Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 3:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 11:43 am 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Je mi jasné, že u vás děti pijí pouze destilku, ale naše stravování se (zatím) s vaším nedá porovnat... \":(\" . Jsem ráda, když do nich dostanu 2 hrnky šťáv denně. Stačí to na to, abych se nemusela bát dávat jim celý den destilku? Děkuju moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Je mi jasné, že u vás děti pijí pouze destilku, ale naše stravování se (zatím) s vaším nedá porovnat... \":(\" . Jsem ráda, když do nich dostanu 2 hrnky šťáv denně. Stačí to na to, abych se nemusela bát dávat jim celý den destilku? Děkuju moc.

Patrně ano, musíte si uvědomit, že množství minerálních látek je ve stravě a ty šťávy jsou vlastně navíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 9:28 am 
Offline

Registrován: úte bře 01, 2011 9:06 am
Příspěvky: 4
Zdravím Vás Jardo, nejprve bych chtěl říci, že obdivuji hloubku Vašich znalostí a že je pro mě Váš web zdrojem cenných informací.

Často se tady zmiňuje, že voda z RO je hladová a jako taková může z organismu vysávat minerály - nevhodná pro lidi s běžným (nezdravým) jídelníčkem s nedostatkem minerálů. S RO jsem si koupil i měřič rozpuštěných části ve vodě. Voda z kohoutku má asi 370 ppm a z čerstvě nainstalované RO má nyní 40-50 ppm - očekávám, že to ještě klesne, až se RO zaběhne. Moje otázka zní, zda se dá říci, že voda od určitého ppm je hladová?

Dále jsem se tady dočetl, že lze do vody z RO přidat chlorid hořečnatý a himalájskou sůl a získáme tak minerálku vhodnou na denní používání. Pomocí RO dostaváme z vody minerály, která v nás sedimentují. Jak to potom bude se zmiňovaným chloridem hořečnatým a himalájsou solí? Ty v nás sedimentovat nebudou? A pokud ne a jsou prospěšné, tak není lepší je do vody přimíchávat vždy? Denně piju šťávu z mladého ječmene - prášek z vysušené šťávy zalévám vodou. Pokud tento prášek z ječmene rozpustím v hladové vodě z RO, přestane být hladová?

Předem děkuji a těším se na odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 10:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
tcasik píše:
Zdravím Vás Jardo, nejprve bych chtěl říci, že obdivuji hloubku Vašich znalostí a že je pro mě Váš web zdrojem cenných informací.

Často se tady zmiňuje, že voda z RO je hladová a jako taková může z organismu vysávat minerály - nevhodná pro lidi s běžným (nezdravým) jídelníčkem s nedostatkem minerálů. S RO jsem si koupil i měřič rozpuštěných části ve vodě. Voda z kohoutku má asi 370 ppm a z čerstvě nainstalované RO má nyní 40-50 ppm - očekávám, že to ještě klesne, až se RO zaběhne. Moje otázka zní, zda se dá říci, že voda od určitého ppm je hladová?

Dále jsem se tady dočetl, že lze do vody z RO přidat chlorid hořečnatý a himalájskou sůl a získáme tak minerálku vhodnou na denní používání. Pomocí RO dostaváme z vody minerály, která v nás sedimentují. Jak to potom bude se zmiňovaným chloridem hořečnatým a himalájsou solí? Ty v nás sedimentovat nebudou? A pokud ne a jsou prospěšné, tak není lepší je do vody přimíchávat vždy? Denně piju šťávu z mladého ječmene - prášek z vysušené šťávy zalévám vodou. Pokud tento prášek z ječmene rozpustím v hladové vodě z RO, přestane být hladová?

Předem děkuji a těším se na odpovědi.

Přesnou hladinu od kdy je už hladová, vám neřeknu a i tak bude u každého jiná, jde prostě o stav nasycení minerály, čili pokud jich budete mít hodně, bude jich odebírat více a pokud málo, bude jich odebírat méně. Funguje to na jednoduchém principu vyrovnání nasycenosti roztoků přes polopropustnou membránu. Chlorid hořečnatý sedimentovat určitě nebude, to je principielně skoro nemožné a u minerálů z té soli to sice možné je, ale dost nepravděpodobné protože se jich dává celkem málo. Přidávat se dají opravdu vždy a jakákoliv jiná látka s minerálním obsahem pochopitelně hladovost této vody sníží, nebo i odstraní, to záleží na přidané dávce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 1:23 pm 
Offline

Registrován: úte bře 01, 2011 9:06 am
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Přesnou hladinu od kdy je už hladová, vám neřeknu a i tak bude u každého jiná, jde prostě o stav nasycení minerály, čili pokud jich budete mít hodně, bude jich odebírat více a pokud málo, bude jich odebírat méně. Funguje to na jednoduchém principu vyrovnání nasycenosti roztoků přes polopropustnou membránu. Chlorid hořečnatý sedimentovat určitě nebude, to je principielně skoro nemožné a u minerálů z té soli to sice možné je, ale dost nepravděpodobné protože se jich dává celkem málo. Přidávat se dají opravdu vždy a jakákoliv jiná látka s minerálním obsahem pochopitelně hladovost této vody sníží, nebo i odstraní, to záleží na přidané dávce.

Díky za odpověď, vyrovnání nasycenosti roztoků zní logicky a chápu \":-)\"
Píšete, že chlorid hořečnatý a himalájská sůl se dají přidávat opravdu vždy. A není lepší je tedy vždy přidávat? Voda bude nasycenější a bude z těla odvádět méně minerálů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
tcasik píše:
Díky za odpověď, vyrovnání nasycenosti roztoků zní logicky a chápu \":-)\"
Píšete, že chlorid hořečnatý a himalájská sůl se dají přidávat opravdu vždy. A není lepší je tedy vždy přidávat? Voda bude nasycenější a bude z těla odvádět méně minerálů.

Ono je otázka, co chcete aplikací té vody vlastně docílit, proto v mnoha případech je vhodnější pít vodu tak jak je, tedy hladovou, protože ona velice dobře čistí buňky a to také není na závadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 1:11 pm 
Offline

Registrován: pát bře 04, 2011 1:02 pm
Příspěvky: 3
zdravim,
chcem sa spýtať, či telo vie využiť anorganické minerály pridávané do vody po reverznej osmoze alebo z kúpeľov z rôznych minerálnych solí alebo z kúpania v mori a či je tým pádom chybné tvrdenie Normana Walkera, že telo vie využiť len organické minerály a anorganické sa len usádzajú alebo vylučujú.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mmato píše:
zdravim,
chcem sa spýtať, či telo vie využiť anorganické minerály pridávané do vody po reverznej osmoze alebo z kúpeľov z rôznych minerálnych solí alebo z kúpania v mori a či je tým pádom chybné tvrdenie Normana Walkera, že telo vie využiť len organické minerály a anorganické sa len usádzajú alebo vylučujú.
Ďakujem

Já se domnívám, že tělo umí využít jakékoliv minerály, ale u těch anorganických mu to prostě dá mnohem více práce. Je tedy rozhodně vhodnější aplikovat ty organické, nebo alespoň minerály zpracované do chloridů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 6:42 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
RO mini 75GDP zakoupena 28.6.2010 u http://www.mangala.cz za 2085,- s DPH vč. poštovného.
Při 6Bar mi dává 11,4l/hod..
Odtočeno >1600 litrů.
Denně min. 5l (plná lahev od vína).

Manometr kvůly detekci výměny předfiltrů (20% pokles tlaku oproti nově instalovaným).
Sloučený restriktor s oplachovacím ventilem + kulový plast. ventil.


Přílohy:
OSM1.jpg
OSM1.jpg [ 44.79 KiB | Zobrazeno 14236 krát ]
OSM2.jpg
OSM2.jpg [ 43.65 KiB | Zobrazeno 14236 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2011 9:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
RO mini 75GDP zakoupena 28.6.2010 u http://www.mangala.cz za 2085,- s DPH vč. poštovného.
Při 6Bar mi dává 11,4l/hod..
Odtočeno >1600 litrů.
Denně min. 5l (plná lahev od vína).

Manometr kvůly detekci výměny předfiltrů (20% pokles tlaku oproti nově instalovaným).
Sloučený restriktor s oplachovacím ventilem + kulový plast. ventil.

Dobré řešení, ten manometr tam nemám, ale funguje mě taky dobře, akorát ji máte na můj vkus umístěnou dost viditelně v té šachtě by jí asi bylo lépe a do koupelny mít pouze vývod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 10:29 am 
Offline

Registrován: čtv bře 31, 2011 10:13 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
To se sice uvádí, ale pokud točíte málo, je asi vhodné počkat na omezení průtoku. Já na původní filtry jedu již rok a na průtoku je to také docela znát, ale čekám až se průtok zhorší natolik, že mi to přestane vyhovovat. Zatím té vody stále nateče dostatek a pořád za relativně rozumnou dobu.

Dobry den,
Jsou kapesni TDS testery,ktere meri kontrolu kvality pitné vody.
jsou pevná a spolehlivá kapesní zařízení, která poskytují rychlé a přesné testování vodivosti a TDS. Tyto testry se běžně používají pro sledování EC/TDS při úpravě vody, reverzní osmóze, u chladících věží, v pitné vodě, u odpadních vod, v laboratořích, zemědělství, akvakulturách, akváriích, v hydroponii a v polygrafickém průmyslu. Pro tyto testry jsou charakteristické ampérometrické uhlíkové elektrody, které poskytují lepší opakovatelnost měření, protože nepodléhají oxidaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 10:46 am 
Offline

Registrován: čtv bře 31, 2011 10:13 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Jde o velice podobnou technologii, ale já upřednostňuji osmózu. Konkrétně UV lampa se mě vhodná nezdá a co se týká dětí, tak u nás ji děti pijí naprosto normálně a dokonce si ji nosí i do školy, jako zdravé pití.

Dobry den,
Mam na vas dotaz Pane Jardo. Mam 2 kluky 5-2 roky a chci se zeptat jak to je s tou RO.Kolik vody muzou pit deti za den a jake mate zkusenosti vy osobne s vasema detma.Kolik jim davate vody a nebo ji redite ?(myslim zeleny napoj a jine prirodni koncentraty). Napiste mi svuj nazor co je takova univerzalni cesta,kde se neda moc pokazit. Predem vam dekuji za vas cas a odpoved na me otazky a preji vam hezky zbytek dne s pozdravem Martin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
martin.norinberg píše:
Dobry den,
Mam na vas dotaz Pane Jardo. Mam 2 kluky 5-2 roky a chci se zeptat jak to je s tou RO.Kolik vody muzou pit deti za den a jake mate zkusenosti vy osobne s vasema detma.Kolik jim davate vody a nebo ji redite ?(myslim zeleny napoj a jine prirodni koncentraty). Napiste mi svuj nazor co je takova univerzalni cesta,kde se neda moc pokazit. Predem vam dekuji za vas cas a odpoved na me otazky a preji vam hezky zbytek dne s pozdravem Martin.

U nás se tato voda pije normálně, zcela bez omezení a nikdy jsem u nikoho nezjistil žádné negativní příznaky. Je ovšem pravdou, že děti běžně jedí mnoho zeleniny a ovoce, pijí čerstvě vyrobené šťávy a suplementují obecně nedostatkové látky v potravních doplňcích, ale to se přímo vody netýká. Dle mého názoru se touto vodou nijak tělo poškodit nedá, pouze v případě klasických pojídačů plastického žrádla by mohlo dojít k nějakým projevům demineralizace a na normální stravě je to bez rizika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 12:52 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 04, 2011 12:48 pm
Příspěvky: 1
mal by som otázku ohľadne reverznej osmózi.
Plánujem si tiež také niečo zriadiť k studni.
Ale skôr ma zaujíma úprava vody UV lampou, prečo túto možnosť zatracujete?

Posielam môj postreh, RO oddelí všetky nežiaduce veci vo vode na 98 percent alebo menej (či už mineráli, baktérie, kovy atd ...), to znamená že výstupná voda s RO je skoro destilovaná. Cez RO membránu môžu prejsť či už vplyvom znečistenia filtru alebo velkostou otvorov v membráne nejaké ešte menšie baktérie a teda sa dostanú do vody ktorú budeme piť.
UV lampa by mala zahubiť ešte aj tieto potenciálne organizmy ktoré prešli. Je to v podstate ešte dodatočná ochrana.

p. Zajíček Vy v tomto foŕe tvrdíte že takáto voda je mŕtva, ale prečo by takáto voda mala byť mtrva? Veď aj destilka je mŕtva, lebo pri destilácii zahubíte mikroorganizmy či už tepelne ale ja destiláciou sa vyčistia a v destiláte neostane nič. Takáto voda je tiež mŕtva dokonca z rozbitou mriežkou. Tuto vodu treba ešte dodatočné premrážať.
Takže v podstate máte čistú vodu.
Preto sa pýtam o čo je osmatická voda ožiarená ešte UV lampou zbavená baktérii a vírusov, horšia oproti destilovanej? veď voda je voda tej nevadí že ju prevárate alebo ožarujete UV lampou. Ide len o to aká čistá bude pre váš organizmus.

Otázka potom je že čo zo zbytkom organizmov v tej vode. ak ich zabijete UV lampou ako si s nimi telo poradí a že či je to väčšia záťaž pre telo zbaviť sa takto prijatého materiálu. Alebo je menej zaťažujúce pre telo ak tieto organizmy su v živej forme? nie je toto väčšia záťaž pre telo?

Možno ma napadla ešte jedna myšlienka a to tá že tie baktérie ktoré ostanú vo vode sú v podstate pre nás zdrojom vitaminu B12 pri trávení v tenkom čreve \":wink:\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
frenki píše:
mal by som otázku ohľadne reverznej osmózi.
Plánujem si tiež také niečo zriadiť k studni.
Ale skôr ma zaujíma úprava vody UV lampou, prečo túto možnosť zatracujete?

Posielam môj postreh, RO oddelí všetky nežiaduce veci vo vode na 98 percent alebo menej (či už mineráli, baktérie, kovy atd ...), to znamená že výstupná voda s RO je skoro destilovaná. Cez RO membránu môžu prejsť či už vplyvom znečistenia filtru alebo velkostou otvorov v membráne nejaké ešte menšie baktérie a teda sa dostanú do vody ktorú budeme piť.
UV lampa by mala zahubiť ešte aj tieto potenciálne organizmy ktoré prešli. Je to v podstate ešte dodatočná ochrana.

p. Zajíček Vy v tomto foŕe tvrdíte že takáto voda je mŕtva, ale prečo by takáto voda mala byť mtrva? Veď aj destilka je mŕtva, lebo pri destilácii zahubíte mikroorganizmy či už tepelne ale ja destiláciou sa vyčistia a v destiláte neostane nič. Takáto voda je tiež mŕtva dokonca z rozbitou mriežkou. Tuto vodu treba ešte dodatočné premrážať.
Takže v podstate máte čistú vodu.
Preto sa pýtam o čo je osmatická voda ožiarená ešte UV lampou zbavená baktérii a vírusov, horšia oproti destilovanej? veď voda je voda tej nevadí že ju prevárate alebo ožarujete UV lampou. Ide len o to aká čistá bude pre váš organizmus.

Otázka potom je že čo zo zbytkom organizmov v tej vode. ak ich zabijete UV lampou ako si s nimi telo poradí a že či je to väčšia záťaž pre telo zbaviť sa takto prijatého materiálu. Alebo je menej zaťažujúce pre telo ak tieto organizmy su v živej forme? nie je toto väčšia záťaž pre telo?

Možno ma napadla ešte jedna myšlienka a to tá že tie baktérie ktoré ostanú vo vode sú v podstate pre nás zdrojom vitaminu B12 pri trávení v tenkom čreve \":wink:\" .

Možná nebude na škodu, pokud si o vodě něco načtete a možná zjistíte pro vás naprosto překvapivé věci. Je potřeba si uvědomit, že jde o nosič informací a ozáření jak jistě chápete asi nebude to prvé ořechové. Také podíl vody v těle člověka vám musí jasně nastínit důležitost kvalitní vody s adekvátní informací a pokud vám to nedojde, tak je to škoda, ale záleží na tom zdraví mnoha lidí, kteří se mylně domnívají že o nic nejde, jako to nyní chápete vy. Bakterie já neřeším a vůbec se jimi nezabývám, to je přirozená součást přírody, a naše tělo je ovládá velice dobře na rozdíl od reziduálních látek a záření.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz