Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 10:27 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Pochopil jste to správně, bylo myšleno pro pilule.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 10:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Pochopil jste to správně, bylo myšleno pro pilule.

Pilule jsou moc drahé a vždy mají svá negativa, tak to tam dodávejte v potravinách a máte riziko vyřešené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 11:21 am 
Offline

Registrován: pát zář 24, 2010 10:16 am
Příspěvky: 9
Bydliště: Linz-Rakousko
Chtela bych se zeptat, kolik hydrocolon-terapii se rovna kolika klystyrum. Mam na mysli hydrocolon s poctivou masazi bricha. Zacala jsem totiz s klystyrama ale mam velky problem to v sobe udrzet, i behem napousteni mi unika voda z konecniku a i pres velkou koncentraci se mi nepodari napustenou vodu udrzet dyl jak ca 5 minut... myslim ze to souvisi s nedavnym porodem, ze ten sval jeste asi nefunguje jak ma... nektere zeny maji i nekolik let problem udrzet stolici po porodu...tak nevim.Nemate tedy nekdo zkusenost do jake miry vycisti strevo hydrocolon a do jake miry klystyr?
Dekuji Magda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 7:36 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
madlenka píše:
Chtela bych se zeptat, kolik hydrocolon-terapii se rovna kolika klystyrum. Mam na mysli hydrocolon s poctivou masazi bricha. Zacala jsem totiz s klystyrama ale mam velky problem to v sobe udrzet, i behem napousteni mi unika voda z konecniku a i pres velkou koncentraci se mi nepodari napustenou vodu udrzet dyl jak ca 5 minut... myslim ze to souvisi s nedavnym porodem, ze ten sval jeste asi nefunguje jak ma... nektere zeny maji i nekolik let problem udrzet stolici po porodu...tak nevim.Nemate tedy nekdo zkusenost do jake miry vycisti strevo hydrocolon a do jake miry klystyr?
Dekuji Magda

Tady pomůže jednoduchý trik. Napouštějte vodu velmi pomalu, dejte kohoutek třeba na třetinu průtoku a kdykoli začnete cítit sebemenší tlak kohoutek úplně zastavte, chvíli počkejte a nejlépe udělejte pár nádechů do břicha nebo ještě lépe agnisáru bandhu (najděte si video na googlu). Poté opět pusťte. Voda bude mít čas postoupit dále do střeva a nebude se zdržovat jen na začátku.

Také napusťte méně vody, pro začátek stačí půl litru a ihned po napuštění udělejte svíčku nebo lomenou (poloviční svíčku) a chvíli setrvejte, tekutina se tak dostane dál. Uvidíte že takto časem zvládnete více vody a 20 minut zadržení bude hračka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 7:45 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Co se týče srovnání účinnosti HC a běžného klystýru tak, HC podle mne vydá za zhruba desítku klystýrů najednou, ale voda se také dostane dále. Nicméně i při běžném klystýru můžete účinek HC napodobit vhodnými dechovými cviky a pozicí svíčky nebo stoji na hlavě. Mimochodem jógíni dokáži proprat celý trávicí trakt pouhým nasátím vody konečníkem. Docílí toho perfektní kontrolou jednotlivých svalů a prací s dechem.

To je ale trochu jiná liga než my \":)\"

Jinak lepší efekt bežného klysýru Vám také zajistí urina o teplotě cca 37 stupňů. Tu do HC nedostanete a zde je výhoda jasně na straně klysýru


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 8:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
madlenka píše:
Chtela bych se zeptat, kolik hydrocolon-terapii se rovna kolika klystyrum. Mam na mysli hydrocolon s poctivou masazi bricha. Zacala jsem totiz s klystyrama ale mam velky problem to v sobe udrzet, i behem napousteni mi unika voda z konecniku a i pres velkou koncentraci se mi nepodari napustenou vodu udrzet dyl jak ca 5 minut... myslim ze to souvisi s nedavnym porodem, ze ten sval jeste asi nefunguje jak ma... nektere zeny maji i nekolik let problem udrzet stolici po porodu...tak nevim.Nemate tedy nekdo zkusenost do jake miry vycisti strevo hydrocolon a do jake miry klystyr?
Dekuji Magda

Sakul to píše správně a porovnávat tyto metody jde docela špatně, každá má svoje výhody i nevýhody. Dle mého názoru je dobré začít několika hydrocolony a pokračovat pomocí klystýrů, ideálně urinových. Délku zadržení tekutiny bych asi zpočátku neřešil a zaměřil se spíše na to aby střevo bylo celkově napuštěno 20 minut, bez ohledu na počet nálevů. Pokud tedy udržíte jeden nálev cca 5 minut napusťte prostě čtyřikrát a bude to naprosto ideální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 12:52 am 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
madlenka píše:
Chtela bych se zeptat, kolik hydrocolon-terapii se rovna kolika klystyrum. Mam na mysli hydrocolon s poctivou masazi bricha. Zacala jsem totiz s klystyrama ale mam velky problem to v sobe udrzet, i behem napousteni mi unika voda z konecniku a i pres velkou koncentraci se mi nepodari napustenou vodu udrzet dyl jak ca 5 minut... myslim ze to souvisi s nedavnym porodem, ze ten sval jeste asi nefunguje jak ma... nektere zeny maji i nekolik let problem udrzet stolici po porodu...tak nevim.Nemate tedy nekdo zkusenost do jake miry vycisti strevo hydrocolon a do jake miry klystyr?
Dekuji Magda

Voda je blbost. Aj ja ju neviem vobec udržat.
Skúste urinu a predpokladám, že s udržaním a prípadnými cvikmi, kludne aj stojom na hlave mat problém nebudete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Irigátor
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 7:36 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Poprvé ve svých 55 letech jsem si koupil irigátor a udělal klystýr. Nevím zda je to v pořádku,ale víc jak 3/4 litru do střeva nedostanu a udržím to pouze tak 3-5min.Někde jsem četl,že hadičku zavést tak 20-30cm,ale u irigátoru ja nástavec tak 8cm.Stačí to aby tekutina natekla kam má?
Děkuji za odpověď.
Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Irigátor
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 9:22 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
zdenin píše:
Poprvé ve svých 55 letech jsem si koupil irigátor a udělal klystýr. Nevím zda je to v pořádku,ale víc jak 3/4 litru do střeva nedostanu a udržím to pouze tak 3-5min.Někde jsem četl,že hadičku zavést tak 20-30cm,ale u irigátoru ja nástavec tak 8cm.Stačí to aby tekutina natekla kam má?
Děkuji za odpověď.
Zdenek.

Ta délka zavedení určitě stačí, 30 cm je podle mne zbytečně moc. 3/4 litru a 5 minut udržení na první pokusy je také více než dostatečné, časem přirozeně zvládnete více.

Komfortnosti procedury pomůže pokud budete napouštět místo vody teplou urinu a napouštění trochu zpomalíte, tedy kohoutek dáte třeba na polovinu a necháte tekutině čas, aby se ve střevě rozlila a vše podpoříte dýcháním do břicha. Bezvadných výsledků dosáhnete když po napuštění uděláte svíčku nebo stoj na hlavě, pokud zvládnete. Takto propláchnete velký kus střeva a místo rychlého běhu na toaletu si budete muset hlídat čas, abyste nálev v sobě nenechával moc dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Irigátor
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 6:37 am 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
sakul píše:
Ta délka zavedení určitě stačí, 30 cm je podle mne zbytečně moc. 3/4 litru a 5 minut udržení na první pokusy je také více než dostatečné, časem přirozeně zvládnete více.

Komfortnosti procedury pomůže pokud budete napouštět místo vody teplou urinu a napouštění trochu zpomalíte, tedy kohoutek dáte třeba na polovinu a necháte tekutině čas, aby se ve střevě rozlila a vše podpoříte dýcháním do břicha. Bezvadných výsledků dosáhnete když po napuštění uděláte svíčku nebo stoj na hlavě, pokud zvládnete. Takto propláchnete velký kus střeva a místo rychlého běhu na toaletu si budete muset hlídat čas, abyste nálev v sobě nenechával moc dlouho.

Moc děkuji za velice srozumitelnou odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 9:26 am 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Dobry den,
moc se mi libi vase stranky a hodne z nich cerpam, ale presto bych mela 2 okruhy dotazu:
1) praktikuji uz 3.pust (7denni) a ptam se, jak casto doporucujete klystyr v prubehu pustu a jak casto doplnovat lactobacilus (pripadne dalsi mineraly, zasady a pod.- pripadne jake). Prosim o radu, jakou knihu o pustech byste doporucil?
2) mam nemocnou matku (67 let) - Parkinson, cukrovka, bronchitida a rada dalsich nemoci, ale nyni navic zacala trpet velkym nechutenstvim (vzdy rada jedla) a tezkymi depresemi...mate nejaky napad, co je pricinou a jak lecit? Nedelate nejake osobni konzultace? Ode me zadnou radu nevezme... Nebo neznate nekoho, kdo by ji pomohl? Dekuju moc za odpovedi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Irigátor
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 10:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Poprvé ve svých 55 letech jsem si koupil irigátor a udělal klystýr. Nevím zda je to v pořádku,ale víc jak 3/4 litru do střeva nedostanu a udržím to pouze tak 3-5min.Někde jsem četl,že hadičku zavést tak 20-30cm,ale u irigátoru ja nástavec tak 8cm.Stačí to aby tekutina natekla kam má?
Děkuji za odpověď.
Zdenek.

Sakul vám to píše dobře a musíte pochopit, že pouze pravidelné cvičení dělá mistra, na první pokus dobrý a není co vytknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 8:31 am 
Offline

Registrován: pát lis 19, 2010 10:03 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den, narazil jsem na toto fórum a stránky pana Jardy při prohledávání webu. Je mi 46 let a nikdy jsem se nestravoval moc "správně". Jsem povoláním kuchař a podle toho to vypadá. Ale s narůstajícími potížemi s klouby nohou apod.. jsem se rozhodl s tím něco udělat. Začal sjem postupně měnit stravu a několikrát držel půst. V současné době mám za sebou 7 dní hladovku a každý den klystýr s voudou a raní urinou. Ale nic "pořádného" ze mne zatím nevyšlo. Je to i po týdnu možné? Dnes budu postupně končit s hladovkou, ale klystýry budu provádět dál.Poradíte trochu.Díky R.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 9:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Rosa píše:
Dobrý den, narazil jsem na toto fórum a stránky pana Jardy při prohledávání webu. Je mi 46 let a nikdy jsem se nestravoval moc "správně". Jsem povoláním kuchař a podle toho to vypadá. Ale s narůstajícími potížemi s klouby nohou apod.. jsem se rozhodl s tím něco udělat. Začal sjem postupně měnit stravu a několikrát držel půst. V současné době mám za sebou 7 dní hladovku a každý den klystýr s voudou a raní urinou. Ale nic "pořádného" ze mne zatím nevyšlo. Je to i po týdnu možné? Dnes budu postupně končit s hladovkou, ale klystýry budu provádět dál.Poradíte trochu.Díky R.

A co by z vás tak mělo vyjít, nějaké zlaté nugety? Na hydrocolonu se úsady utrhají často již při první proceduře, ale klystýry tak rychlé nejsou, to by jste musel dělat nálevy pomocí speciálních látek, které hubí kvasinku a pak je to vyloučení nánosů celkem rychlé. Nicméně jsem měl i pacientku, která se denním prováděním klystýrů velice zlepšila a stejně problém zcela neodstranila. Prováděla klystýry pravidelně déle jak 3 měsíce a pak ji po jednom klystýru popadla veliká bolest v břiše, tak šla do koupelny a protože se kvůli bolesti nemohla posadit na záchod, pouze se opřela o vanu a vyprázdnila se do vany. S obrovským údivem pozorovala zhruba 30 cm dlouhou, ohavně páchnoucí, tvrdou tyčku utvořenou ze 40 let zahnívajícího odpadu ve svém střevě. Po této akci ji veškeré potíže ustoupily a jak to probíhá dál netuším, protože se odmlčela a to dělají lidé v momentě, kdy mě již nepotřebují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 12:53 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
V knize od Malachova jsem se dočetl, že velmi stará urina (cca 7 dní) není hodná na klystýry jelikož může popálit střevní sliznici. Na druhou stranu už jsem se několikrát dočetl že týden odstátá urina je jedna z nejlepších (kromě snad ještě odpařené) a je vhodná pro aplikaci na kůži i do klystýru. Na pití je bude zřejmě nevhodná kvůli své chuti, resp. silné nechuti.

Máte Vy s tímto nějakou zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz