Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 5:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2011 7:17 pm 
Offline

Registrován: pon led 10, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 9
Dobrý večer, pořád hledám nějaký jídelníček, který by pro mě byl dobrý. Varianta sirná patlanina a ovoce k snídani nejde z důvodu mléka. Na internetu jsem našla návod na tzv. Kollathovu snídani http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/kolathova-snidane/, jedná se o to, že večer si člověk namele obilí a přes noc je namočí a ráno smíchá s ovocem. Pokud by toto člověk dělal třeba se špaldou, mohlo by to snad mít příznivý vliv..Máte v tomto ohledu nějaké zkušenosti a vidíte nějaká rizika? Do této snídaně by se dalo přidat ještě namleté lněné semínko a mohlo by to také dobře fungovat..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Daasa píše:
Dobrý večer, pořád hledám nějaký jídelníček, který by pro mě byl dobrý. Varianta sirná patlanina a ovoce k snídani nejde z důvodu mléka. Na internetu jsem našla návod na tzv. Kollathovu snídani http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/kolathova-snidane/, jedná se o to, že večer si člověk namele obilí a přes noc je namočí a ráno smíchá s ovocem. Pokud by toto člověk dělal třeba se špaldou, mohlo by to snad mít příznivý vliv..Máte v tomto ohledu nějaké zkušenosti a vidíte nějaká rizika? Do této snídaně by se dalo přidat ještě namleté lněné semínko a mohlo by to také dobře fungovat..

Někdo tuto variantu jídla snáší dobře, ale pokud budete mít namnožené kvasinky, jde o potravinu naprosto nevhodnou, což zjistíte velice rychle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2011 10:08 pm 
Offline

Registrován: pon led 10, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 9
Děkuji za odpověď. Teď se mi velice osvědčila k snídani kombinace rozmixovaných namočených ořechů se sladkým sušeným ovocem (datle) a s čerstvým ovocem. Obilí jsem do toho zatím ještě nezkoušela, ale vyzkouším a uvidím \":)\" Je to pro mě snídaně, která mě výborně zasytí a výborně se celé dopoledne i cítím. Někdy ale naprosto vůbec nemám chuť k snídani na sladké. Přemýšlím, čím "slaným" bych mohla tuto ovocno-ořechovou snídani nahradit..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2011 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Daasa píše:
Děkuji za odpověď. Teď se mi velice osvědčila k snídani kombinace rozmixovaných namočených ořechů se sladkým sušeným ovocem (datle) a s čerstvým ovocem. Obilí jsem do toho zatím ještě nezkoušela, ale vyzkouším a uvidím \":)\" Je to pro mě snídaně, která mě výborně zasytí a výborně se celé dopoledne i cítím. Někdy ale naprosto vůbec nemám chuť k snídani na sladké. Přemýšlím, čím "slaným" bych mohla tuto ovocno-ořechovou snídani nahradit..

Vyzkoušejte jáhly s kokosovým tukem, lehce osolené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 12:17 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
Vyzkoušejte jáhly s kokosovým tukem, lehce osolené.

Možem sa spýtat, ktorá z týchto variácií je vhodnejšia z pohladu využitia a strávenia jedn. surovín?

1. šalát,surové vajcia 2,cesnak,koreniny,kokosový tuk
2. to isté iba namiesto surových vajec varnené natvrdo.

Pri tom surovom vajci som si nie istý práve tou mixážou s tukom a možným výsledným efektom "srajdy".
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 7:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Možem sa spýtat, ktorá z týchto variácií je vhodnejšia z pohladu využitia a strávenia jedn. surovín?

1. šalát,surové vajcia 2,cesnak,koreniny,kokosový tuk
2. to isté iba namiesto surových vajec varnené natvrdo.

Pri tom surovom vajci som si nie istý práve tou mixážou s tukom a možným výsledným efektom "srajdy".
Ďakujem

Syrové vejce se určitě tráví mnohem snadněji než vařené, ovšem někomu může zpočátku vyvolávat průjem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 4:06 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Dobrý den,

Potřeboval bych poradit co bych měl jíst nebo jaké minerály či vitamíny při zvýšen psychické námaze... konkrétně mám ted zkouškové období a čekaj mě důležité předměty. Blbec jsem najel na antiparazitální kůru hřebíčkem a první dny sem byl díky tomu zesláblej, zvýšenej tep, motání.... ted jsem se z toho zpamatoval a potřebuju dohnat ztracený čas. Kolik by teoreticky melo stacit spánku ? 6 hodin? Každej student pije kofein a podobný voloviny ale to je podle me kontraproduktivní... díky za pomoc (jinak stravu mám ovozelo,kefír,oříšky, sem tam ty syrečky \":)\" proste taky zhřeším.. jinak provozuji derivační koupel,néti,mám za sebou pár šanek a jaterních očist... )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 5:20 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Mikard píše:
Dobrý den,

Potřeboval bych poradit co bych měl jíst nebo jaké minerály či vitamíny při zvýšen psychické námaze... konkrétně mám ted zkouškové období a čekaj mě důležité předměty. Blbec jsem najel na antiparazitální kůru hřebíčkem a první dny sem byl díky tomu zesláblej, zvýšenej tep, motání.... ted jsem se z toho zpamatoval a potřebuju dohnat ztracený čas. Kolik by teoreticky melo stacit spánku ? 6 hodin? Každej student pije kofein a podobný voloviny ale to je podle me kontraproduktivní... díky za pomoc (jinak stravu mám ovozelo,kefír,oříšky, sem tam ty syrečky \":)\" proste taky zhřeším.. jinak provozuji derivační koupel,néti,mám za sebou pár šanek a jaterních očist... )

Najeď na stravu s minimem tuku a hodně sladkého ovoce,choď se denně aspoň na půl hoďky projít do lesa,když ti to nepoleze do hlavy tak si dej třeba dechový cvičení,meditaci,křížovku,sudoku.Spát stačí i 5 hodin pokud jsi pročištěnej a na spaní si dej špunty do uší a spi ve vyvětrané zatemělé místnosti ať tě za žádnou cenu nic nevzbudí.Pokud kafuješ tak poslední kafe kolem 17 hodiny(pokud jdeš spát ve 23)jinak naruší spánek.Lepší než kafe mi přijde čaj maté-nemá takový nájezd jako kafe a vydržíš dýl.Vitamíny bkomplex a céčko(tak 6 g denně,když dáš víc tak tě to bude nutit jít si spíš ven užívat života \":lol:\" ),minerály ti může namíchat Jarda za pár korun a užívají se asi celoživotně \":lol:\" Pokud neděláš sirnou patlanu tak si kup toto http://www.gsklub.cz/products/6282-gs-omega-3 a zkombinuj to s lecitinem,ginkem a lžičkou namletého lněného semínka a uvidíš jak to půjde dobře.A hlavně se do ničeho nenuť a a zkus sám sebe přesvědčit že tě to učení baví a za každou naučenou věc se nějak odměň(psychika je důležitá).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 10:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Dobrý den,

Potřeboval bych poradit co bych měl jíst nebo jaké minerály či vitamíny při zvýšen psychické námaze... konkrétně mám ted zkouškové období a čekaj mě důležité předměty. Blbec jsem najel na antiparazitální kůru hřebíčkem a první dny sem byl díky tomu zesláblej, zvýšenej tep, motání.... ted jsem se z toho zpamatoval a potřebuju dohnat ztracený čas. Kolik by teoreticky melo stacit spánku ? 6 hodin? Každej student pije kofein a podobný voloviny ale to je podle me kontraproduktivní... díky za pomoc (jinak stravu mám ovozelo,kefír,oříšky, sem tam ty syrečky \":)\" proste taky zhřeším.. jinak provozuji derivační koupel,néti,mám za sebou pár šanek a jaterních očist... )

Člen Pavel Veselý vám to píše správně a hlavně bych se zaměřil na ta béčka, trochu si je nastudujte a v takovémto případě pomáhají přímo zázračně, ovšem velké dávky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 6:25 pm 
Offline

Registrován: úte čer 14, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 35
Dobrý den,

přečetla jsem si Váš jídleníček a malinko jsem konsternována. Jelikož co se oběda týče..chápu dobře že do salátu krájíte syrové brambory? Na víc malinko postrádám ve Vašem jídelníčku maso a mléčné výrobky. Snažila jsem se být vegetarián ale zhruba po 4 měsících nejedení masa jsem začla trpět migrénami, vypadáváním vlasů a dokonce ztrátou mens..Myslím, že člověk je všežravec a maso by mělo být součástí jídelníčku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 7:54 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Daasa píše:
Děkuji za odpověď. Teď se mi velice osvědčila k snídani kombinace rozmixovaných namočených ořechů se sladkým sušeným ovocem (datle) a s čerstvým ovocem. Obilí jsem do toho zatím ještě nezkoušela, ale vyzkouším a uvidím \":)\" Je to pro mě snídaně, která mě výborně zasytí a výborně se celé dopoledne i cítím. Někdy ale naprosto vůbec nemám chuť k snídani na sladké. Přemýšlím, čím "slaným" bych mohla tuto ovocno-ořechovou snídani nahradit..

Já kombinuji tyto verze snídaní:

1. sirná patlanina s ovocem nebo na slano s kurkumou nebo třeba chilli
2. Ovoce s kokosovým olejem a skořicí, případně ořechy
3. Pohanková kaše s trochou sojové omáčky, kurkumy a sladké papriky, rozemletá lněná semínka, lněný olej
4. jáhlová kaše s chilli, kokosový olej, slunečnicová semínka
5. rajčatová salát s něčím zeleným, jabl ocet, sůl, oliv. olej
6. Veget. patlanina - rozmixované luštěniny (červená čočka, cizrna, hrách) nebo tofu natural, koření, lněný olej a semínka, plus něco zeleného


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 10:19 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Jarda píše:
Člen Pavel Veselý vám to píše správně a hlavně bych se zaměřil na ta béčka, trochu si je nastudujte a v takovémto případě pomáhají přímo zázračně, ovšem velké dávky.

a jake jsou velke davky?-nize uvadim doplnky od swansonu,tak by me zajimalo jake mnozstvi je mozne denne od tech jednotlivych vitaminu brat, aby to rychle zafungovalo, rad bych to vyzkousel,jelikoz me take ceka jeste nejake to uceni \":)\"
na foru jsem nasel - kura povzbuzeni nadlevinek - tedy psychika
B1 - nejak jsem nenasel kolik brat pri nadledvinkove kure a kolik po ni- jedna kapsle ma 100mg a pisou tam ze je to asi 7100% DDD - takze bych to videl na 200mg (2kapsle) denne?

B5 - 2*denne 500mg - dle etikety cinni asi 13000% DDD

lekorice - 2x denne kavova lzicka rozmixovane lekorice

dale jsem koupil B12 abych odpudil komary a dalsi havet -1 kapsle 500mcg 20000% DDD- staci jedna kapsle nebo mohu i vice?

a dale jsem si koupil B3 - 1kapsle 250mg - pisi ze je dulezity pro tvorbu hormonu a taky vliv na funkci CNS,coz by se me asi mohlo velmi hodit(hlavne ty hormony), kolik ho brat denne?

vim,ze predavkovat se prakticky nedaji, ale zase bych do sebe nerad cpal ne zrovna levne vitaminy, aby zachvili zase odtekly moci pryc, protoze je nevyuziji

to jsou zatim vsechna Bcka co mam, na vic zatim nejsou finance ,ale mohl by jste tady prosim napsat pripadne jaka dalsi Bcka by bylo vhodne doplnit pro psychiku?

no a ja se jdu porozhlidnout po internetu kde je nejaky uceleny seznam Bcek u kterych je dobre popsano k cemu vsemu jsou, protoze je jich docela dost a moc se v tom nevyznam, zvlaste v tech ,co jsem nejmenoval vyse, napr. B6 - na swansonu take pisou, ze ma vliv na CNS a tedy dusi, ale take na spoustu jinych veci,zde na foru jsem o nem zatim cetl jen to ,ze je vhodny ho brat pri uzivani vetsich mnozstvi horciku

Dekuji za info

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 7:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
aerokh píše:
Dobrý den,

přečetla jsem si Váš jídleníček a malinko jsem konsternována. Jelikož co se oběda týče..chápu dobře že do salátu krájíte syrové brambory? Na víc malinko postrádám ve Vašem jídelníčku maso a mléčné výrobky. Snažila jsem se být vegetarián ale zhruba po 4 měsících nejedení masa jsem začla trpět migrénami, vypadáváním vlasů a dokonce ztrátou mens..Myslím, že člověk je všežravec a maso by mělo být součástí jídelníčku...

Když si to myslíte, tak to tak dělejte, to je vaše svobodná vůle, ovšem člověk určitě není všežravec, ale plodožravec-fruktivor, což není problém si dohledat. Navíc jste to vaše vegetariánství patrně dělala stejně blbě, jako velká většina těchto nadšenců a pak se není čemu divit, že vzniknou problémy, přičemž já zde žádné vegetariánství nepropaguji a sám jej považuji za špatný směr. Migrény jsou ze zaneseného střeva, ztráta vlasů z demineralizace a ženské problémy z překyselení, je patrně na čase se nad sebou zamyslet a začít něco dělat, protože kotel máte přetopený evidentně dostatečně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 7:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
a jake jsou velke davky?-nize uvadim doplnky od swansonu,tak by me zajimalo jake mnozstvi je mozne denne od tech jednotlivych vitaminu brat, aby to rychle zafungovalo, rad bych to vyzkousel,jelikoz me take ceka jeste nejake to uceni \":)\"
na foru jsem nasel - kura povzbuzeni nadlevinek - tedy psychika
B1 - nejak jsem nenasel kolik brat pri nadledvinkove kure a kolik po ni- jedna kapsle ma 100mg a pisou tam ze je to asi 7100% DDD - takze bych to videl na 200mg (2kapsle) denne?

B5 - 2*denne 500mg - dle etikety cinni asi 13000% DDD

lekorice - 2x denne kavova lzicka rozmixovane lekorice

dale jsem koupil B12 abych odpudil komary a dalsi havet -1 kapsle 500mcg 20000% DDD- staci jedna kapsle nebo mohu i vice?

a dale jsem si koupil B3 - 1kapsle 250mg - pisi ze je dulezity pro tvorbu hormonu a taky vliv na funkci CNS,coz by se me asi mohlo velmi hodit(hlavne ty hormony), kolik ho brat denne?

vim,ze predavkovat se prakticky nedaji, ale zase bych do sebe nerad cpal ne zrovna levne vitaminy, aby zachvili zase odtekly moci pryc, protoze je nevyuziji

to jsou zatim vsechna Bcka co mam, na vic zatim nejsou finance ,ale mohl by jste tady prosim napsat pripadne jaka dalsi Bcka by bylo vhodne doplnit pro psychiku?

no a ja se jdu porozhlidnout po internetu kde je nejaky uceleny seznam Bcek u kterych je dobre popsano k cemu vsemu jsou, protoze je jich docela dost a moc se v tom nevyznam, zvlaste v tech ,co jsem nejmenoval vyse, napr. B6 - na swansonu take pisou, ze ma vliv na CNS a tedy dusi, ale take na spoustu jinych veci,zde na foru jsem o nem zatim cetl jen to ,ze je vhodny ho brat pri uzivani vetsich mnozstvi horciku

Dekuji za info

B1 100 mg, B5 1000 mg, B12 500-1500 mcg, B3 250 mg normálně stačí, ale dá se brát v daleko větším množství, přičemž někdo zde své zkušenosti s braním megadávek popisoval. Jinak je opravdu důležité brát ten B6 až 100 mg denně a další béčka si nakoukejte, ale je jich hodně a určitě se vyplatí brát skoro všechny, třeba i ty méně známé, jako cholin, inositol, PABA a další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 11:25 am 
Offline

Registrován: úte čer 14, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 35
Jarda píše:
Když si to myslíte, tak to tak dělejte, to je vaše svobodná vůle, ovšem člověk určitě není všežravec, ale plodožravec-fruktivor, což není problém si dohledat. Navíc jste to vaše vegetariánství patrně dělala stejně blbě, jako velká většina těchto nadšenců a pak se není čemu divit, že vzniknou problémy, přičemž já zde žádné vegetariánství nepropaguji a sám jej považuji za špatný směr. Migrény jsou ze zaneseného střeva, ztráta vlasů z demineralizace a ženské problémy z překyselení, je patrně na čase se nad sebou zamyslet a začít něco dělat, protože kotel máte přetopený evidentně dostatečně.

Kdybych nad sebou nepřemýšlela a nechtěla se sebou něco dělat, nepročítala bych tyto stránky.

Problém je že jako laik skutečně nevím co...proto bych ráda kdyby mi někdo,kdo má zkušenosti poradil.

Chtěla jsem začít s čištěním střev metdou...Sankhapraksalany(2x zopakovat po týdnu) a později čištěním jater..nicméně skutečně mi nepříjde dobré vyčistit a vrátit se k původnímu životnímu stylu jako třeba nyní (k obědu 10dkg hermelínového salátu a rohlík...) ale potřebuju někoho kdo by mi poradil...po zkušenostech s výše uvedeným se ale už bojím \":(\"
Dále se chci zeptat ....mám zánět moč. měchýře.. dostala jsem antibiotika...proto se chci zeptat, zda není se Sankhapraksalanou počkat až po dobrání ATB...Díky za všechny rady


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz