Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 2:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 7:38 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Sybilla píše:
Suché dlane a brušká úrstov, presne to som mala asi pred pol rokom. Nasadila som základné béčka a vit. E a zmizlo to asi za necelé 2 týždne.

Béčka beriem, E už mesiac. Zatiaľ nič, lenže ja stále mydlím ruky a toto im určite neprospieva, tu treba rovno aj krémovať, a na to nemyslim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Už několikrát tady v diskusi padlo, že candida je i hodně záležitost psychická. Můžete mi to nějak přiblížit? Jaké jsou psychické koreláty..odkázat na zdroje etc.

Na tom není moc co přibližovat, odjeďte třeba na dovolenou někde k moři, nebo do hor a 14 dní o kandidě nevíte a můžete jíst i docela velké šmejdy, přičemž návrat do pracovního shonu bude utrpením a kvasinka vás bude žrát zaživa. Ono totiž tělo vystavené stresu je velice oslabené, naprosto nic netráví a to je pro kvasinky ráj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 10:49 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
ovekyska píše:
Béčka beriem, E už mesiac. Zatiaľ nič, lenže ja stále mydlím ruky a toto im určite neprospieva, tu treba rovno aj krémovať, a na to nemyslim.

Vyskúšajte toto mydlo, http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/ ... n/507.html

budete určite spokojná, dá sa použit na celé telo a vobec nevysúša.


Miesto krému použite kokosový tuk "Tropicai", dá sa mazat aj na celé telo.
Odporúčam \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 10:05 am 
Offline

Registrován: pon kvě 16, 2011 9:50 am
Příspěvky: 11
Dobrý den,
že mám pravděpodobně candidózu jsem zjistila teprve minulý týden v sobotu z testu ze slin. Je mi 31, 176cm /60 kg ( no po týdenní dietě mám 56,5 kg). Přes dva roky mě trápí vaginální mykózy, mám problémy s pletí, plynatostí, zácpou, únavou, náladovostí, lámavostí a třepivostí nehtů, neodolatelnou chutí na sladké...Mám trombofilii, ale neberu žádné léky.
Jsem úplný začátečník a vím, že mi chybí spousta informací, ( jakmile mám chvíli, tak si pročítám vaše stránky), ale zároveň jsem již zahájila dietu, postupně dle Vašich i jiných rad, jelikož chci, co nejdříve tu potvoru “usměrnit“. Teď jsem se dostala do té fáze, že jím pouze čerstvou zeleninu, kysané zelí, česnek, cibuli, semínka, trochu ořechů, panenský olivový olej, ráno jeden grep, piji pouze vodu cca 2-3 litry na den, 1x denně maté či zelený čaj. Dávám si ráno a večer 10 kapek Grepostopu a zakoupila jsem si také čaj Vilcacora ( ten jsem zatím ještě nezačala pít). Samozřejmě budu vstřebávat informace nadále, jen se chci teď zeptat, z čeho získám jód ? Jestli je vůbec vhodná zelenina kupovaná v marketech ? A jestli je správné, že mám v plánu nyní v průběh týdne dodržovat tuto stravu (možná zařadím ráno více ovoce, ale ještě nemám načteno, jak je správně kombinovat, tak prozatím jím jen ten grep, jelikož s ním mám již přes půl roku výborné zkušenosti-odstranil mi křeče z nohou a přes celou zimu jsem nebyla ani nachlazená), v pátek se zavodnit a v sobotu dopoledne si udělat očistu šankaprakšalána?
Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 3:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Dnes ráno jsem šla po 1 a 1/2 roce znovu na sono. Jelikož minule byl probém, že přes plynatost nebylo moc vidět, včera jsem si udělala šanku a jedla jen rýži s máslem. K mému překvapení paní mudr řekla, že přes plynatost není vůbec vidět slezina \":)\" Je možné, že by se kvasinka zase tak rychle namnožila? Nebo z čeho jiného se ve střevech můžou dělat plyny, když je tam jen rýže? A k tomu ještě nemohla být v tlustém střevě.

Nicméně minule jsem měla bahínko (vločkující obsah) ve žlučníku, dneska byl úplně v pořádku. A to mi praktická lékařka řekla, že když to bude zlobit, tak ho prostě vyndáme. To byla poslední kapka, která mě vedla k jiným metodám léčení. Takže čištěte, stojí to za to \":)\"
A ve slinivce byl prý minule nález ze zánětu v dětství, dnes je ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 7:41 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dobrý deň, neviem prečo dnes som vôbec nemal chuť na sladké no aj tak som si dal 2 lyžice medu. Som na tej protikvasinkovej diete a tak som radšej za tým hneď zobral 2 tablety lactobacilov. Po 5 minútach neviem čo to do mňa vošlo som zjedol pol čokolády a jeden keks. Uvedomoval som si to no neviem čo to do mňa vošlo a pritom som vôbec nemal chuť na sladké a tu dietu držím už 3 týždne a ovládam a a zrazu toto. Po tomto prehrešku dúfam, že sa kvasinky hneď nenamnožili. Myslíte, že som ich tým iba vyprovokoval a už bude kľud?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 8:52 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
hammel píše:
Dobrý deň, neviem prečo dnes som vôbec nemal chuť na sladké no aj tak som si dal 2 lyžice medu. Som na tej protikvasinkovej diete a tak som radšej za tým hneď zobral 2 tablety lactobacilov. Po 5 minútach neviem čo to do mňa vošlo som zjedol pol čokolády a jeden keks. Uvedomoval som si to no neviem čo to do mňa vošlo a pritom som vôbec nemal chuť na sladké a tu dietu držím už 3 týždne a ovládam a a zrazu toto. Po tomto prehrešku dúfam, že sa kvasinky hneď nenamnožili. Myslíte, že som ich tým iba vyprovokoval a už bude kľud?

Hezky si s vama ta kvasinka hraje \":)\"
Proc mate doma vubec cokoladu a keksy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 9:02 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
hammel píše:
Dobrý deň, neviem prečo dnes som vôbec nemal chuť na sladké no aj tak som si dal 2 lyžice medu. Som na tej protikvasinkovej diete a tak som radšej za tým hneď zobral 2 tablety lactobacilov. Po 5 minútach neviem čo to do mňa vošlo som zjedol pol čokolády a jeden keks. Uvedomoval som si to no neviem čo to do mňa vošlo a pritom som vôbec nemal chuť na sladké a tu dietu držím už 3 týždne a ovládam a a zrazu toto. Po tomto prehrešku dúfam, že sa kvasinky hneď nenamnožili. Myslíte, že som ich tým iba vyprovokoval a už bude kľud?

kvasinka je svina, taketo "nechcene" ulety poznam.... vzdy ma to stoji take rozbujarenie, ze by som skrabala steny, co mam chut na sladke.
momentalne uchadzam na sladkom susenom ovoci (datle, hrozienka) a neviem si pomoct.
prebudilo sa "to" po tom, ako som nerozvazne pojedla na navsteve nejake kolace.
potom bolo chvilu poko, nejako som sa pprekonavala a neskor padla za obet cela studenska pecat, ktoru mi moja vlsatna ruka tlacila do ust aj nariek tomu, ze mi uz zacalo byt zle.
asponze to skoncilo vyvracanim sa, tak mi bolo zle.
takze nabuduce si dam asi na ruky puta \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 9:07 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
AIM_FREEMAN píše:
Díky Vám za reakce. Kefír mě vinit nenapadlo. Nicméně jsem teď omezil syrovou zeleninu a mám pocit, že se to zlepšilo. Budu teď jíst více vařeného a uvidím, co to udělá. Pak případně protestuju i vysazení kefíru. Kdyžtak ještě ovekysko prosím nezapoměňte napsat, jak se situace u Vás vyvíjí. Buďte zdrávi!

moj pokus s kefirom skoncil po par dnoch, kedy som si uvedmila, ze tu problem (asi) nebude, kedze este pred mesiacom som napriek pitiu kefira, mala stolicu pravidelnu (aj ked nie kvalitnu, ale aspon bola). aj za tych par dni som nezaznamenala zmenu k lepsiemu, ved vlastne som ani nemohla, bola to prilis kratka doba.
takze opat pijem kefir, zapcha je stale, riesim to teraz sanogelom, po tyzdni uzivania zatial ziadna zmena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 10:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
ovekyska píše:
moj pokus s kefirom skoncil po par dnoch, kedy som si uvedmila, ze tu problem (asi) nebude, kedze este pred mesiacom som napriek pitiu kefira, mala stolicu pravidelnu (aj ked nie kvalitnu, ale aspon bola). aj za tych par dni som nezaznamenala zmenu k lepsiemu, ved vlastne som ani nemohla, bola to prilis kratka doba.
takze opat pijem kefir, zapcha je stale, riesim to teraz sanogelom, po tyzdni uzivania zatial ziadna zmena.

skús sušené slivky, grepfruit pred spaním a zvýšiť príjem vlákniny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 10:06 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Sybilla píše:
skús sušené slivky, grepfruit pred spaním a zvýšiť príjem vlákniny

susene slivky nefunguju, vlakniny neviem, no jem vacsinou len ovozel, co viac?
grep asi stavu?

EDIT:
so mnou nepohne ani 2-3 litre jabkovej stavy v deny ecenovej ocisty, ani cviklovo uhorkovo zemiakovo mrkvova stava rano na lacno.
v minulosti ani voda z kvasenej kapusty. o kvasenej kapuste (ci pickles) ani nehovoriac. neprezenie ma ani zo saratice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 10:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
ovekyska píše:
susene slivky nefunguju, vlakniny neviem, no jem vacsinou len ovozel, co viac?
grep asi stavu?

grep celý, dokáže poriadne vymetličkovať črevá, ale treba pravidelne každý večer, toho ovozelu nedokážeš zjesť toľko, aby ti to dalo dostatok vlákniny keď už je zápcha, skoč do bioobchodíku, majú rôznu vlákninu na výber, alebo si namel ľanové semienko, lenže to znižuje krvný tlak, takže toho nebudeš môcť zjesť veľa, ale kombináciou všetkého by ti mohlo pomôcť


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 10:28 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Sybilla píše:
grep celý, dokáže poriadne vymetličkovať črevá, ale treba pravidelne každý večer, toho ovozelu nedokážeš zjesť toľko, aby ti to dalo dostatok vlákniny keď už je zápcha, skoč do bioobchodíku, majú rôznu vlákninu na výber, alebo si namel ľanové semienko, lenže to znižuje krvný tlak, takže toho nebudeš môcť zjesť veľa, ale kombináciou všetkého by ti mohlo pomôcť

ja som sa prave obavala jeste vic vlakniny, aby to nebolo este hrsie. lan. sem. m nejaky vas pila, ale to bolo este relativn e ok vtedy, potom sa nieco udialo (neviem co) a uz to odvtedy nejde. psychika.... asi....
no dakujem za tipy.
z mojej strany to chce trpezlivost a vytrvat.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 12:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jasmina píše:
Dobrý den,
že mám pravděpodobně candidózu jsem zjistila teprve minulý týden v sobotu z testu ze slin. Je mi 31, 176cm /60 kg ( no po týdenní dietě mám 56,5 kg). Přes dva roky mě trápí vaginální mykózy, mám problémy s pletí, plynatostí, zácpou, únavou, náladovostí, lámavostí a třepivostí nehtů, neodolatelnou chutí na sladké...Mám trombofilii, ale neberu žádné léky.
Jsem úplný začátečník a vím, že mi chybí spousta informací, ( jakmile mám chvíli, tak si pročítám vaše stránky), ale zároveň jsem již zahájila dietu, postupně dle Vašich i jiných rad, jelikož chci, co nejdříve tu potvoru “usměrnit“. Teď jsem se dostala do té fáze, že jím pouze čerstvou zeleninu, kysané zelí, česnek, cibuli, semínka, trochu ořechů, panenský olivový olej, ráno jeden grep, piji pouze vodu cca 2-3 litry na den, 1x denně maté či zelený čaj. Dávám si ráno a večer 10 kapek Grepostopu a zakoupila jsem si také čaj Vilcacora ( ten jsem zatím ještě nezačala pít). Samozřejmě budu vstřebávat informace nadále, jen se chci teď zeptat, z čeho získám jód ? Jestli je vůbec vhodná zelenina kupovaná v marketech ? A jestli je správné, že mám v plánu nyní v průběh týdne dodržovat tuto stravu (možná zařadím ráno více ovoce, ale ještě nemám načteno, jak je správně kombinovat, tak prozatím jím jen ten grep, jelikož s ním mám již přes půl roku výborné zkušenosti-odstranil mi křeče z nohou a přes celou zimu jsem nebyla ani nachlazená), v pátek se zavodnit a v sobotu dopoledne si udělat očistu šankaprakšalána?
Děkuji moc.

Opravdu si budete muset ještě celé toto vlákno a případně i další věci načíst, nicméně jdete na to celkem správně. U té zeleniny ze super-hyper marketů nic moc, chce to dorovnávat občas pilulemi, ale nic jiného stejně běžně není, to by jste si musela vše produkovat sama. Ovoce kandidu většinou dost krmí, to si nastudujte a vyzkoušejte velice opatrně. Očisty jsou určitě vhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 3:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Dnes ráno jsem šla po 1 a 1/2 roce znovu na sono. Jelikož minule byl probém, že přes plynatost nebylo moc vidět, včera jsem si udělala šanku a jedla jen rýži s máslem. K mému překvapení paní mudr řekla, že přes plynatost není vůbec vidět slezina \":)\" Je možné, že by se kvasinka zase tak rychle namnožila? Nebo z čeho jiného se ve střevech můžou dělat plyny, když je tam jen rýže? A k tomu ještě nemohla být v tlustém střevě.

Nicméně minule jsem měla bahínko (vločkující obsah) ve žlučníku, dneska byl úplně v pořádku. A to mi praktická lékařka řekla, že když to bude zlobit, tak ho prostě vyndáme. To byla poslední kapka, která mě vedla k jiným metodám léčení. Takže čištěte, stojí to za to \":)\"
A ve slinivce byl prý minule nález ze zánětu v dětství, dnes je ok.

Tak možné je ledasco, ale já se nedomnívám, že to bude jenom z kvasinek, tam můžete mít i nějaký jiný problém a je jednoznačně v takovém případě vhodné používat karminativa. Někdy se plny tvoří ze zbytků těch úsad na střevě a ve střevní stěně, nepočítejte s tím, že šankaprakšalána jednoznačně odstraní všechno, to ani zdaleka, to nedovede ani hydrocolon a i tam se musí procedury opakovat aby se docílilo solidní čistoty. Nicméně, jak vidíte, postupně to jde evidentně kupředu a není se tedy čeho obávat, stačí pouze vydržet.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz