sakul píše:
Našel jsem zajímavý článek o candidoze
http://www.novyobzor.cz/novyobzor/3-VSE ... I-PODROBNEˇ.
....muflon by mohl vědět, ten už přečetl snad všechno
)
...čtu stěží 2-3fóra a občas leccos co aktuálně řešíme v rodině za zdr.problémy...
...ale teď se snažím dle rady pana Jardy omezovat PC...neb mne to ničí (jako každá- i "prospěšná" závislost jakou je např,workoholismus...).
Na tom tvém odkaze je zajímavé to co řešíme u člena rodiny:
"V souvislosti s rozmnožováním kandidy je důležité zmínit další nepříjemnou skutečnost. Pokud se přemnožená kandida dostane až na povrch kůže, např. v oblasti různých kožních záhybů, kde se drží potřebné teplo a vlhko -pod prsy, v podpaží, mezi hýžděmi, u pohlavních orgánů, mezi prsty nohou, kolem pupku, objeví se množství zralých plodnic (bílý povlak, světlé šupiny). Tato místa silně svědí a při škrabání postižené kůže se uvolňují miliony nových spor, které jsou následně vdechnuty. Kandida se poté uchycuje také na sliznicích dýchacích cest, což se projevuje větším zahleněním či zduřením."
Mám ale pocit že pana Jardu se snaží leckdo dnes napodobit...
To co radí na tvém odkaze se dost podobá panu Jardovi, AKORÁT TEN SE SNAŽÍ VÍC ŠETŘIT NAŠI KAPSU...
(LICHOŘEŘIŠNICE, levandule,LEPICOL,KEFÍR,apod srovnejme s následující citací :
"...extrakt z penízovky sametonohé ve spolupráci s dalšími likvidátory patogenních mikroorganismů levandulí lékařskou a lichořeřišnicí větší potlačují spolehlivě růst kandidy.
Výtažek z puškvorce lékařského odstraňuje zánětlivá ložiska ve střevech...
...Pokud je ve střevním traktu dostatek symbiotických baktérií, nemělo by docházet ke vzniku kandidóz, neboť laktobacily mají za úkol kandidu hlídat před přemnožením. Při léčbě kandidóz je třeba obrnit se někdy velkou trpělivostí, neboť naším protivníkem je evolučně jeden z nejdokonalejších organismů vůbec...
...Při léčbě kandidy je potřebná také silná vůle, neboť kvasinky v ohrožení produkují zvláštní jedovaté mykotoxiny, které působí přímo na mozková centra a vyvolávají apatii, deprese, pocity bezmoci a nechuť cokoliv změnit či se s sebou udělat.
Při těchto těžkých stavech pomáhá vše, co houby naopak nesnášejí: sucho, slunce a čerstvý vzduch."
Teď čtu věci okolo swansonu...:
Na swanson.cz je následující komerční propagace doporučených produktů na candidozu:
Přírodní a doplňkové prostředky s protikvasinkovou aktivitou:
Aloe Vera Gel - Mezinárodní vědecké studie ukazují jako největšího pomocníka v léčbě candidózi Aloe Vera šťávu z celého listu. Aby Aloe Vera šťáva z celého listu byla efektivní - musí mít minimálně 5000 mg aktivních přírodních polysacharidů aloe na litr.
(pozor dědek kořenář varuje před aloí z důvodu už se vyskytnuvších zdr.komplikací skrze chem.konzervanty používané u aloe...crohnova choroba a další )
Syrový česnek nebo česnek ve formě potravinového doplňku
česnekový olej - bez zápachu.Čaj lapacho a maté (pozn: pozor maté obsahuje hodně kofeinu!!)
Výtažky z
grapefruitových semínek
OBNOVA PŘIROZENÉ STŘEVNÍ MIKROFLÓRY
Lactobacilus acidophilus
konzumace bílých jogurtů s
živou mikroflórouPOSILNĚNÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU
Echinacea (pozn: druh Angustofilia by měl být o dost účinnější než běžně prodávaná Purpurea, a záleží taky na dávkování, to na krabičkách většinou je nedostatečné..!)
vitamín C - 2-3g denně
Jablečný ocetPOSILNĚNÍ FUNKCE JATER
Odumírající kvasinky a jejich metabolity musí být z těla vyloučeny. Je třeba posilnit funkci jater jakožto hlavního detoxikačního orgánu.
Rabanon - bylinný přípravek na posilnění funkce jater
ostropestřec mariánský - možno použít i do pomazánek a salátů
DOPLŇUJÍCÍ OPATŘENÍ
Před zahájením terapie je možno vyčistit střeva
klystýrem.
Dostatečně pijte - min. 2 litry denně.
Používejte nedráždivou čistě přírodní kosmetiku.
K hygieně intimních míst používejte speciální přípravky s protikvasinkovou aktivitou (např. Intima, Intimus).
Začněte používat nový zubní kartáček, který přes noc namočíte do roztoku s protikvasinkovým přípravkem (pozn: nebo desinfekce a čištění zubů s pomocí mms...)
Během léčby perte prádlo, ručníky a žínky na 95 stupňů Celsia.
----------
PS: pane Jardo máte nějaké povědomí nebo zkušenosti s tím rabanonem na játra?
(aha, on je to vlastně EXTRAKT Z ČERNÉ ŘEDKVE...ta je žel blbě k sehnání, ale ve velkoskladech zeleniny jsem ji viděl, prej je dobré nastrouhat syrovou(pustí šťávu skrz himal.sůl nebo med...a na plicní a jiné problémy výborná)... a co třeba osladit stevií nebo odšťavit-je třeba opatrnost jako u řepy?
http://www.docsimon.cz/zbozi/rabanon-ex ... e-20x-10mlpíšou tam:
Důležitou složkou černé ředkve jsou i hořčičné silice obsahující síru, právě jim totiž ředkev vděčí nejen za svou nenapodobitelnou štiplavou chuť, ale i za svůj blahodárný vliv na naše játra. Černou ředkev užívají především lidé trpící nedostatečnou funkcí jater. Ta se může projevovat například zvýšenou únavou, bolestmi hlavy, páchnoucím dechem, trávicími obtížemi, žlutavým zbarvením povlaku jazyka či očního bělma. V zátěžových obdobích, jakými jsou změna ročního období, nezdravé stravování, nebo nadmíra alkoholu, je však zhruba dvacetidenní čisticí jaterní kúra, vhodná téměř pro každého. RABANON se doporučuje také pacientům s problémy žlučníku a žlučových cest, po operaci a při doléčování. Podporuje tvorbu žluči a napomáhá tak trávení tuků a usnadňuje průchod tráveniny střevem. Blahodárné účinky ředkve na lidské zdraví ocení i lidé trpící trávicími obtížemi, jako je zácpa, nadýmání a pocit těžkosti po jídle. Doporučené dávkování: denně užívejte ráno nalačno obsah 2 ampulí ředěný ve vodě. Při změně ročního období 20denní kúra dokonale vyčistí váš organismus a obnovuje jeho harmonii. Ampule lze naředit vodou nebo citronovou šťávou. Přípravek není vhodný pro osoby se sklonem k průjmům (černá ředkev má mírně projímavý účinek) a pro osoby trpící strumou (černá ředkev obsahuje thiokyanáty se strumigenním efektem).
----
...
Ředkev setá černá kořen – používá se
šťáva z kořene pro dezinfekční účinky hlavně v močových cestách a dýchacích orgánech.
Podporuje látkovou výměnu, čistí ledviny a detoxikuje játra, působí proti kašli. Šťávu z mleté bulvy podáváme v maximálním množství 125 ml a denně maximálně 375 ml, průměrné dávkování je 4 x denně po ¼ denní dávky. Její působení je ostré, žaludek ji často nesnáší. Kontraindikací je zánět jater, ledvin a žlučníku a také vředová choroba a zánět žaludku a dvanáctníku; možná je i osobní nesnášenlivost.