Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 9:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 1:48 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Pavel Veselý píše:
užívám ji už rok s malýma pauzama a celou dobu ji dávám před jídlem,protože po jídle mě po ní pálil žaludek(možná kvuli vředíku nebo nevim)ale funguje řekl bych vzatá kdykoliv(měl jsem pěkné herx)

dakujem. mne zas po jedle nechuti, lebo mi teda nechuti a pokazi mi cely dojem z jedla a niekedy po jedle zabudnem, takze tak ci tak ide s vacsim odstupom od jedla.

tiez by ma vsak zaujimalo, ako rychlo zacne ucinkovat, teda nejake spozorovatelne ucinky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 8:11 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
trampota píše:
K tomu vstřebávání, distribuci jódu do buněk prý výrazně zlepšuje dodatečné dodávání vitamínu C (teď nemyslím smíchat), je to pravda?

ja mám odskúšané na 3 ľuďoch, že nie céčko, ale magnézium. vyskúšaj na sebe. dávaj si denne céčko a za také 3 dni si urob škvrnu lugolu a sleduj čas, ako rýchlo zmizne jód do tela. potom vysaď céčko, daj chlorid horečnatý (tak na týždeň), zopakuj test a porovnaj si časy.
ja mám skúsenosť, že na horčíku zmizne tá škvrna do tela cca o dve a viac hodín skôr.
čiže céčko nezrýchľuje (nezlepšuje) vstrebávanie, ale je dôležité na regeneráciu tých tkanív, v ktorých bývali baktérie, kým prišiel jod a zrušil im podnájom. \":)\"

Díky, perfektní, zapadá mi to, protože beru hodně hořčíku, doplňuju jód a skvrna mi mizí pomalu rychleji než na začátku doplňování jódu a to mě tak trochu překvapilo. Zkusím na chvilku vysadit hořčík, abych měl jasno. Mej se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 8:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Je to pecka, člověk se prý pak nemá lekat co se objeví v míse \":-)\". Komunikuju to s člověkem co to dělal, jak se dostanu k rozumnému výsledku, tak to sem dám. Nedá se nějak v domácích podmínkách udělat ten test na přítomnost jodu v moči (vezme se dávka 50mg, a otestuje se kolik procent jódu je v moči sebrané za 24h, pokud je větší než 90%, tak je štítná nasycená). Myslím že to může být docela blbnutí ale na druhé straně zase asi dost přesná záležitost, ale chce to umět to nějak jednoduše naměřit, třeba pomocí nějakého extra levného minikolorimetru. Prodávají se jednoduché přístroje pro stanovení látek v bazénech http://www.hannacz.com/products-page/ko ... ry/hi-718/. Ale chtělo by to něco mnohem levnějšího.

K tomu vstřebávání, distribuci jódu do buněk prý výrazně zlepšuje dodatečné dodávání vitamínu C (teď nemyslím smíchat), je to pravda?

Ještě bych se Vás Jardo rád zeptal na jednu věc: souhlasíte s tím, že u onemocnění štítné žlázy se u hypofunkce jedná o houbovou infekci a léčí se jódem a fungicidy a u hyperfunkce se jedná o bakteriální infekci, která se léčí Magnesiem (MgCl)? A samozdřejmě je možný stav kdy je napadená obojím a pak je vhodné suplementovat oba účinné prostředky?
Díky a hezký den.

Tak pokud půjde o ověřený postup jde o výbornou informaci a již jsem na to zvědav. Testování jódu z moči v domácích podmínkách neovládám, tím jsem se nikdy nezabýval, ale test skvrnou je docela spolehlivý. U toho céčka možná ano i když jsem to zkoušel a žádné významné rozdíly jsem nezaznamenal, ale nic jsem neměřil, jde pouze o pocity. Těch důvodů k rozhození funkce štítné žlázy je celkem hejno, ale tyto dva základní asi takto fungují, ovšem mě se osvědčilo vždy tam ládovat oboje a pokud možno až na doraz, což zabírá ve většině případů a celkem dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 8:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
zbysek.kutass píše:
Prosím o radu

4 roky mě pálí pod ohryzkem, veškerá vyšetření nic neprokázala/gastro,orla,krev,sono..../teprve nedávno mi objevili kvasinky na jícnu. Ještě k tomu mám reflux jícnu. Dle mého názoru jsem ty kvasinky měl už před 4 roky, ale nepřišli na to, až se to rozjelo až do jícnu. Nejím už vlastně nic mimo kuřecího, ryb, česneku a zeleniny. Téměř vše jsem na foru přečetl, ale nevím co z toho využít pro svůj problém, prosím případně o radu, děkuji.

Osobně bych problém viděl v nedostatku kyseliny chlorovodíkové, což si můžete snadno vytestovat krkacím testem a uvidíte. Strava nic moc, kuře ve velkochovu roste rychleji něž rakovina a ryby jsou výborný zdroj reziduálních látek a nyní i záření, čili to by jste měl zvážit, zda v takové zdravé stravě pokračovat. Pokud už jíst maso, tak kachna, krůta, králík a nejlepší je nutrie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 8:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
ja mám odskúšané na 3 ľuďoch, že nie céčko, ale magnézium. vyskúšaj na sebe. dávaj si denne céčko a za také 3 dni si urob škvrnu lugolu a sleduj čas, ako rýchlo zmizne jód do tela. potom vysaď céčko, daj chlorid horečnatý (tak na týždeň), zopakuj test a porovnaj si časy.
ja mám skúsenosť, že na horčíku zmizne tá škvrna do tela cca o dve a viac hodín skôr.
čiže céčko nezrýchľuje (nezlepšuje) vstrebávanie, ale je dôležité na regeneráciu tých tkanív, v ktorých bývali baktérie, kým prišiel jod a zrušil im podnájom. \":)\"

To máte pravdu, ale je otázkou zda se tento stav dá jednoznačně interpretovat jako lepší vstřebávání jódu do tkání, klidně také může v obou případech pouze tělem protékat a odcházet ve větším množství močí. V každém případě je ovšem pravda ta druhá polovina poslední věty s tou souhlasím bez výhrad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
Ako najdlhšie vkuse je možné užívať lichořeřišnicu a vadí, ak ju niekedy jedávam pred jedlom?

Dá se užívat dlouhodobě a právě při dlouhodobém užívání přináší nejlepší výsledky. Před, nebo po jídle myslím nebude takový rozdíl, já si ji dokonce dávám přímo do jídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 10:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Slyšeli jste někdo o přípravku s názvem Syclovir? Teď jsem to potkal.

Je to prý vynikající absobent, který vyrábějí z nějakého nebo nějakých druhů planktonu a umí to nasát až 1000 větší objem virů, bakterií a toxinů než je užitá dávka.

Asi to bude něco podobného Sanogelu, počítám.

http://www.greenwillowtree.com/-strse-5 ... Detail.bok

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 11:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
To jsem nevěděl, že: Pokud má člověk adekvátní množství L-glutaminu, selenu, niacinu, kyseliny listové, vitamínů B6 a B12, železa a molybdenu, potom se acetaldehyd v játrech metabolizuje na kyselinu octovou, která může být buď vyloučena z těla, nebo se může přeměnit ve zdroj energie – na acetyl koenzym A. Když se však při delším trvání problému zásoby vitamínů a minerálů vyčerpají, začnou se aldehydy hromadit v tkáních, což může vést k nejrůznějším patologickým stavům.

http://zapper.webnode.cz/velky-problem-kandida/

To by mohl být dobrý recept na mix proti die off (herx) symptomum!

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 5:58 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
AIM_FREEMAN píše:
To jsem nevěděl, že: Pokud má člověk adekvátní množství L-glutaminu, selenu, niacinu, kyseliny listové, vitamínů B6 a B12, železa a molybdenu, potom se acetaldehyd v játrech metabolizuje na kyselinu octovou, která může být buď vyloučena z těla, nebo se může přeměnit ve zdroj energie – na acetyl koenzym A. Když se však při delším trvání problému zásoby vitamínů a minerálů vyčerpají, začnou se aldehydy hromadit v tkáních, což může vést k nejrůznějším patologickým stavům.

http://zapper.webnode.cz/velky-problem-kandida/

To by mohl být dobrý recept na mix proti die off (herx) symptomum!

To je zajímavé.Glutaminu beru 10g denně už několik let kvuli sportování,b komplex taky a železo snad v melase a molybden v raw kakau-to by mohl být důvod proč jsem už dávno nešel do kytek společně s vražděnou kvasinkou \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 6:37 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
ovekyska píše:
dakujem. mne zas po jedle nechuti, lebo mi teda nechuti a pokazi mi cely dojem z jedla a niekedy po jedle zabudnem, takze tak ci tak ide s vacsim odstupom od jedla.

tiez by ma vsak zaujimalo, ako rychlo zacne ucinkovat, teda nejake spozorovatelne ucinky...

Záleží na tom jak jsi hodně zanesený.Já jsem měl první herx-tedy výraznější odumřetí kvasinek cca po 3 dnech takže asi po 9té lžičce.A užil jsem si teda stavy,přítelkyně myslela že volá 911,ale já radši v mdlobách volal Jardu a ten řikal klistýr dokud to nepřejde-přešlo to až po 6tym takže 12 litrů dovnitř a ven \":roll:\" ale ten stav potom,parádička,poletech co jsem byl ovládán kvasinkou jsem zažil pocit naprosto jasné mysli a jakési lehkosti a chuti do života.Jinak moje zkušenost po roce boje(utíká to rychle,ale přesně si pamatuju jak jsem byl poprvé u Jardy)je taková že mě ta mrcha stejně trochu ovládá-stačí pár dní stresu a je zpět,nebo přijde konec října a mám ji taky zpátky a na celou zimu(kterou nesnášim-možná mě stresuje a proto mi roste kvasinka),ale příjde jaro a ona jak zázrakem někam zaleze a je klid.Těma fungicidama ji v době kdy mě ovládá držím jakž takž na uzdě(nemám vyrážku na obličeji,lupy ani záchvaty hypoglikemie jako dřív),ale není to 100%ní.
Jinak jestli to chceš výrazně urychlit,a nechceš dávat peníze do dalších doplňků, tak doporučuju vynechat na pár dní ze stravy uplně všechen tuk-třeba na týden a k lichořeřešnici přidat ještě namletý hřebíček.3 lžičky denně po jídle,zapít hltem vody-nebo nakapslovat jak to dělá Jarda.
Já jsem jedl takto-ráno-šťáva jabko,mrkev,pomeranč,snídaně-jáhly se stévií,skořicí,odtučněnym kakaem,svačina syrovátkový protein bez tuku a cukru,oběd polenta nebo pohanka,zeleninový salát,svačina opět protein,před večeří zeleninová šťáva,večeře krůtí prsa na vodě nebo v páře a nebo opět pohanka a zeleninový salát,občas jsem to proložil i ovocem-1-3 kousky denně tě nezabijou a kvasince moc nepřidaj.Hlavní je tam nedat naprosto žádnej tuk aby tělo muselo jet jen na tu stravu a cukry který tam touto stravou dodáš,co se týče množstvý taksi to musíš vychytat podle toho kolik za den spálíš-měl bys mít stále mírný hlad ale né takový který by tě donutil k nějakému nárazovému obžerství a nebo ti způsobil únavu.U mě jako sportovce je množství polenty,pohanky a jáhel na jednu porci 100-250gramů za sucha,podle toho jaký mam trenink.Doporučuju to takto na týden zkusit a uvidíš jak se budeš cejtit a co s tim udělá ta lichořeřešnice-mě to takhle zabírá,ale je to psychicky náročné,zvlášť pokud jsi zvyklý na určitou hladinu tuku v krvi.Ale bacha!dýl jak tejden bych to nedržel a tuky je pak nutno přidávat pomaličku a najít si svoje optimum,a hlavně se hned nepřežrat ořechama nebo bůčkem(stejně se ti to asi stane,mě se to stalo taky a to mám pevnou vůli)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 7:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
Slyšeli jste někdo o přípravku s názvem Syclovir? Teď jsem to potkal.

Je to prý vynikající absobent, který vyrábějí z nějakého nebo nějakých druhů planktonu a umí to nasát až 1000 větší objem virů, bakterií a toxinů než je užitá dávka.

Asi to bude něco podobného Sanogelu, počítám.

http://www.greenwillowtree.com/-strse-5 ... Detail.bok

Zatím jsem o tom neslyšel, ale je to zajímavé a určitě bych viděl vhodné udělat nějaký pokus jak funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 7:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
AIM_FREEMAN píše:
To jsem nevěděl, že: Pokud má člověk adekvátní množství L-glutaminu, selenu, niacinu, kyseliny listové, vitamínů B6 a B12, železa a molybdenu, potom se acetaldehyd v játrech metabolizuje na kyselinu octovou, která může být buď vyloučena z těla, nebo se může přeměnit ve zdroj energie – na acetyl koenzym A. Když se však při delším trvání problému zásoby vitamínů a minerálů vyčerpají, začnou se aldehydy hromadit v tkáních, což může vést k nejrůznějším patologickým stavům.

http://zapper.webnode.cz/velky-problem-kandida/

To by mohl být dobrý recept na mix proti die off (herx) symptomum!

Určitě je to vše o spalování a tato kombinace zásadně zvýší spalování, čili na kvasinku zbude méně a ona tolik nebují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 7:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Záleží na tom jak jsi hodně zanesený.Já jsem měl první herx-tedy výraznější odumřetí kvasinek cca po 3 dnech takže asi po 9té lžičce.A užil jsem si teda stavy,přítelkyně myslela že volá 911,ale já radši v mdlobách volal Jardu a ten řikal klistýr dokud to nepřejde-přešlo to až po 6tym takže 12 litrů dovnitř a ven \":roll:\" ale ten stav potom,parádička,poletech co jsem byl ovládán kvasinkou jsem zažil pocit naprosto jasné mysli a jakési lehkosti a chuti do života.Jinak moje zkušenost po roce boje(utíká to rychle,ale přesně si pamatuju jak jsem byl poprvé u Jardy)je taková že mě ta mrcha stejně trochu ovládá-stačí pár dní stresu a je zpět,nebo přijde konec října a mám ji taky zpátky a na celou zimu(kterou nesnášim-možná mě stresuje a proto mi roste kvasinka),ale příjde jaro a ona jak zázrakem někam zaleze a je klid.Těma fungicidama ji v době kdy mě ovládá držím jakž takž na uzdě(nemám vyrážku na obličeji,lupy ani záchvaty hypoglikemie jako dřív),ale není to 100%ní.
Jinak jestli to chceš výrazně urychlit,a nechceš dávat peníze do dalších doplňků, tak doporučuju vynechat na pár dní ze stravy uplně všechen tuk-třeba na týden a k lichořeřešnici přidat ještě namletý hřebíček.3 lžičky denně po jídle,zapít hltem vody-nebo nakapslovat jak to dělá Jarda.
Já jsem jedl takto-ráno-šťáva jabko,mrkev,pomeranč,snídaně-jáhly se stévií,skořicí,odtučněnym kakaem,svačina syrovátkový protein bez tuku a cukru,oběd polenta nebo pohanka,zeleninový salát,svačina opět protein,před večeří zeleninová šťáva,večeře krůtí prsa na vodě nebo v páře a nebo opět pohanka a zeleninový salát,občas jsem to proložil i ovocem-1-3 kousky denně tě nezabijou a kvasince moc nepřidaj.Hlavní je tam nedat naprosto žádnej tuk aby tělo muselo jet jen na tu stravu a cukry který tam touto stravou dodáš,co se týče množstvý taksi to musíš vychytat podle toho kolik za den spálíš-měl bys mít stále mírný hlad ale né takový který by tě donutil k nějakému nárazovému obžerství a nebo ti způsobil únavu.U mě jako sportovce je množství polenty,pohanky a jáhel na jednu porci 100-250gramů za sucha,podle toho jaký mam trenink.Doporučuju to takto na týden zkusit a uvidíš jak se budeš cejtit a co s tim udělá ta lichořeřešnice-mě to takhle zabírá,ale je to psychicky náročné,zvlášť pokud jsi zvyklý na určitou hladinu tuku v krvi.Ale bacha!dýl jak tejden bych to nedržel a tuky je pak nutno přidávat pomaličku a najít si svoje optimum,a hlavně se hned nepřežrat ořechama nebo bůčkem(stejně se ti to asi stane,mě se to stalo taky a to mám pevnou vůli)

Je vidět, že už máte ten postup docela slušně vychytaný, ale jak píšete, vždy to nějakou dobu trvá, než člověk pochopí ty souvislosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 11:29 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Pavel Veselý píše:
Hlavní je tam nedat naprosto žádnej tuk aby tělo muselo jet jen na tu stravu a cukry který tam touto stravou dodáš,co se týče množstvý taksi to musíš vychytat podle toho kolik za den spálíš-měl bys mít stále mírný hlad ale né takový který by tě donutil k nějakému nárazovému obžerství a nebo ti způsobil únavu.U mě jako sportovce je množství polenty,pohanky a jáhel na jednu porci 100-250gramů za sucha,podle toho jaký mam trenink.Doporučuju to takto na týden zkusit a uvidíš jak se budeš cejtit a co s tim udělá ta lichořeřešnice-mě to takhle zabírá,ale je to psychicky náročné,zvlášť pokud jsi zvyklý na určitou hladinu tuku v krvi.Ale bacha!dýl jak tejden bych to nedržel a tuky je pak nutno přidávat pomaličku a najít si svoje optimum,a hlavně se hned nepřežrat ořechama nebo bůčkem(stejně se ti to asi stane,mě se to stalo taky a to mám pevnou vůli)

Pavle, můžeš mi nějak vysvětli proč ta dieta bez tuků? Není mi to úplně jasné. Chápu to teď tak, že ti jde co nejrychleji spálit co tělu dodáš aktivitou bez zpomalení trávení tuky. Chápu to dobře?

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 2:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Chci se zeptat - jedu teď HCl, Mg, MMS (30 kapek denně), Jód (50 kapek denně povrchem těla), Selen (600mikro), MSM 15 - 20g, ve stravě česnek, oregáno. Nějak už nemám sílu na lichořeřišnici nebo kaprylovku. Myslíte že to udrží kandidu na uzdě a nebude bujet? Samozřejmě na protikvasinkové stravě, stále bez obilí a ovoce, ale už časem snad budu moci trochu něco zařadit. De facto se mi jedná o to, zda můžu počítat MMS jako substituci za fungicida. Vím, že funguje jinak, ale rád bych si na něj nejprve zvykl a pak zas nasadil lichořeřišnici.

Jinak pro mě asi největší oříšek je pravidelný a dostatečný odpočinek. Počítám, že by mi stačilo 14 dní pravidelného režimu a takové stravy jakou mám a bylo by mi do hejhulá. Koneckonců to byl nezřízený životní styl, který mě dovedl k oslabení imunity a kvasinfikaci. Když tedy nepočítám ten řetězec antibiotické léčby v dětství. Možná proto je tak těžké si to na sobě vybojovat. Hluboko vyjeté koleje a návyky, které kandiditidu umožnily a udržují.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz