pořádku.

Mám ten samý problém. Vyřeší to výplach žaludku ráno. Vyzvracím zbytek oleje a je mi dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 8:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Provedla jsem 5. očistu jater. Nevyšel ze mě ani jediný kamínek, jen tmavá voda. Je možné, že bych měla po 4 očistách už játra čistá? Je pravda, že minule ze mne vyšlo kamenů méně, ale zato největší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Magda píše:
Dobrý den, Jardo,

dělala jsem si včera druhou očistu jater, proběhla bez problémů, jako ta první, jen dnes ze mne nevychází kamínky vůbec (poprvé taky jen pár hrášků). Ze začátku po ráno trochu smetí plavalo na hladině a jeden kamínek, ale pak jen průsvitná zelenožlutá voda. Nevím, zda to znamená, že jsem čistá nebo jsem zvolila špatné období.
Ale chtěla jsem se zeptat na jinou věc. Už i při první očistě mi bylo zle od žaludku, asi hodinu po vypití oleje s grepovou šťávou a vydrží to celou noc a i teď je mi dost těžko. Poprvé jsem to neřešila, říkala jsem si, že to budou nervičky z neznámého, ale nyní konstatuji, že asi není něco v pořádku.
Nedávno jsme v jiném vláknu mluvili o tom, že mi bývá zle ze SP a doporučil jste mi pankreolan, který mi opravdu zabral. Asi opravdu hůř trávím tuky (tedy větší množství najednou, normálně v salátech a jinde s tím nikdy nemám problém). Znamená to, že bych ten pankreolan měla brát i u jaterní očisty? Třeba než to do sebe kopnu?
A ještě jeden postřeh, když jsem ráno před očistou pila jablečnou šťávu a vlastně dělá mi to po všech šťávách, se hrozně nafouknu, vypadám jako v 5. měsíci těhotenství, ale nemám větry a břicho mě nebolí, jen je mi na chvíli těžko a pak to zase zmizí. Normálně mám břicho ploché a pevné. V podstatě mi to dělá i po jídle, hlavně odpoledním (doposud jsem nevypozorovala, zda to způsobuje víc zelenina nebo ovoce nebo ořechy..). Ale u těch šťáv mě to překvapuje a mrzí mě, že se nakonec musím nutit, abych je do sebe dostala. Neříká si tělo, že je nechce? Jak to mám pochopit? Co je asi špatně?
Děkuji moc za vaši péči a rady.
Moc vás zdravím.
Magda

Tak opravdu mohou zabrat nervy a teoreticky může stávkovat i slinivka a velké množství tuku ji nedělá dobře, což bych u té očisty jako problém neviděl a nemělo by vás to v jejich provádění omezovat. Ovšem u toho mastného jídla, bych asi ubral tuky a kouknul bych se po dodávání potravin podporujících vlastní tvorbu kyseliny chlorovodíkové v žaludku, případně vyzkoušejte používat tablety s betainem, nebo před jídlem a po jídle pijte kyselinu chlorovodíkovou v doporučené koncentraci. To slinivce vyloženě pomáhá a také ji hodně pomáhá důkladné a velice pomalé žvýkání jídla, tak 50-70 kousnutí do jednoho sousta a vlastně stravu vypít. U té šťávy může jít jak o problematiku kvasinek, tak o nedostatek HCl, čili to si musíte trochu otestovat o čemž jsem zde již také psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Mám ten samý problém. Vyřeší to výplach žaludku ráno. Vyzvracím zbytek oleje a je mi dobře.

Pokud vám to ráno šprajcuje žaludek, tak jeho vyčištění po ránu již na vylučování kamenů nemá nejmenší vliv a je rozhodně vhodné se tohoto kyselého bordelu očistou žaludku zbavit, něž ho zkoušet natlačit do těla, které je i tak velice vyčerpané vyloučeným bordelem z jater.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Provedla jsem 5. očistu jater. Nevyšel ze mě ani jediný kamínek, jen tmavá voda. Je možné, že bych měla po 4 očistách už játra čistá? Je pravda, že minule ze mne vyšlo kamenů méně, ale zato největší.

Nyní udělejte ještě jeden jistící pokus a načasujte si ho na dva dny před černým měsícem, kdy je vylučovací schopnost nejvyšší. V případě, že ani tak nevyjde nic, máte játra čistá a další pokus tak za půl roku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz