Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 6:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 30, 2011 11:15 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Lenka píše:
Dobrý den, potřebovala bych osvěžit paměť - v pátky jaterní očisty se může od 18.00 nějaká voda nebo až do dalšího dne nic ?
A když ani po 18, ani po 20 h nedošlo k průjmu - bylo E. soli moc málo nebo čím to je ?

ja si davam z opatrnosti (aby prujem prisiel s istotou) radsej hned 80ml soli + este v priebehu toho dna popijam svoju trosku znizenu davku horcika. zatial 2x som to sptŕavila a v pohode, vsetko prebehlo hladko. ak by som dala predpisane mnozatvo, neviem, mozno by to tiez slo, ale skusat to tak nebudem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 30, 2011 11:40 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Trošičku kašičky vyšlo až po 2. dávce, a to krátce před grepem s olejem (mimochodem mňam mňam). Stačí to i tak ?

Dále mám otázku, zda po těch 20 minutách ležení je pak potřeba pokračovat v ležení, nebo už můžu vyvíjet jakoukoliv činnost, potažmo i vleže na břiše? (nevím, jak je to se stlačováním jater).

A o co vlastně jde v průběhu těch 20 minut? Nesmím na ta játra tlačit, nesmím kýchnout, nesmím se zkroutit tak, že bych přerušila tok žlučovodem.... Ležela jsem na zádech, ale měla jsem v láhvi moc horkou vodu, a navíc mě to tlačilo, tak jsem nenápadně pořád rukama tu láhev posunovala, abych ulevila kůži. Láhev jsem měla opřenou tak, že mě to i trošku tlačilo do břicha, nepřekáží, když se stlačí játra, pokud to vůbec jde ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 10:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Trošičku kašičky vyšlo až po 2. dávce, a to krátce před grepem s olejem (mimochodem mňam mňam). Stačí to i tak ?

Dále mám otázku, zda po těch 20 minutách ležení je pak potřeba pokračovat v ležení, nebo už můžu vyvíjet jakoukoliv činnost, potažmo i vleže na břiše? (nevím, jak je to se stlačováním jater).

A o co vlastně jde v průběhu těch 20 minut? Nesmím na ta játra tlačit, nesmím kýchnout, nesmím se zkroutit tak, že bych přerušila tok žlučovodem.... Ležela jsem na zádech, ale měla jsem v láhvi moc horkou vodu, a navíc mě to tlačilo, tak jsem nenápadně pořád rukama tu láhev posunovala, abych ulevila kůži. Láhev jsem měla opřenou tak, že mě to i trošku tlačilo do břicha, nepřekáží, když se stlačí játra, pokud to vůbec jde ?

Nijak to nevadí, ale příště dejte soli více, aby se střevo vyprázdnilo. Po těch 20ti minutách jsou již játra prázdná a dělat můžete co chcete, ale vhodnější je ležet. V průběhu těch 20ti minut jsou játra v křeči a plivou ven ty úsady docela velkým tlakem, proto je vhodnější se nepohybovat. Stlačit játra tou lahví je naopak vhodné, ale moc horká voda je nepříjemná, sám jsem se zpočátku také docela slušně připálil, ale to je holt o zkušenostech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 2:45 pm 
Offline

Registrován: pon led 31, 2011 2:42 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je očista jater vhodná také pro mě, když mi byly na sonu zjištěny dva žlučové kameny o velikosti max. do 16 mm. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 3:37 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Jarda píše:
Nijak to nevadí, ale příště dejte soli více, aby se střevo vyprázdnilo. Po těch 20ti minutách jsou již játra prázdná a dělat můžete co chcete, ale vhodnější je ležet. V průběhu těch 20ti minut jsou játra v křeči a plivou ven ty úsady docela velkým tlakem, proto je vhodnější se nepohybovat. Stlačit játra tou lahví je naopak vhodné, ale moc horká voda je nepříjemná, sám jsem se zpočátku také docela slušně připálil, ale to je holt o zkušenostech.

Tak už to mám za sebou, ale nevyšlo vůbec nic... \":-(\" První kůru jsem dělala v srpnu, a nyní druhou \":-(\". Ani jeden kamínek, ovlivnila jsem to včera manipulacemi s lahví, nebo musím za 3 týdny znovu a pak teprve něco vyjde.
Jinak klystýr s urinou byste doporučoval již dnes večer, nebo radši až zítra ráno ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 4:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
m.i.s.k.a2 píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je očista jater vhodná také pro mě, když mi byly na sonu zjištěny dva žlučové kameny o velikosti max. do 16 mm. Děkuji.

Někteří to dělají, ale já vidím jako vhodnější rozpustit kameny vhodnou stravou a hořčíkem a teprve poté se zbavit cholesterolových úsad. Celé jsem to zde již několikrát popisoval, tak si vlákno prostudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 4:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Tak už to mám za sebou, ale nevyšlo vůbec nic... \":-(\" První kůru jsem dělala v srpnu, a nyní druhou \":-(\". Ani jeden kamínek, ovlivnila jsem to včera manipulacemi s lahví, nebo musím za 3 týdny znovu a pak teprve něco vyjde.
Jinak klystýr s urinou byste doporučoval již dnes večer, nebo radši až zítra ráno ?

Nedovedu posoudit, jak moc jste to dokázala ovlivnit, ale pokud nic nevychází, tak si termín další očisty napasujte na lunární kalendář a udělejte ji dva dny před černým měsícem. S tím klystýrem to nechápu, po kůře by měla být střeva čistá, protože buď vás vypucuje epsomská sůl, nebo se máte ráno po kůře vyčistit pomocí několika klystýrů, tak nechápu, proč ho opakovat večer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 6:08 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Nevím, proč mi to utkvělo v paměti, že se to má důkladně dostat ven, pokud ta Epsomská sůl to nevzala, jak měla. Nevím.
Taky jsem si představovala \":-)\", že moč dodá něco dobrého. Čili na kdy navrhujete další klystýr, zítra ráno? Nebo raději až za pár dní?

Další černý měsíc je už 3.2., další až 4.3. Mám už teď provést očistu 1.2. ? Nebo počkat dva týdny, případně až do března?
Děkuji Vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Nevím, proč mi to utkvělo v paměti, že se to má důkladně dostat ven, pokud ta Epsomská sůl to nevzala, jak měla. Nevím.
Taky jsem si představovala \":-)\", že moč dodá něco dobrého. Čili na kdy navrhujete další klystýr, zítra ráno? Nebo raději až za pár dní?

Další černý měsíc je už 3.2., další až 4.3. Mám už teď provést očistu 1.2. ? Nebo počkat dva týdny, případně až do března?
Děkuji Vám.

Já stále z vašich odpovědí netuším, zda vás nakonec ta epsomka vyčistila, nebo ne, tak jak vám mohu radit, kdy máte dělat klystýr. Pokud se týká další očisty, tak ji udělejte cca po 14 dnech a znovu ty dva dny před černým měsícem. Pokud ani při těchto kůrách nic nevyjde, tak tam nic nemáte a je nesmysl to dále mordovat. Pak bych kůru opakoval nejdříve tak po 3-6 měsících.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 10:02 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Ano, dnes po 2. dávce mě to čistilo až do večera, měla jsem zvýšenou dávku E. soli.
Ptám se proto, že mi připadne divné, že by zrovna ve mně něco nemělo být, mít tam něco přece musí mít každý, a proto se snažím dohledat, jakou jsem udělala chybu jinde. Ale zkusím to tedy znovu, a když znovu nic nevyjde, tak mi to už bude podezřelé...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Ano, dnes po 2. dávce mě to čistilo až do večera, měla jsem zvýšenou dávku E. soli.
Ptám se proto, že mi připadne divné, že by zrovna ve mně něco nemělo být, mít tam něco přece musí mít každý, a proto se snažím dohledat, jakou jsem udělala chybu jinde. Ale zkusím to tedy znovu, a když znovu nic nevyjde, tak mi to už bude podezřelé...

To pak klystýr určitě potřeba není a každý tam něco mít nemusí, jedná se o velice individuální záležitost a dokonce i člověk na špatné stravě může mít játra čistá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 11:38 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Ale i kdyby v játrech nic nebylo, tak taková očistka není na závadu předpokládám... ?
Neříkám hop, dokud nepřeskočím, a udělám si to znovu.
Jednou jste mi psal, že bych potřebovala vyčistit krev (kožní problémy), tak POKUD BY z jater nic nevycházelo, jak jinak očistím krev?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte úno 01, 2011 9:51 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Dneska mám naplánovanou očistu jater chci se zeptat jestli mohu od odpoledne popíjet chlorid hořečnatý? Myslím, že by to vadit nemělo, při první očistě mi epsonka způsobila průjem, až po čtvrté dávce asi způsobeno mím nedostatkem horčíku, který piju denně 25g. Nebo bych dnes neměl popíjet hořčík? Zvedl jsem si proto dávku epsonky na 90ml. Mám zvednout i vodu k ní z 720ml na 1080ml a potom pít 270ml. Mohu zvýšit i olej a štávu 1,5x? Radši se zeptám jestli tyhle úpravy nebudou na škodu. Děkuju za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte úno 01, 2011 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Ale i kdyby v játrech nic nebylo, tak taková očistka není na závadu předpokládám... ?
Neříkám hop, dokud nepřeskočím, a udělám si to znovu.
Jednou jste mi psal, že bych potřebovala vyčistit krev (kožní problémy), tak POKUD BY z jater nic nevycházelo, jak jinak očistím krev?

Předpokládáte správně a je třeba si uvědomit, že se při tom čistí také střevo a další orgány. U té krve hrají samozřejmě játra zásadní úlohu, ovšem zdaleka nemusí být ucpaná cholesterolem. Také na to má vliv dobrá práce ostatních orgánů, hlavně střeva, čili bych to ještě vyzkoušel se současným čištěním střeva, třeba týden před procedurou. Pokud i tak nic nevyjde, tak vyzkoušejte brát ostropestřcovou kašičku, což má na játra zásadní pozitivní vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte úno 01, 2011 10:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Dneska mám naplánovanou očistu jater chci se zeptat jestli mohu od odpoledne popíjet chlorid hořečnatý? Myslím, že by to vadit nemělo, při první očistě mi epsonka způsobila průjem, až po čtvrté dávce asi způsobeno mím nedostatkem horčíku, který piju denně 25g. Nebo bych dnes neměl popíjet hořčík? Zvedl jsem si proto dávku epsonky na 90ml. Mám zvednout i vodu k ní z 720ml na 1080ml a potom pít 270ml. Mohu zvýšit i olej a štávu 1,5x? Radši se zeptám jestli tyhle úpravy nebudou na škodu. Děkuju za odpověd.

Tam máte dvě možnosti, buď pít ten hořčík, nebo zásadně zvýšit množství té epsomské soli tak, aby průjem nastal. Dávkování, jak jej popisujete, celkem vyhovuje, ale více vody do té epsomky je již zbytečné, to by mělo zabrat i s normální dávkou vody s větší dávkou soli. Také navýšení toho grepu s olejem není problém, sám takto velké množství používám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz