Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 4:51 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2011 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Sroll píše:
Jen pro zajimavost zde uvedu preklad i z jineho zdroje. Ostatni zdroje vicemene pojednavaji o necem podobnem.


Slin plivat test není platný test na Candida. To bylo vyvinuto jako marketingový nástroj společnosti, v polovině 90. let. Zkouška může být pozitivní v důsledku alergií, viry, bakterie, houby, plísně, parazity, chemické látky, těžké kovy, atd.

Oxygen zabiji Candida? Candida albicans je fakultativní anaerobní, což znamená, že může existovat v kyslíku-bohatý (ústa, kůže) a kyslík-vyčerpané (střevní trakt, tělesných tkání) prostředí. Některé studie naznačují, že je obtížnější odstranit v kyslíku-bohatý prostředí. Která se zdá být spíš to platí o afty, ale ne jako pravdivý pro kožní infekce.
Candida má schopnost vyhnout se reaktivních kyslíkových radikálů, které jsou produkovány makrofágy zničit cizí látky v těle.

Ne za vsim tedy muze a musi byt candida. Je potreba si to sam na sobe nejlepe vysledovat a pak dle toho i tak pristupovat.
Je to opravdu na zvazeni kazdeho z nas k jake praxi se prikloni.

Ten test je samozřejmě pouze orientační, ale v naprosté většině případů funguje, což je vzhledem k jeho jednoduchosti a rychlosti docela slušné. Jinak kandida běžně napadá i oči a tam bych řekl, že je kyslíku víc než dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2011 2:13 pm 
Offline

Registrován: ned led 09, 2011 6:41 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den, mám dotaz na lichořeřišnici, nedaří se mi ji rozemlít na prášek, na čem je to nejlepší a je nutný ji užívat práškovou a nebo může být hrubší? A ještě, jak ji uchovávat po rozemletí? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
verbin píše:
Dobrý den, mám dotaz na lichořeřišnici, nedaří se mi ji rozemlít na prášek, na čem je to nejlepší a je nutný ji užívat práškovou a nebo může být hrubší? A ještě, jak ji uchovávat po rozemletí? Děkuji.

Já ji normálně rozmixuji a jde to dobře, potom se dá do nějaké skleničky se šroubovacím víčkem a skladovat klidně za běžné pokojové teploty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 12:19 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Snažím se aktuálně držet přísnou dietu proti kvasince, neb beru širokospektrální antibiotika. Jím hlavně zeleninu, 2-3x denně domácí kefír, kokos, česnek, žádné sladkosti, z ovoce jen grepy .... ale chci se zeptat - mám vyřadit i klíčenou pohanku? Běžně jí snídám s kokosem, skořicí a lžičkou datlového sirupu, nyní to samé ale bez sirupu.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 3:30 pm 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:06 pm
Příspěvky: 44
Kometa píše:
Prosím vkládejte odkaz na originál. Spousta lidí si to přečte raději anglicky než tyhle strojové paskvily.

Jinak já osobně plivací test taky příliš neuznávám - ale to je tím, že neuznávám nic, co si sama neověřím. Kvasinku určitě mám, dle reakce na sladké, nepopiratelných vulvovaginárních potíží a reakce a na protikvasinkovou dietu. Možná pokud vytrvám a jednoho dne jí zkrotím a nebudu mít ze slin provazce tak pak uvěřím, ale do té doby ne. Ale jak říkám, pro mě je podstatné, zdali mám zdravotní potíže, ne to co dělají mé sliny ve vodě.

http://www.candidayeastthrushforum.com/view_topic.php?id=127&forum_id=1
http://www.candidafood.com/2009/12/candida-saliva-test-yeast-spit-test/
http://www.natural-acne-solution.com/candida-spit-test.html
http://www.naturalnews.tv/v.asp?v=040B7305DB4D1915EEF7A02F4897D034
http://forum.lowcarber.org/archive/index.php/t-170987.html

Jak pise Kometa, kazdy z nas si muze candidu vysledovat. Zaradim cukry po dobu par dnu a uvidim, zda-li se zhorsi muj stav. Nasadim protikvasinkovy utok a opet sleduji co to se mnou dela.

Ja uz jsem snad zkousel vsechny postupy krome MMS (uz mam vsak porizene, avsak studuji Humbleho nove vydani knihy o MMS) a stale mam test pozitivni. A pritom pri zarazeni cukru ci nasledne protikvasinjkovem utoku nemam zadne reakce. Takze jaka je spolehlivost tohoto testu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 3:32 pm 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:06 pm
Příspěvky: 44
Jarda píše:
Ten test je samozřejmě pouze orientační, ale v naprosté většině případů funguje, což je vzhledem k jeho jednoduchosti a rychlosti docela slušné. Jinak kandida běžně napadá i oči a tam bych řekl, že je kyslíku víc než dost.

Rozumim Jardo, jen by me tedy zajimalo, jak z oci dostat candidu pryc, kdyz uz by se dostala dovnitr?
A jak to dotycny pozna, ze ji ma v ocich? Jakou cast oka candida muze napadat? Cocku, rohovku, sitnici, sklivec? Jak vlastne vypada takova candida v ocich?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Snažím se aktuálně držet přísnou dietu proti kvasince, neb beru širokospektrální antibiotika. Jím hlavně zeleninu, 2-3x denně domácí kefír, kokos, česnek, žádné sladkosti, z ovoce jen grepy .... ale chci se zeptat - mám vyřadit i klíčenou pohanku? Běžně jí snídám s kokosem, skořicí a lžičkou datlového sirupu, nyní to samé ale bez sirupu.

Nedovedu odhadnout, jak se tělo bude chovat, já bych na to šel asi jinak. Ono to není o tom kdo z koho, jak boj s kvasinkou pojímá většina lidí, jde tam čistě o duševní pohodu, rozumné stravování a hlavně adekvátní enzymy, které se bohužel mohou tvořit pouze pokud jsou v těle příslušné prvky. Většinou se jedná o deficity vanadu a chrómu, čili chce to mít vlasovou analýzu a víte jak na ně. Nicméně za daných podmínek asi ta pohanka může kvasinky také krmit, čili patrně vynechat, ale ono je vlastně krmí skoro cokoliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Sroll píše:
Rozumim Jardo, jen by me tedy zajimalo, jak z oci dostat candidu pryc, kdyz uz by se dostala dovnitr?
A jak to dotycny pozna, ze ji ma v ocich? Jakou cast oka candida muze napadat? Cocku, rohovku, sitnici, sklivec? Jak vlastne vypada takova candida v ocich?

Poměrně dobře zabírá koloidní stříbro a poznáte ji podle zarudlých víček, pálení a škrabání v očích, celkově zvýšené citlivosti v očích a hlavně jak já tomu říkám „hnojení“ v koutcích oka, jde o takové bílé tvarohovité chuchvalce. Co tam přesně napadá asi bude jedno, možná je prorostlá všude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 10:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Dobrý den, postupně čtu diskusi, ale je toho hodně, tak prosím o trpělivost.

Chci kohokoliv poprosit o odkaz ke koupi vhodných Ph papírků.
Dále se chci ujistit, že tempeh je z hlediska protikandidové diety bezpečný.
Luštěniny obecně používat?
Před užitím MMS je nutno alkalizovat tělo, ať už sodou nebo šťávama, strawou - chápu to dobře?

Děkuji mockráte. A to za celé tyto stránky a diskusi. Konečně jsem "potkal" někoho kdo o mých potížích něco ví a nejsem v tom sám.
Díky moc.

+ ještě velká prosba - byl by někdo z Prahy ochotný podělit se o houbu na kefír??:)

jak velké množství je laktobacilů v 500ml zdařilého kefíru..nebo dá se to nějak vyčíslit?
potkal jsem totiž produkt který obsahuje 450 miliard životaschopných na dávku.
to by mohlo být hodně účinné, taková laktobacilová atomovka:) ale je to dost drahé:
http://shop.vsl3.com/shared/StoreFront/ ... =241538643

jsou protlačované pickles saláty cca stejně bohaté na přátelské bakterie jako kefír?
když koupím kysané zelí v tescu, je to to co chci?
http://www.akcniceny.cz/detail/tesco-va ... li-793468/
mno je tam nějakej disiřičitan sodný..asi nebrat co?
je nějaká značka na trhu, kterou lze doporučit - chci začít co nejdřív na kupovaném, než rozjedu výrobu pickles.
opět i tady by mě zajímalo kolik cca laktobacilů v tom kysaném zelí je. aspoň řádově. abych se rozhodl, zda koupě probiotik je nadbytečná investice, či ne.

děkuju!

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 9:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Dobrý den, postupně čtu diskusi, ale je toho hodně, tak prosím o trpělivost.

Chci kohokoliv poprosit o odkaz ke koupi vhodných Ph papírků.
Dále se chci ujistit, že tempeh je z hlediska protikandidové diety bezpečný.
Luštěniny obecně používat?
Před užitím MMS je nutno alkalizovat tělo, ať už sodou nebo šťávama, strawou - chápu to dobře?

Děkuji mockráte. A to za celé tyto stránky a diskusi. Konečně jsem "potkal" někoho kdo o mých potížích něco ví a nejsem v tom sám.
Díky moc.

+ ještě velká prosba - byl by někdo z Prahy ochotný podělit se o houbu na kefír??:)

jak velké množství je laktobacilů v 500ml zdařilého kefíru..nebo dá se to nějak vyčíslit?
potkal jsem totiž produkt který obsahuje 450 miliard životaschopných na dávku.
to by mohlo být hodně účinné, taková laktobacilová atomovka:) ale je to dost drahé:
http://shop.vsl3.com/shared/StoreFront/ ... =241538643

jsou protlačované pickles saláty cca stejně bohaté na přátelské bakterie jako kefír?
když koupím kysané zelí v tescu, je to to co chci?
http://www.akcniceny.cz/detail/tesco-va ... li-793468/
mno je tam nějakej disiřičitan sodný..asi nebrat co?
je nějaká značka na trhu, kterou lze doporučit - chci začít co nejdřív na kupovaném, než rozjedu výrobu pickles.
opět i tady by mě zajímalo kolik cca laktobacilů v tom kysaném zelí je. aspoň řádově. abych se rozhodl, zda koupě probiotik je nadbytečná investice, či ne.

děkuju!

Koukněte se do nabídky na konci fóra tam pH papírky jsou. Na tempeh vám jednoznačně neodpovím, ale já bych to nepoužíval. Luštěniny se jíst dají, ale chce to k nim dávat nějaké fungicidní byliny, třeba oregano. MMS můžete používat i bez alkalizace těla, ale patrně budete hůře reagovat, protože vylučovací orgány to nebudou zvládat. V kefíru jich bude určitě mnohem více. Pickles doma dělané ano, ale ty fabrické produkty, to už netuším. Koupit probiotika je jedna z nejlepších investic vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 10:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Děkuju za odpovědi. Ad ten dotaz ve fóru kolik je laktobacilů v kefíru asi nevíte, jinak byste řekl, že?
Nechci na své léčbě šetřit, ale chci investovat maximálně efektivně.

Btw. myslíte že má nějaký smysl kefír potencovat přidáním třeba 13miliardové probio kapsle? Že by potom přes noc byl superkefírem?:)
Proč to tak řeším a chci to srovnání množství živol - někde v první třetině diskuse píšete, že když je kefír nevidíte důvod chodit do lékárny pro tobolky s probiotiky..je to změna v názoru?
Příp. máte nějakou osvědčenou značku probiotik s dobrým poměrem cena/výkon?

Karotku odšťavovat jedině s česnekem či cibulí, nebo je ok třeba jen se řepou, celerem?

Přijde mi že je karotková hodně sladká..mám jí moc rád, ale nerad bych se kvůli chutičkám prodlužoval léčbu.
Aktuálně vynechávám veškeré ovoce. Prý je to na první měsíc léčby výhodné. (Leon Chaitow - Candida Albicans, Thorsons 1985, 2003) Souhlasíte s tím?
***
Objednal jsem produkt Laguna modrý šíp, který se probíral tu v diskusi, ale teď koukám, že jsem asi koupil špatně. Určitě to bude nenakapslované. Je to správná látka, která po naplnění do kapslí bude použitelná? Nebo je bezpečné to pít jako vodný roztok?
Někde výše píšete, že v kombinaci s kefírem je lepší používat mms2. Je to jen název produktu - ta stejná chemikálie, jen nakapslovaná?
***
Je Betaine - HCL dobrým supplementačním zdrojem kyseliny chlorovodíkové?

Děkuji.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Děkuju za odpovědi. Ad ten dotaz ve fóru kolik je laktobacilů v kefíru asi nevíte, jinak byste řekl, že?
Nechci na své léčbě šetřit, ale chci investovat maximálně efektivně.

Btw. myslíte že má nějaký smysl kefír potencovat přidáním třeba 13miliardové probio kapsle? Že by potom přes noc byl superkefírem?:)
Proč to tak řeším a chci to srovnání množství živol - někde v první třetině diskuse píšete, že když je kefír nevidíte důvod chodit do lékárny pro tobolky s probiotiky..je to změna v názoru?
Příp. máte nějakou osvědčenou značku probiotik s dobrým poměrem cena/výkon?

Karotku odšťavovat jedině s česnekem či cibulí, nebo je ok třeba jen se řepou, celerem?

Přijde mi že je karotková hodně sladká..mám jí moc rád, ale nerad bych se kvůli chutičkám prodlužoval léčbu.
Aktuálně vynechávám veškeré ovoce. Prý je to na první měsíc léčby výhodné. (Leon Chaitow - Candida Albicans, Thorsons 1985, 2003) Souhlasíte s tím?
***
Objednal jsem produkt Laguna modrý šíp, který se probíral tu v diskusi, ale teď koukám, že jsem asi koupil špatně. Určitě to bude nenakapslované. Je to správná látka, která po naplnění do kapslí bude použitelná? Nebo je bezpečné to pít jako vodný roztok?
Někde výše píšete, že v kombinaci s kefírem je lepší používat mms2. Je to jen název produktu - ta stejná chemikálie, jen nakapslovaná?
***
Je Betaine - HCL dobrým supplementačním zdrojem kyseliny chlorovodíkové?

Děkuji.

O tom jsou běžně dostupné informace na netu a záleží na tom kolik ho vypijete, čili na takto položený dotaz se ani odpovědět nedá. Podle mě nemá význam do kefíru cokoliv přidávat, ale můžete ještě nějaké probiotické přípravky používat souběžně v jiných časech. Nejde o změnu názoru, pouze někdo kefír nesnese díky intoleranci laktózy a pak nemá jinou možnost než ta probiotika. Poměrně dobře funguje kombinace probiotika s prebiotikem, konkrétně Lepicol. Karotku můžete pít klidně samotnou, zde nechápu, kam se tím dotazem chcete dostat, bohatě stačí si po vypití vzít třeba lichořeřišnici. Ovoce je určitě velice vhodné omezit, nebo vynechat na nezbytně nutnou dobu. Tu Lagunu modrý šíp si musíte nakapslovat sám, pokud by vám to někdo prodal v kapslích, tak je to šílenec, protože za to je tady kriminál. Je to to správné a v roztoku nepoužitelné, to by jste si popálil trubky. Laguna a MMS2 je stejný produkt, jedná se o chlornan vápenatý, tedy chlorové vápno. Betain není zdrojem kyseliny chlorovodíkové vůbec, pouze podpoří zásadním způsobem její tvorbu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 12:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Poměrně dobře zabírá koloidní stříbro a poznáte ji podle zarudlých víček, pálení a škrabání v očích, celkově zvýšené citlivosti v očích a hlavně jak já tomu říkám „hnojení“ v koutcích oka, jde o takové bílé tvarohovité chuchvalce. Co tam přesně napadá asi bude jedno, možná je prorostlá všude.

Můžu si kapat čisté koloidní stříbro přímo do očí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 1:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Většinou se jedná o deficity vanadu a chrómu, čili chce to mít vlasovou analýzu a víte jak na ně.

Můžete mi prosím poradit nějaký dobrý přirozený zdroj vanadu? Našla jsem jen nekonkrétní informace jako rostlinné oleje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 7:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Jarda píše:
O tom jsou běžně dostupné informace na netu a záleží na tom kolik ho vypijete, čili na takto položený dotaz se ani odpovědět nedá. Podle mě nemá význam do kefíru cokoliv přidávat, ale můžete ještě nějaké probiotické přípravky používat souběžně v jiných časech. Nejde o změnu názoru, pouze někdo kefír nesnese díky intoleranci laktózy a pak nemá jinou možnost než ta probiotika. Poměrně dobře funguje kombinace probiotika s prebiotikem, konkrétně Lepicol. Karotku můžete pít klidně samotnou, zde nechápu, kam se tím dotazem chcete dostat, bohatě stačí si po vypití vzít třeba lichořeřišnici. Ovoce je určitě velice vhodné omezit, nebo vynechat na nezbytně nutnou dobu. Tu Lagunu modrý šíp si musíte nakapslovat sám, pokud by vám to někdo prodal v kapslích, tak je to šílenec, protože za to je tady kriminál. Je to to správné a v roztoku nepoužitelné, to by jste si popálil trubky. Laguna a MMS2 je stejný produkt, jedná se o chlornan vápenatý, tedy chlorové vápno. Betain není zdrojem kyseliny chlorovodíkové vůbec, pouze podpoří zásadním způsobem její tvorbu.

Dotazem na karotku jsem mířil pouze tam, že je to šťáva sice zeleninová ale s velkým obsahem cukru. Tak jsem jí chtěl ředit. Pokud ale říkáte, že to kandidu výrazně nepřiživí, ok. Lichoořešnici zařadím.

Ad kapslování MMS - já jsem to tak původně chápal, ale pak jsem potkal tento nakapslovaný produkt:
http://czmms.webnode.cz/products/mms2/
Tak kdyby někdo chtěl ušetřit čas a zaplatit víc, je zde tato možnost.

Teď jím rozmixovaný pomeranč s cibulí. Praktikuje to někdo ještě?:) Bylo mi líto nechat je zkazit, tak výjimečně pomeranč. Každopádně je to docela síla. \":)\"
Je to takto smíchané bezpečné? Vyruší se to, nebo si to představuju špatně? Cibulovo pomerančové pyré cca 1:2.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz