Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 8:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sonula píše:
Dobrý den,
mám otázku, zda mohou klystýr provádět ženy v období menstruace? Děkuji. S.

Nejsem sice žena, ale domnívám se že určitě ano, to přeci není žádná nemoc, zrovna tak jako těhotenství a i při něm se dá klystýr provádět i když už to chce trochu ovládat a provádět opatrně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Iwett píše:
Mam za sebou prvni klystyr a pouzila jsem urinu, kterou jsem v sobe udrzela 5 minut. V tomhle pripade jsou vhodnejsi tri klystyry? Doporucujete urinu nebo vodu?

No v matematice jsem sice nevynikal, ale dvacet děleno pěti mě vychází na čtyři nálevy za předpokladu, že každý udržíte těch zmíněných 5 minut. Je ovšem pravděpodobné, že další už udržíte déle, čili asi tři opravdu budou stačit a možná pouze dva, pokud ten druhý udržíte 15 minut. Prostě součet by měl dát minimálně dvacet minut, což je nutné k odlepení úsad ze střevní stěny. Urina je jednoznačně vhodnější, daleko lépe čistí střevo a tlumí záněty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2011 4:04 pm 
Offline

Registrován: stř čer 08, 2011 3:51 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň prajem pán Zajíček,
najprv by som Vám chcela poďakovať za Vaše webové stránky. Narazila som na ne nedávno a inšpirovali ma k niektorým zmenám. Predvčerom som si zakúpila irigátor - klystýr (taký ten základný s gumovým vrecúškom objemu 1,2 l.) Včera večer pred spaním som sa pustila do procedúry. Prevarila som si cca 1, 2 l. vody, nechala ju vychladnúť, vyžmýkala do nej citrón a klystýr v pokľaku do seba zaviedla. Všetko prebiehalo v poriadku, počas procedúry som necítila
žiadnu bolesť ani prílišný tlak. So zadržaním vody cca 15 minút som problém nemala. Následně prišlo k vyprázdneniu.
Ťažkosť je v súčasnosti tá, že od rána cítim bolesť v črevách (aj na dotyk, keď sa dotknem podbrušku), ďalej brucho mám veľmi nafúknuté, ťažké, mám pocit plnosti (nezvyknem tieto ťažkosti mávať) a od zavedenia klystýru mám stále průjem..:/
Prosím Vás, vedeli by ste mi poradiť? Veľmi pekne Vám ďakujem za ochotu, za radu.
(mám 29 rokov, bez nadváhy, príležitostne športujem. je pravda, že pred 10 dňami som prekonala vaginálnu mykózu - ťahala sa so mnou dlho, nie a nie ju preliečiť, kútiky v ústach sa mi vytvorili a pomaly sa hoja, alergia na peľ sa mi rozvinula, nosohltan svědí.)
Može to mať nejaký súvis s potiažami po klystýre? Ďakujem Vám, Lubka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2011 8:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lubkalop píše:
Dobrý deň prajem pán Zajíček,
najprv by som Vám chcela poďakovať za Vaše webové stránky. Narazila som na ne nedávno a inšpirovali ma k niektorým zmenám. Predvčerom som si zakúpila irigátor - klystýr (taký ten základný s gumovým vrecúškom objemu 1,2 l.) Včera večer pred spaním som sa pustila do procedúry. Prevarila som si cca 1, 2 l. vody, nechala ju vychladnúť, vyžmýkala do nej citrón a klystýr v pokľaku do seba zaviedla. Všetko prebiehalo v poriadku, počas procedúry som necítila
žiadnu bolesť ani prílišný tlak. So zadržaním vody cca 15 minút som problém nemala. Následně prišlo k vyprázdneniu.
Ťažkosť je v súčasnosti tá, že od rána cítim bolesť v črevách (aj na dotyk, keď sa dotknem podbrušku), ďalej brucho mám veľmi nafúknuté, ťažké, mám pocit plnosti (nezvyknem tieto ťažkosti mávať) a od zavedenia klystýru mám stále průjem..:/
Prosím Vás, vedeli by ste mi poradiť? Veľmi pekne Vám ďakujem za ochotu, za radu.
(mám 29 rokov, bez nadváhy, príležitostne športujem. je pravda, že pred 10 dňami som prekonala vaginálnu mykózu - ťahala sa so mnou dlho, nie a nie ju preliečiť, kútiky v ústach sa mi vytvorili a pomaly sa hoja, alergia na peľ sa mi rozvinula, nosohltan svědí.)
Može to mať nejaký súvis s potiažami po klystýre? Ďakujem Vám, Lubka

Patrně máte ve střevě namnoženou kvasinku a nyní jste ji poškádlila, čili dává o sobě vědět, ona se tak snadno nevzdá a doporučuji klystýry pravidelně opakovat, čímž problém postupně vymizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2011 9:46 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2011 8:58 am
Příspěvky: 16
Dobrý den,
po vašem doporučení na jiném vláknu jsem začala nedávno provádět klystýry. Jde mi to docela dobře a myslím, že pomáhají. Akorát tu vodu zatím v sobě dlouho neudržím. Dneska jsem si dělala můj čtvrtý klystýr a přidala jsem i šťávu z 1 citronu. Nevím jestli to bylo tím citronem nebo jen mým střevem, ale nedokázala jsem to v sobě udržet už skoro vůbec. Ale co mě zarazilo nejvíc bylo, že jsem v tom, co ze mě vyšlo, objevila takové drobné červené (krvavé) kousky. Nevím, co to mohlo být a typická krev to nebyla, ale spíš takové vlásečnice a nebo jako kousíčky střev. Bylo toho sice jen málo, ale docela mě to polekalo. Nevíte co by to mohlo být a jestli mě to má znepokojovat? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Peťa píše:
Dobrý den,
po vašem doporučení na jiném vláknu jsem začala nedávno provádět klystýry. Jde mi to docela dobře a myslím, že pomáhají. Akorát tu vodu zatím v sobě dlouho neudržím. Dneska jsem si dělala můj čtvrtý klystýr a přidala jsem i šťávu z 1 citronu. Nevím jestli to bylo tím citronem nebo jen mým střevem, ale nedokázala jsem to v sobě udržet už skoro vůbec. Ale co mě zarazilo nejvíc bylo, že jsem v tom, co ze mě vyšlo, objevila takové drobné červené (krvavé) kousky. Nevím, co to mohlo být a typická krev to nebyla, ale spíš takové vlásečnice a nebo jako kousíčky střev. Bylo toho sice jen málo, ale docela mě to polekalo. Nevíte co by to mohlo být a jestli mě to má znepokojovat? Děkuji

To že klystýr neudržíte znamená podráždění střeva, nebo nějaký zánět a popsané vyloučené zbytky s krví je patrně kvasinka utrhaná ze střevní stěny. Mám zde množství fotografií co z lidí vyleze při očistách, někdy ten bordel vypadá jako malý krvavý vetřelec a je potřeba se toho zbavit. Pravidelné čištění střeva z vás kvasinku odstraní a bude pokoj, což poznáte tak, že klystýr bez potíží udržíte celých 20 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 3:02 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Procházel jsem to tu, i hledáním, tak bych se chtěl případně omluvit jestli to tu někde bylo...

Vadí zavíraní uriny do pet lahví při sběru a použítí na klizma druhý den? Zápach atd.
A pro napuštění na 20 min je lepší ji převařit nebo stačí směs s trouchou jedlé sody a použít?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Procházel jsem to tu, i hledáním, tak bych se chtěl případně omluvit jestli to tu někde bylo...

Vadí zavíraní uriny do pet lahví při sběru a použítí na klizma druhý den? Zápach atd.
A pro napuštění na 20 min je lepší ji převařit nebo stačí směs s trouchou jedlé sody a použít?

Nevadí, ale mnohem lepší je nechávat ty lahve otevřené, aby čpavek mohl ven. Převaření je zbytečné, můžete přidat jedou sodu, nebo jablečný ocet, případně ji pouze přihřát tak, že láhev uzavřete a dáte do umyvadla s teplou vodou, za pět minut je na teplotě těla a dá se použít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 9:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Narazil jsem na kávové klizma zkoušel, už někdo? http://www.metabolicketypy.com/ruzne_6.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Narazil jsem na kávové klizma zkoušel, už někdo? http://www.metabolicketypy.com/ruzne_6.htm

To určitě zkoušelo mnoho lidí a jde o velice dobrou variantu klystýrů s vysokou čistící schopností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 5:11 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Je potřeba při klystýru prováděném urinou ještě užívat laktobacily nebo je to zbytečné...

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 8:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Je potřeba při klystýru prováděném urinou ještě užívat laktobacily nebo je to zbytečné...

Určitě to není nutné, ale ničemu tím neuškodíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 11:52 am 
Offline

Registrován: pát kvě 13, 2011 8:25 am
Příspěvky: 12
Dobry den!
Zahajila jsem kvasinkovou dietu a presla jsem z vetsi casti na syrovou rostlinnou stravu. Zaroven jsem zacala provadet klystyry s urinou. Prvni tyden jsem je provadela kazdy den a citila jsem vyborne. Nyni je provadim kazdy druhy den, ale jdu jen velmi spane na toaletu v den, kdy klystyr neprovadim a jeste to doprovazi bolest bricha v leve spodni casti. Doporucujete provadet klystyr nadale obden, at si strevo nejak poradi nebo pokracovat v kazdodennim provadenim klystyru?
Predem dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Iwett píše:
Dobry den!
Zahajila jsem kvasinkovou dietu a presla jsem z vetsi casti na syrovou rostlinnou stravu. Zaroven jsem zacala provadet klystyry s urinou. Prvni tyden jsem je provadela kazdy den a citila jsem vyborne. Nyni je provadim kazdy druhy den, ale jdu jen velmi spane na toaletu v den, kdy klystyr neprovadim a jeste to doprovazi bolest bricha v leve spodni casti. Doporucujete provadet klystyr nadale obden, at si strevo nejak poradi nebo pokracovat v kazdodennim provadenim klystyru?
Predem dekuji.

Raději bych je dělal nějaký čas denně, tím nic nezkazíte a pokuste se dodat probiotika, přičemž možná bude stát za to zkontrolovat si hladinu jódu v organizmu, což má na kadění také velký vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2011 4:01 pm 
Offline

Registrován: pon bře 07, 2011 3:12 pm
Příspěvky: 17
Dobrý den,
od té doby, co jsem začala s klystýry mám problémy se zácpou. Momentálně jsem s klystýry na frekvenci 1x za týden (po každodenním, ob den, ob dva dny a ob tři dny) a problém se zhoršuje, bych řekla. Teď mám stolici jen 1x týdně, a to v den, co provádím klystýr. To ho pak samozřejmě nemůžu udržet a dělám ho navícekrát. Ale jde mi o to, kde dělám chybu, nebo čím to je? Nejím skoro maso a vyhýbám se mouce, mléku i sladkostem, lactobycily užívám.
Děkuji předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz