Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 10:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 04, 2010 8:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Poslední dny mám hodně chuť na slané. Nemůže to být způsobené přebytkem draslíku? Jím dost ovoce, piju šťávy, občas pečené brambory, luštěniny...

Tak může to být nedostatkem sodíku a dá se to snadno i bez rizika vyzkoušet, čili dejte sůl a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 2:42 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Zdravím,
objednala jsem si zinek v chelátové vazbě, ale až doma jsem zjistila, že obsahuje šelak, vadí to moc? Při delším užívání by se měla doplnit i měď?
Ohledně vit. C, nemyslíte, že by stačil rakytník v podobě tintury, šípky, popř. Fructavit? http://www.novyobzor.cz/novyobzor/eshop ... -FRUCTAVIT
Naopak mě napadá, zda by nebylo vhodé doplnit vit. D, přes zimu. Vím, že se vit. D získává pomocí denního světla, ale v těchto pošmurných dnech.
Jaký je Váš názor na digitální pH metr?
Díky.


Naposledy upravil Maybes dne čtv říj 07, 2010 6:56 pm, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 3:24 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Dobrý den Jardo, nemáte nějakou zkušenost s užíváním mumia pro doplnění minerálů? Dělám z čistého práškového mumia mast a mám vyzkoušené, že po vetření je to mimořádně účinné i na silné bolesti zad a kloubů.
Něco ke složení:
Mumio obsahuje unikátně zkomponované organické složky i neorganické minerály: životně důležité exogenní aminokyseliny (organismus není schopen je sám vytvořit), protizánětlivý a posilující včelí jed, cenné vitaminy ze skupiny B (B1, B12), provitamin D (přetvářený v organismu na vlastní vitamin D), organické kyseliny regulující metabolismus a éterické oleje, které uklidňují horní cesty dýchací a blahodárně na ně působí. Mumio obsahuje rovněž celou řadu minerálů a stopových prvků, například vápník, fosfor, sodík, hořčík, draslík, železo, měď, kobalt, mangan, selen, zinek a molybden.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 7:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Zdravím,
objednala jsem si zinek v chelátové vazbě, ale až doma jsem zjistila, že obsahuje šelak, vadí to moc? Při delším užívání by se měla doplnit i měď?
Ohledně vit. C, nemyslíte, že by stačil rakytník v podobě tintury, šípky, popř. Fructavit? http://www.novyobzor.cz/novyobzor/eshop ... -FRUCTAVIT
Naopak mě napadá, zda by nebylo vhodé doplnit vit. D, přes zimu. Vím, že se vit. D získává pomocí denního světla, ale v těchto pošmurných dnech.
Jaký je Váš názor na digitální pH metr?
Díky.

Trochu šelaku vás nezabije, to jste jedla v potravinách větší svinstva a žijete. Dodat potřebné množství vitamínu C rakytníkem asi možné je, ovšem to musí být organizmus srovnaný a v pohodě, jinak bych to viděl spíše na kombinaci rakytníku a čistého práškového céčka. Vitamín D3 doporučuji brát i v létě, pokud nejste minimálně hodinu denně venku na slunci a to se povede málokomu. Digitální pH metr je ideální pomůcka a je vhodné ho vlastnit, ovšem levné varianty moc vhodné nejsou. Na našem trhu je vlastně pouze jeden vhodný typ a to tento http://www.e-pristroje.cz/pictures/meter/p004.jpg, který je na této stránce http://www.e-pristroje.cz/merici_pristroje-phmetry.html pod položkou P004.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 7:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Dobrý den Jardo, nemáte nějakou zkušenost s užíváním mumia pro doplnění minerálů? Dělám z čistého práškového mumia mast a mám vyzkoušené, že po vetření je to mimořádně účinné i na silné bolesti zad a kloubů.
Něco ke složení:
Mumio obsahuje unikátně zkomponované organické složky i neorganické minerály: životně důležité exogenní aminokyseliny (organismus není schopen je sám vytvořit), protizánětlivý a posilující včelí jed, cenné vitaminy ze skupiny B (B1, B12), provitamin D (přetvářený v organismu na vlastní vitamin D), organické kyseliny regulující metabolismus a éterické oleje, které uklidňují horní cesty dýchací a blahodárně na ně působí. Mumio obsahuje rovněž celou řadu minerálů a stopových prvků, například vápník, fosfor, sodík, hořčík, draslík, železo, měď, kobalt, mangan, selen, zinek a molybden.

Tak zde moje vědomosti jsou opravdu malé a jde o čistě teoretické vědomosti, prakticky jsem s ním nikdy nepřišel do styku a fundovaně se k tomu tedy vyjadřovat nemohu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 10:19 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Díky. A jak to s mědí, pokud se delší dobu doplňuje zinek? Začaly mi šedivět vlasy a napadlo mě jestli to není tím, že jím docela dost dýňových semínek a používám dýňový olej...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Díky. A jak to s mědí, pokud se delší dobu doplňuje zinek? Začaly mi šedivět vlasy a napadlo mě jestli to není tím, že jím docela dost dýňových semínek a používám dýňový olej...

Teoreticky to je možné, ale pochybuji, že se to dá docílit pouze potravou. Většinou za to může vysoké předávkování na straně jedné a veliký deficit na straně druhé.Za šedivé vlasy není zodpovědný pouze přebytek zinku, ale i nedostatek manganu, což je klid ně také možné. Jinak měď je bohatě obsažena v luštěninách a prosu, nebo se dá dodávat i v pilulkách do celkové denní dávky 3 mg. Na vyšší dávky není dobré se sápat, protože to mohou špatně chápat játra a dají se tím dost podělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 3:17 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Tak to nevím, kde je zakopaný pes. Luštěniny moc nejím, není mi po nich dobře, proso občas.
Jím hodně ořechů a mandlí ty mangan obsahují. Ještě jsem se dočetla, že by to mohlo být kobalaminem. Maso nejím a doplňuju jednu tbl. B12 od Favei.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Tak to nevím, kde je zakopaný pes. Luštěniny moc nejím, není mi po nich dobře, proso občas.
Jím hodně ořechů a mandlí ty mangan obsahují. Ještě jsem se dočetla, že by to mohlo být kobalaminem. Maso nejím a doplňuju jednu tbl. B12 od Favei.

B12 se dá vytestovat, tak si dojděte k lékaři, ať vám ten test udělá a pokud budete deficitní, je vhodnější si nechat dát B12 v injekci, pak je na dost dlouhou dobu pokoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hořčík
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 2:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,

mohu se zeptat, čím to může být, že když si vezmu (stačí jedna pilulka) Magnesii lactici, tak me dlouho poté bolí hodně hlava a cítím divný pocit v žaludku? Předem díky za odpověď Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kolik jíst"vitamínů"?
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 6:23 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Dobrý den p.Jardo.
Dalo by se nějak určit kolik by měl tak průměrně sníst člověk vitamínů,minerálů a jakých ve formě prášků každý den?
Četl jsem kolik toho berete vy,ale já určitě tak vytížený nejsem.
Děkuji.Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hořčík
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,

mohu se zeptat, čím to může být, že když si vezmu (stačí jedna pilulka) Magnesii lactici, tak me dlouho poté bolí hodně hlava a cítím divný pocit v žaludku? Předem díky za odpověď Jana

Tak to opravdu netuším, jedná se o velice neobvyklou reakci a na hořčík bych to asi nesváděl, toho je tam sotva 10 % a vše ostatní jsou nějaké zbytečné látky, čili může to být i reakce na ně a vyzkoušel bych na dodávku hořčíku čistou sůl, chlorid hořečnatý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 9:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2dxtie37


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolik jíst"vitamínů"?
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 9:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Dobrý den p.Jardo.
Dalo by se nějak určit kolik by měl tak průměrně sníst člověk vitamínů,minerálů a jakých ve formě prášků každý den?
Četl jsem kolik toho berete vy,ale já určitě tak vytížený nejsem.
Děkuji.Zdenek.

Tak toho jezte podle své představy, to je u každého individuální a není důvod se mým názorem řídit. Klidně můžete použít obecně doporučované dávky, která já sice považuji za naprosto nedostatečné, ale lidé je běžně jedí a také nějak žijí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
http://jedlehouby.cz/?page=eshop&action=detail&id=79&nazev=hliva-ustricna---imunoprevence---multipack---3-1-zdarma--100--prasek-z-hlivy-ustricne-v-kvalite-bio-

Nezanedbatelný je i obsah minerálních látek v plodnicích hlív. Velmi vysoké je zastoupení draslíku,
zatímco koncentrace sodíku je v hlívách minimální. Toho lze využít v dietě osob trpících vysokým tlakem
a některými srdečními chorobami. Hlíva obsahuje velké množství fosforu a různé mikroelementy (zinek,
selen, chrom, měď, bór, jód) jejichž biologický význam doceňuje až současná nauka o výživě."
(J. Baier)

"Hlíva obsahuje řadu pro tělo nezbytných látek jako např. vitaminy B1, B2, B3, B5, B6,
D, C, K, proteiny, steroly a řadu stopových prvků (Fe, K, P, Na, Zn, Se, Cr, Cu, B, I),
18 mastných kyselin, proteiny, aminokyseliny, steroly; mevinolin (lovastatin)." (L. Hladík)

http://www.vegetarian.cz/potraviny/hliva.html
PS:
Nevím jak je to s trvanlivostí...údaje se dost liší...
např.poznámka redakce: lze ji běžně zakoupit obchodech s chladícími boxy, minimální trvanlivost je však jen 2 až 3 dny, POZOR datum trvanlivosti bývá občas přelepeno!
....pomýšlel sem i nechat si větší množství posílat poštou z nějaké žampionárny, což vyjde mnohdy levněji než z obchodu, ale asi ta trvanlivost a možnost zapaření v teple na poště bude problém...!, leda urychlená express PPL apod. \":|\" \":cry:\"

To vidím jako velice problematické a rozhodně bych houby ve velkém do zásoby nekupoval, vždy si kupte pouze to, co spotřebujete tak do tří dnů, maximálně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz