Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 10:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 1:40 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Beladona píše:
Gratuluju ke kulihráškům \":)\"
Já jdu na to dneska večer. Do práce jsem si vzala petky s vylisovanou jablečnou šťávou. Jenže z toho céčka, které jsem tam přidala na konzervaci, mám takový průjem, že možná ani nebudu potřebovat epsomku \":D\"
Možná si lupnu jedno malé kafe, abych se trošku vzpamatovala.

Já jsem do jablečné šťávy vymačkala půlku citronu,aby to tak neoxidovalo . . .a taky jsem měla pěkně "řídko" \":D\",den před tím jen na jablkách,tak co to má pak dělat \":lol:\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 1:49 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Martina46 píše:
mne je nejako nanic, toci sa mi hlava, o nevie. napriek tomu, ze som dala vcera este aj svoju davku horcika, prehana ma od vecera, nejako sa to rano seklo, ani keby hnacka sa utlmila. nasledok bol ten, ze sa mi nevyplavilo vsetko, urobila som 3 klystira a aj tak ta este nejake frcky boli. viac som nevladala.
snad sa dam dokopy. tomto case som uz byvala upln e fit.

Jak jsem psala výše . . .hlava se mi točila,že jsem šla pomalu do kolen,než jsem došla k oknu a pak jsem si lehla na záda a opřela nohy o zeď,to je nejlepší pozice pokud je někomu na omdlení,krev se z noh nahrne do hlavy a je líp \":wink:\" .Dnes ráno jsem to takhle udělala asi ještě třikrát,když se mi točila šiška a teď už vcelku v normálu . . .Ani se nedivím,takový očistný program pro mé 35 -ti leté tělo \":D\" .Teď už baštím rýžu s "oprančenou" cibulkou na vodě \":lol:\" a kouskem másla \":wink:\" .Sice jsem pila jako velbloud,ale i tak si myslím,že to točení šišky byl důsledek dehydratace . . .ze mne vyšlo víc vody než jsem snad pozřela \":lol:\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 2:37 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Sisinka píše:
Jak jsem psala výše . . .hlava se mi točila,že jsem šla pomalu do kolen,než jsem došla k oknu a pak jsem si lehla na záda a opřela nohy o zeď,to je nejlepší pozice pokud je někomu na omdlení,krev se z noh nahrne do hlavy a je líp \":wink:\" .Dnes ráno jsem to takhle udělala asi ještě třikrát,když se mi točila šiška a teď už vcelku v normálu . . .Ani se nedivím,takový očistný program pro mé 35 -ti leté tělo \":D\" .Teď už baštím rýžu s "oprančenou" cibulkou na vodě \":lol:\" a kouskem másla \":wink:\" .Sice jsem pila jako velbloud,ale i tak si myslím,že to točení šišky byl důsledek dehydratace . . .ze mne vyšlo víc vody než jsem snad pozřela \":lol:\" .

no jo, ale tak stari snad este nie sme \":lol:\"
ja tiaz uvazujem aj nad dehydrataciou. uz je lepsie, ale stale nic moc. a prekvapilo ma, ze tento stav som doteraz nepoznala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 2:49 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Martina 46, staří nejsme,tedy věkově,ale tím jak jsme se k svému tělu chovaly po většinu svého života,tak bych typovala,že jsme orgánově i starší \":(\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bolest v pravém podžebří
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 3:37 pm 
Offline

Registrován: pát bře 04, 2011 3:23 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den pane Jardo, jsem klasický případ překyseleného člověka s patřičnými následky (kandidóza) a při neustálém studování souvislostí se s tím snažím bojovat, hlavně se snažím o pročištění a úpravu pH. Momentálně zkouším peroxid hořčíku a zabírá, jen mě trochu děsí, že po 14 denní pauze (angina a antibiotika), ač zvyšuji dávky, se nedostavují průjmy, naopak, 2 dny teď zácpa. Ze začátku stačilo málo a byla jsem na WC klidně 5 x denně.
Proč Vám ale píši tento dotaz: od doby co se snažím o úpravu pH, pomocí nejen stravy (což mi moc nejde, kvůli rodinným a okolním podmínkám), ale třeba prášku Alkala-N a likvidaci kvasinek (grep extrakt, lapacho, vilcacora, koloidní stříbro - pravidelně střídám) a pročištění (zelený jíl, inulin a nyní peroxid hořčíku) mě pobolívá v pravém podžebří, vyloženě hned na začátku žeberního oblouku. Podobně mě pobolíval žlučník, ale ten mi před 12 lety vyoperovali kvůli kamínkům. Je to bolest občasná, spíš tupá, ale i když to zrovna nebolí, i na lehký stisk je místo citlivé. Také nevím, zda to má souvislost, ale při razantnejším zvýšení pH (např. při vypití té Alkaly-N) mi začnou trnout zuby, vadí mi pak jak dlouho i samotná vlažná voda.
Předem díky za Váš názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 3:44 pm 
Offline

Registrován: stř led 26, 2011 12:39 am
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Tak epsomka chuťově nic moc, ale ostatní je v pohodě a bát se ničeho nemusíte.

Právě najíždím na 2. kolo jaterního roštování. Minule žádné spec. nálezy, tak jsem se těšila na příště, obvzlášť, když mám tentokrát lepší fázi měsíce. Také mám již odšťavňovač Oskar, se kterým je radost šťávy vyrábět. Trochu mě ale zklamalo to, že nejsem schopna vypít moc jablečné šťávy. Ač jablka bez problémů konzumuju odjakživa, po jejich šťáva se mě začne dělat špatně od žaludku a přestala mi úplně chutnat. Tak se mi zprotivila, že jsem jí dnes nevypila ani celý litr a i ten mi v žaludku tlačí. Mrzí mě, že se to takhle komplikuje, nevím, zda to množství bude stačit a zda má cenu se snažit s těžkým odporem ji do sebe takto hrnout. Emps. sůl i olej s grepem nebyli nijak extra chutní, ale kupodivu mě zklamala jablka.. Pořád si to omlouvám tím, že možná jejich samotná šťáva začala karblovat nějaké usazeniny a od toho je mi zle, jinak si to nedovedu vysvětlit ;-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 6:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Sisinka & Martina 46: hlídáte si ph? Mně je při očistách špatně z toho, že se překyseluju a musím pít sodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 6:54 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Beladona píše:
Sisinka & Martina 46: hlídáte si ph? Mně je při očistách špatně z toho, že se překyseluju a musím pít sodu.

Jejda,tak na to jsem zapoměla \":roll:\" ,v domění,že jím jen jabka a šťávu,tak že je všechno o.k. a ono je to vlastně ve výsledku tak,že tělo se čistí,vyplavuje fujtajblíky,které mění ph \":(\",jsem to ale šiška . . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 7:25 pm 
Offline

Registrován: stř led 26, 2011 12:39 am
Příspěvky: 6
Sisinka píše:
Jejda,tak na to jsem zapoměla \":roll:\" ,v domění,že jím jen jabka a šťávu,tak že je všechno o.k. a ono je to vlastně ve výsledku tak,že tělo se čistí,vyplavuje fujtajblíky,které mění ph \":(\",jsem to ale šiška . . .

Tak to je rada i pro mě, překyselení jsem si asi zažila dnes na "plný koule", uff.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sisinka píše:
Tááákže . . .epsomka je tedy opravdu hořká a kdyby nebyla vychlazená z lednice,tak ji asi fakt nepozřu \":)\",olejogrepový nápoj se vcelku dá,ale znám lepší věci \":D\" . . .Nicméně tedy k průběhu očisty . . .Vše jsem dodržela do puntíku,v 18.hod. první sklenice epsomky,ta mne prohnala \":D\" ,ve 20.hod. druhá sklenice epsomky,to jsem se opravdu moc nevzdalovala od WC,začal mne pálit konečník,tak jsem si ho mázla olivovým a vcelku to pomohlo . . .ve 21.50 se mi začala točit hlava,hučet v uších,ale tak šíleně,že jsem musela otevřít okno a nalokat se vzduchu jako kapr,následně jsem se ještě položila na zem a opřela nohy o zeď,pak to ustalo,ale bledá jsem byla jako stěna \":(\" .Chvíly jsem bojovala s tím,jestli mám pokračovat a vhodit do sebe olejogrep . . .nakonec ve 22.10 jsem zalehla s teplou flaškou a nemusela jsem se ani ke spánku nutit,tak nějak sama na mne přišla únava a vyčerpanost.Ráno před 5. hod. mne probudilo špatně od žaludku,tak jsem vyzvracela něco málo olejogrepu. V 6. hod. mátožná a slabá jako mucha jsem lupla další sklenici epsomky,od žaludku se mi ulevilo,ale už mne to na WC neprohnalo,ani pak v 8. hod. kdy jsem pozřela poslední sklenici epsomky . . .Nějak se to někde šprajclo,což je asi chyba a budu muset podstoupit klystýr,abych to ze sebe vypudila \":lol:\" .Jak je možné,že od rána mne už neprohnala epsomka???

To jste již byla velice překyselená a mimořádně dehydrovaná, což píšu i v návodu a po dávce elsomky se má ráno pít jako velbloud u oázy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
je vhodne po pecenovke,pred startom stravovania, zjest nejake laktobacily? Jarda, po sanke to odporucate, ako je to tu?

no dokoncujem prave svoj piatu a sutre sa nejako zvacsuju, boli aj takmer 2cm priemeru. no fajn, pocit mam dobry.

Je to určitě vhodné, ale nevidím to nezbytně nutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
mne je nejako nanic, toci sa mi hlava, o nevie. napriek tomu, ze som dala vcera este aj svoju davku horcika, prehana ma od vecera, nejako sa to rano seklo, ani keby hnacka sa utlmila. nasledok bol ten, ze sa mi nevyplavilo vsetko, urobila som 3 klystira a aj tak ta este nejake frcky boli. viac som nevladala.
snad sa dam dokopy. tomto case som uz byvala upln e fit.

Musíte pít kvanta vody, jinak je tělo silně překyselené a trpí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest v pravém podžebří
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mistule píše:
Dobrý den pane Jardo, jsem klasický případ překyseleného člověka s patřičnými následky (kandidóza) a při neustálém studování souvislostí se s tím snažím bojovat, hlavně se snažím o pročištění a úpravu pH. Momentálně zkouším peroxid hořčíku a zabírá, jen mě trochu děsí, že po 14 denní pauze (angina a antibiotika), ač zvyšuji dávky, se nedostavují průjmy, naopak, 2 dny teď zácpa. Ze začátku stačilo málo a byla jsem na WC klidně 5 x denně.
Proč Vám ale píši tento dotaz: od doby co se snažím o úpravu pH, pomocí nejen stravy (což mi moc nejde, kvůli rodinným a okolním podmínkám), ale třeba prášku Alkala-N a likvidaci kvasinek (grep extrakt, lapacho, vilcacora, koloidní stříbro - pravidelně střídám) a pročištění (zelený jíl, inulin a nyní peroxid hořčíku) mě pobolívá v pravém podžebří, vyloženě hned na začátku žeberního oblouku. Podobně mě pobolíval žlučník, ale ten mi před 12 lety vyoperovali kvůli kamínkům. Je to bolest občasná, spíš tupá, ale i když to zrovna nebolí, i na lehký stisk je místo citlivé. Také nevím, zda to má souvislost, ale při razantnejším zvýšení pH (např. při vypití té Alkaly-N) mi začnou trnout zuby, vadí mi pak jak dlouho i samotná vlažná voda.
Předem díky za Váš názor.

Prostě ho máte tou nemocí vyrabovaný a dávka tedy musí být mnohem větší, aby vyvolala průjem. Jinak to pobolívání jsou přicpaná játra a chce jim to dodat ostropestřcovou kašičku, nebo je vygruntovat jaterní očistou. To, že tam nemáte žlučník nevadí, ale žlučovod tam máte a játra také, čili vše je stejné jako předtím, akorát chybí rezervoár. Vysoká zásaditost, nedráždí ani tak zuby, jako dásně, zvláště pokud tam jsou nějaké breberky, tak se jim to určitě nelíbí a dávají o sobě vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:19 pm 
Offline

Registrován: sob úno 26, 2011 3:18 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den,

na očistu se chystám příští týden, ale chtěla bych se zeptat jak na to játra nejlépe připravit tudíž jakou stravu doporučujete týden před očistou?Je nejlepší vegetariánská a popíjet do toho šťávu z řepy?Při tučných jídlech mne lehce pobolívá žlučník tak by asi bylo dobré pár kamínků předtím rozpustit hořčíkem? Co myslíte? Na sonu jsem nebyla a ani se nechystám tak jenom aby to probíhalo hladce.
Díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Jana B. píše:
Právě najíždím na 2. kolo jaterního roštování. Minule žádné spec. nálezy, tak jsem se těšila na příště, obvzlášť, když mám tentokrát lepší fázi měsíce. Také mám již odšťavňovač Oskar, se kterým je radost šťávy vyrábět. Trochu mě ale zklamalo to, že nejsem schopna vypít moc jablečné šťávy. Ač jablka bez problémů konzumuju odjakživa, po jejich šťáva se mě začne dělat špatně od žaludku a přestala mi úplně chutnat. Tak se mi zprotivila, že jsem jí dnes nevypila ani celý litr a i ten mi v žaludku tlačí. Mrzí mě, že se to takhle komplikuje, nevím, zda to množství bude stačit a zda má cenu se snažit s těžkým odporem ji do sebe takto hrnout. Emps. sůl i olej s grepem nebyli nijak extra chutní, ale kupodivu mě zklamala jablka.. Pořád si to omlouvám tím, že možná jejich samotná šťáva začala karblovat nějaké usazeniny a od toho je mi zle, jinak si to nedovedu vysvětlit ;-(

Tak jablečná šťáva je určitě silný čistič a někomu může dělat celkem zle, nicméně si to časem sedne a také to velice záleží na odrůdě jablek, protože některá problém vyvolávají a jiná ne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz