Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 7:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 8:37 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 26, 2010 3:23 pm
Příspěvky: 16
Jarda píše:
Pavelka. píše:
Jaký máte názor na levnější generika vitamínů, např B6, stejné jako dražší firmy?

Tam není kromě ceny zásadní rozdíl a nejlevnější B6 koupíte na http://www.swanson.cz/2-1-zdarma-vitamin-b6-100100mg

Teda to je servis,hned po vašem zveřejnění jsem si tento vitamín objednala cena je fakt dobrá a druhy den ráno zvonek a dodávka u dveří,až jsem se zpotila jestli dám finance dohromady do bankomatu jsem se teprve chystala \":)\" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hořčík, vápník
PříspěvekNapsal: stř srp 04, 2010 11:46 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den,potřebovala bych poradit. Snažila jsem se ve Vašich diskuzích najít odpověď, nicméně výsledek stále zmatený, tak se raději zeptám konkrétně. V předešlém těhotenství jsem měla problémy s tvrdnutím břicha, které se připisuje nedostatku hořčíku. I přesto, že jsem jej pravidelně brala, se stav nijak neměnil, nyni jsem znovu těhotná (20. týden) a zmíněné problémy se opět objevují. Z toho, co jsem vyčetla, bych měla přijmout cca 300 mg hořčíku denně. Momentálně užívám těhu vitamíny, kde je 100 mg a hoříkové tablety 3x denně 1 tb. (1tb. obsahuje 51 mg ionizovatelného hořčíku),tedy celkem253 mg, hořčík beru teprve týden, tvrdnutí břicha se nijak nelepší. Mohl byste prosím poradit, jak nejlépe dodat tělu hořčík a zmíněným problémům zabránit? V minulém těhu to bylo s rostoucím břichem poměrně nepříjemné. A dále je prý vhodné spolu s hořčíkem dodat vápník, od doktora mám doporučeno brát 2xtýdně 1 tb., která obsahuje 260 mg, přijde mi to dost málo, kdybych se o tom nezmínila, vůbec by mi vápník nenapsal, tak nevím. Co byste doporučil Vy, jaký nejlépe preparát, jak a s čím kombinovat, kdy nejlépe užívat? Snažím se stravovat zdravě, hodně ovoce a zeleniny, ale nemám vůbec představu, kolik hořčíku, tak můžu přijmout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hořčík, vápník
PříspěvekNapsal: čtv srp 05, 2010 9:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Dobrý den,potřebovala bych poradit. Snažila jsem se ve Vašich diskuzích najít odpověď, nicméně výsledek stále zmatený, tak se raději zeptám konkrétně. V předešlém těhotenství jsem měla problémy s tvrdnutím břicha, které se připisuje nedostatku hořčíku. I přesto, že jsem jej pravidelně brala, se stav nijak neměnil, nyni jsem znovu těhotná (20. týden) a zmíněné problémy se opět objevují. Z toho, co jsem vyčetla, bych měla přijmout cca 300 mg hořčíku denně. Momentálně užívám těhu vitamíny, kde je 100 mg a hoříkové tablety 3x denně 1 tb. (1tb. obsahuje 51 mg ionizovatelného hořčíku),tedy celkem253 mg, hořčík beru teprve týden, tvrdnutí břicha se nijak nelepší. Mohl byste prosím poradit, jak nejlépe dodat tělu hořčík a zmíněným problémům zabránit? V minulém těhu to bylo s rostoucím břichem poměrně nepříjemné. A dále je prý vhodné spolu s hořčíkem dodat vápník, od doktora mám doporučeno brát 2xtýdně 1 tb., která obsahuje 260 mg, přijde mi to dost málo, kdybych se o tom nezmínila, vůbec by mi vápník nenapsal, tak nevím. Co byste doporučil Vy, jaký nejlépe preparát, jak a s čím kombinovat, kdy nejlépe užívat? Snažím se stravovat zdravě, hodně ovoce a zeleniny, ale nemám vůbec představu, kolik hořčíku, tak můžu přijmout.

Nechápu, co je na tom nejasné, když hořčík tady rozebírám zevrubně skoro rok, ze všech stran. Pokud ho evidentně máte málo, tak se musíte postupným přidáváním dostat na tak velkou dávku, která vyvolá průjem, poté uberete na dávku, kdy průjem nevzniká a ta se bere do srovnání deficitu. Doporučená množství jsou naprosto nesmyslná, možná tak pro naprosto zdravé jedince, ale pro ostatní platí toto, co píšu. Srovnat se to dá tak za 2-4 měsíce, rychleji bohužel ne. Jinak dodávat součastně vápník je logicky hovadina vzhledem k tomu, že se jedná o párový minerál a na 1 hořčík párujete 2 vápníky. Vápníku máte tedy patrně velký nadbytek a vy musíte srovnat bilanci, což se součastným dodáváním prostě nedá. K udržení hořčíku a vápníku v krvi, kde ho potřebujete pro práci buněk, je ovšem ještě nutné dodat další látky jako vitamín D3 a B6, čili si to důkladně nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv srp 05, 2010 7:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
NOWOCAYN píše:
Odkedy som zaradil pangamín ( 12 tabletiek denne ), tak sa mi zdá že práve od toho momentu sa mi začali tvoriť povrchové vyrážky na lícnych kostiach...
Ten pangamin obsahuje vitamíny skupiny B, které čistí tělo a patrně to nebere vaše zanesené střevo, tak to jde přes kůži. Po těch živočišných produktech to bude ještě horší, ale raději si to vyzkoušejte ať tomu můžete věřit.
Taky mám odzkoušeno, že po zařazení pangaminu (stačí po 3 dny cca 7-8 tablet/den) se mi rozjede ekzém a v daném místě zhorší stav pokožky. Stejné zkušenosti jsem měl na vařené stravě s kvasnicema nebo když jsem bral B-komplex a o živočišných produktech nemluvě. Nevím jestli je rozumnější je za každou cenu brát ikdyž to čistění probíhá přes kůži anebo radši nějak čistit trubky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv srp 05, 2010 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Taky mám odzkoušeno, že po zařazení pangaminu (stačí po 3 dny cca 7-8 tablet/den) se mi rozjede ekzém a v daném místě zhorší stav pokožky. Stejné zkušenosti jsem měl na vařené stravě s kvasnicema nebo když jsem bral B-komplex a o živočišných produktech nemluvě. Nevím jestli je rozumnější je za každou cenu brát ikdyž to čistění probíhá přes kůži anebo radši nějak čistit trubky?

Tak někudy se z vás ten bordel dostat musí a určitě je lepší čistit pravidelně výfuk, než mít opupínkovaný obličej, nebo jiné části pokožky. Brát tyto přípravky je celkem vhodné, protože obsahují množství tělu prospěšných látek a většina popsaných reakcí jsou pouze projevy očisty organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 06, 2010 4:50 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
V lékárnách jsem zatím moc nepochodil...
Na http://www.kulich.cz mi odepsali velkoobchodní ceny (přes ŽL)-
Dotaz-je ten bílý jíl co jste zmiňoval tento?, nezdá se mi tam ten hliník...:

Kaolinum ponderosum je čištěný přírodní hydratovaný křemičitan hlinitý,
je to bílý nebi šedavě bílý mastný prášek.

PS: Možná by někteří přivítali (já určitě), kdyby jste časem bílý jíl přidal do své inzerce-nabídky...

O významu křemíku na pevnost céva křehkost kapilár...viz vlákno Krvinky,kapiláry...a (+parazité jak sem někde čet křemík ve velké míře spotřebují a na tělo nic nezbyde... \":(\" )
Pro ty co ještě jako nikdy předtím neslyšeli o bílém jílu(pouze o zeleném...), tak:
Bílý jíl=přečištěný kaolin(ideální ZDROJ KŘEMÍKU), skvělý na hemoroidy a křečové žíly a posílení kapilár,padání vlasů atd...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 06, 2010 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
V lékárnách jsem zatím moc nepochodil...
Na http://www.kulich.cz mi odepsali velkoobchodní ceny (přes ŽL)-
Dotaz-je ten bílý jíl co jste zmiňoval tento?, nezdá se mi tam ten hliník...:

Kaolinum ponderosum je čištěný přírodní hydratovaný křemičitan hlinitý,
je to bílý nebi šedavě bílý mastný prášek.

PS: Možná by někteří přivítali (já určitě), kdyby jste časem bílý jíl přidal do své inzerce-nabídky...

O významu křemíku na pevnost céva křehkost kapilár...viz vlákno Krvinky,kapiláry...a (+parazité jak sem někde čet křemík ve velké míře spotřebují a na tělo nic nezbyde... \":(\" )
Pro ty co ještě jako nikdy předtím neslyšeli o bílém jílu(pouze o zeleném...), tak:
Bílý jíl=přečištěný kaolin(ideální ZDROJ KŘEMÍKU), skvělý na hemoroidy a křečové žíly a posílení kapilár,padání vlasů atd...

Tam se to blbě kupuje, oni chtějí doklady způsobilosti i na destilovanou vodu. Jinak je to opravdu velice jemný prášek a nic špatného v něm nehledejte. Časem patrně tento produkt také zařadím do nabídky, protože když jsem ho sám sháněl, tak jsem s tím měl také docela problém. Jeho aplikací rozhodně nic nezkazíte a na mnoho věcí je opravdu nepřekonatelný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte srp 10, 2010 2:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Taky jsem s bílým jílem nepochodila. Ten zelený od Popova se mi zdá hrozně drahý. Zatím jsem si koupila v DM tablety z křemeliny, které mají obsahovat vysoký podíl křemíku. Myslíte pane Jardo, že by to mohlo fungovat na padání vlasů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte srp 10, 2010 7:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Taky jsem s bílým jílem nepochodila. Ten zelený od Popova se mi zdá hrozně drahý. Zatím jsem si koupila v DM tablety z křemeliny, které mají obsahovat vysoký podíl křemíku. Myslíte pane Jardo, že by to mohlo fungovat na padání vlasů?

Tak určitě to bude lepší než nic a můžete také ve větší míře aplikovat okurky, případně přesličku, kde je křemíku také celkem dostatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vit.E a přestávky
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 12:45 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
po 2 měsících braní vit.E a následné pauze 1 měsíc, jak dál užívat vit.E ?
-zase takto pořád dokola...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vit.E a přestávky
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 6:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
po 2 měsících braní vit.E a následné pauze 1 měsíc, jak dál užívat vit.E ?
-zase takto pořád dokola...?

Ano opakovat, případně podle vlastních pocitů, nebo vyšetření, které si necháte udělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 10:48 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
bílý jíl:

http://www.passionbio.cz/category.php?id_category=32


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:

To je dobrý zdroj a ani jsem o něm nevěděl, plně vyhovuje včetně ceny, akorát je potřeba se zeptat, aby to nebylo nějak naparfémované.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 8:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Zrejme to bude u každého individuálne, ale predsa by ma zaujímalo, aký dlhý akčný rádius by rádovo mala taká dávka horčíka, ktorá už spôsobí hnačku. Ak sa požije horčík na lačno, možno reakciu očakávať vo všeobecnosti povedzme za hodinu, alebo napr. až večer, alebo za ako dlho asi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob srp 14, 2010 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Zrejme to bude u každého individuálne, ale predsa by ma zaujímalo, aký dlhý akčný rádius by rádovo mala taká dávka horčíka, ktorá už spôsobí hnačku. Ak sa požije horčík na lačno, možno reakciu očakávať vo všeobecnosti povedzme za hodinu, alebo napr. až večer, alebo za ako dlho asi?

Napsané je to jako dotaz, jak daleko stačí člověk doběhnout a to vás mohu ujistit, že docela dost daleko. Také reakce není zase tak prudká a dost záleží na tom, zda dávku popíjíte v průběhu celého dne, nebo najednou třeba ráno. Pokud najednou, tak se jde pokadit i během jedné hodiny a pokud celý den, tak dávka nutná k vyvolání průjmu je opravdu dost vysoká a také průjem ani nebude, spíše taková nervozita a odchod na řidší stolici.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz