Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 10:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
rozarka píše:
Dobrý den,

na očistu se chystám příští týden, ale chtěla bych se zeptat jak na to játra nejlépe připravit tudíž jakou stravu doporučujete týden před očistou?Je nejlepší vegetariánská a popíjet do toho šťávu z řepy?Při tučných jídlech mne lehce pobolívá žlučník tak by asi bylo dobré pár kamínků předtím rozpustit hořčíkem? Co myslíte? Na sonu jsem nebyla a ani se nechystám tak jenom aby to probíhalo hladce.
Díky za rady

No za týden toho tím hořčíkem zrovna moc nevyřešíte, to je tak na 2-4 měsíce a musíte brát maximální dávky. Pokud vás bolí žlučník, tak vidím to sono jako docela vhodné, aby se vám ve žlučovodu nesekl nějaký velký kámen a to by pak nebyla zrovna sranda. Jinak ta strava a řepa vyhovuje, ale opravdu raději nespěchat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 2:15 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Tak se po 14 dnech chystám na svou druhou jaternici. Dnes den bez tuků... a osud mi opět připravil rafinovanou nástrahu. Poté, co jsem minule odolal vábení maminčiných bramboráků, jsem dnes na pokoncertním bohatém rautu mé kamarádky mohl pouze zeleninový salát a skleničku červeného vína. Kdybyste viděli těch mlsků, co tam bylo... No, rostu...\":-)\"
A zítra se jde na věc. Hlavně nezapomenout namazat zadek... Minulá zkušenost je ještě v živé paměti...\":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 11:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Tak se po 14 dnech chystám na svou druhou jaternici. Dnes den bez tuků... a osud mi opět připravil rafinovanou nástrahu. Poté, co jsem minule odolal vábení maminčiných bramboráků, jsem dnes na pokoncertním bohatém rautu mé kamarádky mohl pouze zeleninový salát a skleničku červeného vína. Kdybyste viděli těch mlsků, co tam bylo... No, rostu...\":-)\"
A zítra se jde na věc. Hlavně nezapomenout namazat zadek... Minulá zkušenost je ještě v živé paměti...\":-)\"

To máte pravdu, kdo maže, ten jede. Také zkušenosti jsou k nezaplacení a rozumný člověk je uchovává v paměti jako největší bohatství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 8:34 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Dnes jsem byla na rodinné sešlosti,tedy na narozeninovém obědě a menší oslavě . . .už od rána jsem z toho měla depku \":)\",když jsem si vybavila ty lukulské hody,které tam budou,tak se mi svíral žaludek . . .nemýlila jsem se \":)\".Místo abych se po třech dnech "půstu" těšila na dobrý a pořádný dlabanec,tak se mi dělalo šoufl . . .Smály se na mne zlatavě vysmažené řízečky,mrkal na mne naložený bramborový salát,zákusky všeho druhu a barev jako na karnevalu v Benátkách,šampus tekl proudem . . .a já prožívala muka \":D\". Prostě moje tělo toužilo po zel. salátku,pomerančové šťávě,mandličkách . . .a ještě jedno jsem si uvědomila . . .že jsem pozorovala lidi kolem sebe jak to do sebe všechno ládují páté přes deváté a hojně zalívají alkoholem . . .jako rentgenem jsem si představovala jak to asi musí vypadat uvnitř jejich těl \":roll:\".Samozřejmě,že naší babičce neušlo,že se v tom nimrám jak vrabec a tak to okomentovala tím,že jsem asi nemocná a nebo jestli nejsem těhotná \":lol:\". Jinak tedy,naše babí celý život do sebe ládovala maso,maso,maso . . .je jí 93 let a je vitálnější než naše celá rodina \":wink:\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sisinka píše:
Dnes jsem byla na rodinné sešlosti,tedy na narozeninovém obědě a menší oslavě . . .už od rána jsem z toho měla depku \":)\",když jsem si vybavila ty lukulské hody,které tam budou,tak se mi svíral žaludek . . .nemýlila jsem se \":)\".Místo abych se po třech dnech "půstu" těšila na dobrý a pořádný dlabanec,tak se mi dělalo šoufl . . .Smály se na mne zlatavě vysmažené řízečky,mrkal na mne naložený bramborový salát,zákusky všeho druhu a barev jako na karnevalu v Benátkách,šampus tekl proudem . . .a já prožívala muka \":D\". Prostě moje tělo toužilo po zel. salátku,pomerančové šťávě,mandličkách . . .a ještě jedno jsem si uvědomila . . .že jsem pozorovala lidi kolem sebe jak to do sebe všechno ládují páté přes deváté a hojně zalívají alkoholem . . .jako rentgenem jsem si představovala jak to asi musí vypadat uvnitř jejich těl \":roll:\".Samozřejmě,že naší babičce neušlo,že se v tom nimrám jak vrabec a tak to okomentovala tím,že jsem asi nemocná a nebo jestli nejsem těhotná \":lol:\". Jinak tedy,naše babí celý život do sebe ládovala maso,maso,maso . . .je jí 93 let a je vitálnější než naše celá rodina \":wink:\" .

Na sezeních tohoto druhu není dobré se omezovat, to vždy vzbudíte nežádoucí pozornost a pokud o ní vyloženě nestojíte, tak se raději nadlábnout jako ostatní. Ona pak trpí ta vaše psychika dvojnásobně a nevidím k tomu důvod. Také si uvědomte, že babička jedla ještě maso, ale v našem případě to již je prakticky umělá hmota a dopad na zdraví bude rozhodně jiný než před padesáti, nebo dokonce sto lety.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 10:56 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Tak člověk je vždy "jiný" ne-li divný pokud nedělá to samé jako většina \":)\". Já jsem vždy z davu vyčuhovala a co si mysleli ostatní jsem nijak neřešila neb já taky neřeším co kdo a proč dělá nebo nedělá,ať si každý dělá jak to vyhovuje jemu . . . \":wink:\". Abych pravdu řekla,tak jsem neměla chuť se nadlábnout,prostě mi to nic neříkalo,moje tělo a chuťové buňky toužily po něčem jiném a ani nyní mi není zrovna nejlíp po tom smaženém řízku, bram. salátu a oblož. chlebíčku.Už dlouho jsem se necítila tak těžce \":(\".
Myslím,že tělo není blbec a samo si řekne co chce \":wink:\" ,jsem ráda za tuhle reakci mého těla.Vnímám to tak něj jakože tím pročišťováním se jakoby tělo vrací do původního stavu a přestává mít zájem o "nekvalitní" stravu,nevím jak to přesněji vyjádřit,ale snad mi rozumíte . . .
Objevila jsem nějaký styl který mi vyhovuje a posunul celkově do jiné dimenze,která se mi líbí a nemám sebemenší chuť se vracet zpět . . . \":wink:\".A dost za to vděčím Vám pane Jardo a stránkám,které udržujete v chodu a Všem,kteří přispívají svými zkušenostmi a radami.
Vy kteří ještě otálíte s jakoukoliv očistou,nebojte se a rozhodněte o svém zdraví sami,nenechávejte to na jiných,neb většinou jiným na Vás nezáleží \":wink:\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 9:40 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Tak mám právě za sebou 4 očistu v průbehu roku. Sice ze mne nijaký nepořádek zase nevyšel, ale alespoň mi nebylo tak šoufl jak při minulých olejových očistách (to mi bylo na zvracení celou noc a celý dalšá den a představa oleje mi obracela žaludek ještě týdny). Což považuji za úspěch, pohodovější průběh procedury mě donutí ji zopakovat co nejdříve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 12:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Tak mám za sebou druhou jaterní očistu a první pokus o vložení fotek...
První očista proběhla před dvěma týdny a vyšlo 200-300 drobných tukových granulek.
Dnes jsem opět provedl vše dle návodu, jen jsem udělal nějak víc grepové šťávy, tak jsem dal i trochu víc oleje (200ml).
Průběh byl celkově pohodový. Celé odpoledne jsem měl pro sebe, tak jsem si různě nahříval břicho termolahví (velmi jsem si ji oblíbil). A od 19 do 21.30 jsem si dal zásaditou koupel.
Ráno přišel vzorný průjem a v první várce jsem zaznamenal čtyři tukové granule asi 1,5 cm velké. Nepřišlo mi to jako bůhvíjaký výdobytek, ale říkal jsem si, aspoň něco...
Asi po dvou hodinách druhá vlna... No a výsledek viz foto... Docela čumím \":-)\".
Já se ale přád neumím smířit s tím, že tyhle hroudy má člověk v této podobě uvnitř jater... Pořád hledám nějakou souvislost mez pozřeným olivovým olejem a těmito granulemi... Nic mě ale moudrýho nenapadá. Ty granule mají strukturu křehkého vosku, tedy ne úplně mazlavé. A když se rozmáznou, drží na prstech jak vosk na lyže... To by zdrclý olivový olej nedělal...
No tak musím zase zkonstatovat, že tenhle "parafin" asi opravdu vyšel z mých jater...


Příloha:
Očista jater 009m.jpg
Očista jater 009m.jpg [ 96.37 KiB | Zobrazeno 7644 krát ]


Přílohy:
Očista jater 008m.jpg
Očista jater 008m.jpg [ 81.39 KiB | Zobrazeno 7644 krát ]


Naposledy upravil tomaso dne pon bře 07, 2011 12:36 am, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 5:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Při minulé očistě ze mě vyšlo jen pár středně velkých kamínků, teď při 12. očistě to bylo už jen 5 malých. Hurá, mám čistá játra!!! \":D\" I když bordýlku moc nebylo, zase se to neobešlo bez nočního blinkání \":)\"
Ještě mám doma nějaký ostropestřec, mám ho užívat dál na běžnou podporu jater a nebo si ho nechat na přípravu před další očistou třeba za čtvrt roku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 5:11 pm 
Offline

Registrován: pát pro 25, 2009 5:58 pm
Příspěvky: 19
Tak musím sa pochváliť aj ja.

Prvú očistu som robil pred 2 týždňami v sobotu. Priebeh celkom normálny, len ráno to išlo zo mňa veľmi pomály a tak som tomu dopomohol klystírom a výsledok vidno na prvých 4 fotografiách.

Celkovo by sa počet kamienkov zmestil asi do dvoch čajových lyžičiek a najväčší kameň mal okolo 12-13 mm.

Druhú očistu som si dal tentotýždňový piatok, dal som okolo 200ml oleja a rovnako tak grepovej šťavy. Tentokrát som už kamene dosť zreteľne cítil, ako sa derú žlčovodmi von. No to čo zo mňa vyšlo, som naozaj nečakal. Celú noc som poriadne nevedel zaspať a bolo mi dosť blbo a ráno ešte horšie. Po prvej stolici, niečo málo vyšlo, ale po klystíre toho vyšlo naozaj dosť.
Na ďalších 4 fotografiách je vidno, koľko toho vyšlo - približne tak za 1,5 polievkovej lyžice a najväčší kameň mal okolo 20 mm.

Celkový počet kameňov bol ešte vyšší, išlo to zo mňa von až do večera. . väčšinou to boli kamene okolo 8-10 mm.

Tak a už teraz sa teším na ďalšie kolo, dám si ho asi až o 4 týždne \":)\"


Po prvej očiste som sa celkovo cítil trochu lepšie, mal som dobrú náladu, ale po druhej očiste som priam žiaril \":)\"
Cítil som dáky vnútorný pokoj ...

\":)\"


Přílohy:
Prva-ocista-19.02.2011-03.jpg
Prva-ocista-19.02.2011-03.jpg [ 153.96 KiB | Zobrazeno 7666 krát ]
Prva-ocista-19.02.2011-02.jpg
Prva-ocista-19.02.2011-02.jpg [ 251.48 KiB | Zobrazeno 7666 krát ]
Prva-ocista-19.02.2011-01.jpg
Prva-ocista-19.02.2011-01.jpg [ 367.97 KiB | Zobrazeno 7666 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 5:17 pm 
Offline

Registrován: pát pro 25, 2009 5:58 pm
Příspěvky: 19
Tak iba 3 fotografie môžem dať do príspevku.. . takže tu sú ďalšie 3

\":)\"


Přílohy:
Druha-ocista-04.03.2011-02.jpg
Druha-ocista-04.03.2011-02.jpg [ 173.28 KiB | Zobrazeno 7666 krát ]
Druha-ocista-04.03.2011-01.jpg
Druha-ocista-04.03.2011-01.jpg [ 314.84 KiB | Zobrazeno 7666 krát ]
Prva-ocista-19.02.2011-04.jpg
Prva-ocista-19.02.2011-04.jpg [ 100.99 KiB | Zobrazeno 7666 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 5:19 pm 
Offline

Registrován: pát pro 25, 2009 5:58 pm
Příspěvky: 19
A posledné 2 fotografie. . . sú trochu v lepšej kvalite, tak hádam nevadí, že ich je až 8
\":)\"


Přílohy:
Druha-ocista-04.03.2011-04.jpg
Druha-ocista-04.03.2011-04.jpg [ 177.67 KiB | Zobrazeno 7666 krát ]
Druha-ocista-04.03.2011-03.jpg
Druha-ocista-04.03.2011-03.jpg [ 173.62 KiB | Zobrazeno 7666 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 9:47 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
tomaso píše:
http://tomaso6.rajce.idnes.cz/Mobil_12.09/#Ocista_jater_008m.jpg
http://tomaso6.rajce.idnes.cz/Mobil_12. ... r_009m.jpg

Tak mám za sebou druhou jaterní očistu a první pokus o vložení fotek...
První očista proběhla před dvěma týdny a vyšlo 200-300 drobných tukových granulek.
Dnes jsem opět provedl vše dle návodu, jen jsem udělal nějak víc grepové šťávy, tak jsem dal i trochu víc oleje (200ml).
Průběh byl celkově pohodový. Celé odpoledne jsem měl pro sebe, tak jsem si různě nahříval břicho termolahví (velmi jsem si ji oblíbil). A od 19 do 21.30 jsem si dal zásaditou koupel.
Ráno přišel vzorný průjem a v první várce jsem zaznamenal čtyři tukové granule asi 1,5 cm velké. Nepřišlo mi to jako bůhvíjaký výdobytek, ale říkal jsem si, aspoň něco...
Asi po dvou hodinách druhá vlna... No a výsledek viz foto... Docela čumím \":-)\".
Já se ale přád neumím smířit s tím, že tyhle hroudy má člověk v této podobě uvnitř jater... Pořád hledám nějakou souvislost mez pozřeným olivovým olejem a těmito granulemi... Nic mě ale moudrýho nenapadá. Ty granule mají strukturu křehkého vosku, tedy ne úplně mazlavé. A když se rozmáznou, drží na prstech jak vosk na lyže... To by zdrclý olivový olej nedělal...
No tak musím zase zkonstatovat, že tenhle "parafin" asi opravdu vyšel z mých jater...

P.S. Tak se mi vložení obrázků nezdařilo. Po vložení do závorek IMG se nestalo nic..., tak aspoň takto... Vložil jsem odkaz bez těch závorek. Třeba mi někdo poradíte, jak na to.

Gratuluji ke kulihráškům \":wink:\"
Obrázek se vkládá pod. . .kde píšete příspěvek . . .je tam oranžově napsáno "příloha",kliknout na "procházet",vybrat obrázek a kliknout na "přiložit soubor" a odeslat \":wink:\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sisinka píše:
Tak člověk je vždy "jiný" ne-li divný pokud nedělá to samé jako většina \":)\". Já jsem vždy z davu vyčuhovala a co si mysleli ostatní jsem nijak neřešila neb já taky neřeším co kdo a proč dělá nebo nedělá,ať si každý dělá jak to vyhovuje jemu . . . \":wink:\". Abych pravdu řekla,tak jsem neměla chuť se nadlábnout,prostě mi to nic neříkalo,moje tělo a chuťové buňky toužily po něčem jiném a ani nyní mi není zrovna nejlíp po tom smaženém řízku, bram. salátu a oblož. chlebíčku.Už dlouho jsem se necítila tak těžce \":(\".
Myslím,že tělo není blbec a samo si řekne co chce \":wink:\" ,jsem ráda za tuhle reakci mého těla.Vnímám to tak něj jakože tím pročišťováním se jakoby tělo vrací do původního stavu a přestává mít zájem o "nekvalitní" stravu,nevím jak to přesněji vyjádřit,ale snad mi rozumíte . . .
Objevila jsem nějaký styl který mi vyhovuje a posunul celkově do jiné dimenze,která se mi líbí a nemám sebemenší chuť se vracet zpět . . . \":wink:\".A dost za to vděčím Vám pane Jardo a stránkám,které udržujete v chodu a Všem,kteří přispívají svými zkušenostmi a radami.
Vy kteří ještě otálíte s jakoukoliv očistou,nebojte se a rozhodněte o svém zdraví sami,nenechávejte to na jiných,neb většinou jiným na Vás nezáleží \":wink:\" .

Pokud vám již opravdu to jídlo nic neříká, tak jste na správné cestě a určitě je lepší než ta původní, ale nikdy si člověk nesmí dělat velké násilí, opravdu to musí brát jako přirozenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Tak mám právě za sebou 4 očistu v průbehu roku. Sice ze mne nijaký nepořádek zase nevyšel, ale alespoň mi nebylo tak šoufl jak při minulých olejových očistách (to mi bylo na zvracení celou noc a celý dalšá den a představa oleje mi obracela žaludek ještě týdny). Což považuji za úspěch, pohodovější průběh procedury mě donutí ji zopakovat co nejdříve.

Ono se dá natrénovat prakticky všechno a člověk se nesmí vzdávat hned při prvním nepovedeném pokusu. Postupně se vždy zdokonalí a odhalí cesty vedoucí k cíli.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz