Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 7:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Ja ju ale ráno nemám šancu stihnúť urobiť \":-(\" . Proste možno tak za pár rokov...
No a z návodu, čo som našla inde na nete bolo písané, že najvhodnejšie ráno. Čo mne vyplynulo, teda ráno super, ale v prípade núdze aj v iný čas dňa.

To bych vám raději doporučil klystýry, protože pokud je nouze, tak jednorázově dejme tomu, ale pravidelně ji dělat odpoledně, je dle mého názoru hovadina, orgány totiž nejsou nastavené na vylučování a to je u této procedury naprosto stěžejní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 3:08 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Prosím, ve kterém období fáze měsíce byste tuto metodu doporučil? Pokud vždy před úplňkem držím týden půst? Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 10:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Prosím, ve kterém období fáze měsíce byste tuto metodu doporučil? Pokud vždy před úplňkem držím týden půst? Děkuju.

Čistit vylučovací orgány je vhodné vždy ráno a nalačno, optimálně cca dva dny před černým měsícem, kdy je vylučování maximální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nezdařená Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 1:25 am 
Offline

Registrován: čtv lis 18, 2010 12:31 am
Příspěvky: 1
Zhruba patnáct let od svých pětadvaceti let mám problémy s vyprazdňováním, zácpy a často krev ve stolici. V červnu a červenci krvácení bylo velmi silné a krvácela jsem po stolici i několik hodin. Nutno dodat, že v tomto období jsem procházela silným stresem. Koncem července jsem začala užívat MMS a vytrvala cca 2 měsíce. Po týdnu užívání krvácení ustalo a dosud se nevrátilo. V průběhu braní MMS jsem zlikvidovala ve střevech nějaké parazity a dnes tam již žádné nemám, což potrdilo vyšetření Salvií. Začátkem října jsem byla u pohledového diagnostika pana Marcela Černocha s kterým jsem můj problém probrala. Upravil mi jídelníček - bez mléčných výrobků, cukru, kávy, pšeničného pečiva a tmavého masa. Z masa smím jek krůtí a některé druhy ryb, pečivo jen ze špaldové mouky. Jistá omezení mám i ve výběru ovoce a zeleniny. Dále beru doporučené potravinové doplňky, ráno na lačno namočené lněné semínko a večer psyllium. Asi dva týdny, možná už tři denně piju večer 1/4 l kefíru z Tibetské houby. V posledním týdnu až čtrnácti dnech mám stolici spíše světlejší, ani tuhou ani řídkou, nezapáchá a vyprazďnování jde lehce.
S váhou bojuju celý život. Postupně přibírám, pak rok hubnu (cca 10-20 kg), pak zas postupně přibírám,... Jsem dva roky po porodu a za tu dobu jsem zhubla 20 kg a jsem nyní na váze, kterou jsem měla před těhotenstvím. Stále je to ale nadváha, potřebuji dát dolů ještě minimálně 10 kg.
Dnes ráno jsem se pustila do Sankhapraksalany, ráda bych pak očistu jater. Jenže očista tlustého střeva se nezdařila. Nevím, zda jsem dělala něco špatně, nebo prostě zažívání nepracuje tak jak má.
Ráno nalačno 1l vody, po 45 minutách 1,5 l vody s vrchovatější lžící soli. Nezvládla jsem na ex, trvalo mi to asi pět minut. Polovina šla docela dobře, ale pak se mi začalo navalovat, takže jsem musela na chvíli přestat, pak 1/4l a zas přestávka atd. Asi po pěti minutách jsem ucítila, jak se voda dostala do střev, začalo to bublat. Na toaletě se nic zváštního nedělo, jen trochu řídké stolice. Chvíli nic a pak zase jen trochu. Zato se mi začalo dělat špatně od žaludku, pocit plnosti. Zkoušela jsem cvičit a masírovat břicho, ale spodem už nic nešlo, tak jsem si udělala nálev. Nemám na klistýr nic, tak jsem použila slabý proud vody ze sprchy. Moc to ale nešlo. Dříve jsem to takto zkoušela a šlo to docela dobře, ale tentokrát jako by něco bránilo v průchodu střeva a voda se nedostala dál. Sifon nepřišel, vypustila jsem jen to, co jsem do sebe dostala spodem. Pak jsem zase cvičila a masírovala, ve střevech to zaškrundalo a na toaletě jen zase vyšla trocha. Zato to ze mě vylítlo vrchem. Vyzvracela jsem tak odhadem 3/4 l možná i víc. To už bylo cca 45 minut po vypití slané vody. Zle mi bylo jak psovi a neměla jsem odvahu to zkoušet zvovu. Šla jsem si lehnout a zhruba po půl hodině mě začal bolet žaludek a dostala jsem hlad. Snědla jsem tedy rýžovou kaši s máslem a za půl hodiny začala pít heřmánkový čaj. Celý den jsem raději nejedla nic než tu rýžovou kaši a pila vodu nebo heřmánkový čaj.
Udělala jsem někde chybu? Můžu to zkusit o víkendu znovu? Nebo mám nejdříve zkoušet výplachy spodem, samozřejmě už správně vybavená?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nezdařená Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 10:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Anaja10 píše:
Zhruba patnáct let od svých pětadvaceti let mám problémy s vyprazdňováním, zácpy a často krev ve stolici. V červnu a červenci krvácení bylo velmi silné a krvácela jsem po stolici i několik hodin. Nutno dodat, že v tomto období jsem procházela silným stresem. Koncem července jsem začala užívat MMS a vytrvala cca 2 měsíce. Po týdnu užívání krvácení ustalo a dosud se nevrátilo. V průběhu braní MMS jsem zlikvidovala ve střevech nějaké parazity a dnes tam již žádné nemám, což potrdilo vyšetření Salvií. Začátkem října jsem byla u pohledového diagnostika pana Marcela Černocha s kterým jsem můj problém probrala. Upravil mi jídelníček - bez mléčných výrobků, cukru, kávy, pšeničného pečiva a tmavého masa. Z masa smím jek krůtí a některé druhy ryb, pečivo jen ze špaldové mouky. Jistá omezení mám i ve výběru ovoce a zeleniny. Dále beru doporučené potravinové doplňky, ráno na lačno namočené lněné semínko a večer psyllium. Asi dva týdny, možná už tři denně piju večer 1/4 l kefíru z Tibetské houby. V posledním týdnu až čtrnácti dnech mám stolici spíše světlejší, ani tuhou ani řídkou, nezapáchá a vyprazďnování jde lehce.
S váhou bojuju celý život. Postupně přibírám, pak rok hubnu (cca 10-20 kg), pak zas postupně přibírám,... Jsem dva roky po porodu a za tu dobu jsem zhubla 20 kg a jsem nyní na váze, kterou jsem měla před těhotenstvím. Stále je to ale nadváha, potřebuji dát dolů ještě minimálně 10 kg.
Dnes ráno jsem se pustila do Sankhapraksalany, ráda bych pak očistu jater. Jenže očista tlustého střeva se nezdařila. Nevím, zda jsem dělala něco špatně, nebo prostě zažívání nepracuje tak jak má.
Ráno nalačno 1l vody, po 45 minutách 1,5 l vody s vrchovatější lžící soli. Nezvládla jsem na ex, trvalo mi to asi pět minut. Polovina šla docela dobře, ale pak se mi začalo navalovat, takže jsem musela na chvíli přestat, pak 1/4l a zas přestávka atd. Asi po pěti minutách jsem ucítila, jak se voda dostala do střev, začalo to bublat. Na toaletě se nic zváštního nedělo, jen trochu řídké stolice. Chvíli nic a pak zase jen trochu. Zato se mi začalo dělat špatně od žaludku, pocit plnosti. Zkoušela jsem cvičit a masírovat břicho, ale spodem už nic nešlo, tak jsem si udělala nálev. Nemám na klistýr nic, tak jsem použila slabý proud vody ze sprchy. Moc to ale nešlo. Dříve jsem to takto zkoušela a šlo to docela dobře, ale tentokrát jako by něco bránilo v průchodu střeva a voda se nedostala dál. Sifon nepřišel, vypustila jsem jen to, co jsem do sebe dostala spodem. Pak jsem zase cvičila a masírovala, ve střevech to zaškrundalo a na toaletě jen zase vyšla trocha. Zato to ze mě vylítlo vrchem. Vyzvracela jsem tak odhadem 3/4 l možná i víc. To už bylo cca 45 minut po vypití slané vody. Zle mi bylo jak psovi a neměla jsem odvahu to zkoušet zvovu. Šla jsem si lehnout a zhruba po půl hodině mě začal bolet žaludek a dostala jsem hlad. Snědla jsem tedy rýžovou kaši s máslem a za půl hodiny začala pít heřmánkový čaj. Celý den jsem raději nejedla nic než tu rýžovou kaši a pila vodu nebo heřmánkový čaj.
Udělala jsem někde chybu? Můžu to zkusit o víkendu znovu? Nebo mám nejdříve zkoušet výplachy spodem, samozřejmě už správně vybavená?

Celý problém nadváhy je v kyselosti, srovnáte kyselost a srovná se i váha. Jinak k té šankaprakšaláně zde všude radím nějakou dobu předem čistit střeva pomocí klystýrů a ušetřila by jste si tento nepříjemný zážitek. Také dost pomáhá očista žaludku, konaná denně tak 14 dní před vlastní procedurou, protože to vám usadí žaludek do správné polohy a jeho průvěs pak nebrání průchodu tekutiny. Vyzkoušet to příští týden určitě můžete, ale já bych doporučil celý týden dělat preventivně klystýry, pak to půjde lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 11:38 am 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Ano, ale já držím před úplňkem 7denní půst a po šankapraksalane se má jíst rýže, takže jí nelze provádět při půstu. Kdy jí tedy mám nejlépe provést? Před půstem? Nebo raději hned po půstu, i když bude měsíc ubývat? nebo jsem tupá-černý měsíc je úplněk? Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Ano, ale já držím před úplňkem 7denní půst a po šankapraksalane se má jíst rýže, takže jí nelze provádět při půstu. Kdy jí tedy mám nejlépe provést? Před půstem? Nebo raději hned po půstu, i když bude měsíc ubývat? nebo jsem tupá-černý měsíc je úplněk? Děkuju.

Na šankaprakšalánu neexistuje nějaká ideální fáze měsíce a můžete ji provádět kdykoliv, to se týká hlavně očisty jater a pokud se týká černého měsíce vezměte kalendář a koukněte se do něj, jsou tam taková kolečka a černé určitě poznáte. Jinak pokud by jste měla jiný kalendář, tak je to Nov tedy vrchol couvání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 7:41 pm 
Offline

Registrován: sob lis 20, 2010 6:44 pm
Příspěvky: 1
Jarda píše:
Neprůchodnost je celkem normální jev, zvláště pokud nejíte hypotonickou stravu a stolice je tím pádem pastovitá a lepivá. Celkem se opakuji, ale stále dokola zde doporučuji, minimálně jeden den před provedením šankaprakšalány, přijímat hypotonickou stravu, podle tématu v (Příkladu denního jídelníčku), uvedeného pod tlačítkem (Potraviny jako jedy i léky). Tato strava již sama o sobě zajišťuje velice dobrou defekaci a tak se provedení stane mnohem snazší záležitostí. Není mi jasné, proč jste nepokračoval v pití slané vody, když Vám nebylo špatně od žaludku, po nějaké době by ta voda určitě prošla a pak se vstřebávání soli do těla nekoná, naopak se obrátí osmóza střeva a odchází velké množství škodlivin z těla, současně se stolicí a slanou vodou. Nervozita na celý proces může mít, dle mého názoru, spíše urychlující vliv. Já sám vypiji dvě várky, cca 3 litry slané vody v podstatě na ex, protože mi rozhodně nechutná a téměř ihned běžím na záchod. Poté vypiji ještě 2x 1,5 litru slané vody a nakonec 1,5 litru heřmánkového čaje, toto celé za cca 20 min. Pokud slaná voda projde, tak se do tkání nevstřebává a ten tlak, co uvádíte, také není tak dramatický, měl jsem pacienta s tlakem 170/130 a i v takovémto případě, to šlo i když je třeba zvýšená opatrnost. Změkčení, proč ne, ale půst rozhodně ne, dejte si tu hypotonickou stravu a uvidíte, že to půjde. Menší množství soli je nesmysl, to se budete trápit a voda se spíše vstřebá, naopak větší množství soli může osmózu otočit rychleji. Hydrocolon sice vyčistí pouze tlusté střevo, ale zase celkem důkladně a na škodu určitě není. Doporučuji provést šankaprakšalánu nejlépe v sobotu, pak další sobotu a poté již opakovat nejčastěji po 14 dnech, nebo s jiným vyhovujícím delším intervalem. Mikroflóru je vhodné, hlavně těsně po provedení průplachu, obnovit pomocí dodaných lactobacilů, což i v návodu důrazně doporučuji, ale pokud to někdo přesto neudělá, tak se srovná sama, akorát to trvá déle a nemusí mít ideální skladbu, tak proč se trápit. Tak po dvou dnech od provedení, je možné jíst i mléčně zakvašené potraviny pikles a ty dobře udržují zdravou skladbu bakterií v trávicím traktu.

Zdravím, co je podle vašeho názoru "hypotonická" strava? Myslíte stravu, která po trávení v žaludku vytvoří ve střevech hypotonické prostředí? Čili prostředí, kde je méně rozpuštěných látek než ve střevní stěně a celém organismu a tudíž nejčastěji by organismus měl přijímat vodu ZE střeva. Jak se pozná "hypotonická" strava? Záleží také na režimu pití nebo ne? Nerozumím principu pití slané vody (tedy hypertonické), kdy se voda naopak dostřeva dostává z organismu, nicméně pouze voda, protože jinak nelze, osmóza funguje. Jak se dostanou z těla škodliviny, když organismus uvolňuje vodu, aby se osmotický tlak vyrovnal? Dle mého názoru jsou obrázky zanesených střev poněkud vyjímečné, většina lidí i v Evropě nemá takto zanesená střeva neb by nejrůznější problémy ač např. u českých mužů časté byly řádově častější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jouda píše:
Zdravím, co je podle vašeho názoru "hypotonická" strava? Myslíte stravu, která po trávení v žaludku vytvoří ve střevech hypotonické prostředí? Čili prostředí, kde je méně rozpuštěných látek než ve střevní stěně a celém organismu a tudíž nejčastěji by organismus měl přijímat vodu ZE střeva. Jak se pozná "hypotonická" strava? Záleží také na režimu pití nebo ne? Nerozumím principu pití slané vody (tedy hypertonické), kdy se voda naopak dostřeva dostává z organismu, nicméně pouze voda, protože jinak nelze, osmóza funguje. Jak se dostanou z těla škodliviny, když organismus uvolňuje vodu, aby se osmotický tlak vyrovnal? Dle mého názoru jsou obrázky zanesených střev poněkud vyjímečné, většina lidí i v Evropě nemá takto zanesená střeva neb by nejrůznější problémy ač např. u českých mužů časté byly řádově častější.

Strava s vysokým podílem tekutin, ideálně syrová, která odevzdá jak tekutiny, tak výživné látky, její vláknina vymetá střevo od hlenovitých úsad a udržuje správnou peristaltiku. Poznáte ji celkem lehko podle podílu tekutin v ní obsažených, třeba rohlíky tam určitě nepatří. Na pitném režimu záleží zásadně a proto jej zde tolik omílám. A čemu na tom pití slané vody nerozumíte, prostě má vyvolat průjem se současným otočením osmózy a to dělá, nebo je to jinak? Na střevní stěně jsou nalepené úsady, které se otočením osmózy odplavují jako rozvařené nudle ze zalepeného cedníku, pokud ho myjte otočený pod proudem vody. Ono je celkem jedno, jak moc máte střeva zanesená i tenká vrstva hlenovitých usazenin způsobuje zásadní změny ve zdravotním stavu člověka i jeho imunity.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: První pokus
PříspěvekNapsal: úte lis 23, 2010 4:42 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 4:35 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,

tak jsem to dnaska poprvé zkoušel a dá se říci, že to fungovalo dle návodu. Jen jsem nebyl schopen vypít 1,5 litru na ex ale po několika dávkách. Do první dávky 1,5l jsem dal množství soli dle návodu, do druhé dávky rovnou lžíci a do třetí půlku lžíce. Po třetí dávce jsem byl čistej, takže 4 už neměla cenu a tak jsem místo ní dal 1,5 litru hermankoveho čaje. Po cca 40 min od ukončení jsem si dal rýži rozvařenou na kaši. Bohužel mám dojem, že ve mne mnoho vody zůstalo, protože mi absolutně nepřijde, že by ze mně vyteklo 6 litrů. (3*1,5 slane vody + 1,5 l čaje).

Ted piju vodu a jim rýži, pokud jsem to správně pochopil, tak na normální stravu najedu až zítra na oběd. Jinak mne z té bílé rýže trochu pálí žáha, nevíte, čím by to mohlo být způsobeno? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pokus
PříspěvekNapsal: úte lis 23, 2010 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Ondras píše:
Dobrý den,

tak jsem to dnaska poprvé zkoušel a dá se říci, že to fungovalo dle návodu. Jen jsem nebyl schopen vypít 1,5 litru na ex ale po několika dávkách. Do první dávky 1,5l jsem dal množství soli dle návodu, do druhé dávky rovnou lžíci a do třetí půlku lžíce. Po třetí dávce jsem byl čistej, takže 4 už neměla cenu a tak jsem místo ní dal 1,5 litru hermankoveho čaje. Po cca 40 min od ukončení jsem si dal rýži rozvařenou na kaši. Bohužel mám dojem, že ve mne mnoho vody zůstalo, protože mi absolutně nepřijde, že by ze mně vyteklo 6 litrů. (3*1,5 slane vody + 1,5 l čaje).

Ted piju vodu a jim rýži, pokud jsem to správně pochopil, tak na normální stravu najedu až zítra na oběd. Jinak mne z té bílé rýže trochu pálí žáha, nevíte, čím by to mohlo být způsobeno? Děkuji.

Jak to popisujete, tak vše OK a určitě vyšlo vše, co vyjít mělo. Normální strava již zítra ráno, ale nepřehánět. Pálení žáhy může být z většího množství té rýže, je potřeba to rozjíždět pomalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 5:09 pm 
Offline

Registrován: pon zář 20, 2010 5:22 pm
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
Nedali by sa miesto laktobacilov z obchodu pouzit kefirove hubicky? Take samotne bez mlieka (preplachnute)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 7:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
elfinka píše:
Nedali by sa miesto laktobacilov z obchodu pouzit kefirove hubicky? Take samotne bez mlieka (preplachnute)

Klidně ano, nebo se dají rozmixovat do vody, nebo do kefíru, což je naprosto nejúčinnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 9:05 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Urobil som si tú očistu a vypil som spolu okolo 8 litrov vody a stále zo mňa išla len a len žlč a vôbec nie ako to vravíte, že má vyjsť voda taká čistá akú sme ju pili a stále išla len žlč, čím to mohlo byť? Vypil som až 8 litrov a ďalej som už nevládal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Urobil som si tú očistu a vypil som spolu okolo 8 litrov vody a stále zo mňa išla len a len žlč a vôbec nie ako to vravíte, že má vyjsť voda taká čistá akú sme ju pili a stále išla len žlč, čím to mohlo byť? Vypil som až 8 litrov a ďalej som už nevládal.

Patrně máte relativně velkou tvorbu žluče, případně dobré zásoby, které se při kůře uvolní, ale nejde o nic negativního a rozhodně se není čeho bát. Osobně bych se tím netrápil a uvidíte při další kůře, zda to bude stejné, je klidně možné, že se stav stabilizuje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz