Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 5:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2011 7:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Děkuji za odpověď. Je zajímavé že jáhlová kaše se sušeným ovocem se objevuje v řadě receptů na zdravou výživu. Předpokládám že vařené ovoce v podobě marmelády bez přidaného cukru jako občasné dochucení by neměl být problém ...

Tedy například jáhlová kaše, trocha marmelády, mandle, skořice, kokosový olej ...?

Ono to není o tom, kdo a kde jaký recept napíše, vždy je potřeba si danou kombinaci vyzkoušet na svém těle, protože každý reaguje jinak. Osobně bych ve vašem případě byl maximálně opatrný a jídla pokud možno vůbec nekombinoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2011 6:57 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
OK děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 27, 2011 12:18 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Zaujal ma tento text z knihy:
Šokujíci pravda o potravinách
Citace:
BEZ MASA TO TAKÉ JDE
Maso není pro život nezbytné. Vegetariánství neznamená nedostatečnou
výživu. Jedinou výjimku tvoří vegani, kteří dobrovolně
odmítají veškeré podoby živočišných produktů - maso, mléko,
ryby, vejce a dokonce i med. Tímto způsobem živené děti potřebují
bez výjimky přídavky vitaminu B12, aby bylo zabráněno těžkým
vývojovým vadám.
Při vegetariánské výživě by člověk neměl přehánět podíl syrové
stravy. Příliš mnoho syrové potravy, např. v rámci plnohodnotné
stravy, s sebou může nést značné trvalé zdravotní problémy.
Typická jsou onemocnění imunitního systému, kloubů (artritida),
kardiovaskulárního systému (infarkt) a neplodnost.



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 27, 2011 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Zaujal ma tento text z knihy:
Šokujíci pravda o potravinách
Citace:
BEZ MASA TO TAKÉ JDE
Maso není pro život nezbytné. Vegetariánství neznamená nedostatečnou
výživu. Jedinou výjimku tvoří vegani, kteří dobrovolně
odmítají veškeré podoby živočišných produktů - maso, mléko,
ryby, vejce a dokonce i med. Tímto způsobem živené děti potřebují
bez výjimky přídavky vitaminu B12, aby bylo zabráněno těžkým
vývojovým vadám.
Při vegetariánské výživě by člověk neměl přehánět podíl syrové
stravy. Příliš mnoho syrové potravy, např. v rámci plnohodnotné
stravy, s sebou může nést značné trvalé zdravotní problémy.
Typická jsou onemocnění imunitního systému, kloubů (artritida),
kardiovaskulárního systému (infarkt) a neplodnost.


Jediné s čím bych bezvýhradně souhlasil je ten vitamín B12, protože ten je běžně deficitní skoro u každého, bez zkoumání jeho stravovacího režimu. U něho to není pouze o jeho dodávání, ale o formě v jaké se dodává, nebo dost záleží i na stavu střev a jejich schopnosti ho vytvářet a vstřebávat. To ostatní je otázka zdravého rozumu a znalostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 11:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Co říkáte na kombinace kysané zelí/čalamáda s avokádem a česnekem, nebo sirná patlanina s kysaným zelím/čalamádou. Bojím se, že by to mohlo hnít či kvasit v trávicím ústrojí dost mi tyhle kombinace chutnají. :)
// Teď jsem si všiml, že jste vlastně už jako by odpoveděl v tématu Bílkoviny a sacharidy – dělená strava 2)Avokádo se dle mého názoru dá míchat do čehokoliv a většinou s tím není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 2:33 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
qup píše:
Co říkáte na kombinace kysané zelí/čalamáda s avokádem a česnekem, nebo sirná patlanina s kysaným zelím/čalamádou. Bojím se, že by to mohlo hnít či kvasit v trávicím ústrojí dost mi tyhle kombinace chutnají. :)
// Teď jsem si všiml, že jste vlastně už jako by odpoveděl v tématu Bílkoviny a sacharidy – dělená strava 2)Avokádo se dle mého názoru dá míchat do čehokoliv a většinou s tím není problém.

V poslednej dobe zaznamenávam najlepšie trávenie, keď nič s ničím nemiešam. Ako sa tak obzerám po tejto našej matičke tak iba ľudia miešajú stravu. Lev, vlk, resp. mäsožravci tiež nemiešajú napríklad mäso a zemiaky, mäso a ryžu, konzumujú väčšinou mäso samotné. Opice v divej prírode tiež väčšinou konzumujú v danú chvíľu iba jeden druh ovocia. Buď majú ovocie, alebo listy, alebo niektoré druhy si vedia zaobstarať aj termitov, ale tiež nekombinujú drobný hmyz s ovocím alebo listami. Opicu s banánom v jednej ruke a napríklad tými termitami v druhej som ešte nevidel a je to docela komická predstava \":D\" . Dalo by sa to teda teoreticky preniesť aj na človeka, lebo je jediný čo kombinuje obilie s mliekom, zeleninou a mäsom. Čím jednoduchšia kombinácia tým by sa stým mal organizmus lepšie vysporiadať. Sem-tam si viem povedať, že krava žere skoro celý život trávu, andulky proso, kolibrík iba nektár z kvetov a existujú v plnom zdraví. Je to nanajvýš divné, že len my páni tvorstva sa nechávame dobrovoľne otročiť našim jazykom. Jeden pán nazval jazyk malým dieťaťom a kôli tomuto malému decku trpí celé telo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 5:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Co říkáte na kombinace kysané zelí/čalamáda s avokádem a česnekem, nebo sirná patlanina s kysaným zelím/čalamádou. Bojím se, že by to mohlo hnít či kvasit v trávicím ústrojí dost mi tyhle kombinace chutnají. :)
// Teď jsem si všiml, že jste vlastně už jako by odpoveděl v tématu Bílkoviny a sacharidy – dělená strava 2)Avokádo se dle mého názoru dá míchat do čehokoliv a většinou s tím není problém.

Tak člen mohy vám to napsal pěkně a výstižně, čím méně se toho naráz stláská, tím menší komplikace nastanou, ale chutě budou prostě horší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 12:48 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
Jediné s čím bych bezvýhradně souhlasil je ten vitamín B12, protože ten je běžně deficitní skoro u každého, bez zkoumání jeho stravovacího režimu. U něho to není pouze o jeho dodávání, ale o formě v jaké se dodává, nebo dost záleží i na stavu střev a jejich schopnosti ho vytvářet a vstřebávat. To ostatní je otázka zdravého rozumu a znalostí.

Takže tá tableta B12-ky pod jazyk(bez ohladu na stravu) nestačí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Takže tá tableta B12-ky pod jazyk(bez ohladu na stravu) nestačí?

Pokud je to denně, tak určitě stačí a dokonce by se dal udělat po delší době suplementace test, který vám řekne jak na tom jste. Pokud ho budete mít dost, tak zásoba v těle vydrží opravdu dlouho, v některých případech i mnoho let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 11:34 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
Pokud je to denně, tak určitě stačí a dokonce by se dal udělat po delší době suplementace test, který vám řekne jak na tom jste. Pokud ho budete mít dost, tak zásoba v těle vydrží opravdu dlouho, v některých případech i mnoho let.

Jasne.
Existuje nejaká "naj" B12-ka, ktorú je možné dostat v lekárni alebo Vy osobne by ste ju doporučili alebo je to jedno?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 12:18 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
ja mam B12 od swansonu a je to tobolka, ktoru normalne prehltnem, vadi to niecomu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 8:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Jasne.
Existuje nejaká "naj" B12-ka, ktorú je možné dostat v lekárni alebo Vy osobne by ste ju doporučili alebo je to jedno?
Ďakujem

Od Swansonu je dobrý a z místních Natures Bounty, to jsem zde již popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 8:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
ja mam B12 od swansonu a je to tobolka, ktoru normalne prehltnem, vadi to niecomu?

Ne, to je v pořádku, ten je tak postavený, že se polykat dá, ale klidně se dá i nějakou dobu cucat, tedy rozpustit v ústech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 12:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 10, 2011 9:11 am
Příspěvky: 14
Zdravím,

na straně 11 v tomto tématu jsem četl příspěvěk od Petry. Tento problém trápí i mě a proto jsem se na vás obrátil a sepsal několik dotazů.

Hlavní problém, který řeším je moje zapomětlivost a neschopnost soustředit se. Jako malý jsem byl hyperaktivní a vrtět a neustále se nějak hýbat jsem musel prakticky pořád. Kvůli tomu byly problémy ve škole. A taky proto, že jsem odjakživa strašně nesoustředěný.

Moje BMI je 19,1 (výška 186, váha 66). Do nedávna jsem jedl klasickou českou stravu. Takže hodně pečivo, máslo, mléko a výrobky zněj a sladké. Dále závodní jídelna. Do nedávna jsem se strašně přejídal, protože jsem pracoval v kuchyních, ale nyní už tam nepracuju a ani nebudu. Ovoce jsem jedl docela rád syrové. Ke chlebu jsem si dával i zeleninu. Miluju ve vodě nabobtnané vločky s ořechy, rozinkama, banánem, medem a skořicí. Toto jím už delší dobu.

Já dosud nemám žádné zdravotní problémy. Nejsem ani nemocný. Dříve jsem býval často ale to náhle zmizelo.

Co jsem zjistil, tak jsou pro mě klíčové Omega 3 mastné kyseliny. Také Omega 6.

Na wikipedii mluví o rybím oleji, ale zde na foru o tom nepadla ani hláška. Také píšou jíst potraviny jako losos, makrela, sleď, pstruh (omega 3). Dále Omega 6 jako slunečnicová semena, pšeničné klíčky, sezam, vl. ořechy, soja, kukuřice..

Mám odstud nastudované, že tvaroh mám smíchat s lněným olejem, lněnými symínky, přidat např. datle nebo jablka, česnek a nerafinovaný přírodní med. Přitom si dávat pozor na ředění krve a kontrolovat si tlak.

Zaměřit se na ovoce, zinek v chelátové vazbě ráno a večer zcela na lačno, dýňový olej taky.

dotazy: 1)
Zajímalo by mě, proč přejít na řepkový olej, když omega 3, které já potřebuju, je ve větším nožstvím v lněném oleji?

2)
Chtěl bych se vyhnout tabletám (doplněk stravy omega-3), ale jaký názor na to máte vy?


Příklad jídelníčku:
Zatím nemám odšťavňovač, takže by to bylo beze šťáv.

ráno: ovoce + rozinky + mák nebo sezam + kokos + nějaké ořechy + olivový olej a skořice

odpoledne: zelenina (i porkovitá)+ česnek + olivový olej a jablečný ocet + brambor + lněné semínka + kokos a naklíčené luštěniny

večer: tvaroh s lněným olejem + další věci do toho

+ nějakou tu doporučovanou rybu
vprůběhu pít vodu s citrónem (3 litry)

- hodně obměňovat suroviny, jíst hodně toho, co jsem psal výše.

- strava by mi neměla dělat potíže v žaludku.

Dělám Džala néti se slanou vodou jednou denně. A začnu i s ostatnímy očisty. Zkusím i jednodenní pust, ale to maximalně jednou. Více ne, protože jsem docela dost hubený.

Nesportuju ale hodně chodím a jezdím na kole.

Je toho hodně a já na něco určitě zapoměl. Byl bych ale rád, když byste mi poskytl doplňující informace anebo vyvrátil, co jsem výše napsal. Tímto bych se pak následně řídil.
Posléze, když by se mi ustálil jídelníček a věděl bych přesně, co delší dobu jím, tak bych dal znovu vědět (třeba i včetně gramáží atd. Nyní to ale nejsem schopný napsat).

Děkuji moc za případnou odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 8:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
lukman píše:
Zdravím,

na straně 11 v tomto tématu jsem četl příspěvěk od Petry. Tento problém trápí i mě a proto jsem se na vás obrátil a sepsal několik dotazů.

Hlavní problém, který řeším je moje zapomětlivost a neschopnost soustředit se. Jako malý jsem byl hyperaktivní a vrtět a neustále se nějak hýbat jsem musel prakticky pořád. Kvůli tomu byly problémy ve škole. A taky proto, že jsem odjakživa strašně nesoustředěný.

Moje BMI je 19,1 (výška 186, váha 66). Do nedávna jsem jedl klasickou českou stravu. Takže hodně pečivo, máslo, mléko a výrobky zněj a sladké. Dále závodní jídelna. Do nedávna jsem se strašně přejídal, protože jsem pracoval v kuchyních, ale nyní už tam nepracuju a ani nebudu. Ovoce jsem jedl docela rád syrové. Ke chlebu jsem si dával i zeleninu. Miluju ve vodě nabobtnané vločky s ořechy, rozinkama, banánem, medem a skořicí. Toto jím už delší dobu.

Já dosud nemám žádné zdravotní problémy. Nejsem ani nemocný. Dříve jsem býval často ale to náhle zmizelo.

Co jsem zjistil, tak jsou pro mě klíčové Omega 3 mastné kyseliny. Také Omega 6.

Na wikipedii mluví o rybím oleji, ale zde na foru o tom nepadla ani hláška. Také píšou jíst potraviny jako losos, makrela, sleď, pstruh (omega 3). Dále Omega 6 jako slunečnicová semena, pšeničné klíčky, sezam, vl. ořechy, soja, kukuřice..

Mám odstud nastudované, že tvaroh mám smíchat s lněným olejem, lněnými symínky, přidat např. datle nebo jablka, česnek a nerafinovaný přírodní med. Přitom si dávat pozor na ředění krve a kontrolovat si tlak.

Zaměřit se na ovoce, zinek v chelátové vazbě ráno a večer zcela na lačno, dýňový olej taky.

dotazy: 1)
Zajímalo by mě, proč přejít na řepkový olej, když omega 3, které já potřebuju, je ve větším nožstvím v lněném oleji?

2)
Chtěl bych se vyhnout tabletám (doplněk stravy omega-3), ale jaký názor na to máte vy?


Příklad jídelníčku:
Zatím nemám odšťavňovač, takže by to bylo beze šťáv.

ráno: ovoce + rozinky + mák nebo sezam + kokos + nějaké ořechy + olivový olej a skořice

odpoledne: zelenina (i porkovitá)+ česnek + olivový olej a jablečný ocet + brambor + lněné semínka + kokos a naklíčené luštěniny

večer: tvaroh s lněným olejem + další věci do toho

+ nějakou tu doporučovanou rybu
vprůběhu pít vodu s citrónem (3 litry)

- hodně obměňovat suroviny, jíst hodně toho, co jsem psal výše.

- strava by mi neměla dělat potíže v žaludku.

Dělám Džala néti se slanou vodou jednou denně. A začnu i s ostatnímy očisty. Zkusím i jednodenní pust, ale to maximalně jednou. Více ne, protože jsem docela dost hubený.

Nesportuju ale hodně chodím a jezdím na kole.

Je toho hodně a já na něco určitě zapoměl. Byl bych ale rád, když byste mi poskytl doplňující informace anebo vyvrátil, co jsem výše napsal. Tímto bych se pak následně řídil.
Posléze, když by se mi ustálil jídelníček a věděl bych přesně, co delší dobu jím, tak bych dal znovu vědět (třeba i včetně gramáží atd. Nyní to ale nejsem schopný napsat).

Děkuji moc za případnou odpověď.

Nevím kde jste sebral tu informaci o řepkovém oleji, ale ode mě asi ne, je navíc ve větším množství likvidační pro štítnou žlázu a tu budete určitě ještě potřebovat. Také u toho lněného oleje je to diskutabilní, protože to dost záleží na odrůdě ze které je vyrobený.
Co se týká tablet, tak u něčeho to prakticky nejde, ale zde je možné jít přes tu sirnou patlanici.
Jinak to ostatní máte správně a půstů se bát nemusíte, ono se po nich mnohdy přibírá až zbytečně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz