Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 12:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv bře 03, 2011 9:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
Může se tvaroh přitučnit máslem místo smetany?

Asi taky, ale nevím jak ho do toho zamícháte, to se bude muset asi rozpustit a za stálého míchání nalít.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 03, 2011 9:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím ,jsem tu nová a po dlouhém hledání určitě na správném místě. Moje potíže byly dost velké a pochopila jsem ,že jen já sama si rozhoduji o svém zdraví.Chtěla by Jardovi a vám všem ostatním moc poděkovat za vzájemnou pomoc a tím i těm novýmještě nevědoucím. Jsou tu takové věci, že naštěstí něco si pamatuji od maminky co říkávala jak se léčili a žili ,když nebylo peněz a ani lékařů, ale ani nebyly takové léky co víc škodí jak pomáhají(Když se poranili tak si to počurali a bylo dobře)
Ta sirná patlanina se mě přímo dotýká(candida).Mám prosbu, je to už delší dobu kdy bylo v tomto vláknu psáno, platí to o té brynze dosud prosím? \":)\" magdalena

To jste pochopila správně, jediný kdo má o vaše zdraví opravdový nezištný zájem jste vy. Nevím přesně co myslíte tím, že to zde o brynze bylo psáno, ale použít se určitě dá, nicméně je hodně slaná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 03, 2011 10:10 am 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Děkuji za odpověď ,já jsem přehlédla ,že je pokračování a ptala se do minulosti
Pane Jardo objevila jsem prodejničku brynze u nás ze slovenska a prodávají tam i sýr hruda tomu říkají, je to udělané z mléka ovčího a je to prý jen ten tvaroh ovčí, naprosto neslaný ( maminka jej také dělávala)a smíchala by to s tou brynzou ,aby to nebylo tak slané na tu sirnou patlaninu,co na to říkáte? Jinak by zkusila co píšete Vy, dost mě to oslovilo.
Ještě si seženu věci a budu provádět očistu střeva a pak ostatní ,nebo co by jste mi radil? Budu ráda každé radě od Vás, už půl roku bojuji a tady jsem zjistila,že nejen strava ale i očista je velmi důležita, vlastně má být na prvním místě.Máte malou reklamu a nebo má to tak být.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Děkuji za odpověď ,já jsem přehlédla ,že je pokračování a ptala se do minulosti
Pane Jardo objevila jsem prodejničku brynze u nás ze slovenska a prodávají tam i sýr hruda tomu říkají, je to udělané z mléka ovčího a je to prý jen ten tvaroh ovčí, naprosto neslaný ( maminka jej také dělávala)a smíchala by to s tou brynzou ,aby to nebylo tak slané na tu sirnou patlaninu,co na to říkáte? Jinak by zkusila co píšete Vy, dost mě to oslovilo.
Ještě si seženu věci a budu provádět očistu střeva a pak ostatní ,nebo co by jste mi radil? Budu ráda každé radě od Vás, už půl roku bojuji a tady jsem zjistila,že nejen strava ale i očista je velmi důležita, vlastně má být na prvním místě.Máte malou reklamu a nebo má to tak být.

Ten produkt neznám, ale patrně by měl vyhovovat. Začít střevem je nezbytné, jinak nemá cenu dělat skoro nic, protože problém je vždy ve střevě. S tou reklamou, to nechápu, nějak to upřesněte, ale na tyto stránky chodí nyní denně cca 1600 lidí a to se mě zase tak málo nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 11:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
magdalena píše:
Děkuji za odpověď ,já jsem přehlédla ,že je pokračování a ptala se do minulosti
Pane Jardo objevila jsem prodejničku brynze u nás ze slovenska a prodávají tam i sýr hruda tomu říkají, je to udělané z mléka ovčího a je to prý jen ten tvaroh ovčí, naprosto neslaný ( maminka jej také dělávala)a smíchala by to s tou brynzou ,aby to nebylo tak slané na tu sirnou patlaninu,co na to říkáte? Jinak by zkusila co píšete Vy, dost mě to oslovilo.

Ovčie mlieko je veľmi tučné,preto aj bryndza a aj ovčia hrudka aj keď je táto neslaná, majú úctyhodné množsvo živočíšneho tuku. Ovčia hrudka, pokiaľ je naozaj vyrobená iba z ovčieho mlieka je delikatesa a občas nezaškodí. Zisti si, kto je dodávateľom a či používajú iba ovčie mlieko a nepridávajú aj kravské. Ak povedia, že iba ovčie, never. Čudovala by som sa, keby teraz v marci v niektorej bryndziarni robili iba z ovčieho, teraz ovce málo doja a tak sa nastavujú výrobky kravským v pomere 60:40 v neprospech ovčieho a to jednak Tisovec aj Slatina, čo sú dve najväčšie bryndziarne, ktoré robia aj na vývoz. Polské bryndze ani iné ich výrobky nekupuj, tie majú k ovčiemu veľmi ďaleko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 5:05 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Děkuji Jardovi i Sibyle za odpovědi, ještě jsem to nekoupila ,čekala na odpověď.Zjistím co se dá prodává to slovenka a zatím řekla dost. Mléko, mají málo a budou mít později(chtěla jsem ho koupit)tak uvidím.Bydlím kousek od hranic se slovenskem tak je možné ,že to tak je. Dojedu tam ještě dnes a napíšu jak jsem pořídila.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 6:06 pm 
Offline

Registrován: sob úno 05, 2011 4:38 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den pane Jardo, vidíte nějaký problém, když do standardní patlanice (lněný olej, tvaroh) dám místo lněných semen, kokosovou drť zbylou z kokosového másla? Na sladko je to dokonalá pochoutka. Mohlo by to takto fungovat aj proti Kandidě?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Dandy píše:
Dobrý den pane Jardo, vidíte nějaký problém, když do standardní patlanice (lněný olej, tvaroh) dám místo lněných semen, kokosovou drť zbylou z kokosového másla? Na sladko je to dokonalá pochoutka. Mohlo by to takto fungovat aj proti Kandidě?

Lněné semínko dodává lignany a vitamín B 17 amygdalin, to tam tím kokosem nedostanete, ale jinak to samozřejmě nevadí a můžete si ji takto připravovat. Proti kandidě asi moc ne, protože kyselina kaprylová je v kokosovém tuku a ten tam vlastně není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 11:53 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím všechny, konečně mohu odpovědět.Za tu inzerci se Vám pane Jardo omlouvám ,kdo to má nalézt tak to nalezne.
Ohledně toho ovčího sýru jsem zjistila: brynza je dělaná jak z ovčího tak i kravského mléka ale prý tá hruda (tvaroh) je jen z ovčího mléka.Bylo to i o dost dražší jak ta brynza.Udělala jsem si z toho patlaninu a mám z toho dobrý pocit. Snad je to dobře.Koncem měsíce končí tak musím hledat jiný zdroj. Kozí bohužel od dětství nesnáším. Magdalena


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2011 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím všechny, konečně mohu odpovědět.Za tu inzerci se Vám pane Jardo omlouvám ,kdo to má nalézt tak to nalezne.
Ohledně toho ovčího sýru jsem zjistila: brynza je dělaná jak z ovčího tak i kravského mléka ale prý tá hruda (tvaroh) je jen z ovčího mléka.Bylo to i o dost dražší jak ta brynza.Udělala jsem si z toho patlaninu a mám z toho dobrý pocit. Snad je to dobře.Koncem měsíce končí tak musím hledat jiný zdroj. Kozí bohužel od dětství nesnáším. Magdalena

Zajímavá zkušenost, já jsem se k tomuto produktu nikdy nedostal a neměl jsem možnost si ho vyzkoušet, nicméně pokud je opravdu pouze z ovčího mléka, tak se musí jednat o špičkový produkt a cena je pak druhotná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2011 3:14 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím zjistila jsem ,že je to hodně tučné. Zkusím tu sehnat ovčí mléko a udělat tu hrudu , ale to nebude hned ,jednak ovečky nemají moc mléka v tuto dobu a jednak ještě nevím o zdroji.Tak jak se mě to povede ráda Vám dovezu.
Díky Vám a tomu sýru , jsem vlastně zjistila ,že mám málo těch kyselin v žaludku.Byla jsem plná od večeře až do oběda příští den a neměla jsem žádné velké množství, 3lžíce. Sehnala jsem si tu kyselinu chlorovodíkovou- solnou,ale je 31% a technická, je to v pořádku?
Vlastně mám problémy s tím odjakživa(špatné trávení)nesnáším tuky nejlepší když jím jednoduché jídla(15r nejím maso) a nebo
lepší hladová jak najezená.Jako dítě jsem nechtěla jíst a byla podvyživená, ani teď nemám nadváhu.
Prosím o radu pokud je ta kyselina v pořádku - mám zvýšit kyselinu do vody nebo zvýšit užívání (9dílů vody-1díl kyseliny)
Moc děkuji nejen za sebe a přeji hezké dny

Jsem popleta a zapoměla napsat,že plivací test je dobrý. Držím poctivě dietu už půl roku, cukr, ovoce ,banány a sušené ovoce nejím ani žádné pečivo jen to co si udělám z pohanky, jen je mi smutno po chlebě, ale říkám si že to vlastně žádný chleba není samé E. Na papírku PH mám stále jen žlutou barvu jak v urině tak i ve slinách.Ta z puse je trošku tmavší , po obědě,ale ta z uriny ani náhodou jen světle žlutá. Takže tam to bude a proto jsem neprospívala a měla problémy s jídlem. Teď miluji česnek, normálně jej chroupám,až mě to přijde nenormální a také hrách uvařím do pudinkové konzistence a můžu se ujíst.
Ještě jím zeleninu(štávy )pohanku,fazole, čočku,kukuřičný chlebík ,když cestuji a občas vajíčkoa když se to hodí tak sladím stévií. Ale už na sladké nemám chuť Měla jsem ráda kakao a až pojedu poblíž, tak jestli dovolíte se stavím na to nepražené kakao. Vím ,že to budu muset ještě dodržovat delší dobu,ale už mi to nebude vůbec vadit. Ještě jednou díky a vše jen to nejlepší


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím zjistila jsem ,že je to hodně tučné. Zkusím tu sehnat ovčí mléko a udělat tu hrudu , ale to nebude hned ,jednak ovečky nemají moc mléka v tuto dobu a jednak ještě nevím o zdroji.Tak jak se mě to povede ráda Vám dovezu.
Díky Vám a tomu sýru , jsem vlastně zjistila ,že mám málo těch kyselin v žaludku.Byla jsem plná od večeře až do oběda příští den a neměla jsem žádné velké množství, 3lžíce. Sehnala jsem si tu kyselinu chlorovodíkovou- solnou,ale je 31% a technická, je to v pořádku?
Vlastně mám problémy s tím odjakživa(špatné trávení)nesnáším tuky nejlepší když jím jednoduché jídla(15r nejím maso) a nebo
lepší hladová jak najezená.Jako dítě jsem nechtěla jíst a byla podvyživená, ani teď nemám nadváhu.
Prosím o radu pokud je ta kyselina v pořádku - mám zvýšit kyselinu do vody nebo zvýšit užívání (9dílů vody-1díl kyseliny)
Moc děkuji nejen za sebe a přeji hezké dny

Jsem popleta a zapoměla napsat,že plivací test je dobrý. Držím poctivě dietu už půl roku, cukr, ovoce ,banány a sušené ovoce nejím ani žádné pečivo jen to co si udělám z pohanky, jen je mi smutno po chlebě, ale říkám si že to vlastně žádný chleba není samé E. Na papírku PH mám stále jen žlutou barvu jak v urině tak i ve slinách.Ta z puse je trošku tmavší , po obědě,ale ta z uriny ani náhodou jen světle žlutá. Takže tam to bude a proto jsem neprospívala a měla problémy s jídlem. Teď miluji česnek, normálně jej chroupám,až mě to přijde nenormální a také hrách uvařím do pudinkové konzistence a můžu se ujíst.
Ještě jím zeleninu(štávy )pohanku,fazole, čočku,kukuřičný chlebík ,když cestuji a občas vajíčkoa když se to hodí tak sladím stévií. Ale už na sladké nemám chuť Měla jsem ráda kakao a až pojedu poblíž, tak jestli dovolíte se stavím na to nepražené kakao. Vím ,že to budu muset ještě dodržovat delší dobu,ale už mi to nebude vůbec vadit. Ještě jednou díky a vše jen to nejlepší

Tak lepší by byla lékopisná, ale i tato vyhovuje, nicméně ji musíte naředit v poměru 1:9, což jsem zde popisoval, tak si to nastudujte. Jinak si také udělejte opakovaně krkací test, dělá se třikrát a dle toho ji pak v koncentraci 10 kapek 3,5%tní kyseliny do 0,5 dcl vody dodávejte. To pH máte nízké a je potřeba ho dostat na hodnoty 7,5-7,8 pH i pomocí sody, nebo odkyselovačů. Jak pojedete, tak se dopředu ozvěte a není problém se domluvit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 3:50 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Zdravím,
myslíte si že je v sirné patlanině, jinak nestravitelný kasein lépe stravitelný? Pokud člověk nemá přístup k mléč. výr. z farmy, tak jsem tu četla, že je lepší ií dělat i z méně kvalitních, než vůbec.
Většina lidí zabývající se alternativou kasein nedoporučuje (viz. Patakyovi, který Vy Jardo myslím uznáváte), z mléčných výrobků ještě tak podmáslí či syrovátku.
Seženu bio tvaroh z Inersparu, ale ten je nízkotučný. Nebylo by lepší použít zakysanou smetanu, ta je tučnější a hlavně má méně kaseinu.
Ještě jeden dotaz rovná se více tuku méně kaseinu? Tedy nízkotučný tvaroh ho má více jak tučný?
Četla jsem její knihu lněný olej, ale recept na sirnou patlaninu v ní nebyl, četl jste někdo knihu od J. Budwig, kde ho uvádí, nebo čerpáte z netu?
Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Zdravím,
myslíte si že je v sirné patlanině, jinak nestravitelný kasein lépe stravitelný? Pokud člověk nemá přístup k mléč. výr. z farmy, tak jsem tu četla, že je lepší ií dělat i z méně kvalitních, než vůbec.
Většina lidí zabývající se alternativou kasein nedoporučuje (viz. Patakyovi, který Vy Jardo myslím uznáváte), z mléčných výrobků ještě tak podmáslí či syrovátku.
Seženu bio tvaroh z Inersparu, ale ten je nízkotučný. Nebylo by lepší použít zakysanou smetanu, ta je tučnější a hlavně má méně kaseinu.
Ještě jeden dotaz rovná se více tuku méně kaseinu? Tedy nízkotučný tvaroh ho má více jak tučný?
Četla jsem její knihu lněný olej, ale recept na sirnou patlaninu v ní nebyl, četl jste někdo knihu od J. Budwig, kde ho uvádí, nebo čerpáte z netu?
Díky moc.

Ale já se od jejich názorů nijak neliším, doporučuji dělat tu patlanici vždy ze zpracovaného mléka a to jak z přírodním postupem vyrobeného kefíru, nebo kefírového tvarohu, případně z tvarohu vyrobeného z kyšky. Ten tvaroh, co uvádíte vy, je opravdu něco jiného, ale z nouze proč ne. Také váš závěr o tučnosti tvarohu je celkem správný a více tuku je méně kaseinu. On ani ten lněný olej už není to co byl, ale pořád je lepší jak jiné modifikované oleje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 7:51 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Ale já se od jejich názorů nijak neliším, doporučuji dělat tu patlanici vždy ze zpracovaného mléka a to jak z přírodním postupem vyrobeného kefíru, nebo kefírového tvarohu, případně z tvarohu vyrobeného z kyšky. Ten tvaroh, co uvádíte vy, je opravdu něco jiného, ale z nouze proč ne. Také váš závěr o tučnosti tvarohu je celkem správný a více tuku je méně kaseinu. On ani ten lněný olej už není to co byl, ale pořád je lepší jak jiné modifikované oleje.

Drobný tip ode mne ... dělám SP z tibet, kefíru a klasického tučného tvarohu z obchodu (teď jsem sehnal 40 procentní) a abych neničil kefírky, rozmixuje prvni semínka a tvaroh s olejem a teprve potom přidám kefír, který vmíchám už jen lžící.

No není to asi na nobelovu cenu:) nicméně myslím že to zachrání pár miliónu fajn bakterií.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz