Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 12:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 9:15 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mám doma nového Huroma týden a naprostá spokojenost- šťavím jablka, meloun, mrkev, řepu, traviny - vše bezproblémové, mytí oproti staré odstředivce snadné. Jen mandlové mléko bylo takové nějaké řídké, tak nevím, jestli to je ten nejlepší způsob výroby.
Když se mi u něčeho nelíbí vláknina, není problém šťávu přecedit nebo přímo rovnou nechat protékat při odšťavňování přes sítko.
Opravdu jsem si ho zamilovala \":-)\"

Jen se chci zeptat majitelů Angela - taky má limit na půl hodiny v chodu? Ptám se jen proto, že se máma divila, že tak drahá věc se neumí ochlazovat. Tak by mě zajímalo, zdali 2x tak dražší odšťavňovač to má vyřešené lépe. Většinou je mi to jedno, ale včera jsem si do zásoby našťavila 3,5 litru zeleného a to už na jeden zátah opravdu nešlo.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oskar930 a náhradní díly
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 10:48 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
muflon píše:
Docela mám problém sehnat náhradní sítka na Oskar 930...Poradí někdo?
--------------
Mám starší typ(2 sítka), inovace je už jen s jedním:

Hurom 16.6.2010 přišla již s provedenou inovací, která po zkušenostech výrobce s předchozí verzí (stále stejného typu) byla vylepšena v části odsunu vylisované hmoty (zvětšení otvoru a jeho tvaru), ale i v části odtoku šťávy (s malou přepážkou). Druhou novinkou je dodání této verze s lepším materiálem, částí plastu na dříve bílém sítu ( tím nyní jen jednoho síta) nyní s úpravou tj. zvětšením otvoru odchodu vlákniny ze síta. ....Širší plnící otvor ve tvaru písmene "C" se uplatní zejména při odšťavňování jablek nebo citrusů, kdy není zapotřebí tyto suroviny krájet na malé kousky.


TAK POZOR!!!-MAJITELÉ OSKAR930PRO- STARŠÍCH TYPŮ SÍTEK(2SÍTKA BÍLÉ A ORANŽ.):

Můj prodejce(nejodstavnovac.cz) reagoval na telefon (velmi solidně a ochotně!!) a sdělil:
Problémy s bílým sítkem nejsem první komu prasklo...pošle mi zdarma NOVEJSI TYP SITKA S VYLEPSENYM PLASTEM A ODTOKEM !!!
(musim zaslat foto prasklého sítka a svou adresu...a to na jeho mail, který je:
jan.krejci@nejodstavnovac.cz

Takže pokud se vám stalo něco podobného jako mně, kontaktujte určitě vašeho dodavatele....a možno se zmínit o této praxi "konkurenčního" dodavatele(pokud máte Oskar nebo Hurom od někoho jiného...).


Naposledy upravil muflon dne sob pro 18, 2010 1:28 am, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 2:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Kometa píše:
Jen se chci zeptat majitelů Angela - taky má limit na půl hodiny v chodu? Ptám se jen proto, že se máma divila, že tak drahá věc se neumí ochlazovat. Tak by mě zajímalo, zdali 2x tak dražší odšťavňovač to má vyřešené lépe. Většinou je mi to jedno, ale včera jsem si do zásoby našťavila 3,5 litru zeleného a to už na jeden zátah opravdu nešlo.

Angel, aspoň ten môj, nemá v návode žiadne obmedzenie. Odšťavňujeme na ňom ja aj môj syn, takže je niekedy v chode dosť dlho. Nič na svete nie je bez toho, aby malo svoje výhody aj nevýhody \":D\" .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 7:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Mám doma nového Huroma týden a naprostá spokojenost- šťavím jablka, meloun, mrkev, řepu, traviny - vše bezproblémové, mytí oproti staré odstředivce snadné. Jen mandlové mléko bylo takové nějaké řídké, tak nevím, jestli to je ten nejlepší způsob výroby.
Když se mi u něčeho nelíbí vláknina, není problém šťávu přecedit nebo přímo rovnou nechat protékat při odšťavňování přes sítko.
Opravdu jsem si ho zamilovala \":-)\"

Jen se chci zeptat majitelů Angela - taky má limit na půl hodiny v chodu? Ptám se jen proto, že se máma divila, že tak drahá věc se neumí ochlazovat. Tak by mě zajímalo, zdali 2x tak dražší odšťavňovač to má vyřešené lépe. Většinou je mi to jedno, ale včera jsem si do zásoby našťavila 3,5 litru zeleného a to už na jeden zátah opravdu nešlo.

Angel je chlazený a podle mých zkušeností se zničit nedá, já mu rozhodně nepolevuji a musí se dost snažit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 7:35 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Zdravím všechny,
mám dotaz na majitele Angelů. Při odšťavňování například zejména jablek ale také okurek, broskví apod, mi leze občas polorozmačkaná kaše zpět plnícím otvorem kolem dřevěného pěchovadla. Dělám něco špatně nebo je to normální?
Díky za odpověď
Honza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 7:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Zdravím všechny,
mám dotaz na majitele Angelů. Při odšťavňování například zejména jablek ale také okurek, broskví apod, mi leze občas polorozmačkaná kaše zpět plnícím otvorem kolem dřevěného pěchovadla. Dělám něco špatně nebo je to normální?
Díky za odpověď
Honza

Ne to se stává a je potřeba natrénovat rychlost plnění, třeba u jablek je to tam chce mačkat pomalu, aby se tam nevytvořila ta drť a pak si je přístroj normálně bere, případně střídat jablka s mrkví a pak už není problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 10:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Honza28 píše:
Zdravím všechny,
mám dotaz na majitele Angelů. Při odšťavňování například zejména jablek ale také okurek, broskví apod, mi leze občas polorozmačkaná kaše zpět plnícím otvorem kolem dřevěného pěchovadla. Dělám něco špatně nebo je to normální?
Díky za odpověď
Honza

Jablká a podobné mäkké plody, keď ich robím ako samostatnú šťavu, dávam do Angela postupne, nie naraz veľa, vždy až sa prvá dávka pomelie a zmizne z dohľadu v útrobách stroja. Tak sa kaša nevytvára, hoci to dlhšie trvá. Kaša sa netvorí, ak sa to poprekladá jablko s mrkvou, cviklou alebo niečím podobným tvrdším.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 15, 2010 10:42 am 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 10:39 am
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Zajíček,

mám na Vás dotaz, jestli si prosím najdete chviličku. Jsem ráda, že jsem objevila Vaše stránky,
a s teorií, kterou zde píšete naprosto souzním. Došla jsem do bodu, kdy už vím, že se sebou
vážně něco musím udělat, lépe řečeno se stravou. Nemám vážné problémy, ale za to řadu menších a tudíž bych chtěla
zdravou životosprávou a vyčištěním najet pomalčkou na zdravější stravu.Už si měřím ph moči,které je 5 to pro mě bylo jasný potvrzení, které jsem tušila, že je něco špatně.
A teď k otázce, přeměna nelze ihned,ale pomaloučku a proto začínám u odšťavnovače, ale nemohu
najít ten správný, který by odšťavňovač jak ovoce, zeleninu i zelené listy. Nemáte prosím nějaký typ? Nebo opravdu pořádit jeden na ovoce a druhý na zeleninu a listy?

A druhá otázka jak mohu nahradit bílkoviny? Pravidelně sportuji už 8let a přísun bílkovin si myslím, že potřebuji.
Jsem krevní skupina 0. Píšete na vašich stránkách, že maso tak max 2týdně a v jiné dny mohu nahrazovat tofu či něčím
jiným (mléčné výrobky také neprospívají jak píšete)? Syrová vejce do sebe zatím nedostanu, ale bílky si pravidelně dělám bez tuku dělané na pánvi.
Budu moc ráda pokud si najdete chviličku a omlouvám se jestli už tento dotaz někade zazněl na vašich stránkách, ale zatím jsem nic takového nenašla, jsem v začátcích.
Děkuji moc a přeji pěkný den


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 15, 2010 11:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
bia píše:
Jsem krevní skupina 0. Píšete na vašich stránkách, že maso tak max 2týdně a v jiné dny mohu nahrazovat tofu či něčím
jiným (mléčné výrobky také neprospívají jak píšete)?

K tej sóji si skús prečítať aj toto:
http://www.badatel.sk/index.php
Možno zmeníš názor.
V orieškoch, semienkach a strukovinách je bielkovín dosť. Tiež som nulka a mäso mi nechýba, dám si iba občas, ak mám úplne čerstvé.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 15, 2010 11:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
bia píše:
Dobrý den pane Zajíček,

mám na Vás dotaz, jestli si prosím najdete chviličku. Jsem ráda, že jsem objevila Vaše stránky,
a s teorií, kterou zde píšete naprosto souzním. Došla jsem do bodu, kdy už vím, že se sebou
vážně něco musím udělat, lépe řečeno se stravou. Nemám vážné problémy, ale za to řadu menších a tudíž bych chtěla
zdravou životosprávou a vyčištěním najet pomalčkou na zdravější stravu.Už si měřím ph moči,které je 5 to pro mě bylo jasný potvrzení, které jsem tušila, že je něco špatně.
A teď k otázce, přeměna nelze ihned,ale pomaloučku a proto začínám u odšťavnovače, ale nemohu
najít ten správný, který by odšťavňovač jak ovoce, zeleninu i zelené listy. Nemáte prosím nějaký typ? Nebo opravdu pořádit jeden na ovoce a druhý na zeleninu a listy?

A druhá otázka jak mohu nahradit bílkoviny? Pravidelně sportuji už 8let a přísun bílkovin si myslím, že potřebuji.
Jsem krevní skupina 0. Píšete na vašich stránkách, že maso tak max 2týdně a v jiné dny mohu nahrazovat tofu či něčím
jiným (mléčné výrobky také neprospívají jak píšete)? Syrová vejce do sebe zatím nedostanu, ale bílky si pravidelně dělám bez tuku dělané na pánvi.
Budu moc ráda pokud si najdete chviličku a omlouvám se jestli už tento dotaz někade zazněl na vašich stránkách, ale zatím jsem nic takového nenašla, jsem v začátcích.
Děkuji moc a přeji pěkný den

To není teorie, ale normální zdravé stravování a styl života. Přeměna se pomalu dle mého názoru dělat nedá, chce to koňům utáhnout opratě na doraz a povolit se dá vždy, opačně to jde opravdu ztuha. O odšťavovačích je toho zde již napsáno docela dost a univerzálně dobrý skutečně není. Vždy to má nějakou vadu, buď něco neumí dokonale, nebo má neakceptovatelnou cenu, případně vysokou poruchovost a podobně. Já vlastním dva, jeden dvouhřídelový velice kvalitní a drahý Angel Juicer a pak běžnou starou odstředivku Moulinex. Využíváme oboje, ale pokud bych kupoval pouze jeden, tak bych šel znovu do toho Angela, protože je nezničitelný a umí prakticky vše s velice dobrou výtěžností. Co chcete nahrazovat, bílkovin je všude dost i v ovoci a zelenině, natož v luštěninách a semínkách, proč tedy maso, sojové šmejdy a mléčné chemické směsi z obchodní sítě. Vejce si dělejte kvůli lecitinu určitě celá, případně spíše pouze žloutky, ale syrová čerstvá vejce to je naprosto něco jiného. Určitě jsem toho zde již většinu probíral a něco i mnohokrát, ale asi už je toho zde opravdu dost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 15, 2010 2:16 pm 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 10:39 am
Příspěvky: 2
Děkuji za odpověď pane Zajíček. Vidim, že toho opravdu musim hodně přečíst, je tu vše vypsané.
Jen člověk opravdu neví kde prvně začít, jestli půstem nebo výplachy, koupí odšťavňovače atd:)
Jdu číst. Mohu mít ještě jeden dotaz, existuje tu nějaký odkaz kde bych našla knihy z kterých čerpáte?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 15, 2010 7:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
bia píše:
...A teď k otázce, přeměna nelze ihned,ale pomaloučku a proto začínám u odšťavnovače, ale nemohu
najít ten správný, který by odšťavňovač jak ovoce, zeleninu i zelené listy. Nemáte prosím nějaký typ? Nebo opravdu pořádit jeden na ovoce a druhý na zeleninu a listy?
Osobně jsem zakotvil u tohoto stroje http://zkracene.cz/5BbY a jsem naprosto spokojen. Co bych naopak nedoporučil je laciná odstředivka, která má sice nepatrně větší výtěžnost, ale z toho kraválu tě po týdnu trefí šlak. Navíc tím zničíš i část enzymů...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 15, 2010 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
bia píše:
Děkuji za odpověď pane Zajíček. Vidim, že toho opravdu musim hodně přečíst, je tu vše vypsané.
Jen člověk opravdu neví kde prvně začít, jestli půstem nebo výplachy, koupí odšťavňovače atd:)
Jdu číst. Mohu mít ještě jeden dotaz, existuje tu nějaký odkaz kde bych našla knihy z kterých čerpáte?
děkuji

Já nečerpám z konkrétních knih, vlastním mimořádnou paměť a jde o informace nasbírané za 27 let, čili je asi nikde na jedné hromadě nenajdete a stále se učím. Kvalitní informace také čerpám od mnoha dobrých a vzdělaných přátel, kteří mě vždy ochotně vyjasní některé moje rozpory v úvahách, protože neznám potřebné cizí jazyky a mnoho informací je právě v cizojazyčných fórech a knihovnách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 8:32 am 
Offline

Registrován: stř bře 31, 2010 9:51 am
Příspěvky: 21
Jarda píše:
....Ten, co jsem Vám doporučoval, by to měl umět ještě lépe, protože má homogenizační funkci a to já na tom svém nemám. Rozhodně však doporučuji se pro jistotu dodavatele zeptat, neomylný určitě nejsem a vyzkoušené to nemám.

http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/knih ... radni-dily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s odšťavňovači
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Lukáš píše:

To je dobrá informace, zdrojů náhradních dílů není nikdy dost. Zajímavý je ten homogenizační nástavec na Angela o tom, že se dodává jsem dosud neměl ani ponětí


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz