Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Atman píše:
čo sa týka tibetskej huby ako takej, je veľmi nenáročná a výborne prosperuje a množí sa rovnako rýchlo aj na krabicových trvanlivých odtučnených a polotučných mliekach, čo sú nápoje ktoré by sa hádam ani mliekom nazývať nemali. Kedysi som začínal takto, kým mi neotvorili v meste mliekomat na čerstvé nepasterizované mlieko a nebol s hubou žiaden problém.

To ona se tam sice množí, ovšem zdaleka nemusí produkovat kvalitní kefír a dokonce v extrémních případech může jít i o nápoj vyloženě škodlivý, plný nevhodných bakterií.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2010 7:27 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 30, 2009 9:03 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,
dnes jsem si poprvé připravil kefír z kozího 72st. past. mléka a neměl jsem tak pozitivní výsledek, jak bych si přál. Bylo to asi 1 hodinu po klystýru urinou. Protože asi poslední rok jsem začal mít problémy s trávením výrobků z mouky a také z mléka, čekal jsem na reakci. Podle mého názoru jsem neměl typickou alergickou reakci, nicméně jsem měl tyto projevy, které si neumím dobře vysvětlit. Asi ten nejzanedbatelnější byla zimu-vřivost - pustila se do mě zima. Dalším z projevů na fyzické úrovni byl problém s očima. Zhoršil se mi zrak - měl jsem jakoby film na očích, který jsem mnutím oči rozetřít, ale nepomáhalo. Viděl jsem rozostřeně. Do toho mě začala svědět lehce pokožka hlavy. Dalším projevy byly na úrovni pocitové (částečně fyzické). Začal jsem mít pocit vysušení kůže po celém a její ztenčení (zjemnění). Nastoupili také zvláštní emoce podobné úzkostem. Nicméně průjem nebyl, břicho mě nebolelo, což by zřejmě v případě alergické reakce nastalo.?.? Nemůže to být působeno sníženou funkcí některého orgánu a případně kterého? Děkuji za tip.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2010 11:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pijer píše:
Dobrý den,
dnes jsem si poprvé připravil kefír z kozího 72st. past. mléka a neměl jsem tak pozitivní výsledek, jak bych si přál. Bylo to asi 1 hodinu po klystýru urinou. Protože asi poslední rok jsem začal mít problémy s trávením výrobků z mouky a také z mléka, čekal jsem na reakci. Podle mého názoru jsem neměl typickou alergickou reakci, nicméně jsem měl tyto projevy, které si neumím dobře vysvětlit. Asi ten nejzanedbatelnější byla zimu-vřivost - pustila se do mě zima. Dalším z projevů na fyzické úrovni byl problém s očima. Zhoršil se mi zrak - měl jsem jakoby film na očích, který jsem mnutím oči rozetřít, ale nepomáhalo. Viděl jsem rozostřeně. Do toho mě začala svědět lehce pokožka hlavy. Dalším projevy byly na úrovni pocitové (částečně fyzické). Začal jsem mít pocit vysušení kůže po celém a její ztenčení (zjemnění). Nastoupili také zvláštní emoce podobné úzkostem. Nicméně průjem nebyl, břicho mě nebolelo, což by zřejmě v případě alergické reakce nastalo.?.? Nemůže to být působeno sníženou funkcí některého orgánu a případně kterého? Děkuji za tip.

Oči i psychika značně souvisí s játry, ovšem tak podivnou reakci slyším poprvé, je krajně atypická a spíše bych ji přisoudil našponované psychice, protože pokud jste špatnou reakci přímo očekával, tak se není ani čemu divit, prostě jste si ji vlastně přál a možná se tedy dostavila. Jinak si takovou reakci vysvětlit nedovedu, ten průjem tam rozhodně chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 5:22 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Ohledně upraveného kravského mléka běžného v obchodech je nutné přímo Selské mléko nebo stačí jiné 3,5 procent?
A po úpravě tibetskou houbou je vhodné pít např půl nebo litr i denně, vzhledem k negativním vlivům kravského mléka, bílý jed atd?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Ohledně upraveného kravského mléka běžného v obchodech je nutné přímo Selské mléko nebo stačí jiné 3,5 procent?
A po úpravě tibetskou houbou je vhodné pít např půl nebo litr i denně, vzhledem k negativním vlivům kravského mléka, bílý jed atd?

Asi bude vyhovovat i jiné, tady jiné neprodávají, čili jiné vyzkoušené nemám. Po zpracování houbou ho můžete pít dle chuti a zde se o mléčný produkt v pravém slova smyslu nejedná, ani se kefír tak v těle nechová.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř pro 15, 2010 11:41 pm 
Offline

Registrován: stř pro 15, 2010 11:16 pm
Příspěvky: 35
Dobrý večer, p. Zajíček.
Potřeboval poradit, nepročetl sem sice všech 26 stránek, tim se propracovávám, ale teď sem si přivezl tibetskou houbu, tak abych věděl, jak zítra postupovat. Uvádíte zde, a také v na Primě v Receptáři prima nápadů, že by se tibetská houba neměla proplachovat. Na hodně int. stránkách lidé uvádějí, že by se houba proplachovat měla, že se tam začne dělat sliz a mohlo by mě po tom mohlo bolet břicho, nebo bych mohl mít průjem. Hodně lidí je kvůli tomu zmatených, protože všude píšou něco jiného, tak to prosím případně uveďte na pravou míru. Nicméně holka, od které sem houbu přivezl, tak jí proplachovala. Dala mi jí ve skleničce a jsou to opravu malé kousky, oproti těm Vašim v onem pořadu. Spíš jsou to takové žmolky max. 1cm velké. Mám jí nechat v mléku třeba dva dny, aby se trochu vzpamatovala, nebo co s ní mám dělat?? Ta holka totiž řikala taky, že jí přecedila a zůstali jí tam malé kousíčky, které vypila. Jak je to s konzumaci samotné houby?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv pro 16, 2010 10:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavel Slabý píše:
Dobrý večer, p. Zajíček.
Potřeboval poradit, nepročetl sem sice všech 26 stránek, tim se propracovávám, ale teď sem si přivezl tibetskou houbu, tak abych věděl, jak zítra postupovat. Uvádíte zde, a také v na Primě v Receptáři prima nápadů, že by se tibetská houba neměla proplachovat. Na hodně int. stránkách lidé uvádějí, že by se houba proplachovat měla, že se tam začne dělat sliz a mohlo by mě po tom mohlo bolet břicho, nebo bych mohl mít průjem. Hodně lidí je kvůli tomu zmatených, protože všude píšou něco jiného, tak to prosím případně uveďte na pravou míru. Nicméně holka, od které sem houbu přivezl, tak jí proplachovala. Dala mi jí ve skleničce a jsou to opravu malé kousky, oproti těm Vašim v onem pořadu. Spíš jsou to takové žmolky max. 1cm velké. Mám jí nechat v mléku třeba dva dny, aby se trochu vzpamatovala, nebo co s ní mám dělat?? Ta holka totiž řikala taky, že jí přecedila a zůstali jí tam malé kousíčky, které vypila. Jak je to s konzumaci samotné houby?

Já radím neproplachovat a vím proč, což také v tom pořadu uvádím, ale v zásadě nevadí ani jedna varianta, akorát proplachováním houbu dost trápíte a chlorovaná voda ji zahubí. Normálně ji dejte do mléka a druhý den máte kefír a tak stejně každý den, případně ji můžete jednou za čas propláchnout, ale opatrně. Konzumace houby nijak nevadí, sám to často dělám a je to celkem prospěšné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv pro 16, 2010 6:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Nikde jsem nenašel zmínku jestli se může použít mléko zmražené chci ho použít na kefír. Stačí ho nechat rozmrazit a použít nebo už je zničené/mrtvé jako u pasterizování vysokýma teplotama?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv pro 16, 2010 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Nikde jsem nenašel zmínku jestli se může použít mléko zmražené chci ho použít na kefír. Stačí ho nechat rozmrazit a použít nebo už je zničené/mrtvé jako u pasterizování vysokýma teplotama?

Tak ze zmraženého mléka jsem kefír nikdy vyrábět nezkoušel a dost pochybuji, že to půjde, to by se muselo vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 8:04 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Odešel mi na půl roku zdroj čerstvého kozího mléka, kozičky budou mít malé. Lze jej nahradit čerstvé kravské mléko z automatu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Odešel mi na půl roku zdroj čerstvého kozího mléka, kozičky budou mít malé. Lze jej nahradit čerstvé kravské mléko z automatu?

Ano, to plně vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv pro 23, 2010 9:14 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Tu sklenici v lednici přes noc s houbou a mlékem uzavřít, zabránit přístupu vzduchu, při výrobě kefíru nebo nechat otrevřenou?

Jinak Selské mléko 3,5 proc k dostání i v Tescu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Životnost kefír.houby.
PříspěvekNapsal: čtv pro 23, 2010 9:17 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Prosím o odpověď jestli tibet.kefírová houba má nějak omezénou životnost tak jak jsem se dočetl někde o kombuše.
Děkuji Zdenin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv pro 23, 2010 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Tu sklenici v lednici přes noc s houbou a mlékem uzavřít, zabránit přístupu vzduchu, při výrobě kefíru nebo nechat otrevřenou?

Jinak Selské mléko 3,5 proc k dostání i v Tescu.

Musí tam být alespoň minimální přístup vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Životnost kefír.houby.
PříspěvekNapsal: čtv pro 23, 2010 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Prosím o odpověď jestli tibet.kefírová houba má nějak omezénou životnost tak jak jsem se dočetl někde o kombuše.
Děkuji Zdenin.

Pokud by měla omezenou životnost, jak by zde mohla být 5000 let.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz