Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Dají se uchovat přes noc v lednici i zeleninové šťávy, když tam nasypu vit.C jako je to u ovocných šťáv?

Ano v tom není rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 2:14 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Chtěla jsem dnes tělo potěšit a odkyselit a dala si k snídani 0,8 litru jablečné šťávy a v rozespalosti a blbosti i jeden grep. Nevím, co by provedla samotná šťáva, byla spíš z méně sladkých jablek, ale po snězení grepu a vypití půlky šťávy mě rozbolel žaludek tak, že jsem si zas musela jít lehnout a zaspat to.

Co má člověk dělat, když se mu povede takováhle blbost a podráždí si žaludek? Má to pak pro tělo vůbec zdravotní přínos? Co to provede s pH?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Naposledy upravil Kometa dne pon zář 06, 2010 6:59 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 6:58 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Kolik šťávy ze zeleně je denně tak akorát? Myšleno v koncentrovaném stavu před naředěním třeba mrkvovou.
A jak je to s přínosností? Natrhala jsem si dnes tašku vojtěšky a tašku mladé pšenice. Vojtěška se lépe trhá, zato pšenice lépe odšťavňuje, protože na rozdíl od vojtěšky skoro vůbec nepění.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Chtěla jsem dnes tělo potěšit a odkyselit a dala si k snídani 0,8 litru jablečné šťávy a v rozespalosti a blbosti i jeden grep. Nevím, co by provedla samotná šťáva, byla spíš z méně sladkých jablek, ale po snězení grepu a vypití půlky šťávy mě rozbolel žaludek tak, že jsem si zas musela jít lehnout a zaspat to.

Co má člověk dělat, když se mu povede takováhle blbost a podráždí si žaludek? Má to pak pro tělo vůbec zdravotní přínos? Co to provede s pH?

Já se domnívám, že grep s tím nemá nic společného a jde pouze o tu jablečnou šťávu. Pokud totiž na ní není člověk zvyklý, tak může působit dost agresivně a mnohdy vyvolá i docela solidní průjem. Také ta dávka jedním vrzem 0,8 litru je dost bohatýrská a patrně bych měl potíže také a to jsem celkem dost odolný. Vyzkoušejte menší množství a patrně se nic dít nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Kolik šťávy ze zeleně je denně tak akorát? Myšleno v koncentrovaném stavu před naředěním třeba mrkvovou.
A jak je to s přínosností? Natrhala jsem si dnes tašku vojtěšky a tašku mladé pšenice. Vojtěška se lépe trhá, zato pšenice lépe odšťavňuje, protože na rozdíl od vojtěšky skoro vůbec nepění.

U vojtěšky mám vyzkoušeno, že vhodné denní množství je tak 0,5-1 dcl koncentrátu, maximálně 2 dcl denně. U pšenice to vysledované nemám, ale patrně to bude stejné, rozhodně bych nezkoušel více jak dvě deci, je to v obou případech mimořádně silné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 8:48 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Bezva, zamražuju si deckové pytlíčky, dokud je venku té zeleně tolik. Ještě k tomu míchám cca 200mg C vitamínu- pomůže to aby se zachovaly ty cenné látky v tom?

Ona dávka jablečné šťávy vycházela z toho, že buď jablka zkonzumuji nebo se začnou kazit. Ale příště už budu umírněnější \":)\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Bezva, zamražuju si deckové pytlíčky, dokud je venku té zeleně tolik. Ještě k tomu míchám cca 200mg C vitamínu- pomůže to aby se zachovaly ty cenné látky v tom?

Ona dávka jablečné šťávy vycházela z toho, že buď jablka zkonzumuji nebo se začnou kazit. Ale příště už budu umírněnější \":)\"

Vitamín C určitě vylepší skladovatelnost i když v mrazáku je i tak velice slušná. Jinak máte zajímavý pohled na kazící se jídlo, než to vyhodit, tak si raději udělám ze žaludku mrzáka, no proti gustu, ale já bych je raději nechal zkazit a měl žaludek v pořádku. Pokud bych používal vaši logiku, tak jsem už dávno zakopanej v hlíně, každý rok mě totiž na zahradě shnije tak metrák třešní, metrák až dva metráky švestek a minimálně pět, až sedm metráků jablek a hrušek. Líto mě to sice je, ale přece nebudu kvůli tomu pít třeba švestkovou šťávu po litrech, to bych pak měl stolici o konzistenci zelené vody tak dva měsíce a patrně bych ten příval zdraví, ani ve zdraví nepřežil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 11:46 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Musím teda říct, že po ránu vypiju 1l jablečné šťávy a nic se neděje. Odpoledne další litr a taky nic. Chci se jenom ujistit není to nějak škodlivé


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 7:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Musím teda říct, že po ránu vypiju 1l jablečné šťávy a nic se neděje. Odpoledne další litr a taky nic. Chci se jenom ujistit není to nějak škodlivé

Škodlivé to určitě není, akorát je tam hodně draslíku a může vám trochu klesat tlak, ale to by nemělo celkem nijak vadit. Velice také záleží na druhu jablek, po některých potíže nejsou a jak vám to připadá bezproblémové, tak vypijete stejné množství šťávy z jiné odrůdy a může být solidní řídký problém, nebo festovní břichabol. Jiná věc je šťáva ze švestek, ta špičkově projímá a tam by vám asi litr v těle dlouho nevydržel, ale i to může být dost individuální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 9:39 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Zdravím Jardo,
v jiné diskuzi jste mi mimo jiné doporučoval na snížení krevního tlaku pít okurkovo/cibulovou šťávu. Na těch + - 500ml to jsou dvě okurky a dvě větší či tři menší cibule. Je možné tuto šťávu vylepšit ještě nějakou zeleniou případně jí pít bez té cibule? Po vypití mám 20 minut stav že čekám každou chvíli jestli se pozvracím nebo ne.
Jinak jsem si pořídil Angle Juicer 5500 a je to bomba. Žasnul jsem nad tou výtěžností oproti centrifugovému co jsem používal do teď
Předem díky moc za Váš čas pro odpověď
Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Zdravím Jardo,
v jiné diskuzi jste mi mimo jiné doporučoval na snížení krevního tlaku pít okurkovo/cibulovou šťávu. Na těch + - 500ml to jsou dvě okurky a dvě větší či tři menší cibule. Je možné tuto šťávu vylepšit ještě nějakou zeleniou případně jí pít bez té cibule? Po vypití mám 20 minut stav že čekám každou chvíli jestli se pozvracím nebo ne.
Jinak jsem si pořídil Angle Juicer 5500 a je to bomba. Žasnul jsem nad tou výtěžností oproti centrifugovému co jsem používal do teď
Předem díky moc za Váš čas pro odpověď
Honza

Já tam také nepíšu, že jde o nějaký gurmánský zážitek, vím že je dost hnusná, ale zase dobře funguje a právě ta cibule tam má zásadní význam. Jediné, co se pro to dá udělat, je dát ji méně, ale zase to bude trvat déle, tak ono to vyjde asi nastejno, buď rychle a je to rána, nebo pomalu a mořit se dlouho. Cibule obsahuje vedle četných sirných sloučenin rovněž řadu účinných fenolových látek, mezi něž patří zejména flavonoid kvercetin. Experimentální výsledky u pokusných zvířat se vesměs shodují, že cibule snižuje krevní tlak. Klinických studií u lidí je však málo a proto se zatím nedají vyvodit zobecňující závěry, ale funguje to. Výtěžnost dvouhřídelového lisu je opravdu někde jinde a hlavně umí zelené byliny, což je další, co můžete vyzkoušet, ale o moc chutnější než ta cibule to zase není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte říj 26, 2010 10:31 am 
Offline

Registrován: pon dub 05, 2010 8:12 pm
Příspěvky: 18
Dobrý den,
Měl bych dotaz ohledně ovocných šťáv, jaký bude mít vliv ředit šťávy destilkou, jde mi spíš o šťávy které jsou hodně sladké nebo husté (mango, khaki, granátové jablko, švestky, hrozny) zda to nebude mít nějaký špatný efekt na šťávu samotnou, popřípadě zda je jedno v jakém poměru to ředit, Děkuji za příp.odpověď \":twisted:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte říj 26, 2010 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Kubajz píše:
Dobrý den,
Měl bych dotaz ohledně ovocných šťáv, jaký bude mít vliv ředit šťávy destilkou, jde mi spíš o šťávy které jsou hodně sladké nebo husté (mango, khaki, granátové jablko, švestky, hrozny) zda to nebude mít nějaký špatný efekt na šťávu samotnou, popřípadě zda je jedno v jakém poměru to ředit, Děkuji za příp.odpověď \":twisted:\"

Ne to nijak nevadí a ředit je můžete zcela dle vaší chutě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 3:56 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Dobrý deň. Zaujímalo by ma, či má zmysel nakličovať mungo, a potom to odšťaviť (typujem, že najlepšie lysom na bylinky či špenát...). Taká šťava bude hodnotnejšia ako mrkvová ? Samozrejme, bude jej stačiť oveľa menej, možno je dobré ju zmiešať s mrkvovou, či mixom rôznych štiav...Takže otázka znie...oplatí sa klíčiť mungo za účelom šťavy z neho ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Dobrý deň. Zaujímalo by ma, či má zmysel nakličovať mungo, a potom to odšťaviť (typujem, že najlepšie lysom na bylinky či špenát...). Taká šťava bude hodnotnejšia ako mrkvová ? Samozrejme, bude jej stačiť oveľa menej, možno je dobré ju zmiešať s mrkvovou, či mixom rôznych štiav...Takže otázka znie...oplatí sa klíčiť mungo za účelom šťavy z neho ? Ďakujem za odpoveď.

To jsem sice nikdy nezkoušel, čili pouze teoreticky. Jako zdroj enzymů a výživných látek je to určitě dobré. Je ovšem otázkou, zda vás to nebude nadýmat a rozhodně bych používal malé množství, maximálně do 0,1 litru, nejlépe smíchané se šťávou z mrkve.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz