Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 11:28 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Moc moc děkuji za názorný postup!!
Už to mám poskládané \":)\" .
Asi to musím napoprvé vyvařit? Na jak dlouho a nestane se tomu něco?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 7:56 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Lenka píše:
Moc moc děkuji za názorný postup!!
Už to mám poskládané \":)\" .
Asi to musím napoprvé vyvařit? Na jak dlouho a nestane se tomu něco?

Ja som to rozobral na jednotlivé diely a vyváral cca 6 min.
Nestane sa tomu nič. Okrem iného sa to dá pravidelne čistit pomocou MMS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 11:11 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Tak mám za sebou svůj první klystýr (před rokem dvakrát a nyní nedávno hydrokolonterapie).
Vůbec jsem nevěděla, jak to bude probíhat.
Takže moje poznatky:
Nasbírala jsem si asi 2 litry moči od rána. Ohřála jsem první litr a napustila. Tam, kde je kohoutek, to někde protékalo, to tak má být? Dost tekutiny tedy asi přišlo nazmar.
Napustila jsem s menšími přestávečkami (pro jistotu) skoro celý litr, pak už jsem v nádobce víc neměla, jinak bych asi pokračovala dál. Tak jsem si šla pocvičit. Svíčku, různé kroutění se po zemi, pokusy o stoj na hlavě...
Asi za 5 minut, snad i víc, nutkání, tak jsem šla.
Rozhodla jsem se připustit i druhý litr, ale nevěděla jsem, kdy už můžu. Kdy nastane okamžik, že můžu připustit. Je třeba si na něco dát pozor? Jakože třeba opravdu vyprázdnit a teprve potom připustit další? Podle mě ne, jen jsem měla strach, aby během připouštění nenastalo nutkání.
Při připouštění druhého litru už byly trochu tlaky, tak jsem to zastavovala a zase pouštěla, podle pocitu. To jsem zadržela asi jen 3 minuty. Celá procedúra mi však zabrala asi hodinu, tak předpokládám, že moč ve střevech 20 minut mohla strávit? Počítá se přece i čas vyprazdňování a napouštění?
I během úřadování na WC se doporučuje pohybovat a kroutit mezi jednotlivými výprsky? \":)\"
Část hadičky, která se zavede, je jednorázová nebo ji mohu užívat navždy? I po vyvaření smrdí hovínkem. \":oops:\"
Jelikož to mám nyní za sebou, a je noc, ptám se, je třeba to něčím zajíst, aby se zastavilo případné průjmování? Tak jako se to doporučuje po jaterní očistě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 8:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Tak mám za sebou svůj první klystýr (před rokem dvakrát a nyní nedávno hydrokolonterapie).
Vůbec jsem nevěděla, jak to bude probíhat.
Takže moje poznatky:
Nasbírala jsem si asi 2 litry moči od rána. Ohřála jsem první litr a napustila. Tam, kde je kohoutek, to někde protékalo, to tak má být? Dost tekutiny tedy asi přišlo nazmar.
Napustila jsem s menšími přestávečkami (pro jistotu) skoro celý litr, pak už jsem v nádobce víc neměla, jinak bych asi pokračovala dál. Tak jsem si šla pocvičit. Svíčku, různé kroutění se po zemi, pokusy o stoj na hlavě...
Asi za 5 minut, snad i víc, nutkání, tak jsem šla.
Rozhodla jsem se připustit i druhý litr, ale nevěděla jsem, kdy už můžu. Kdy nastane okamžik, že můžu připustit. Je třeba si na něco dát pozor? Jakože třeba opravdu vyprázdnit a teprve potom připustit další? Podle mě ne, jen jsem měla strach, aby během připouštění nenastalo nutkání.
Při připouštění druhého litru už byly trochu tlaky, tak jsem to zastavovala a zase pouštěla, podle pocitu. To jsem zadržela asi jen 3 minuty. Celá procedúra mi však zabrala asi hodinu, tak předpokládám, že moč ve střevech 20 minut mohla strávit? Počítá se přece i čas vyprazdňování a napouštění?
I během úřadování na WC se doporučuje pohybovat a kroutit mezi jednotlivými výprsky? \":)\"
Část hadičky, která se zavede, je jednorázová nebo ji mohu užívat navždy? I po vyvaření smrdí hovínkem. \":oops:\"
Jelikož to mám nyní za sebou, a je noc, ptám se, je třeba to něčím zajíst, aby se zastavilo případné průjmování? Tak jako se to doporučuje po jaterní očistě...

Nezkoumejte zase takové detaily, jak jste to udělala, je správně a celkem nic není třeba zlepšovat. Vždy si celý proces představte jako vypláchnutí špinavé lahve, čili čím více tekutiny prolijete a čím více s ní třepete, tím více nečistot se odplaví. Je celkem jedno, jak a kdy připouštíte tekutinu, to postupně vychytáte a jde pouze o vlastní pocity. Při vyprazdňování pohyby nejsou nutné, to jde automaticky. Hadičku vypláchněte teplou vodou a pokud chcete být velice pečlivá, tak ji namočte do aktivovaného roztoku MMS, nebo slabého roztoku MMS 2, tedy chlorového vápna, které koupíte v drogerii jako bazénovou chemii Laguna Modrý šíp, případně Chlór šok. Klystýr ničím zajídat nemusíte, celý proces vyprazdňování se zastaví sám, ale je potřeba počítat tak s 0,5-1 hodinou po aplikaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 8:51 am 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Lenka píše:
Tak mám za sebou svůj první klystýr (před rokem dvakrát a nyní nedávno hydrokolonterapie).
Vůbec jsem nevěděla, jak to bude probíhat.
Takže moje poznatky:
Nasbírala jsem si asi 2 litry moči od rána. Ohřála jsem první litr a napustila. Tam, kde je kohoutek, to někde protékalo, to tak má být? Dost tekutiny tedy asi přišlo nazmar.
Napustila jsem s menšími přestávečkami (pro jistotu) skoro celý litr, pak už jsem v nádobce víc neměla, jinak bych asi pokračovala dál. Tak jsem si šla pocvičit. Svíčku, různé kroutění se po zemi, pokusy o stoj na hlavě...
Asi za 5 minut, snad i víc, nutkání, tak jsem šla.
Rozhodla jsem se připustit i druhý litr, ale nevěděla jsem, kdy už můžu. Kdy nastane okamžik, že můžu připustit. Je třeba si na něco dát pozor? Jakože třeba opravdu vyprázdnit a teprve potom připustit další? Podle mě ne, jen jsem měla strach, aby během připouštění nenastalo nutkání.
Při připouštění druhého litru už byly trochu tlaky, tak jsem to zastavovala a zase pouštěla, podle pocitu. To jsem zadržela asi jen 3 minuty. Celá procedúra mi však zabrala asi hodinu, tak předpokládám, že moč ve střevech 20 minut mohla strávit? Počítá se přece i čas vyprazdňování a napouštění?
I během úřadování na WC se doporučuje pohybovat a kroutit mezi jednotlivými výprsky? \":)\"
Část hadičky, která se zavede, je jednorázová nebo ji mohu užívat navždy? I po vyvaření smrdí hovínkem. \":oops:\"
Jelikož to mám nyní za sebou, a je noc, ptám se, je třeba to něčím zajíst, aby se zastavilo případné průjmování? Tak jako se to doporučuje po jaterní očistě...

Pokial to pretekalo, tak to je zle zmontované a netesní to dobre.
Zverte to "do rúk chlapa" a je po probléme, predpokladám.

Hadička je použitelná dovtedy kým sa nerozpadne príp. sa neobjavia vizuálne alebo funkčné zmeny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bidet a studeny "šok" strev
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 11:25 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Zajimalo by mne kdyz se oplachuju na WC po bezne stolici, nakolik bych mohl "dovnitr" poustet daleko do strev prudky proud studene vody z naseho bidetu, namontovaneho na bezne zachodove míse....Neni ta studena voda kterou bych pustil daleko do strev a chvili podrzel uvnitr, tepelnym šokem pro streva? (kdyz jim neni pro zaludek piti premrazene vody...).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bidet a studeny "šok" strev
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 11:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Zajimalo by mne kdyz se oplachuju na WC po bezne stolici, nakolik bych mohl "dovnitr" poustet daleko do strev prudky proud studene vody z naseho bidetu, namontovaneho na bezne zachodove míse....Neni ta studena voda kterou bych pustil daleko do strev a chvili podrzel uvnitr, tepelnym šokem pro streva? (kdyz jim neni pro zaludek piti premrazene vody...).

Vymývání análního kanálu, cca 4 cm hluboko, je víceméně normální hygiena, ale napouštění ledové vody do střeva asi nijak příjemné nebude, ale zásadně by to škodit nemělo. Nicméně zkušenost s tím nemám, sám jsem nikdy nic podobného nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 7:21 pm 
Offline

Registrován: pon črc 12, 2010 11:26 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den přeji,

tak jsem dnes začal s menší očistou. Jednodenní půst a první klystýr o objemu cca 0.5l. Upřímně jsem se docela divil, že jde vše tak lehce. Vyčkával jsem do stolice až do 18:00 a nepřišla, tak jsem klystýr udělal i tak.

Poslední jídlo jsem měl zhruba ve 22:00 včera (14.7.) a to asi 600-700 gramů zeleninového salátu podle Vámi doporučeného jídelníčku. Zajímalo by mě, když udělám další klystýr zítra asi tak v 9:00 (16.7.) zda-li tam budou ještě zbytky z toho salátu nebo už půjde čistě o zbytky za posledních 19 let.

Předem děkuji za odpověď a nebude vadit, když odpovíte až po mém druhém klystýru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Bananovnik píše:
Dobrý den přeji,

tak jsem dnes začal s menší očistou. Jednodenní půst a první klystýr o objemu cca 0.5l. Upřímně jsem se docela divil, že jde vše tak lehce. Vyčkával jsem do stolice až do 18:00 a nepřišla, tak jsem klystýr udělal i tak.

Poslední jídlo jsem měl zhruba ve 22:00 včera (14.7.) a to asi 600-700 gramů zeleninového salátu podle Vámi doporučeného jídelníčku. Zajímalo by mě, když udělám další klystýr zítra asi tak v 9:00 (16.7.) zda-li tam budou ještě zbytky z toho salátu nebo už půjde čistě o zbytky za posledních 19 let.

Předem děkuji za odpověď a nebude vadit, když odpovíte až po mém druhém klystýru.

Tak mohou tam být ještě nějaké zbytky jídla, střeva se čistí minimálně tři dny, ale vezme to sebou i spoustu starých úsad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 1:48 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Má smysl dělat klystýry, kdy po dokončení ještě vychází zkalená voda nebo je potřeba dotáhnout to do konce v podobě, kdy vytéká pouze čistá voda i kdyby to mělo být třeba deset klystýrů najednou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 7:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Má smysl dělat klystýry, kdy po dokončení ještě vychází zkalená voda nebo je potřeba dotáhnout to do konce v podobě, kdy vytéká pouze čistá voda i kdyby to mělo být třeba deset klystýrů najednou?

Klystýrem se nikdy k vytékání čisté vody nedostanete, protože se do tlustého střeva stále posouvá trávenina z tenkého střeva. To se dá docílit pouze kompletním průplachem trávicího traktu šankaprakšalánou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 10:14 am 
Offline

Registrován: pon led 25, 2010 3:09 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den vrátil jsem se zbulahrska z dovolené ,tam jsem chytil nějakoéustřevní infekci ,průjmy trvaly tři dny ,dostal jsem tam na to imodium,prujem přestal,ale pořád mi divně škvrká v žaludku abolí mě střeva ,u dokrora jsem byl a výsledky z výtěru budou asi za tři dny ,je dobré si udělat klystýr??????????I když je tam asi nějaká infekce ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stistko píše:
Dobrý den vrátil jsem se zbulahrska z dovolené ,tam jsem chytil nějakoéustřevní infekci ,průjmy trvaly tři dny ,dostal jsem tam na to imodium,prujem přestal,ale pořád mi divně škvrká v žaludku abolí mě střeva ,u dokrora jsem byl a výsledky z výtěru budou asi za tři dny ,je dobré si udělat klystýr??????????I když je tam asi nějaká infekce ???

Klystýr nic nezkazí a pokud se ho bojíte, tak si kupte Sanogel a jezte ho po lžících.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 1:25 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Irigátor jsem po použití vyplachoval horkou vodou. Po půl roce se v hadičce utvořil tmavě hnědý film, který jsem v podobě hromádek nečitot nedávno vyklepal. Nevěděl jsem o něm. Může se hadička vyvařovat nebo jak se toho zbavovat? Tento typ.
http://www.zdravsen.cz/zdravy-zivotni-s ... igator/160
.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 6:22 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Pavelka. píše:
Irigátor jsem po použití vyplachoval horkou vodou. Po půl roce se v hadičce utvořil tmavě hnědý film, který jsem v podobě hromádek nečitot nedávno vyklepal. Nevěděl jsem o něm. Může se hadička vyvařovat nebo jak se toho zbavovat? Tento typ.
http://www.zdravsen.cz/zdravy-zivotni-s ... igator/160
.

Na toto jsem se tu též ptala a bylo mi poraděno, že pokud máte roztok MMS, tak stačí nakapat pár aktivovaných kapek do trošku vody a nalít do irigátoru tak, aby v hadičce byla voda s mms, nechat přes noc, ráno vylít a propláchnout. Dělám to třeba jednou do měsíce a hadička je krásně čistá


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz