Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 9:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 12:35 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Martina46 : ja som zo zápchou práveže problém nemal nikdy, a to, čo sa u mňa deje teraz, tomu hovorím "lenivé črevo", alebo "roztiahnuté črevo"... stolicu nikdy tvrdú nemávam (až na 2 týždne, keď som užíval Sanogel), preto sa mi zdá nanajvýš divné, keď moje hrubé črevo akosi nechce tieto dni vyvádzať stolicu von z tela....bez klystíru. Uvidím, čo poviem pán Jarda.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 12:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, dnes je to už 10-ty deň, čo si robím ráno klystír.... Ale nie som vôbec spokojný... z toho asi len dva krát som robil klystír po rannej stolici.... Mám pocit, akoby som mal stolicu niekde "hlboko" v čreve, a bola nejakej kašovitej konzistencie.... ja cítim jej prítomnosť v hrubom čreve, ale nechce ísť von...
Napríklad dnes som ráno v izbe 15 minút behal na mieste, urobil pár drepov (všetko s reálnym pocitom, že v sebe mám stolicu, ale niekde hlboko...).... šiel na WC, čupol si na dosku (aby to bolo prirodzené) a ... nič...
Tak som si šiel urobiť klystír - 1 liter uriny.
Udržal som to v sebe dnes 3 minúty (včera 14), šiel na WC, a akurát mi to dostalo stolicu von z čreva (tvrdá na 100% nebola)....
Mám počkať dovtedy, dokiaľ nebudem mať zas normálnu rannú stolicu, a až potom sa pustiť do klystírov ? Obávam sa ale, že napríklad v piatok budem mať normálne formovanú stolicu (od zajtra by som klystír nerobil), a keby som šiel v sobotu po veľkej potrebe robiť klystír, tak na druhý deň by som sa znova nedočkal rannej stolice....
Neviem si rady... v minulosti som trpel plynatosťou, ale posledný rok "ventilujem" možno 2 krát za deň.
Môže mať niečo spoločné tento jav s tým, že mám oslabený urogenitálny trakt (boh vie z čoho, lieky na to som nikdy nebral, neviem o tom, žeby mi bol niekedy diagnostikovaný zápal urogenitálneho traktu, antibiotikami som bol liečený naposledy asi pred 7 rokmi.... klasické lieky neberiem už 5 rokov, pričom som vždy bral len tie "základné")... Proste nerozumiem tomu.... Celé moje vylučovanie je akési čudné... oslabené. A pritom sa cítim FIT. Zvládnem aj náročný tréning v posilňovni, do spánku ma to cez deň vôbec neťahá...
Ďakujem za odpoveď, pán Jarda.
Pre ostatných - stretli ste sa aj vy s niečim takým, že počas obdobia klystírovania máte problém so stolicou - ráno z vás nechce nič vyjsť ? Ďakujem aj vám za odpoveď.

Na to se těžko odpovídá, to bych musel znát přesný jídelníček, stresovou zátěž a mnoho dalších informací. Já bych udělal celkovou očistu šankaprakšalánu a pak uvidíte, jak se střevo bude chovat. Souvislost špatné funkce střev a uritogenitálního aparátu je celkem jasná, to se doplňuje vždy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 12:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
nowocayn, ja som mala takéto problémy. Robila som klystíry niečo vyše mesiaca, a stolica mimo nich normálne bola asi iba 3- 4x. Lenže ja trpím zapchou od nepamäti, čiže črevo je brutalne lenivé. Lenže situácia sa zmenila asi pred 2 týždňami, kedy zrazu aj po šanke som mala stolicu už po 12 hodinách. Po večernom klystíre bola stolica ráno v pohode. Posledné dni mám však problém opäť. U mňa je to hodne o psychike, dopĺňam jod lugolom, tu som mala pocit, že obrat k lepšiemu nastal kvôli nemu, no teraz neviem.

Ono do celkového srovnání se to bude vždy takto střídat a nic na tom nevymyslíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 2:43 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Ono do celkového srovnání se to bude vždy takto střídat a nic na tom nevymyslíte.

ja som sa však tešila,
že konečne som za vodou. No aspoň dobre vedieť, že to takto býva, keď ste to napísali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
ja som sa však tešila,
že konečne som za vodou. No aspoň dobre vedieť, že to takto býva, keď ste to napísali.

To bych opravil tak, že nikdy nejste za vodou a vždy pokud člověk poleví, potíže se začnou vracet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 9:44 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
To bych opravil tak, že nikdy nejste za vodou a vždy pokud člověk poleví, potíže se začnou vracet.

Ja by som to tiež poopravila, tešila som sa, že som z najhoršieho von.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Ja by som to tiež poopravila, tešila som sa, že som z najhoršieho von.

Tak to asi ano, pokud se stav stabilizoval a nezhoršuje se, tak jste z nejhoršího venku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 12:20 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:59 pm
Příspěvky: 5
Mohu se prosím ještě zeptat na stravovací režim během klystýrové očisty? například Lysebeth v Omládněte s jogou za 2x7 dní tvrdí, že se má omezit přísun vlákniny, protože dráždí střeva, takže se nemá moc jíst (hlavně syrové) ovoce a zelenina. Ale co k jídlu tedy vlastně zbývá, pokud nechceme sáhnout po nějakých těch rohlících nebo mléčných výrobcích?
Dnes ráno jsem poprvé vyzkoušel klystýr 1.5 litru vody s přídavkem citr. šťávy a kromě následného vyprázdnnění jsem během dne několikrát absolvoval dost řídkou až průjmovou stolici. Kromě toho ale mám v břiše pocit nafouknutosti, ála "zaražené prdy" - je to normální?
Moc děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 10:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
James_s píše:
Mohu se prosím ještě zeptat na stravovací režim během klystýrové očisty? například Lysebeth v Omládněte s jogou za 2x7 dní tvrdí, že se má omezit přísun vlákniny, protože dráždí střeva, takže se nemá moc jíst (hlavně syrové) ovoce a zelenina. Ale co k jídlu tedy vlastně zbývá, pokud nechceme sáhnout po nějakých těch rohlících nebo mléčných výrobcích?
Dnes ráno jsem poprvé vyzkoušel klystýr 1.5 litru vody s přídavkem citr. šťávy a kromě následného vyprázdnnění jsem během dne několikrát absolvoval dost řídkou až průjmovou stolici. Kromě toho ale mám v břiše pocit nafouknutosti, ála "zaražené prdy" - je to normální?
Moc děkuji za odpověď.

Já nic specielního ve stravě nedoporučuji, ale pokud máte takové problémy, tak vyzkoušejte vařenou rýži, pohanku, nebo jáhly a jemnou zeleninu, třeba hlávkový salát, nebo špenát. Nicméně první klystýr nelze brát jako běžný průběh, to si po pár klystýrech sedne a problém mizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 11:33 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:59 pm
Příspěvky: 5
Myslíte, že je problém, pokud navážu na včerejší klystýr ve středu a budu pokračovat do pátku? Dnes ani zítra to organizačně nezvládám a někdo tvrdí, že pokud se kůra takto "kouskuje", tělo je zmatené a těžko si poradí s uvolňovanými toxiny, pokud není detoxikace provedena na jeden zátah.
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 10:42 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
James_S : Ak môžem povedať za seba, chcel som si dať 40 dňovú "klystírovačku".... Ale nakoľko som nedokázal v drvivej väčšine pred klystírom ísť na veľkú potrebu (lebo som cítil stolicu niekde úplne hlboko, nebola to zápcha, bola to akoby lenivosť čreva - začína u mňa vždy, ak robím urinový klystír za sebou dva, tri dni), tak moja stolica zo mňa odchádzala celých 12 dní (toľko dní som vydržal robiť klystíry za sebou) len formou klystíru.... a zdalo sa mi, že jej bolo málo - bola to totiž zmes moču so stolicou, ale dooosť riedka.
Pointa - po 12-tom dni som prestal robiť klystíry, lebo som mal zlý pocit, že nemám normálnu stolicu, že ju mám len po klystíre, spolu s tým močom zmiešanú - proste hrozný pocit, nejak mi to nesadlo takto dlhodobo.
A na 14-ty deň (dva dni bez klystíru) som konečne šiel na veľkú potrebu - hrubé črevo sa konečne hlásilo samo.
Bola to dosť veľká bolesť, veľa nechýbalo a plakal by som. Proste sa mi nejak podráždili črevá. A vyšlo toho zo mňa skutočne dosť... (vypnite zvýšenú fantáziu, možno za 3 veľké potreby, nie za 12 dní...).
Dnes (klystíry nerobím už 4 dni) som mal stolice zase veľa, ale vyšlo to hladko, a - je kvalitná. Síce bola kašovitá, ale bola bez zápachu, dokonca by som povedal, že jej pach nebol vôbec nepríjemný (nech to znie akokoľvek strelene).
Jedno je ale isté - hrubé črevo nemám v poriadku.... ale ako ho riešiť, ak mi niekoľkodňové klystíry (klystíry niekoľko dní za sebou) znemožňujú normálne vyprázdňovanie čreva ? Urobí tá Sankhapraksalana (do ktorej som sa ešte nepustil) skutočne takú veľkú službu, že by jej pár "prevedení" mohlo zlepšiť stav hrubého čreva ? Ja problémy s ním nijak nepociťujem, no viem, že je oslabené, nakoľo mám aj oslabené ľadviny (obličky) a celé to ústrojenstvo (z nevyriešených vzťahov všeobecne, a podobne - psychologick príčina).
..... Je mi to ale veda... asi sa dá len tak, že buď sa pracuje na všetkom naraz (strava, očisty, vzťahy, psychika), alebo nie, a potom výsledok za veľa stáť nebude....

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
James_s píše:
Myslíte, že je problém, pokud navážu na včerejší klystýr ve středu a budu pokračovat do pátku? Dnes ani zítra to organizačně nezvládám a někdo tvrdí, že pokud se kůra takto "kouskuje", tělo je zmatené a těžko si poradí s uvolňovanými toxiny, pokud není detoxikace provedena na jeden zátah.
Díky.

Dle mého názoru je to tělu naprosto jedno, to je spíše zmatené z toho usazeného bordelu a jakékoliv čištění mu jenom pomáhá. Klidně pokračujte i s přestávkou a uvidíte, jak vám bude fajn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
James_S : Ak môžem povedať za seba, chcel som si dať 40 dňovú "klystírovačku".... Ale nakoľko som nedokázal v drvivej väčšine pred klystírom ísť na veľkú potrebu (lebo som cítil stolicu niekde úplne hlboko, nebola to zápcha, bola to akoby lenivosť čreva - začína u mňa vždy, ak robím urinový klystír za sebou dva, tri dni), tak moja stolica zo mňa odchádzala celých 12 dní (toľko dní som vydržal robiť klystíry za sebou) len formou klystíru.... a zdalo sa mi, že jej bolo málo - bola to totiž zmes moču so stolicou, ale dooosť riedka.
Pointa - po 12-tom dni som prestal robiť klystíry, lebo som mal zlý pocit, že nemám normálnu stolicu, že ju mám len po klystíre, spolu s tým močom zmiešanú - proste hrozný pocit, nejak mi to nesadlo takto dlhodobo.
A na 14-ty deň (dva dni bez klystíru) som konečne šiel na veľkú potrebu - hrubé črevo sa konečne hlásilo samo.
Bola to dosť veľká bolesť, veľa nechýbalo a plakal by som. Proste sa mi nejak podráždili črevá. A vyšlo toho zo mňa skutočne dosť... (vypnite zvýšenú fantáziu, možno za 3 veľké potreby, nie za 12 dní...).
Dnes (klystíry nerobím už 4 dni) som mal stolice zase veľa, ale vyšlo to hladko, a - je kvalitná. Síce bola kašovitá, ale bola bez zápachu, dokonca by som povedal, že jej pach nebol vôbec nepríjemný (nech to znie akokoľvek strelene).
Jedno je ale isté - hrubé črevo nemám v poriadku.... ale ako ho riešiť, ak mi niekoľkodňové klystíry (klystíry niekoľko dní za sebou) znemožňujú normálne vyprázdňovanie čreva ? Urobí tá Sankhapraksalana (do ktorej som sa ešte nepustil) skutočne takú veľkú službu, že by jej pár "prevedení" mohlo zlepšiť stav hrubého čreva ? Ja problémy s ním nijak nepociťujem, no viem, že je oslabené, nakoľo mám aj oslabené ľadviny (obličky) a celé to ústrojenstvo (z nevyriešených vzťahov všeobecne, a podobne - psychologick príčina).
..... Je mi to ale veda... asi sa dá len tak, že buď sa pracuje na všetkom naraz (strava, očisty, vzťahy, psychika), alebo nie, a potom výsledok za veľa stáť nebude....

Nezkoumejte to tak detailně, vždy je potřeba při potížích tělo čistit a je jedno jakou cestou a v jaké frekvenci. Samozřejmě je mnohem vhodnější dělat vše najednou, ale není to podmínkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 11:28 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:59 pm
Příspěvky: 5
Omlouvám se předem, tento dotaz asi patří do jiné sekce, ale nevím kam a znovu mě napadl při očistě střeva s omezením běžných vařených potravin, zařazením syrového a menším mícháním kyselin a zásad. Normální by totiž asi bylo mít větší hlad, ale já už řadu let (je mi 34) a tedy ani teď nemám takový ten přirozený hlad, který si pamatuji z dětství (vůbec by mě zajímalo, kde vlastně pocit hladu vzniká), mívám spíš něco jako pocit nedostatku energie vycházející z břicha, který si vykládám jako signál, že bych měl jíst. Neřešili jste někdo podobný problém, respektive zlepšil se vám po očistě střev?
Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 09, 2011 10:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
James_s píše:
Omlouvám se předem, tento dotaz asi patří do jiné sekce, ale nevím kam a znovu mě napadl při očistě střeva s omezením běžných vařených potravin, zařazením syrového a menším mícháním kyselin a zásad. Normální by totiž asi bylo mít větší hlad, ale já už řadu let (je mi 34) a tedy ani teď nemám takový ten přirozený hlad, který si pamatuji z dětství (vůbec by mě zajímalo, kde vlastně pocit hladu vzniká), mívám spíš něco jako pocit nedostatku energie vycházející z břicha, který si vykládám jako signál, že bych měl jíst. Neřešili jste někdo podobný problém, respektive zlepšil se vám po očistě střev?
Díky za odpověď.

Tak hlad je vždy na popud nedostatku energie a jak se projevuje je asi celkem jedno, nedomnívám se, že by měl mít nějakou konkrétní formu. Očista střeva by to teoreticky mohla nastavit jinak, ale zase tak moc bych se tím asi nezabýval, nebo vám to nějak vyloženě vadí, co by za to mnoho tlouštíků dalo mít takovou výhodu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz