Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Andrea píše:
Krásné ráno,
hlásím se opět po 2. šance. Ta už proběhla bez problémů, týden po té 1., bez zvracení, bez nechuti k slané vodě (tu jsem doslova nasávala tak, aby se nedostala do všech koutů úst, voda procházela pouze středem, po jazyku rovnou do krku - dost to pomáhá). Syfon se nahodil cca po 45 minutách, což bylo zlepšení oproti předchozí š. . Slanou vodu jsem na radu udělala teplou a odreagovala jsem se od stresu čtením a zařadila jsem uvolňující dechová cvičení (a také když už člověk ví, do čeho jde, je to lepší pocit). Pouze poslední lok slané vody se mi trochu navalilo, ale byl to asi jen psychický blok, jen tak aby se neřeklo, že to bylo bez problému \":lol:\" . Jak už tu bylo mnohokrát zmíněno Jardou, "jenom trénink dělá mistra" a je to tak, než jsem dočetla příběh pana J. Humbla, jak si počínal v Mexiku, bylo po proceduře \":lol:\" . OPRAVDU, NENÍ SE ČEHO BÁT!

Mé poznatky (nutno podotknout, že jsem na vitariánské stravě cca 3 měsíce, což zlepšení mnohonásobně zrychluje):

- i přes vysazení antikoncepce a následném zhoršení akné (což je běžná reakce organismu), provedení 2 šanek, mám čistou pleť na obličeji, jak s antikoncepcí!!
- po 1. š. se zrychlila průchodnost střev
- po 2. se opět o něco zrychlila
- stolice 3x denně, naprosto přirozeně - žádné nucení (dříve 1 - 2x při vita. stravě)
- po 1. š. bíl cucky v 1. stolici po očistě, při 2. už ani náznak kvasinek, stále mozajkovitá stolice, nikoli bílá!!

Jen by mě zajímalo, jaká je průměrná doba průchodu slané vody u vitariána, 5 - 10 min se mi zdá málo...?

Po 1. šance mi zmizel bílý povlak z jazyka, po té druhé jsem to bohužel nesledovala, ale nyní se mi drží v zadní půlce jazyka směrem do krku. DOKONCE I PO 10TI DENNÍM ČIŠTĚNÍM ÚST MMS! Jazyk mě při kontaktu s MMS pálí, až píchá, mám obavy, že se nejedná o kvasinky, ale plíseň...není problém, aby se usadila i v ústech, to co platí s pálením MMS na kůži, může platit i zde, navíc povlak nemizí i po těch 10ti dnech, jaký máte na to názor? Kvasinky to podle mě nejspíš už nebudou.

Sklovina po MMS ze začátku lehce oslabená (trochu citlivé zuby, po kyselém ovoci to bývalo dříve horší), ale kromě dokonale čistých zubů se žádná změna, třeba barvy skloviny, nekoná, proč to? MMS míchám v poměru 5 + 5 (50% kys.) smíchané v cca čtvrt až půl dcl vody. Jaké je váš "nejodvážnější" poměr MMS + voda na zuby a jak dlouho necháváte "působit"? Také vás pálí jazyk při styku s MMS??

Část akné se mi přesunula pod čelisti a na boky krku, tam kde začínají růst vlasy - zde jsou nějaké uzliny, či žlázy, vylučující bordel, předpokládám, že to patří k detoxikaci. V každém případě je to velká změna a něco se děje! Dokonce se dá možná vypozorovat, že se čistí urč. část těla - orgán, ráda bych věděla, který, na co se mám zaměřit a pomoci?

Krásný pátek přeji a hodně úspěchů všem! \":)\" Děkuji...

Tak vidíte dva pokusy a natolik jiné dojmy. Pokud jsou střeva opravdu v pořádku, tak po nahození sifonu je člověk skoro plno průtokový a co se horem leje, spodem zase vytéká. U toho jazyka se to blbě odhaduje, ale udělejte si plivací test a máte celkem jasno. MMS jsem zkoušel i tu plnou koncentraci rovnou na kartáček a čistit, ono se ředí pomocí slin, ale nevím zda se tento postup dá obecně doporučit, bylo toho dost i na mě. Jazyk mě u toho tedy nepálí, ale určitě nejde o nic příjemného. Osobně bych mimo ty střeva vygruntoval také játra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
martinberan3994 píše:
dobrý den pane Jardo,
tak třetí šanka za mnou a tentokrát sem v euforii, vše bez jakýchkoliv problémů, sifon naskočil do 10 min a po 4,5litrech ze mne konečně! tekla absolutně čistá voda, heřámnek taky vytekl a poprvé jsem mohl rozpoznat rozdíl mezi čistou vodou a heřmánkem, únava trochu, ted lehce pobolívá hlava, ale je mi skvěle, takže si du dát další rýži a udělat další néti....\":)\" jen ještě otázečka čistá voda znamená opravdu čistá střeva nebo je možné, že se ještě příště může něco utrhnout, jinak žaludek se zdá se srovnal žádné říhání nic jen jedno hned poté naskočil sifon, střeva čistá, konečník taky bez nepříjemného pálení vše přesně jak píšete moc díky za rady je mi opravdu skvěle

Vidíte tři šanky a jaký rozdíl, někdo si nechá na kolonoskopii strkat šlauf do zadku každý měsíc a ucpaný je stále, není toto lepší. Čistá voda sice znamená, že střeva jsou celkem čistá, ale nemusí jít o naprostou čistotu, uvědomte si kolik je tam záhybů a kliček, čili nějaký bordel, nebo nezvaní kamarádi mohou stále přetrvávat. Určitě se vyplatí proceduru pravidelně opakovat a časem máte slušnou jistotu čistých střev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 9:43 am 
Offline

Registrován: stř úno 09, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Vidíte tři šanky a jaký rozdíl, někdo si nechá na kolonoskopii strkat šlauf do zadku každý měsíc a ucpaný je stále, není toto lepší. Čistá voda sice znamená, že střeva jsou celkem čistá, ale nemusí jít o naprostou čistotu, uvědomte si kolik je tam záhybů a kliček, čili nějaký bordel, nebo nezvaní kamarádi mohou stále přetrvávat. Určitě se vyplatí proceduru pravidelně opakovat a časem máte slušnou jistotu čistých střev.

dobré ráno,
tak včera vše ok, ale dnes ráno už tolik ne:) po ránu blbá nálada a odcházelo hodně plynů - bez zápachu, první stolice proběhla bez problémů, barva i konzistence jak má být, ale ukrutný kyselý zápach, zase nechápu čím by to mohlo být, vše vypadalo ok čistá střeva a ráno plynatost a smrad:) poradte prosím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 9:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
martinberan3994 píše:
dobré ráno,
tak včera vše ok, ale dnes ráno už tolik ne:) po ránu blbá nálada a odcházelo hodně plynů - bez zápachu, první stolice proběhla bez problémů, barva i konzistence jak má být, ale ukrutný kyselý zápach, zase nechápu čím by to mohlo být, vše vypadalo ok čistá střeva a ráno plynatost a smrad:) poradte prosím

Netuším, zda jste dodal laktobacily po průplachu, ale pokud ne, tak se není čemu divit. Jinak nyní bych dal laktobacily buď z tablet, nebo kefír a mělo by se vše srovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 10:00 am 
Offline

Registrován: stř úno 09, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Netuším, zda jste dodal laktobacily po průplachu, ale pokud ne, tak se není čemu divit. Jinak nyní bych dal laktobacily buď z tablet, nebo kefír a mělo by se vše srovnat.

lactobacily jsem dodal, měl jsem třikrát rýži s máslem a po každé porci 3tablety laktobacilů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 11:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
martinberan3994 píše:
lactobacily jsem dodal, měl jsem třikrát rýži s máslem a po každé porci 3tablety laktobacilů

Tak dejte další a nechte je pracovat, možná jste se pouze více najedl a ono si to nesedlo, trávení se srovná většinou během jednoho dne a bude klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 1:17 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Tak se hlásím po první šánce.... věk 22 takže předpokládám, že tolik zanesenej nebudu problémy: akné, trochu oslabené

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 5:11 pm 
Offline

Registrován: stř úno 09, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Tak dejte další a nechte je pracovat, možná jste se pouze více najedl a ono si to nesedlo, trávení se srovná většinou během jednoho dne a bude klid.

díky za rady, ještě jednu otázečku, za ten měsíc co jsem začal se šankou a néti se mi na nehtech na rukou začali objevovat bílé skvrnky, občas tečky na jednom prstu podélný bílý pruh a jak nehty rostou postupuje to ke krajům, jen by mě zajímalo zda to je další projev čištění a něco tudy odchází a nebo jestli to je nedostatek nečeho v těle? díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mikard":256umfl5]Tak se hlásím po první šánce.... věk 22 takže předpokládám, že tolik zanesenej nebudu problémy: akné, trochu oslabené

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
martinberan3994 píše:
díky za rady, ještě jednu otázečku, za ten měsíc co jsem začal se šankou a néti se mi na nehtech na rukou začali objevovat bílé skvrnky, občas tečky na jednom prstu podélný bílý pruh a jak nehty rostou postupuje to ke krajům, jen by mě zajímalo zda to je další projev čištění a něco tudy odchází a nebo jestli to je nedostatek nečeho v těle? díky

Tam může být více příčin a jde především o signalizaci nedostatku zinku, vápníku, síry, ale také vitamínů A, C a B.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 10:49 pm 
Offline

Registrován: stř úno 09, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Tam může být více příčin a jde především o signalizaci nedostatku zinku, vápníku, síry, ale také vitamínů A, C a B.

je zvláštní, že mi to začlo až po čistích procedurách, jinak vápník,a,b,c bych snad měl mít dostatek poslední dva měsíce do sebe liju mrkovou a pomerančovou štávu v množstvích jako nikdy předtím cca 2l denně, jen netuším a nedaří se mi najít co je nejlepším zdrojem síry a zinku, díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 8:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
martinberan3994 píše:
je zvláštní, že mi to začlo až po čistích procedurách, jinak vápník,a,b,c bych snad měl mít dostatek poslední dva měsíce do sebe liju mrkovou a pomerančovou štávu v množstvích jako nikdy předtím cca 2l denně, jen netuším a nedaří se mi najít co je nejlepším zdrojem síry a zinku, díky

V tom bych viděl spíše náhodu, jiná souvislost není pravděpodobná a ani velká množství šťáv nemusí zajistit vysoký objem látek v těle, dnes je v těch moderně produkovaných potravinách vitamínů stejně jako v říčním písku. Na síru obecně jsou lepší živočišné potraviny, třeba žloutek, nebo pak ořechy a cibulovité rostliny a zinek je nejvíce v dýňovém semínku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 9:08 am 
Offline

Registrován: stř úno 09, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 19
Jarda píše:
V tom bych viděl spíše náhodu, jiná souvislost není pravděpodobná a ani velká množství šťáv nemusí zajistit vysoký objem látek v těle, dnes je v těch moderně produkovaných potravinách vitamínů stejně jako v říčním písku. Na síru obecně jsou lepší živočišné potraviny, třeba žloutek, nebo pak ořechy a cibulovité rostliny a zinek je nejvíce v dýňovém semínku.

díky za rady a teď tedy filozofická otázka:) má tedy smysl dnešní době z klasického ovoce vůbec ty šťávy a celkově ovoce zeleninu konzumovat??? vím, že je to pořád lepší než ty chemicky naplněné umělé výrobky, ale pomůže to, jaká je tedy v dnešní době smysluplná strava??? když nemám možnost vlsstní zahrady jsem z toho volaký zmetený:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 11:31 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
martinberan3994 píše:
má tedy smysl dnešní době z klasického ovoce vůbec ty šťávy a celkově ovoce zeleninu konzumovat??? vím, že je to pořád lepší než ty chemicky naplněné umělé výrobky, ale pomůže to, jaká je tedy v dnešní době smysluplná strava??? když nemám možnost vlsstní zahrady jsem z toho volaký zmetený:)

Martin, ja tuto otazku neriesim, proste robim tak, ako su dostupne moznosti, ked je moznost nakupovat iba v supermarketoch, nakupujem tam, ked sa da v lete inde, dajme tomu na trhu od ludi, co predavaju svoj ovozel, kupim tam. naozaj by som sa s tym nezatazovala, pokoju to nepomaha, proste dat telu, co je dostupne a podla moznosti z dostupneho co najviac hodnotne.
ja tiez nemam vlsatnu zahradku, v lete vsak mam moznost aspon ziskat domace rajciny, neskor jablka, slivky, mozno hrusky. to je vsetko. za toto som vdacna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 10:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
martinberan3994 píše:
díky za rady a teď tedy filozofická otázka:) má tedy smysl dnešní době z klasického ovoce vůbec ty šťávy a celkově ovoce zeleninu konzumovat??? vím, že je to pořád lepší než ty chemicky naplněné umělé výrobky, ale pomůže to, jaká je tedy v dnešní době smysluplná strava??? když nemám možnost vlsstní zahrady jsem z toho volaký zmetený:)

Tak pomůže to více než ty umělotiny z řetězců, ale pokud chcete mít jistotu, tak se bez doplňků stravy dle mého názoru žít již prakticky nedá, nebo rozhodně ne zde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz