Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 6:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 27, 2010 11:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Zdravím,
začaly mi šedivět vlasy (věk 40), nevím jestli je důsledek detoxikace, nebo nedostatek kobaltu a mědi. Napadlo mě zda by mohla pomoci Vincentka, která tyto minerály obsahuje.
Nevím, ale jak dlouho by se měla pít, je dost koncentrovaná. Zase na druhou stranu hned tak se to asi neprojeví na vlasech, tak nevím.
Dívala jsem se na fórum minerály, vitaminy...a tam uvádíte souvislost s nadledvinkami a ŠŽ. Tak mě napadá, že po mém 17 letém braní HA \":-(\", je to celkem pravděpodobné. Také suchá pokožka můžu na ŠŽ ukazovat. Krevní testy na ŠŽ zatím v pořádku, ale to nemusí nic znamenat.

U šedivých vlasů jde jednoznačně o rozházené minerály, většinou je vhodné dodat, mimo ty které uvádíte, křemík, zinek, mangan, ale ideální je nechat si udělat vlasovou analýzu a srovnat vše, co budete mít deficitní. Jinak pít minerálky sice není špatné, ale dlouhodobě se to doporučit nedá, určitě je lepší dodávat ty minerály vhodnou stravou a pomocí doplňků. Také je stěžejně důležité mít v pořádku stav žaludečních kyselin, jinak se minerály obecně velice špatně vstřebávají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 4:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
mohy píše:
Kúpil som v DMke čistý práškový vitamín C, 100g za 2€
Toto je vynikající tip! Díky, mohy. Taky už teď tohle v DM drogerii kupuju, stojí 39,90/100 g, čili 400 Kč za kilogram, zatím nejlevnější askorbát, jaký lze sehnat! Vřele doporučuji.


Přílohy:
dm.jpg
dm.jpg [ 17.53 KiB | Zobrazeno 9045 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 4:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Prodám práškovou kyselinu askorbovou - vitamin C. Jde o vhodný a levný antioxidant, který velice dobře odstraňuje z těla volné radikály a celkově příznivě ovlivňuje zdravotní stav. Je použitelný jako neškodný konzervant, například do čerstvých zeleninových a ovocných šťáv.
Jardo prosím Vás, kolik téhle práškové kyseliny askorbové dát do litru čerstvě vylisované mrkvové šťávy jako konzervant i antioxidant? Vůbec netuším...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 12:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jardo prosím Vás, kolik téhle práškové kyseliny askorbové dát do litru čerstvě vylisované mrkvové šťávy jako konzervant i antioxidant? Vůbec netuším...

Bohatě by to na delší dobu mělo spravit tak 6 gramů, ale možná bude v některých případech stačit i nižší dávka, já někdy dávám cca 3 gramy na litr a nijak se mě nekazí ani jablečná šťáva, která jinak oxiduje-hnědne velice rychle. Takto vydrží minimálně 8 hodin bez jakékoliv viditelné změny a chuťově je stále výborná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vitamíny
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2011 1:24 pm 
Offline

Registrován: pon črc 12, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 53
Pane Jardo, jak mohu poznat, kolik mám vitamínů v těle?lze si něco koupit v lékárně a udělat si test sama doma, nebo to lze zjistit jen z krve?díky Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamíny
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2011 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
AlikAlik píše:
Pane Jardo, jak mohu poznat, kolik mám vitamínů v těle?lze si něco koupit v lékárně a udělat si test sama doma, nebo to lze zjistit jen z krve?díky Alena

Stav vitamínů se od oka zkoumat nedá, to jde zjistit pouze z nějakých příznaků nedostatku nepřímo a nebo si vyšetření vyžádat u lékaře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: NIACIN
PříspěvekNapsal: úte led 11, 2011 1:50 pm 
Offline

Registrován: úte led 11, 2011 1:40 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den!
Na základě dokumentu foodmatters (http://www.mustwatch.cz/film/food-matters/) jsem se rozhodla užívat vitamín B3 (niacin) na zmírnění úzkostí, které mě trápí poslední 3 roky. V dokumentu je uvedeno, že jistý lékař úspěšně léčil pacientku s depresemi vysokými dávkami niacinu. Zajímalo by mě, zda má někdo z Vás zkušenosti s tímto vitamínem a hlavně bych se chtěla poradit, jak vysokou dávku vitamínu mám užívat, případně, jak poznám, že jsem se jim předávkovala? Radila jsem se v lékarně. Paní lékarnice vitamín neznala, a důrazně mě upozorňovala, že bych rozhodně neměla překračovat doporučenou denní dávku, proto mám trochu strach.
Předem děkuji za názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NIACIN
PříspěvekNapsal: úte led 11, 2011 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
paja00 píše:
Dobrý den!
Na základě dokumentu foodmatters (http://www.mustwatch.cz/film/food-matters/) jsem se rozhodla užívat vitamín B3 (niacin) na zmírnění úzkostí, které mě trápí poslední 3 roky. V dokumentu je uvedeno, že jistý lékař úspěšně léčil pacientku s depresemi vysokými dávkami niacinu. Zajímalo by mě, zda má někdo z Vás zkušenosti s tímto vitamínem a hlavně bych se chtěla poradit, jak vysokou dávku vitamínu mám užívat, případně, jak poznám, že jsem se jim předávkovala? Radila jsem se v lékarně. Paní lékarnice vitamín neznala, a důrazně mě upozorňovala, že bych rozhodně neměla překračovat doporučenou denní dávku, proto mám trochu strach.
Předem děkuji za názory

Sice na ten váš problém bude asi lepší dodávat ve velkém hořčík a vitamín B5 na nadledvinky s vitamínem B1, ale i ten zmiňovaný B3 může pomoci. Nějakého předávkování bych se zase tak moc nebál, jde o vitamín rozpustný ve vodě a tělo tedy velice snadno přebytek vyloučí. Oficiální denní doporučená dávka je 16 mg. Množství pro dospělé se toleruje maximálně do 35 mg/den. Větší množství potřebují těhotné a kojící ženy, a např. lidé s onemocněním ledvin. Při pití alkoholu a požívání většího množství sladkostí potřeba roste. Příznakem předávkování pak může být zarudlá kůže, pocity horka, bolesti břicha nebo snížení krevního tlaku. Abych vás uklidnil, tak sám občas beru 250 mg denně i dlouhodobě, třeba dva měsíce a nikdy jsem příznaky předávkování nezaznamenal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kyselina listová
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 1:10 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Je umělá kyselina listová bezpečná?
(Swanson Vitamín B-50 100 - každá kapsle 400ug kys. list.)
(Potřebuji brát 5kapslí=2000ug denně 30dni.)
(Kvasnice nemůžu kvůli candidě a silné alergii na lepek.)

Jarda:
"ta kyselina listová pouze z potravin, umělou bych moc nedoporučoval. Nastudujte si potraviny, které ji hojně obsahují a ty pak konzumujte v pilulích může být i nebezpečná." 2010

"4)V té kombinaci vám chybí ještě B9-kyselina listová, té se dává 600 mcg." 2011

Web:
"četl jsem že snad dělá opak co přírodní tj. poškozuje DNA"

Ptám se jestli to není zase nějaká levárna jako vitamin C slazený aspartamem, nebo rychlené BIFI jogurty kde převládá levotočivá kys. mléčná nad pravotočivou a výsledek je opačný tj. zánětlivost. Sojový olej ve většině žel. kapslí z GMO soji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina listová
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 2:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
Je umělá kyselina listová bezpečná?
(Swanson Vitamín B-50 100 - každá kapsle 400ug kys. list.)
(Potřebuji brát 5kapslí=2000ug denně 30dni.)
(Kvasnice nemůžu kvůli candidě a silné alergii na lepek.)

Jarda:
"ta kyselina listová pouze z potravin, umělou bych moc nedoporučoval. Nastudujte si potraviny, které ji hojně obsahují a ty pak konzumujte v pilulích může být i nebezpečná." 2010

"4)V té kombinaci vám chybí ještě B9-kyselina listová, té se dává 600 mcg." 2011

Web:
"četl jsem že snad dělá opak co přírodní tj. poškozuje DNA"

Ptám se jestli to není zase nějaká levárna jako vitamin C slazený aspartamem, nebo rychlené BIFI jogurty kde převládá levotočivá kys. mléčná nad pravotočivou a výsledek je opačný tj. zánětlivost. Sojový olej ve většině žel. kapslí z GMO soji.

To víte vše je možné a v tomto světě, kde je kapitál stavěn nad zdraví člověka se můžete dočkat ledasčeho. Spolehlivě to selektovat nedovedu, ale na každém šprochu pravdy trochu. Já osobně bych se zaměřil skutečně na potraviny, které ji obsahují hodně a teprve rozdíl dorovnal z pilulí.

Zdroje kyseliny listové v potravě:

Listová zelenina: ledový salát, čínské zelí, hlávkový salát.
Zelenina: květák, brokolice, zelí, kapusta, špenát, růžičková kapusta, zelený hrášek, fazolové lusky, okurky, dýně, červená řepa, rajčata.
Obilniny: celá obilná zrna-zejména klíčky.
Ovoce: mango, avokádo, pomeranče, banány, třešně, višně, jahody, maliny, angrešt.
Ořechy: vlašské ořechy, para ořechy, pistáciové ořechy.
Některé mléčné výrobky: plísňové sýry, měkké sýry.
Maso: játra.

Obsah kyseliny listové v některých potravinách:

Potravina Obsah (ug/kg)

Maso vepřové 10 – 40
Maso hovězí 20 – 180
Maso kuřecí 100 – 120
Játra vepřová 1360 – 2210
Ryby 120
Mléko 30 – 280
Sýry 80 – 820
Vejce 50 – 800
Mouka pšeničná 600 – 1460
Chléb 260 – 540
Luštěniny 550 – 1590
Zelí 160 – 450
Špenát 500 – 1920
Rajčata 60 – 300
Mrkev 400
Brambory 80 – 200
Jablka 60
Citrusové plody 50 – 400
Banány 280 - 360
Droždí 15 000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 8:25 pm 
Offline

Registrován: pon pro 27, 2010 10:08 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den,pane Jardo.
Chtěl jsem poprosit,je mi 32 let a před 1 a půl rokem jsem se dal na bitvu s Candidou(neustálé nachlazení,třes rukou,mastné vlasy,povlak na jazyku atd.).Ze začátku jsem přestal sladit,ale pořád jsem si dopřával všech dnešních požitků(chleba ,maso a to v obrovském množství!,nějaký ten alkohol taky) od listopadu minulého roku po přečtení knihy pH zázrak a trošku studování tohoto webu jsem začal být ještě přísnější takže jsem odstranil ze svého jídelníčku veškeré pečivo,mléko ,samo cukr a snažím se co nejvíc omezit maso a vejce a zařazovat do svého jídelníčku zeleninu,ovoce ,klíčím semena ,pořídil jsem si tibetskou houbu a včera jsem si koupil 5l lněného oleje na patlaninu .Měřím 186 cm vážíval jsem taky 96kg,ale měl jsem standartně tak něco kolem 90,po této stravovací změně jsem za 2 měcíce zhubnul o 5 kg a vypadá to že hubnu dál?Všichni v okolí včetně rodiny si myslí ,že jsem se zbláznil?A je to opravdu těžké jim vysvětlovat příčiny a důsledky mé změny?To by byla moje první žádost o radu.Némáte nějakou univerzální?
Svoje pH jsem neměřil ,ale myslím že z principu konaných věcí je tragické!Beru za doplňky stravy jen nějaké multivitamíny a nějaké rminerály standartně kupované zboží v tobolkách.Moje druhá prosba je na minerály které bych měl tělu dát a pomoct mu s léčbou,dost sportuju chodím do posilovny 2-3 týdně ,až se trochu oteplí tak chodím běhat.koukal jsem na vaší nabídku věcí v sekci inzerce doporučíte mi něco?Vím ,že to není jen tak hned,ale snažím se přimět tělo aby mě poslouchalo a ne obráceně.Máte super web i když tady teda trávím nechutně moc času \":)\" Dík za rady Míra P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 9:16 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Nejsem sice jarda, ale rad bych se vasim problemum venoval myslim ze sem mel podobne problemy. Zajimalo by mne co povazujete za pricinu ktera zpusobila propuknuti te candidozy? Jak pracujete na osobni psychosomatice nebo psychice chcete-li? Myslite ze byste treba misto aktivniho sportovani mohl zaradit na par mesicu neco jako lazensky rezim? Nepretezovat se, protoze podle mne to oslabene imunite moc nepridava. A to ze pri takovem ziv. stylu hubnete me moc neprekvapuje, ikdyz neni vylouceno ze po prodelane kandidoze neni rozhozeno zazivani a uz nepracuje tak efektivne jako pred tim, ja osobne sem taktez v tomto obdobi cca rok po zhubl, ale myslim si ze pricina mych problemu byla psychickeho puvodu, po 5-6 lwtech muzu rict se sem se z toho vyhrabal na puvodni uroven. Dost pmahaji podobne weby minimalne v tom ze podpori psychiku.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 9:48 pm 
Offline

Registrován: čtv led 13, 2011 12:40 pm
Příspěvky: 7
Sice nejsem také žádný odborník.
Ale řekl bych že se tvá váha postupně upravuje na normál.

Jinak myslím, že 4x - 7x vejce za týden není na škodu (nejlépe vařené). Pak také občas (2x) týdně nějakou tu rybku (losos, tuňák, kapr).
Vlašské ořechy, mandle, atd..

Na Candidu můžete zkusit také panenský kokosový olej.
Možná i zelený jíl.
Každopádně netuším zda jste boj s Candidou vyhrál a nebo stále bojujete.

Mám dotaz, je dobré brát nějaké minerály nebo vitamíny ve formě tabletek?
Já byl tedy vždy proti tomu, tak nevím, dost lidí to pravidelně užívá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 10:35 pm 
Offline

Registrován: pon pro 27, 2010 10:08 pm
Příspěvky: 7
Hubnutí bude tím ,že jsem vynechal všechny ty chleby,knedlíky,aj. sacharidové bomby?Nevím možná se pletu.
Sice mám náročnější povolání na psychiku,ale jinak že bych se nějak nervoval to jsem zase opatrnej:-)Dík

A s candidou pořád bojuju!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
peterm01 píše:
Dobrý den,pane Jardo.
Chtěl jsem poprosit,je mi 32 let a před 1 a půl rokem jsem se dal na bitvu s Candidou(neustálé nachlazení,třes rukou,mastné vlasy,povlak na jazyku atd.).Ze začátku jsem přestal sladit,ale pořád jsem si dopřával všech dnešních požitků(chleba ,maso a to v obrovském množství!,nějaký ten alkohol taky) od listopadu minulého roku po přečtení knihy pH zázrak a trošku studování tohoto webu jsem začal být ještě přísnější takže jsem odstranil ze svého jídelníčku veškeré pečivo,mléko ,samo cukr a snažím se co nejvíc omezit maso a vejce a zařazovat do svého jídelníčku zeleninu,ovoce ,klíčím semena ,pořídil jsem si tibetskou houbu a včera jsem si koupil 5l lněného oleje na patlaninu .Měřím 186 cm vážíval jsem taky 96kg,ale měl jsem standartně tak něco kolem 90,po této stravovací změně jsem za 2 měcíce zhubnul o 5 kg a vypadá to že hubnu dál?Všichni v okolí včetně rodiny si myslí ,že jsem se zbláznil?A je to opravdu těžké jim vysvětlovat příčiny a důsledky mé změny?To by byla moje první žádost o radu.Némáte nějakou univerzální?
Svoje pH jsem neměřil ,ale myslím že z principu konaných věcí je tragické!Beru za doplňky stravy jen nějaké multivitamíny a nějaké rminerály standartně kupované zboží v tobolkách.Moje druhá prosba je na minerály které bych měl tělu dát a pomoct mu s léčbou,dost sportuju chodím do posilovny 2-3 týdně ,až se trochu oteplí tak chodím běhat.koukal jsem na vaší nabídku věcí v sekci inzerce doporučíte mi něco?Vím ,že to není jen tak hned,ale snažím se přimět tělo aby mě poslouchalo a ne obráceně.Máte super web i když tady teda trávím nechutně moc času \":)\" Dík za rady Míra P.

Na to univerzální rada neexistuje, nejlepší je se tím nezabývat a jet si svoji lajnu, já to takto mám již čtvrt století. Nechápu, když vaše potíže přetrvávají, znalosti o pH máte, proč s ním nepracujete. Doporučovat něco na slepo pro člověka, kterého jsem nikdy neviděl, je nesmysl, to je čiré jasnovidectví a to opravdu neovládám. Ideální je nechat si udělat vlasovou analýzu a podle ní pak jednotlivé deficitní látky celkem snadno dokážete dorovnat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz