Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 10:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 95  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Green Power Kempo
PříspěvekNapsal: úte bře 15, 2011 6:10 pm 
Offline

Registrován: ned říj 10, 2010 12:12 pm
Příspěvky: 3
Zdravím,

koupila jsem si odšťavňovač Green Power Kempo, obsahuje 3 síta: 1. jemné síto pro zeleninu, 2. hrubé síto pro ovoce a 3. slepé síto na homogenizaci. Zajímalo by mě, zda má někdo z vás zkušenost s tímto odšťavňovačem, když si budu chtít ráno udělat ovocnou šťávu, tak jestli musím kvůli mrkve přehazovat hrubé síto za jemné nebo jestli to má nějaký vliv.

Děkuji předem za odpověď \"8)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 4:37 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
rozarka píše:
Oscar 930...jaká je jeho výtěžnost hlavně z 1kg mrkve a taky jak si poradí třeba s celerem nebo se zelím
taky jaké další věci to umí, oříškové máslo asi ne co? Jak z něj chutnají ořechová mléka?
A něco jsi i psal o zmrzlině?Nebo pyré?


Pyré ani zmrzlinu jsem nezkoušel(pyré by nejspíš vzniklo použitím žlutého sítka které má větší otvory v sítku..., já ale používám na vše bílé sítko-aby bylo méně pevných zbytků ve štávě).

CELER I ZELÍ ZVLÁDÁ celkem v pohodě(až na občasné hrozné zvuky jak šnek lisuje pevný celer), ale nutné pokrájet na poměrně malé kostičky nebo nudličky(odhaduju cca max.1cm široké-spíš ještě užší...jinak hrozí prasknutí sítka!!

Ořechové máslo nevím,ale pokud by se neprolévalo vodou tak mi tam tvoří de facto máslo...ale já si vyrábím spíš ořechová mléka.

Ořechové mléko je bez problémů(prolévání vodou pomáhá neusazovat máslo na stěrkách a ve vývodu...).
Chuť výborná pokud se přidá trochu stevie nebo trochu kustovnice(goji)...dávám nas 1osobu cca 1-2 pol.lž. od všeho: kustovnice,jakékoli oříšky, jáhly(proso), slunečnice,sezam apod., často pak přidám ještě kakao(nejlépe nerafinované),ceylonskou skořici, strouhaný kokos,
mletý květ skořice(Grešík),kurkumu,mletý fenykl nebo trošku anýzu,apod....skvělé!
(samozřejmě nutno nechat směs ořechů, včetně goji zalít vodou a nechat v lednici přes noc nabobtnat ve sklenici od okurek apod.
Koření logicky až po vylisování do mléka....)

Výtěžnost z 1kg mrkve: mezi 550-600ml
(záleží na čerstvosti mrkve a na tom jak velkou část nahoře toho zeleného odkrojíte). Pokud se prožene drť odšťavňovačem 2x, je to o trochu větší(těch cca 600ml)...

PS: nové sítko(nový typ) zatím drží půl roku v pohodě \":!:\" , neprasklo jako u starého typu sítka....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 2:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
S dosažením (asi nadpoloviční) půlky života jsem se nechal širší rodinou obdařit odšťavňovačem Angel 7500 (no, trochu jsem musel sám přisolit...\":-)\" ). Stroj byl už objednán, když mi z Biomolu- vlasové analýzy- napsali, že mám celkem kategoricky vynechat ovocné šťávy za účelem zpomalení metabolizmu... A zeleninové mi teda vůbec nechutnají... Jak říká jarda- zdraví není o chuti... No, budu si to muset ještě mockrát opakovat, než se to sloučí s mým JÁ... \":-)\". Před časem jsem si párkrát dal okurku s cibulí. Nijak mi to nevadilo, ale nějak se ve mně ta chuť negativně zakořenila, že jen pomyšlení na ni působí ve mně silný odpor... Já vždycky podobnejm kecalům jako já říkám- asi ti není ještě dost špatně....-).
Tak to jen tak na úvod k mé nové životní etapě. Pravda je, že jsem ovocné šťávy neopustil. Hned jsem vyzkoušel mou oblíbenou směs grep, pomeranč, jablko a mrkev. Bohužel mi zrovna došla mrkev, takže jsem se hned na úvod setkal se základním negativem tohoto jistě obdivuhodného stroje. Jak zde již bylo mnohokrát zdůrazněno, Angel má velké potíže s odšťavněním měkkých plodů. Druhá pravda asi je, že se s ním musí člověk trochu sžít. Já prostě nemohl dvojhříhel protahovat mrkví a tak se plnicí hrdlo začalo postupně plnit řídkou dření z citrusů. Při druhém pokusu jsem zkusil nebýt netrpělivý a méně na kousky citrusů tlačit- to už bylo lepší. Navíc už jsem měl k dispozici mrkev, kterou jsem to vždy v momentě hromadění prošťouchl.
Výtěžnost je obdivuhodná, takže napoprvé jsem byl trochu zaskočen, kolik šťávy jsem udělal ze stejného množství ve srovnání s odstředivkou (ta se zase na druhou stranu nikdy ničím nezanesla). Kvalita šťávy je jiná. Neodděluje se šťáva od pěny a chuť je mnohem sytější. Používám grep s tou bílou vrstvičkou a až s Angelem se hořkost (dle mého užitečná) plně projevila.
Zatím jsem nezkoušel žádnou zeleninu ani listy neb na to nemám chuť. Ale docela rád bych vyzkoušel nápoj z vojtěšky nebo mladého obilí. To si ale musím ještě chvíli počkat, případně si vysít nějaké osení doma.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
S dosažením (asi nadpoloviční) půlky života jsem se nechal širší rodinou obdařit odšťavňovačem Angel 7500 (no, trochu jsem musel sám přisolit...\":-)\" ). Stroj byl už objednán, když mi z Biomolu- vlasové analýzy- napsali, že mám celkem kategoricky vynechat ovocné šťávy za účelem zpomalení metabolizmu... A zeleninové mi teda vůbec nechutnají... Jak říká jarda- zdraví není o chuti... No, budu si to muset ještě mockrát opakovat, než se to sloučí s mým JÁ... \":-)\". Před časem jsem si párkrát dal okurku s cibulí. Nijak mi to nevadilo, ale nějak se ve mně ta chuť negativně zakořenila, že jen pomyšlení na ni působí ve mně silný odpor... Já vždycky podobnejm kecalům jako já říkám- asi ti není ještě dost špatně....-).
Tak to jen tak na úvod k mé nové životní etapě. Pravda je, že jsem ovocné šťávy neopustil. Hned jsem vyzkoušel mou oblíbenou směs grep, pomeranč, jablko a mrkev. Bohužel mi zrovna došla mrkev, takže jsem se hned na úvod setkal se základním negativem tohoto jistě obdivuhodného stroje. Jak zde již bylo mnohokrát zdůrazněno, Angel má velké potíže s odšťavněním měkkých plodů. Druhá pravda asi je, že se s ním musí člověk trochu sžít. Já prostě nemohl dvojhříhel protahovat mrkví a tak se plnicí hrdlo začalo postupně plnit řídkou dření z citrusů. Při druhém pokusu jsem zkusil nebýt netrpělivý a méně na kousky citrusů tlačit- to už bylo lepší. Navíc už jsem měl k dispozici mrkev, kterou jsem to vždy v momentě hromadění prošťouchl.
Výtěžnost je obdivuhodná, takže napoprvé jsem byl trochu zaskočen, kolik šťávy jsem udělal ze stejného množství ve srovnání s odstředivkou (ta se zase na druhou stranu nikdy ničím nezanesla). Kvalita šťávy je jiná. Neodděluje se šťáva od pěny a chuť je mnohem sytější. Používám grep s tou bílou vrstvičkou a až s Angelem se hořkost (dle mého užitečná) plně projevila.
Zatím jsem nezkoušel žádnou zeleninu ani listy neb na to nemám chuť. Ale docela rád bych vyzkoušel nápoj z vojtěšky nebo mladého obilí. To si ale musím ještě chvíli počkat, případně si vysít nějaké osení doma.

Pokud pojedete jenom měkké plodiny, tak jako dobrá varianta pro snazší zpracování je přidávat již odšťavněnou odpadní hmotu k té hromadící se řidší směsi v plnícím otvoru přístroje. Ona si to ta suchá drť na sebe nabere a celkově pak směs prochází velice dobře. Zelené byliny umí tento přístroj velice dobře, ale je to síla na chuť, čili nesnažte se nijak závodit, spíše pomalu a po jistotě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 11:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Jo, s tou drtí to hned zítra zkusím, to bude dobrý....-). Dnes odpoledne, asi hlavně proto abych si mohl zaodšťavňovat...\":-)\", jsem si udělal směs mrkev, celer, listový salát, brambora.Chuť samozřejmě nic moc, ale pak jsem až do večera cítil takový zvláštní klid v břiše.... nic se jakoby nedělo, nic se nenafukovalo... příjemné zjištění. Začnu zeleninu víc brát na vědomí. Ano, závodit není na místě, musím si všechno pomalu oťukat...
Teď jsem hledal ve starších příspěvcích o Angelu a v tomto odkazu http://www.eujuicers.cz/cs/hledat?in_search=angel
jsem našel možná dost zásadní pomůcku a to pěchovací tyčku s těsněním... Jsem si jist, že problémy s vylejzající drtí vyřeší... \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Jo, s tou drtí to hned zítra zkusím, to bude dobrý....-). Dnes odpoledne, asi hlavně proto abych si mohl zaodšťavňovat...\":-)\", jsem si udělal směs mrkev, celer, listový salát, brambora.Chuť samozřejmě nic moc, ale pak jsem až do večera cítil takový zvláštní klid v břiše.... nic se jakoby nedělo, nic se nenafukovalo... příjemné zjištění. Začnu zeleninu víc brát na vědomí. Ano, závodit není na místě, musím si všechno pomalu oťukat...
Teď jsem hledal ve starších příspěvcích o Angelu a v tomto odkazu http://www.eujuicers.cz/cs/hledat?in_search=angel
jsem našel možná dost zásadní pomůcku a to pěchovací tyčku s těsněním... Jsem si jist, že problémy s vylejzající drtí vyřeší... \":-)\"

To pěchovátko není dobrý nápad, tím naženete ten tekutý bordel do motoru a pak budete muset celou mašinku složitě čistit. Stejná blbost mě totiž také napadla a udělal jsem to tak, že jsem nahoru na tu řidinu dal polovinu tvrdší velké meruňky vnitřní stranou dolů a použil ji při tlačení jako gumový zvon na odpad. Sice jsem to tam nacpal rychle, ale o to déle jsem pak přístroj čistil, čili to určitě nedoporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 2:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Dík za tip...\":-)\". V podstatě je důležité být trpělivý a nerozmačkávat třeba kousky grepu vlastní silou... Nechat hřídele, ať si to v klidu poberou... no a mrkev je jasný pomocník. Teď jsem dělal směs brambora, mrkev, cibule, řapíky celeru, dlouholistý salát a bílý chřest a to byla panečku jízda, jak si Angel pochrupával. Udělal jsem půl litru šťávy a odpad by se vešel do dvou krabiček od sirek...- suchý, že by se dal cpát do fajfky....-). A navíc chuť výsledného produktu je skoro až dobrá...\":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Dík za tip...\":-)\". V podstatě je důležité být trpělivý a nerozmačkávat třeba kousky grepu vlastní silou... Nechat hřídele, ať si to v klidu poberou... no a mrkev je jasný pomocník. Teď jsem dělal směs brambora, mrkev, cibule, řapíky celeru, dlouholistý salát a bílý chřest a to byla panečku jízda, jak si Angel pochrupával. Udělal jsem půl litru šťávy a odpad by se vešel do dvou krabiček od sirek...- suchý, že by se dal cpát do fajfky....-). A navíc chuť výsledného produktu je skoro až dobrá...\":-)\"

Tak Angel je dnes prakticky to nejlepší na trhu, čili pokud by jste nebyl spokojen, tak to by bylo už docela divné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 2:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Nechci zde vlákno zaplňovat výčtem všeho co zkouším odšťavňovat, ale včera odpoledne opět zelenina...- mrkev, cibule, salát, řapíky celeru, chřest a...-brambora. Já to píšu hlavně proto, že jsem znovu žasl nad zásadotvorným vlivem této směsi. Přes celou noc i ráno nestačila stupnice na pH papírku (do 7,4). Asi by se účinek jevil i dýl, ale já to ráno zaplašil směsí ovoce (grep, pomeranč, jablko, mrkev, zázvor). Dnes mám den jaterní očisty, tak jsem si ještě teď před 14.00 udělal šťávu z jablek. Opět jsem se přitom setkal se slabou schopností Angela brát podobné plody. Velmi záhy začala z plnicího hrdla lézt kaše a jen s veeelkou trpělivostí se podařilo těch asi 7 jablek zpracovat. Výsledný produkt je vynikající chuti a odpad jak troud... Zkusil jsem to zvážit a z 1260g jablek vzniklo 1170 g šťávy a 90 g odpadu...to jest skoro 93% produktu ...\":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Nechci zde vlákno zaplňovat výčtem všeho co zkouším odšťavňovat, ale včera odpoledne opět zelenina...- mrkev, cibule, salát, řapíky celeru, chřest a...-brambora. Já to píšu hlavně proto, že jsem znovu žasl nad zásadotvorným vlivem této směsi. Přes celou noc i ráno nestačila stupnice na pH papírku (do 7,4). Asi by se účinek jevil i dýl, ale já to ráno zaplašil směsí ovoce (grep, pomeranč, jablko, mrkev, zázvor). Dnes mám den jaterní očisty, tak jsem si ještě teď před 14.00 udělal šťávu z jablek. Opět jsem se přitom setkal se slabou schopností Angela brát podobné plody. Velmi záhy začala z plnicího hrdla lézt kaše a jen s veeelkou trpělivostí se podařilo těch asi 7 jablek zpracovat. Výsledný produkt je vynikající chuti a odpad jak troud... Zkusil jsem to zvážit a z 1260g jablek vzniklo 1170 g šťávy a 90 g odpadu...to jest skoro 93% produktu ...\":-)\"

On má opravdu skvělé parametry, ale u některých plodin to chce skoro andělskou trpělivost, já kvetu hlavně u samotných rajčat a ananasu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
To je pravda, ananas to zasejří snad nejdřív (rajčata jsem zatím nezkoušel). Dokonce v příslušenství prodávají adaptér na ananas, zřejmě s řidším sítem.... Docela by mne zajímalo, jak pak ta šťáva vypadá. no ale stojí asi 3800...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
To je pravda, ananas to zasejří snad nejdřív (rajčata jsem zatím nezkoušel). Dokonce v příslušenství prodávají adaptér na ananas, zřejmě s řidším sítem.... Docela by mne zajímalo, jak pak ta šťáva vypadá. no ale stojí asi 3800...

To netuším, já mám pouze základní vybavení, ale i to mě slouží k naprosté spokojenosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 4:52 pm 
Offline

Registrován: pon dub 04, 2011 4:36 pm
Příspěvky: 5
Uvažuji o koupi Angel Juicer a potřeboval bych poradit, kterou variantu koupit - zda model 5500 nebo 7500, vyplatí se mít funkci "automatický zpětný chod" za cca 2000 korun? může to něčemu opravdu pomoct (zachránit sítko, motor, či co) nebo jde jen o marketing? Díky za případné info/zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 8:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
flowergrower píše:
Uvažuji o koupi Angel Juicer a potřeboval bych poradit, kterou variantu koupit - zda model 5500 nebo 7500, vyplatí se mít funkci "automatický zpětný chod" za cca 2000 korun? může to něčemu opravdu pomoct (zachránit sítko, motor, či co) nebo jde jen o marketing? Díky za případné info/zkušenost.

Já se domnívám, že je to spíše nevýhoda a zbytečně vynaložené peníze. Vždy si můžete dát zpětný chod ručně a máte nad celou věcí kontrolu, přičemž kontrola přetížení a automatické zastavení je u obou verzí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 1:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Asi bych to viděl jako Jarda. Používám Angela sice jen dva týdny, ale dost intenzivně a ani jednou nevznikla potřeba dávat zpětný chod kvůli pžetížení. Zpětný chod vždy jen tak ťuknu po šťavení před čištěním. Lépa se pak sundají hřídele. Pomalu se sžívám i se slabinami tohoto stroje. Plynulosti odšťavování pomáhá pokrájet ovoce na tenčí kousky, lépa pak zalézají mezi hřídele a nevzniká tolik kaše, která by se cpala nahoru. Také je potřeba trpělivě mírně tlačit na jablka či jiné problémové plody. Jen tak, aby stačila mizet šťáva mezi hřídeli.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz