Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 2:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 8:05 am 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:55 pm
Příspěvky: 27
Já jsem při své první kůře jedla den před očistou jenom čerstvé šťavňaté ovoce a popisovaný výsledek se dostavil. Za čtrnáct dnů jsem očistu oprováděla znova, ale den před ní jsem večer snědla asi 150 g datlí (přiznávám se - měla jsem na ně hroznou chuť, i když jsem věděla, že jsou dost tučné) a po kůře žádné kamínky nevyšly - hledala jsem příčinu nezdaru a napadají mě jedině ty datle, myslíte, že je to možné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 6:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Naonka píše:
Já jsem při své první kůře jedla den před očistou jenom čerstvé šťavňaté ovoce a popisovaný výsledek se dostavil. Za čtrnáct dnů jsem očistu oprováděla znova, ale den před ní jsem večer snědla asi 150 g datlí (přiznávám se - měla jsem na ně hroznou chuť, i když jsem věděla, že jsou dost tučné) a po kůře žádné kamínky nevyšly - hledala jsem příčinu nezdaru a napadají mě jedině ty datle, myslíte, že je to možné?

Je to možné a cokoliv, co obsahuje tuk, vyprázdní zásoby žluče, čímž se očistný efekt výrazně oslabí a kůra pak nic moc nezlepší. Důležité je nakumulovat co nejvíce žluče a teplem maximálně plastifikovat kamínky, pak jsou výsledky perfektní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 5:27 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
Byl jsem ve 2 lekarnach a nemaji ani poneti, co je Epsomska sul. Snad uspeju v nemocnicni lekarne. V zivote bych neveril, ze tak zakladni cast kury nejde bezne sehnat. Asi lobby farmaceutickych firem \":(\"

PS: Kdyby jste Jardo vydal nejakou knizku, tak bych pro ni hned bezel. Vase rady jsou k nezaplaceni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jirka 2 píše:
Byl jsem ve 2 lekarnach a nemaji ani poneti, co je Epsomska sul. Snad uspeju v nemocnicni lekarne. V zivote bych neveril, ze tak zakladni cast kury nejde bezne sehnat. Asi lobby farmaceutickych firem \":(\"

PS: Kdyby jste Jardo vydal nejakou knizku, tak bych pro ni hned bezel. Vase rady jsou k nezaplaceni

Pokud ji neseženete, tak vám ji mohu poslat, koukněte do inzerce. Knížku píšu, ale jde to pomalu, pořád nemám dost času, ale snad se zadaří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 10:40 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 12:25 am
Příspěvky: 21
Ahoj Jardo,
Mam uja v nemocnici. Ma 67rokov. Nevyzera to s nim dobre.
Jedna sa o klasickeho celozivotneho klobaso zruta.
Jeho problemy
- Behom poslednych 2 mesiacov 2 operacie s cielom spriechodnit. Mocovody upchate zrastami.
- Nasledne studeny zapal pluc. Nasledne hospitalizovany. Lieceny antibiotikami. Tesne po vysadeni antibiotik opatovny zapal. Opat nasadene antibiotika.
- Sucasne zle krvne testy. Husta krv s rizikom vytvarania embolii. Podavane lieky na riedenie krvi
- Dlhodobo problemy s oblickami, vysokym krvny tlakom a srdcom. Podavana kopa liekov. Znaky nedokrvenia na kozi a ustach nie su (nemodrie).
- Stolica pravidelna kazde rano, skor redsia, ziadne kozacie bobky.
- Mocenie pravidelne cca. 5 krat denne.
- V noci medzi 1 a 3 sa vzdy silne spoti. Koza nema zlty nadych.

Podla mna je blizko konca. Chcem mu dat pomocnu ruku. Umiestnil som to do fora s pecenou, pretoze si myslim, ze treba zacat tu.
Co by si odporucil? Zajtra by ho mali na skusku prepustit z nemocnice domov.

Vdaka,

Marcel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 11:14 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
Marcel píše:
Ahoj Jardo,
Mam uja v nemocnici. Ma 67rokov. Nevyzera to s nim dobre.
Jedna sa o klasickeho celozivotneho klobaso zruta.
Jeho problemy
- Behom poslednych 2 mesiacov 2 operacie s cielom spriechodnit. Mocovody upchate zrastami.
- Nasledne studeny zapal pluc. Nasledne hospitalizovany. Lieceny antibiotikami. Tesne po vysadeni antibiotik opatovny zapal. Opat nasadene antibiotika.
- Sucasne zle krvne testy. Husta krv s rizikom vytvarania embolii. Podavane lieky na riedenie krvi
- Dlhodobo problemy s oblickami, vysokym krvny tlakom a srdcom. Podavana kopa liekov. Znaky nedokrvenia na kozi a ustach nie su (nemodrie).
- Stolica pravidelna kazde rano, skor redsia, ziadne kozacie bobky.
- Mocenie pravidelne cca. 5 krat denne.
- V noci medzi 1 a 3 sa vzdy silne spoti. Koza nema zlty nadych.

Podla mna je blizko konca. Chcem mu dat pomocnu ruku. Umiestnil som to do fora s pecenou, pretoze si myslim, ze treba zacat tu.
Co by si odporucil? Zajtra by ho mali na skusku prepustit z nemocnice domov.

Vdaka,

Marcel

Nahustou krev pomaha vyrovnat pH - hodne zeleniny. Zadne veprove, neprehanet kavu, cerny caj, cigarety a cukr. Sam vim jak je slozite nekoho starsiho presvedcovat... Na ty problemy s plicemi a mocovody bych doporucil lichorerisnici zpocatku v malych davkach (kvuli mozne silne reakci). Jaterni ocistu zkuste, jestli ma jatra/zlucnik prohlidnute na sonografii.

PS: Co klistyry? Jist mrsiny (maso) = zanesena streva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv pro 09, 2010 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Marcel píše:
Ahoj Jardo,
Mam uja v nemocnici. Ma 67rokov. Nevyzera to s nim dobre.
Jedna sa o klasickeho celozivotneho klobaso zruta.
Jeho problemy
- Behom poslednych 2 mesiacov 2 operacie s cielom spriechodnit. Mocovody upchate zrastami.
- Nasledne studeny zapal pluc. Nasledne hospitalizovany. Lieceny antibiotikami. Tesne po vysadeni antibiotik opatovny zapal. Opat nasadene antibiotika.
- Sucasne zle krvne testy. Husta krv s rizikom vytvarania embolii. Podavane lieky na riedenie krvi
- Dlhodobo problemy s oblickami, vysokym krvny tlakom a srdcom. Podavana kopa liekov. Znaky nedokrvenia na kozi a ustach nie su (nemodrie).
- Stolica pravidelna kazde rano, skor redsia, ziadne kozacie bobky.
- Mocenie pravidelne cca. 5 krat denne.
- V noci medzi 1 a 3 sa vzdy silne spoti. Koza nema zlty nadych.

Podla mna je blizko konca. Chcem mu dat pomocnu ruku. Umiestnil som to do fora s pecenou, pretoze si myslim, ze treba zacat tu.
Co by si odporucil? Zajtra by ho mali na skusku prepustit z nemocnice domov.

Vdaka,

Marcel

Co píše Jirka 2 je správně, akorát na toho vašeho staříka to nebude přijatelné, čili začněte měřit pH moče a dokopejte ho k pití odkyselovací směsi. Pro začátek stačí jedlá soda, melasa a citrónová šťáva, od každého lžičku, rozmíchat ve sklenici vody a vypít. Jinak se dá koupit v lékárně i Alkala-N, což funguje stejně, ale je to dražší. Po cca 30 minutách změřit pH a pokud nemá 7,5 pH tak další dávka, klidně i 6-8 dávek denně, ale nejít přes 8 pH, tam by to bylo už nebezpečné. Pokud to přeženete, tak vypít trochu silného vepřového vývaru, tak 1 dcl a pH začne hned klesat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2010 1:35 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Tak jsem zkusila očistu jater, ale asi jsem někde trochu pochybila (asi v té dietě den předem), protože první trochu průjem až v půl 1 v noci a ráno až poté, co jsem během chvíle vypila cca 1,2 l vody (po soli). Přitom 2 dny předem jsem poctivě klystýrovala... Nakonec ze mě vyšly takové spíše tmavě zelené hrudky (cca 5 ks, do 5 mm a byly po zmáčknutí relativně měkké - rozhodně ne kamenné)...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2010 10:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Tak jsem zkusila očistu jater, ale asi jsem někde trochu pochybila (asi v té dietě den předem), protože první trochu průjem až v půl 1 v noci a ráno až poté, co jsem během chvíle vypila cca 1,2 l vody (po soli). Přitom 2 dny předem jsem poctivě klystýrovala... Nakonec ze mě vyšly takové spíše tmavě zelené hrudky (cca 5 ks, do 5 mm a byly po zmáčknutí relativně měkké - rozhodně ne kamenné)...?

Na první pokus dobré a právě to, co se vám jako kameny nezdá, to kameny jsou, jde o cholesterolové hrudky a právě o ně při očistě kráčí, čili se vám to evidentně povedlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 2:24 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Dobry den jarda, rada by som sa opytala co robit, ked chcem ocistit pecen a nemam odstavovac, teda neviem, cim nahradit jablcnu stavu a samozrejme ine šťavy. je nejaky sposob?
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Dobry den jarda, rada by som sa opytala co robit, ked chcem ocistit pecen a nemam odstavovac, teda neviem, cim nahradit jablcnu stavu a samozrejme ine šťavy. je nejaky sposob?
Dakujem.

Asi by to šlo tak, že jablka rozmixujete do menšího množství vody a pak výslednou směs nalijete do plátýnka, uděláte uzlík a postupně šťávu kroucením, nebo zatížením vyždímáte jako při výrobě domácího tvarohu. Sice jsem to takto nikdy nezkoušel, ale mělo by to fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 9:05 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Asi by to šlo tak, že jablka rozmixujete do menšího množství vody a pak výslednou směs nalijete do plátýnka, uděláte uzlík a postupně šťávu kroucením, nebo zatížením vyždímáte jako při výrobě domácího tvarohu. Sice jsem to takto nikdy nezkoušel, ale mělo by to fungovat.

dakujem, skusim to teda takto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 7:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Martina46 píše:
dakujem, skusim to teda takto.

Keď boli moji synovia ešte maličkí, tiež som nemala odšťavňovač a tak som im nastrúhanú mrkvičku aj jablko žmýkala cez gázu. Vtedy nebolo treba tej šťavy toľko \":D\" . To plátno bude asi lepšie lebo je hustejšie. Ale pôjde to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř pro 15, 2010 1:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Martina46 píše:
Dobry den jarda, rada by som sa opytala co robit, ked chcem ocistit pecen a nemam odstavovac, teda neviem, cim nahradit jablcnu stavu a samozrejme ine šťavy. je nejaky sposob?
Dakujem.

Při svých prvních 2 očistách jsem ze stejného důvodu použila koupenou šťávu, bez jakýchkoliv přídavků a konzervantů. Asi to není ideální, ale funguje to stejně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř pro 15, 2010 9:35 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Beladona píše:
Při svých prvních 2 očistách jsem ze stejného důvodu použila koupenou šťávu, bez jakýchkoliv přídavků a konzervantů. Asi to není ideální, ale funguje to stejně.

No našla som v obchode jablkovú šťavu, čistú bez prisad a jemne pasterizovanú, to je tam uvedené, chuť je naozaj výborná, pokiaľ možno poznať, že je čistá, povedala až som že áno. No predsa už to nie je čisté a hlavne čerstvé a tepelne upravené.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz