Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 6:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte srp 10, 2010 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Zuzis, můžu se prosím zeptat, jak dlouho s kandidou bojuješ? Mně by zajímalo, jestli je tu někdo, kdo se jí skutečně zbavil. \":)\"

Kandidy se zbavit nelze, jedná se o přirozenou součást naší střevní mikroflóry, zbavit se můžete pouze systémové kandidózy, tedy dostat ji tam, kam patří a imunitní systém ji udrží ve správném stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte srp 10, 2010 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1667&start=90
např.příspěvky od čt 29 červenec 2010 16:45 Předmět: strava vs. chemikalie...a následující příspěvky
+ celé uvedené vlákno(záleží hodně na stupni přemnožení resp.zasažení orgánů candidou...-dle toho se odvíjí i délka a míra složitosti uzdravení...a hlavně trvalosti uzdravení(za jak dlouho/rychle se příp.candidoza vrátí...nebo nevrátí pokud je uzdravení a změny důkladnější...)
Správná střevní mikroflóra se obnoví během pár měsíců, detoxikace a očista střeva a jater také zabere nějaký čas...rychlé výsledky ještě nemusí znamenat konečné vítězství..! \":shock:\" \":|\"
------------
V receptáři 8/2010 bylinář Pavel Váňa píše:

...Podle nejnovějších výzkumů candidu albigans potírají:
- tužebník jilmový
- levandule
- houba penízovka sametonohá
- jablečný ocet
- výtažek z lichořeřišnice

Léčba se provádí takto:
3x denně čaj směsi tužebníku a levandule(2č.lž.spařit 1/4 vařící vody a 20min.louhovat).
Do čaje přidat po 20 kapkách výtažku z penízovky a lichořeřišnice

Tento čaj možno použít i k poševním výplachům a to následovně:
Do 2dl čaje dát 20 kapek výtažku penízovky a 2č.lž. jabl.octa. Velice dobře působí proti kvasinkové infekci.

Plísně a kvasinky nesnášejí kyselé prostředí, proto je jabl.ocet velmi vhodný při candidoze. Měl by se léčit i partner, aby se předešlo vzájemnému přenášení infekce.

Tak to není docela pravda, kvasinky nesnášejí normální prostředí, umějí jak kyselé, tak zásadité, ale normální ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 12:21 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Tak to není docela pravda, kvasinky nesnášejí normální prostředí, umějí jak kyselé, tak zásadité, ale normální ne.


Takže jabl.ocet raději ne...nebo jen velmi málo a občas...
a hlavně sledovat si pH \":wink:\"
-------
Co je na Swansonu vsechno na candidu:
http://www.swanson.cz/catalog/39

Povídání o candidoze:
http://www.swanson.cz/candida-albicans

cituji kousek:
...Přírodní a doplňková léčba:

Aby léčba byla úspěšná, musí být komplexní a zahrnovat následující léčebné postupy:
-protikvasinkové přípravky a léky
-protikvasinková dieta
-obnova přirozené střevní mikroflóry tzv. probiotiky
-posílení imunitního systému
-posílení jater
-doplňující opatření

Tyto přístupy musí vždy probíhat současně !!

1.PROTIKVASINKOVÉ LÉKY A PŘÍPRAVKY:

Klasické léky proti kvasinkám ve střevech
nystatin - tabletky, dražé, tekutina, gel
natamycin
amphotericin B

Klasické léky proti kvasinkám v orgánech
azoly (flukokonazol)

Prášky, tinktury, krémy a šampony proti kožním plísním
intraconazol proti plísňové infekci kůže a nehtů

Přírodní a doplňkové prostředky s protikvasinkovou aktivitou:
Aloe Vera Gel - Mezinárodní vědecké studie ukazují jako největšího pomocníka v léčbě candidózi Aloe Vera šťávu z celého listu. Aby Aloe Vera šťáva z celého listu byla efektivní - musí mít minimálně 5000 mg aktivních přírodních polysacharidů aloe na litr.
Syrový česnek nebo česnek ve formě potravinového doplňku česnekový olej - bez zápachu.
Čaj lapacho a maté
Výtažky z grapefruitových semínek

"Zlatá pravidla" protiplísňové diety:


Na prvním místě se ve vašem jídelníčku nachází zelenina a saláty - čerstvé nebo šetrně podušené, podle sezónní nabídky.
Vyhněte se konzervám všeho druhu.
Jezte často bílé a kysané zelí, cibuli a pórek, ředkev a ředkvičky, česnek, křen, podmáslí a přírodní jogurt - to jsou vyhlášení "nepřátelé" kvasinek.
Zřekněte se cukru a všech jídel, ve kterých je obsažen;bílé rýže a všech výrobků z bílé mouky.
Jako koření používejte čerstvé bylinky, solí šetřte.
Pijte v dostatečném množství vodu, čerstvě připravené zeleninové šťávy, bylinkové čaje, čaj lapacho a maté. Pijte co nejméně kávu a černý čaj, neboť oba nápoje jsou silně kyselinotvorné.
Kůra většinou trvá od 3 do 6 měsíců
Po skončení kůry se stravujte nadále zdravě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 6:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Takže jabl.ocet raději ne...nebo jen velmi málo a občas...
a hlavně sledovat si pH \":wink:\"
-------
Co je na Swansonu vsechno na candidu:
http://www.swanson.cz/catalog/39

Povídání o candidoze:
http://www.swanson.cz/candida-albicans

cituji kousek:
...Přírodní a doplňková léčba:

Aby léčba byla úspěšná, musí být komplexní a zahrnovat následující léčebné postupy:
-protikvasinkové přípravky a léky
-protikvasinková dieta
-obnova přirozené střevní mikroflóry tzv. probiotiky
-posílení imunitního systému
-posílení jater
-doplňující opatření

Tyto přístupy musí vždy probíhat současně !!

1.PROTIKVASINKOVÉ LÉKY A PŘÍPRAVKY:

Klasické léky proti kvasinkám ve střevech
nystatin - tabletky, dražé, tekutina, gel
natamycin
amphotericin B

Klasické léky proti kvasinkám v orgánech
azoly (flukokonazol)

Prášky, tinktury, krémy a šampony proti kožním plísním
intraconazol proti plísňové infekci kůže a nehtů

Přírodní a doplňkové prostředky s protikvasinkovou aktivitou:
Aloe Vera Gel - Mezinárodní vědecké studie ukazují jako největšího pomocníka v léčbě candidózi Aloe Vera šťávu z celého listu. Aby Aloe Vera šťáva z celého listu byla efektivní - musí mít minimálně 5000 mg aktivních přírodních polysacharidů aloe na litr.
Syrový česnek nebo česnek ve formě potravinového doplňku česnekový olej - bez zápachu.
Čaj lapacho a maté
Výtažky z grapefruitových semínek

"Zlatá pravidla" protiplísňové diety:


Na prvním místě se ve vašem jídelníčku nachází zelenina a saláty - čerstvé nebo šetrně podušené, podle sezónní nabídky.
Vyhněte se konzervám všeho druhu.
Jezte často bílé a kysané zelí, cibuli a pórek, ředkev a ředkvičky, česnek, křen, podmáslí a přírodní jogurt - to jsou vyhlášení "nepřátelé" kvasinek.
Zřekněte se cukru a všech jídel, ve kterých je obsažen;bílé rýže a všech výrobků z bílé mouky.
Jako koření používejte čerstvé bylinky, solí šetřte.
Pijte v dostatečném množství vodu, čerstvě připravené zeleninové šťávy, bylinkové čaje, čaj lapacho a maté. Pijte co nejméně kávu a černý čaj, neboť oba nápoje jsou silně kyselinotvorné.
Kůra většinou trvá od 3 do 6 měsíců
Po skončení kůry se stravujte nadále zdravě.

Ano, důležité je správné pH, to jim dobře nedělá, jinak ty rady jsou správně pouze částečně, chce to také řešit tuk, jód, selen a další souvislosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 7:18 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Zatím komu se to podařilo byl Denny a to razantním způsobem pomocí HCl asi za 2 dny .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 7:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Zatím komu se to podařilo byl Denny a to razantním způsobem pomocí HCl asi za 2 dny .

Tak tento postup je dost sebevražedný a obecně se doporučit nedá, nicméně srovnání poměrů HCl v žaludku i v těle opravdu dokáže dát kvasinky do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 11:00 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Kandida vyloženě žije z cukru a hlenů, což je přesně ta strava, kterou popisujete, chleba je v případě kvasinek ten největší sajrajt a v kombinaci se šmejdy z mléka úplný ideál.

Ano, tomu rozumím, že jsem si ji pěkně krmila \":)\" Jen mi to nejde zase dohromady s těmi tuky, které jsem nejedla. Teď zase jím 4 měsíce kvalitní tuky a žádné sacharidy a mám jí stejně.

A ještě k tomu nejsem schopná vypozorovat, co jí dělá dobře a co ne. Je mi pořád spíš tak nějak stejně, pořád mám vyrážky a občas prdíky, ale to zas nevím, jestli to není čistěním. Jinak co jsem na syrové stravě, tak se mi trávení obecně zlepšilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 11:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Jíst zcela bez tuku také jde, ale bohužel ne dlouhodobě, čili já vidím rozhodně vhodnější trochu toho kokosového určitě používat. Také si musíte uvědomit, že to je pouze jeden pohled na problém a pokud se na to kouknete podrobněji, tak se v tom motá kyselina chlorovodíková, jód, selen a mnoho dalších látek. Někdy tedy ten tuk sice na chvilku problém vyřeší a po nějaké době se zase vrátí, právě díky tomu ostatnímu deficitu.

Takže je lepší vytrvat na syrové stravě s protikvasinkovou dietou, řešit všechny ostatní věci a doufat, že až se tělo dostane do rovnováhy, zlikviduje i kvasinku?

Už taky nechci dál hubnout, ztrácejí se mi prsa a nechci přijít ještě o zadek \":D\"
A hlavně se už nechci víc omezovat. Teď jsem dosáhla určité rovnováhy, kdy mám pocit, že se dobře najím a nestrádám a mám psychicky pocit pohody. A to mě připadá hrozně důležité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lapacho a lichořeřišnice
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 1:02 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravím.Zajímalo by mne jestli si mohu připravit lichořeřišnicový čaj do zásoby ráno,smíchat ho s lapachem,tu drť dát do kelímku a použít v průběhu dne podle Vašeho návodu a zapíjet to tou směsí čajů.Nebo musím vždy udělat čerstvý?Nějak se mi to teď v práci zkomplikovalo a trošku nestíhám,proto tento postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 4:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Ano, tomu rozumím, že jsem si ji pěkně krmila \":)\" Jen mi to nejde zase dohromady s těmi tuky, které jsem nejedla. Teď zase jím 4 měsíce kvalitní tuky a žádné sacharidy a mám jí stejně.

A ještě k tomu nejsem schopná vypozorovat, co jí dělá dobře a co ne. Je mi pořád spíš tak nějak stejně, pořád mám vyrážky a občas prdíky, ale to zas nevím, jestli to není čistěním. Jinak co jsem na syrové stravě, tak se mi trávení obecně zlepšilo.

To vám podle všeho zatím ještě nejedou naplno žlázy a je potřeba jim trochu pomoci, nastudujte si vytestování deficitu a případnou aplikaci aplikaci jódu v kombinaci se selenem. Také je velice důležité mít v pořádku tvorbu kyseliny chlorovodíkové, nebo ji pravidelně dodávat. Kandida je tvrdý soupeř a boj s ní není jednoduchý, ovšem vyhrát se dá zcela určitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 5:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Takže je lepší vytrvat na syrové stravě s protikvasinkovou dietou, řešit všechny ostatní věci a doufat, že až se tělo dostane do rovnováhy, zlikviduje i kvasinku?

Už taky nechci dál hubnout, ztrácejí se mi prsa a nechci přijít ještě o zadek \":D\"
A hlavně se už nechci víc omezovat. Teď jsem dosáhla určité rovnováhy, kdy mám pocit, že se dobře najím a nestrádám a mám psychicky pocit pohody. A to mě připadá hrozně důležité.

Ono to není konkrétně o protikvasinkové stravě, to by se to povedlo vyřešit každému, což se rozhodně nestává. Musíte nějak vysledovat, nebo vytestovat, co vám vlastně v těle chybí, teprve potom máte ty správné karty v ruce a vyhrajete. Hubnutí je relativní pojem a může se hubnout z mnoha důvodů, bez ohledu na kvalitu a objem přijímané stravy. Opět za tím většinou stojí žlázy a bez jejich dobré funkčnosti je problém udržet organizmus v rovnováze. Čili je otázkou, zda se musíte omezovat, nebo ne a psychika na to má určitě také velký vliv, to nepopírám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lapacho a lichořeřišnice
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 5:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Zdravím.Zajímalo by mne jestli si mohu připravit lichořeřišnicový čaj do zásoby ráno,smíchat ho s lapachem,tu drť dát do kelímku a použít v průběhu dne podle Vašeho návodu a zapíjet to tou směsí čajů.Nebo musím vždy udělat čerstvý?Nějak se mi to teď v práci zkomplikovalo a trošku nestíhám,proto tento postup.

Tak vyzkoušené to nemám, ale asi by to ničem u vadit nemělo, ono je jedno, zda to vypijete naráz, nebo těsně po sobě a to mnoho lidí stejně dělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 11:13 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Pane Jardo , kombucha / vyrobena z odvaru ze zeleného čaje, dále obsahuje cukr, kulturní kvasinky typu Saccharomyces, mléčné a octové bakterie / podporuje bujení kvasinek nebo ne ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 2:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
[quote="Jarda":1xbkzokq]To vám podle všeho zatím ještě nejedou naplno žlázy a je potřeba jim trochu pomoci, nastudujte si vytestování deficitu a případnou aplikaci aplikaci jódu v kombinaci se selenem. Také je velice důležité mít v pořádku tvorbu kyseliny chlorovodíkové, nebo ji pravidelně dodávat. Kandida je tvrdý soupeř a boj s ní není jednoduchý, ovšem vyhrát se dá zcela určitě.[/quote:1xbkzokq]
Ano, mám zánět štítné žlázy.
Samozřejmě vím, že nemůžete nikomu doporučovat vysazení léků, ať už si o nich myslíte cokoliv \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: CHLAMYDIE
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 4:21 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 12, 2010 3:57 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, jsem tu víceméně poprvé a zmateně probíhám všechna témata, abych se zorientovala, ale je toho tu hodně, tak se omlouvám, jestli jste už něco podobného probírali.
Mám 15 letého syna, který se už pár let potýká s plicními chlamydiemi. Vlastně ani nevím kdy to začalo, ale asi přechodnými stavy slabosti a únavy už v první třídě, následně zjištěná borelióza. Přeléčeno. Pak astma a záchvaty migrény. Vyvrcholilo to takovou únavou, že přestal chodit do školy. Pak diagnostikována chlamydie a 14 dnů antibiotika, která nepomohla. V nemocnici nás poslali domů s konstatováním, že už pro nás nemohou nic udělat, když antibiotika nezabírají. Obvodní lékařka nás zkusila poslat na infekční, ale ti nás vrátili zase zpátky na internu, kde nás už jednou odbyli.
Dostali jsme tip na léčitele - homeopata, to docela rychle zabralo a vrátil se do školy, ale po několika měsících se tento stav vrátil. Migrény, ale definitivně zmizeli. Absolvovali jsme různé biorezonance, další léčitele apod až jsme narazili na dalšího léčitele, který ho zase postavil na nohy, ale působením energie. Nicméně jsme nuceni ho přibližně každé čtyři měsíce navštěvovat, aby mu opět dodal energii. Jeho stav je pořád jak na houpačce, jeden den plný energie a další den někde omdlívá a hroutí se.
Chci se zeptat, jestli máme podle vás nějakou šanci s tím začít bojovat a zvítězit jen pomocí vaší metody změnou stravování a kde máme začít?
Děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz