Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 3:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte říj 05, 2010 8:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
jopal píše:
Sused ma cisticku a ako logicky uzaver bolo u neho zbierat "cistu" vodu do nadob, na polievanie zahrady (myslim zeleninovej). Hygiena mu to zatrhla, vraj ta voda nie je na to vhodna a potrebuje este docistit podou, takze musel spravit trativod. Polievat kvetiny mi je jasne. Jedna sa mi o to, ci mate serioznu vedomost o tom, ze tato voda by sa mohla bez obav pouzit aj na eko zeleninu. Predpokladam, ze vsetky svinstva budu dost v koncetrovanej forme a nerad by som zistil ze sice vodu filtrujem, ale bordel ziskavam spat cez svoju zahradu.
A este prosba, na vystupe z RO predpokladam, ze je nejaky tlak. Aky, vodovodny?

Kretenizmus pracovníků hygieny je pověstný a většinou se jedná bohužel o frustrované a řekl bych i do určité míry postižené jedince. Vzhledem k tomu, že v mnoha státech USA se tento postup naprosto běžně používá, je vidět, že mozek vlastní soused a ne pracovnice hygieny. Na zeleninu vodu z čističky netuším, ale ta z osmózy naprosto jistě ano. Zase o takovou koncentrovanost nejde, když uvážíte, že čisté vody získáte cca 1/5 a zbytek jde do odpadu. Na výstupu tlak je, ale není dobré se na něj spoléhat, vhodnější je uvažovat o ní jako o beztlakové variantě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 8:20 am 
Offline

Registrován: stř led 13, 2010 10:05 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den. Pane Zajíčku, chtěl jsem se zeptat, jakou konduktivitu máte u Vaší RO na vstupu a na výstupu. Já jsem si pořídil také takovou 75 GPD a mám na vstupu ca. 800 uS
a na výstupu ca. 200 uS (zdá se mi to hrozně moc). Destilovaná voda by měla mít ca. 5-30 uS.
Zapojenou ji mám přesně podle Vás. Konduktometr mám s možností kalibrace za 1000 Kč.
Nevíte, jak je to možné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
pavelkase píše:
Dobrý den. Pane Zajíčku, chtěl jsem se zeptat, jakou konduktivitu máte u Vaší RO na vstupu a na výstupu. Já jsem si pořídil také takovou 75 GPD a mám na vstupu ca. 800 uS
a na výstupu ca. 200 uS (zdá se mi to hrozně moc). Destilovaná voda by měla mít ca. 5-30 uS.
Zapojenou ji mám přesně podle Vás. Konduktometr mám s možností kalibrace za 1000 Kč.
Nevíte, jak je to možné?

Abych pravdu řekl, tak tímto jsem se nezabýval, ale někde to zde popisoval PavelZ, tak to prohledejte, nicméně si pamatuji, že měl velice dobré výsledky. Podle mého dost záleží jak je to stabilizované, čili slušné výsledky nebudou ihned po namontování, ale po nějakém čase.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 4:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
pavelkase píše:
Dobrý den. Pane Zajíčku, chtěl jsem se zeptat, jakou konduktivitu máte u Vaší RO na vstupu a na výstupu. Já jsem si pořídil také takovou 75 GPD a mám na vstupu ca. 800 uS
a na výstupu ca. 200 uS (zdá se mi to hrozně moc). Destilovaná voda by měla mít ca. 5-30 uS.
Zapojenou ji mám přesně podle Vás. Konduktometr mám s možností kalibrace za 1000 Kč.
Nevíte, jak je to možné?

RO, ktoru mam ja, dava na vystupe priblizne 8-12 uS, pri vstupnej vodivosti cca 350 uS. Mam tam zapojeny este aj deionizacny filter a za tym mam vodivost 0 uS (neda sa zmerat). Pokial viem, bezne sa udava hranicna filtracna hodnota RO 1:10 ako hodnota pre vymenu membrany RO. Cize ak mne bude stupat vodivost k hodnote 30-35 uS je zrela na vymenu. Po dva a pol roku som ale aj tak menil membranu za novu ale len preventivne. Stara membrana mi daval aj tak pod hodnotu 20 uS. Nova membrana potrebuje trochu pretecenej vody na zabehnutie ale medzi novou a mesacnou prevadzkou boli o mna hodnoty odlisne asi o 4 ci 5 uS, urcite nie viac.
V com mate problem neviem ale ak je konduktometer OK a skalibrovany urcite je membrana vadna, tzn. vymenit ju.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon říj 25, 2010 2:06 pm 
Offline

Registrován: stř led 13, 2010 10:05 pm
Příspěvky: 7
Igor píše:
RO, ktoru mam ja, dava na vystupe priblizne 8-12 uS, pri vstupnej vodivosti cca 350 uS. Mam tam zapojeny este aj deionizacny filter a za tym mam vodivost 0 uS (neda sa zmerat). Pokial viem, bezne sa udava hranicna filtracna hodnota RO 1:10 ako hodnota pre vymenu membrany RO. Cize ak mne bude stupat vodivost k hodnote 30-35 uS je zrela na vymenu. Po dva a pol roku som ale aj tak menil membranu za novu ale len preventivne. Stara membrana mi daval aj tak pod hodnotu 20 uS. Nova membrana potrebuje trochu pretecenej vody na zabehnutie ale medzi novou a mesacnou prevadzkou boli o mna hodnoty odlisne asi o 4 ci 5 uS, urcite nie viac.
V com mate problem neviem ale ak je konduktometer OK a skalibrovany urcite je membrana vadna, tzn. vymenit ju.

Igore, můžete mi napsat jakou RO máte? Já mám RO 75 GPD za 1590,- (www.filtracevody.cz)
Zkusím ještě vyměnit membránu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon říj 25, 2010 9:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Ahoj. Ja mam TW30-1812-80 80GPD z mangala.cz.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte říj 26, 2010 7:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
pavelkase píše:
Igore, můžete mi napsat jakou RO máte? Já mám RO 75 GPD za 1590,- (http://www.filtracevody.cz)
Zkusím ještě vyměnit membránu.

V tom nehledejte zásadní rozdíl, prakticky veškeré osmózy mají membrány od jednoho výrobce. To by jste musel mít vyloženě smůlu a narazit na nějaký nepodařený šmejd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte říj 26, 2010 8:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 02, 2010 10:56 am
Příspěvky: 13
Jarda píše:
..V tom nehledejte zásadní rozdíl, prakticky veškeré osmózy mají membrány od jednoho výrobce. To by jste musel mít vyloženě smůlu a narazit na nějaký nepodařený šmejd.

Akurat v mangale je to podla netu o dost lacnejsie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte říj 26, 2010 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
jopal píše:
Akurat v mangale je to podla netu o dost lacnejsie...

Ono se to střídá, někdy je to levnější tady a jindy zase jinde, to musí člověk vystihnout aktuální stav, jinak je to skoro jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 9:47 am 
Offline

Registrován: stř kvě 20, 2009 4:06 pm
Příspěvky: 21
Bydliště: Olomouc
Zakoupil jsem RO 75 - nejobyčejnější,v návodu se píše nechat 30 minut protékat (po prvním zapojení) kvůli konzervačním látkam v membráně. Stále ale ve vodě cítím jakýsi téměř neznatelný zápach, jakoby nějaké rozpouštědlo nebo co...a to už jsem ji nechal protékat mnohem víc než 30 min. Nesetkal se s tím někdo? Zařízení na měření reziduí bohužel nevlastním:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 10:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mikeš píše:
Zakoupil jsem RO 75 - nejobyčejnější,v návodu se píše nechat 30 minut protékat (po prvním zapojení) kvůli konzervačním látkam v membráně. Stále ale ve vodě cítím jakýsi téměř neznatelný zápach, jakoby nějaké rozpouštědlo nebo co...a to už jsem ji nechal protékat mnohem víc než 30 min. Nesetkal se s tím někdo? Zařízení na měření reziduí bohužel nevlastním:-)

To je prvních pár dní normální, ale dá se to odpouštět mnohem déle, pak se chuť stabilizuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 12:00 am 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 9:07 pm
Příspěvky: 19
Chtěl bych se zeptat zda je možné pít vodu z reverzní osmozy celý den pokud do ní přidám himalajskou sůl.Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mila001 píše:
Chtěl bych se zeptat zda je možné pít vodu z reverzní osmozy celý den pokud do ní přidám himalajskou sůl.Děkuji.

Ano, takto upravená nemůže nijak škodit a jde o velice vhodnou tekutinu, ale tu sůl nepřehánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2010 11:08 am 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Máme doma filtr na pí vodu (jaký na ní máte prosím názor?) a nyní se chystáme ještě koupit filtr na reverzní osmózu. Teď jen řeším, zda pí vodu úplně zavrhnout a používat jen RO, nebo si nechat oba... Případně zda využít část pí filtru (je tam také UV lampa atd.) a oba filtry třeba nějak nakombinovat. Můžou malé děti pít celý den destilku, pokud vypijí např. 1 hrnek ovocné a 1 hrnek zeleninové šťávy za den?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2010 10:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Máme doma filtr na pí vodu (jaký na ní máte prosím názor?) a nyní se chystáme ještě koupit filtr na reverzní osmózu. Teď jen řeším, zda pí vodu úplně zavrhnout a používat jen RO, nebo si nechat oba... Případně zda využít část pí filtru (je tam také UV lampa atd.) a oba filtry třeba nějak nakombinovat. Můžou malé děti pít celý den destilku, pokud vypijí např. 1 hrnek ovocné a 1 hrnek zeleninové šťávy za den?

Jde o velice podobnou technologii, ale já upřednostňuji osmózu. Konkrétně UV lampa se mě vhodná nezdá a co se týká dětí, tak u nás ji děti pijí naprosto normálně a dokonce si ji nosí i do školy, jako zdravé pití.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz