Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 7:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 7:49 am 
Offline

Registrován: úte led 18, 2011 10:44 am
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
Martina46 píše:
s dolezitostou slanej a dokonca aj teplej vody pisali viaceri sankhaci. citala som o skusenostiach, kedy to so slansou a teplejsou vodou islo lahsie.
moja skusenost, kedy sa to zabrzdi (zo styroch razov, co som sankhu robila, som musela 2x pomoct klystirom), je stres, moja prva sankha dopadl zatial najlesie, robila som ju podla klasickeho navodu, hedy sa po kazdom pohari vody cvici, aslo to najlahsie. ostatne razy sa pridruzil dost velky stres, ktory som mala nie z toho, ci sa to podari, ale z toho, aby som nezvracala tu hnusnu slanu vodu.
moja vcerajsia sankha prebehla znacne s vacsim uspechom, opsroti predchadzajucim, lebo som asi uvedomila, ze to co ma brzdi je stres. umyslemne som sa snazila uvilnit a pomaha mi aj dychove cvicenie na rozhybanie criev (potom aj ked uz necvicim, iba sedim na wc a pijem vodu), rychlo vtahovat a povolovat brucho so zadrzanym dychom. je to dobra masaz.

To je dobrý poznatek, příště to zkusím s teplejší vodou a samozřejmě správně namíchanou slaností, už nechci další zásek... \":lol:\" teď se tomu naštěstí už směju a těším se na další pokus. Stres dělá opravdu hodně a poprvé člověk neví, co má od toho očekávat. Dechová cvičení mám ozkoušené u jiných situací a fungují bezva, příště je zapojím do programu. Děkuju

_________________
Když ti bude nejhůř, otoč se čelem ke slunci a stíny budou padat za Tebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 8:07 am 
Offline

Registrován: úte led 18, 2011 10:44 am
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Určitě ano, ten tam být nemá a jde většinou o kvasinky.

Kvasinky, ty potvory, mám je s největší pravděpodobností od doby, co jsem vysadila antikoncepci + bílý jazyk (vím o něm asi tak měsíc, dřív jsem to nesledovala), úplně bílý jazyk, celý potažený (teď mi po šance vysvitla růžová)! Zároveň s tím se mi rozjelo akné, což jsem čekala, protože to akné bylo dřív běžné bez antikoncepce, s ní se to vytratilo.

Nějak se jich nemohu zbavit - ženské problémy, snad každý pochopí - ale přesně od toho, kdy jsem anti. vysadila. Může to mít nějakou spojitost? K doktorce s tím nechci jít, dala by mi asi ATB, držím to pod kontrolou pomocí přípravků z TeaTree (jsou na to bezvadné), ale stále se úplně necítím.... zkusím se poohlédnout na tomto fóru, jestli nenajdu nějaké rady ohl. tohoto tématu. Poprvé mám tyto problémy takto dlouhodobé, jinak to bylo spíše 1 roční záležitostí, což je běžné. Vím, že se to může rozšířit dál, což zajistí další zdravotní rizika. Jinak mi má přijít dnes nebo zítra MMS, tak hned začnu užívat. Samozřejmě dám vědět, jaký to má efekt na tento problém, doufám, že uspěji.

_________________
Když ti bude nejhůř, otoč se čelem ke slunci a stíny budou padat za Tebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 12:02 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
ano, ale ta kyselina je v zaludku tak ci tak.... tak preto mi to prislo take prirodzene.
no a vyskusala som, dala som si ale iba po jedle a ziadne tazkosti, v pohode.

To je dobrá zkušenost a zní to opravdu logicky i když já bych spíše předpokládal, že po očistě se zrovna moc kyselin v žaludku tvořit nebude, ovšem třeba se mýlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 12:10 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Andrea píše:
Kvasinky, ty potvory, mám je s největší pravděpodobností od doby, co jsem vysadila antikoncepci + bílý jazyk (vím o něm asi tak měsíc, dřív jsem to nesledovala), úplně bílý jazyk, celý potažený (teď mi po šance vysvitla růžová)! Zároveň s tím se mi rozjelo akné, což jsem čekala, protože to akné bylo dřív běžné bez antikoncepce, s ní se to vytratilo.

Nějak se jich nemohu zbavit - ženské problémy, snad každý pochopí - ale přesně od toho, kdy jsem anti. vysadila. Může to mít nějakou spojitost? K doktorce s tím nechci jít, dala by mi asi ATB, držím to pod kontrolou pomocí přípravků z TeaTree (jsou na to bezvadné), ale stále se úplně necítím.... zkusím se poohlédnout na tomto fóru, jestli nenajdu nějaké rady ohl. tohoto tématu. Poprvé mám tyto problémy takto dlouhodobé, jinak to bylo spíše 1 roční záležitostí, což je běžné. Vím, že se to může rozšířit dál, což zajistí další zdravotní rizika. Jinak mi má přijít dnes nebo zítra MMS, tak hned začnu užívat. Samozřejmě dám vědět, jaký to má efekt na tento problém, doufám, že uspěji.

Antikoncepce je obrovská hovadina, mimořádné škodlivosti a jde vlastně o způsob regulování populace. Navíc drží mnoho problémů takzvaně pod pokličkou a tím umožní, aby se to objevilo, až když jde o opravdový průser a medicína dostane zase svoje prachy. Pokud se týká MMS, tak obě varianty jsou na kvasinky velice účinné a vyzkoušet můžete i lichořeřišnici, která přináší solidní výsledky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 12:59 pm 
Offline

Registrován: úte led 18, 2011 10:44 am
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Antikoncepce je obrovská hovadina, mimořádné škodlivosti a jde vlastně o způsob regulování populace. Navíc drží mnoho problémů takzvaně pod pokličkou a tím umožní, aby se to objevilo, až když jde o opravdový průser a medicína dostane zase svoje prachy. Pokud se týká MMS, tak obě varianty jsou na kvasinky velice účinné a vyzkoušet můžete i lichořeřišnici, která přináší solidní výsledky.

Lichořeřišnici si tedy seženu, jestli se dá sehnat v BIO prodejnách? Ještě mě napadá, že jsem se tak před 3mi měsíci budila bolestmi břicha, jako při menstruaci, jenom byly bolesti táhlé a nebyly přerušované (s menstr. cyklem nic společného), asi tak 45 min 1xdenně v kuse. V oblasti pod pupíkem. Takto se těžko něco určí, ale mohlo by to mít s něčím souvislost. Pak mě před rokem, v dobách silného stresu, chytly několikrát bolesti - až na zvracení, pod levým žebrem, doktorka na to, že jsem na to mladá a nebude to od orgánu. Zaražené .... to rozhodně nebyly, protože se mi tam ta bolest vracela. Neskutečné, na kolik neduh člověk časem zapomene...

Už mě ty sra... (omlouvám se za sprostotu), co nám stále nutí moderní medicína, štvou!! Co lidí je oblbováno takovými kravinami...někdy jsem z toho značně rozčílená.

Nerada zde odbíhám od tématu tohoto vlákna, pokusím se vyhledat vhodnější, na toto téma...

1. stolice po šance, i ta 2. obsahovala takové jasně bílé cucky, asi mylně jsem se domnívala, že jsou to zbytky bílé rýže \":(\" . Zdálo se mi divné, že by si mezi zeleno-hnědou a zlatou barvou ve stolici, zachovala rýže bílou barvu. Byly to nejspíš kvasinky? Které by tam být neměly...dá se podle toho udělat závěr, že se jedná o přemnožení ve střevě, nebo je to normální? Jazyk bílý, kvas. ženské onemocnění...

Jinak včera, 3. den po očistě mě přepadla únava, hodně špatně se mi ráno vstává a večer jsem byla strašně vysílená...může to mít s očistou nějakou souvislost, nebo by měl být člověk čiperný už od 2. dne na nějaký ten čas? 1. a 2. den jsem značně pookřála a teď je to opačně.

_________________
Když ti bude nejhůř, otoč se čelem ke slunci a stíny budou padat za Tebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 4:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Martina46 píše:
moja skusenost, kedy sa to zabrzdi (zo styroch razov, co som sankhu robila, som musela 2x pomoct klystirom), je stres, moja prva sankha dopadl zatial najlesie, robila som ju podla klasickeho navodu, hedy sa po kazdom pohari vody cvici, aslo to najlahsie. ostatne razy sa pridruzil dost velky stres, ktory som mala nie z toho, ci sa to podari, ale z toho, aby som nezvracala tu hnusnu slanu vodu.
moja vcerajsia sankha prebehla znacne s vacsim uspechom, opsroti predchadzajucim, lebo som asi uvedomila, ze to co ma brzdi je stres. umyslemne som sa snazila uvilnit a pomaha mi aj dychove cvicenie na rozhybanie criev (potom aj ked uz necvicim, iba sedim na wc a pijem vodu), rychlo vtahovat a povolovat brucho so zadrzanym dychom. je to dobra masaz.

Tady myslím, že jde hlavně o stres. Mně se nejvíc osvědčilo při záseku nedělat vůbec nic. Lehnu si na pohovku s knížkou a jakmile se od toho odpoutám, výsledek přijde sám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 9:39 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
[quote="Andrea":166pfs9u]Lichořeřišnici si tedy seženu, jestli se dá sehnat v BIO prodejnách? Ještě mě napadá, že jsem se tak před 3mi měsíci budila bolestmi břicha, jako při menstruaci, jenom byly bolesti táhlé a nebyly přerušované (s menstr. cyklem nic společného), asi tak 45 min 1xdenně v kuse. V oblasti pod pupíkem. Takto se těžko něco určí, ale mohlo by to mít s něčím souvislost. Pak mě před rokem, v dobách silného stresu, chytly několikrát bolesti - až na zvracení, pod levým žebrem, doktorka na to, že jsem na to mladá a nebude to od orgánu. Zaražené .... to rozhodně nebyly, protože se mi tam ta bolest vracela. Neskutečné, na kolik neduh člověk časem zapomene...

Už mě ty sra... (omlouvám se za sprostotu), co nám stále nutí moderní medicína, štvou!! Co lidí je oblbováno takovými kravinami...někdy jsem z toho značně rozčílená.

Nerada zde odbíhám od tématu tohoto vlákna, pokusím se vyhledat vhodnější, na toto téma...

1. stolice po šance, i ta 2. obsahovala takové jasně bílé cucky, asi mylně jsem se domnívala, že jsou to zbytky bílé rýže \":(\" . Zdálo se mi divné, že by si mezi zeleno-hnědou a zlatou barvou ve stolici, zachovala rýže bílou barvu. Byly to nejspíš kvasinky? Které by tam být neměly...dá se podle toho udělat závěr, že se jedná o přemnožení ve střevě, nebo je to normální? Jazyk bílý, kvas. ženské onemocnění...

Jinak včera, 3. den po očistě mě přepadla únava, hodně špatně se mi ráno vstává a večer jsem byla strašně vysílená...může to mít s očistou nějakou souvislost, nebo by měl být člověk čiperný už od 2. dne na nějaký ten čas? 1. a 2. den jsem značně pookřála a teď je to opačně.[/quote:166pfs9u]
Možná ano a pokud ji neseženete, tak vám ji mohu poslat. Je zajímavé, že si na svoje otázky z první části dotazu, zároveň odpovídáte v druhé části dotazu a to docela dobře, také bych to všechno viděl od vykrmené kvasinky. S tím souvisí i ta nastupující únava, protože vypláchnutá kvasinka již zase pookřála a vyrábí vám acetylaldehyd, který dost likviduje

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 8:17 am 
Offline

Registrován: úte led 18, 2011 10:44 am
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
[quote="Jarda":3971mex4]Možná ano a pokud ji neseženete, tak vám ji mohu poslat. Je zajímavé, že si na svoje otázky z první části dotazu, zároveň odpovídáte v druhé části dotazu a to docela dobře, také bych to všechno viděl od vykrmené kvasinky. S tím souvisí i ta nastupující únava, protože vypláchnutá kvasinka již zase pookřála a vyrábí vám acetylaldehyd, který dost likviduje

_________________
Když ti bude nejhůř, otoč se čelem ke slunci a stíny budou padat za Tebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 8:20 am 
Offline

Registrován: pon úno 14, 2011 7:59 pm
Příspěvky: 3
Tuto proceduru som uz par krat absolvoval raz za mesiac ale dnes sa my stalo nieco divne. Ta voda vysla tou istou cestou ako vosla. Skusil som sa napit este raz ale zase sa to opakovalo cim to muoze byt?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 10:14 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
[quote="Andrea":kbp8lcct]Jsem ráda, že jste mi potvrdil, že tahám za správný konec \":)\" , čtu, čtu a ukládám do paměti, pak spojuji a dělám závěry. Jsem ráda, že jste mě namířil na to, kde se mám zaměřit a utvrdil v tom, že je chyba, kde jsem si myslela. Ale jak se člověku uleví, tak na to zapomene a ono to příjde znova. Svádí se to na chřipkové epidemie a virózy, člověk si myslí, že na něj pořád něco leze.

Také se po šance víc nadýmám a stupňuje se to, na to, jak dobře jím, je to divné! Asi se ve střevě vyrábí nějaký plyn, třeba i z těch kvasinek. Beru nějaký týden Sylimarin na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 10:16 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
josep5 píše:
Tuto proceduru som uz par krat absolvoval raz za mesiac ale dnes sa my stalo nieco divne. Ta voda vysla tou istou cestou ako vosla. Skusil som sa napit este raz ale zase sa to opakovalo cim to muoze byt?

Patrně dost zanesené střevo, nebo prověšený žaludek, kde visí bublina plynů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 6:54 pm 
Offline

Registrován: pon úno 14, 2011 7:59 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Patrně dost zanesené střevo, nebo prověšený žaludek, kde visí bublina plynů.

tak co mam udelat? Dnes som zacal zo surovou stravou , staci par dni pockat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 11:12 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
josep5 píše:
tak co mam udelat? Dnes som zacal zo surovou stravou , staci par dni pockat?

Tak stačí, ale budete se zbytečně trápit, já bych udělal pár očist žaludku a pár klystýrů, což celý proces na syrové stravě značně zrychlí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 11:26 pm 
Offline

Registrován: pát úno 18, 2011 11:02 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
minulý týden jsem vyzkoušel poprvé šankaprakšalánu. Je mi 21 let, ale mám již cca 2 roky problémy při vylučování. Hádal jsem na hemeroidy. Jedná se o velmi silnou bolest při vyprazdňování (ne pokaždé), ale bez krve. Sliznice střeva již trochu vystupuje vně (malá bulka). Stolici mám někdy i 5x denně je to ale vždy jen trocha (výkaly jsou - pouze někdy - úzké a velmi zapáchající). Je však možné, že za to mohou silná stresová období. Pravidelně bohužel nesportuji, ale váhu mám v normě, řekl bych, že spíše pod ní. Každopádně si nejsem jistý, zda se jedná o hemeroidy, nebo jde spíše o něco závažnějšího.

Abych se však dostal k věci: po šankaprakšaláně jsem se cítil několik hodin naprosto skvěle. Bohužel to netrvalo dlouho a já v oblasti konečníku pocítil tupou bolest (jako bych měl ve střevech velkou tlačící kouli). První noc po proceduře jsem se probudil s bolestí v konečníku (silná, bodavá), kterou jsem také již jednou zažil. Pocit mírné bolesti a tlaku sice za týden trochu zeslábl, ale stále jej cítím (hlavně když sedím). Vylučování probíhá v rámci možností dobře (jen s minimální bolestí či docela bez ní - čímž se to výrazněji neliší od předchozích let, protože i tehdy jsem bolest mnohdy i týdny necítil, jen stolice je měkčí).

Kromě toho trpěl jsem také často pálením žáhy. V poslední době vlastně po každém jídle (i po citrónu se mi to mnoho nespravilo). Po šankaprakšaláně, po prvním jídle (rýži) jsem pálení cítil opravdu silně (je možné, že v žaludku zbyly ještě nějaké nevypláchnuté zbytky?). Od té doby jsem ji však již týden nepocítil, což je ohromná úleva. Jídelníček jsem již trochu upravil (méně cukru a masa), přesto si myslím, že bez šankaprakšalány bych tak v pohodě nebyl. Neumím si ale vysvětlit, proč mě pálila žáha po výplachu. Mohly za to nějaké zbytky?

Chci se Vás zeptat, zda mám pokračovat v šankaprakšaláně či začít jinou technikou? A přpadně také na to, zda se u mě jedná skutečně o hemeroidy? Velmi Vám děkuji. Tyto stránky vůbec zaslouží velké díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 11:14 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Samuel píše:
Dobrý den,
minulý týden jsem vyzkoušel poprvé šankaprakšalánu. Je mi 21 let, ale mám již cca 2 roky problémy při vylučování. Hádal jsem na hemeroidy. Jedná se o velmi silnou bolest při vyprazdňování (ne pokaždé), ale bez krve. Sliznice střeva již trochu vystupuje vně (malá bulka). Stolici mám někdy i 5x denně je to ale vždy jen trocha (výkaly jsou - pouze někdy - úzké a velmi zapáchající). Je však možné, že za to mohou silná stresová období. Pravidelně bohužel nesportuji, ale váhu mám v normě, řekl bych, že spíše pod ní. Každopádně si nejsem jistý, zda se jedná o hemeroidy, nebo jde spíše o něco závažnějšího.

Abych se však dostal k věci: po šankaprakšaláně jsem se cítil několik hodin naprosto skvěle. Bohužel to netrvalo dlouho a já v oblasti konečníku pocítil tupou bolest (jako bych měl ve střevech velkou tlačící kouli). První noc po proceduře jsem se probudil s bolestí v konečníku (silná, bodavá), kterou jsem také již jednou zažil. Pocit mírné bolesti a tlaku sice za týden trochu zeslábl, ale stále jej cítím (hlavně když sedím). Vylučování probíhá v rámci možností dobře (jen s minimální bolestí či docela bez ní - čímž se to výrazněji neliší od předchozích let, protože i tehdy jsem bolest mnohdy i týdny necítil, jen stolice je měkčí).

Kromě toho trpěl jsem také často pálením žáhy. V poslední době vlastně po každém jídle (i po citrónu se mi to mnoho nespravilo). Po šankaprakšaláně, po prvním jídle (rýži) jsem pálení cítil opravdu silně (je možné, že v žaludku zbyly ještě nějaké nevypláchnuté zbytky?). Od té doby jsem ji však již týden nepocítil, což je ohromná úleva. Jídelníček jsem již trochu upravil (méně cukru a masa), přesto si myslím, že bez šankaprakšalány bych tak v pohodě nebyl. Neumím si ale vysvětlit, proč mě pálila žáha po výplachu. Mohly za to nějaké zbytky?

Chci se Vás zeptat, zda mám pokračovat v šankaprakšaláně či začít jinou technikou? A přpadně také na to, zda se u mě jedná skutečně o hemeroidy? Velmi Vám děkuji. Tyto stránky vůbec zaslouží velké díky.

Ono je to naprosto jedno o co se jedná, stejně si problém musíte odstranit a ne ho nechat vybublat do vyloženého průseru. Ty střevní potíže bych viděl v kvasinkách, čili si udělejte plivací test a uvidíte. To pálení žáhy v naprosté většině případů signalizuje nedostatek žaludečních kyselin, je vhodné si to zjistit krkacím testem a v případě negativního výsledku musíte kyselinu dodávat. Tvorba kyseliny se vypne většinou delším stresem a její tvorba se dá zase obnovit, čili rozhodně to dále nezanedbávat. V očistách určitě pokračujte, ještě jsem se nesetkal s člověkem, kterému by se po jejich pravidelném provádění zdravotní stav zhoršoval.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz