Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 12:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 12:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Vševěd píše:
velmi důrazně nedoporučuji.
Ad jedna, musím nesouhlasit s teorií zde prezentovanou, že cokoliv pálivého zabíjí kvasinky. To je úplný nesmysl, chilli se při proticandidové dietě nedoporučuje stejně jako jiná koření, protože mají
negativní vliv na prospěšné bakterie. Ad dvě, skořice má proti candidě působení jen velmi jemné, z mých zkušeností můžu říct, že vlastně žádné. Lichořeřišnice zrovna tak. Ad tři, teorie o tom, že pokud člověk přijme cukr s něčím, co má vliv na kvasinky, tak se to vynuluje, je nesmyslná. V Německu se prodává lék na kvasinky Nystatin, což je poměrně účinné antibiotikum účinné proti candidě, ovšem
některé lékové formy jsou rozmíchány s cukrem - sacharózou, nejspíš aby ho mohly užívat i děti /běžně je poněkud hořký/. Spousta lidí, která ho užívala pociťovala ze začátku mírné zlepšení a po týdnu už silné zhoršení....
jestli to s vaší léčbou myslíte vážně, potom největší dobrodružství jakého se dopustíte bude salátová okurka. Cpát se banánem je koledovat si o průser...

Nystatin není antibiotikum, ale antimykotikum. Atb by teprv byla vražda.
Mě teda lichořeřišnice maká. Nevím jestli proti kvasince, ale když mě bolí v krku a sežeru jí, tak to přestane.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 6:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 445
Teď je všude kopa jahod a třešní kupříkladu takže je snídám, ale nenapadá mě, co si na ně nasypat za fungicidy abych kandidu neprovokoval...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 8:03 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Moje zkušenosti s kvasinkou jsou takové. Držel jsem nedávno cca 4 měsíce přísnou protikvasinkovou dietu (bez cukrů, ovoce, brambor mouky apod), dopoval fungicidy a lactobacily a vcelku žádný výsledek. Až když jsem začal přidávat ve velkém lichořešnici, lékořici a nakonec velké dávky jódu, začal být kvas. test negativní. Takto jsem ještě nějakou dobu vydržel a pak začal pomalu přidávat brambory, ovoce, sušené ovoce a pokračoval vcelku ve všem kromě jódu.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a kvasinky byly během týdne zpět. Rozhodl jsem se ,že tudy cesta nevede.

Nyní jím už dva měsíce kromě mouky, cukru a mléč. výrobků vše, ale například banány, brambory a rýži méně ale nijak výrazně se neomezuji. Místo drastických opatření posiluji imunitu, beru hodně doplňků, dost se hýbu a sem tam lupnu lugol, lichořešnici či kyselinu kaprylovou.

Test na kvasinky nedělám, řídím se tím jak se cítím a to je momentálně status "velmi dobře". Dávám tělu možnost, aby si poradilo samo ale do tvrdé protikvasinkové diety už nepůjdu. Mám dojem, že bez vyladěného těla i ducha je to sysifofská práce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 8:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
sakul píše:
Moje zkušenosti s kvasinkou jsou takové. Držel jsem nedávno cca 4 měsíce přísnou protikvasinkovou dietu (bez cukrů, ovoce, brambor mouky apod), dopoval fungicidy a lactobacily a vcelku žádný výsledek. Až když jsem začal přidávat ve velkém lichořešnici, lékořici a nakonec velké dávky jódu, začal být kvas. test negativní. Takto jsem ještě nějakou dobu vydržel a pak začal pomalu přidávat brambory, ovoce, sušené ovoce a pokračoval vcelku ve všem kromě jódu.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a kvasinky byly během týdne zpět. Rozhodl jsem se ,že tudy cesta nevede.

Nyní jím už dva měsíce kromě mouky, cukru a mléč. výrobků vše, ale například banány, brambory a rýži méně ale nijak výrazně se neomezuji. Místo drastických opatření posiluji imunitu, beru hodně doplňků, dost se hýbu a sem tam lupnu lugol, lichořešnici či kyselinu kaprylovou.

Test na kvasinky nedělám, řídím se tím jak se cítím a to je momentálně status "velmi dobře". Dávám tělu možnost, aby si poradilo samo ale do tvrdé protikvasinkové diety už nepůjdu. Mám dojem, že bez vyladěného těla i ducha je to sysifofská práce.

Docházím k velmi podobnému modelu. Já měl té přísné diety 2 měsíce a stačilo. Určitě mě to výborně pročistilo, ale motor netáh, neměl z čeho. Banán si nelajsnu, ale pomalu začínám jíst tak nějak normálněji. Ten pohyb, práce s dechem, veselá mysl, půl zdraví. A jóduju, selenizuju, fungiciduju, mineralizuju, laktobacilizuju. Pokud narazím na nějaký strop od kterého to dál nepůjde nahoru a nebudu spokojený, budu to řešit, ale tohle je teď dost zřetelná funkční cesta. Včera jsem ulít na mlíce a kafi a půlden zánět močáku. Pěkně si děkuju.

Ještě sakule můžeš rozvést "posiluju imunitu" ?

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 8:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Teď je všude kopa jahod a třešní kupříkladu takže je snídám, ale nenapadá mě, co si na ně nasypat za fungicidy abych kandidu neprovokoval...?

To je opravdu individuální a nedá se poradit něco obecně platného, čili zde bych doporučil vyzkoušet některé kombinace fungicidů, jiný postup stejně nefunguje a hlavně dodat velké množství laktobacilů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 8:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Moje zkušenosti s kvasinkou jsou takové. Držel jsem nedávno cca 4 měsíce přísnou protikvasinkovou dietu (bez cukrů, ovoce, brambor mouky apod), dopoval fungicidy a lactobacily a vcelku žádný výsledek. Až když jsem začal přidávat ve velkém lichořešnici, lékořici a nakonec velké dávky jódu, začal být kvas. test negativní. Takto jsem ještě nějakou dobu vydržel a pak začal pomalu přidávat brambory, ovoce, sušené ovoce a pokračoval vcelku ve všem kromě jódu.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a kvasinky byly během týdne zpět. Rozhodl jsem se ,že tudy cesta nevede.

Nyní jím už dva měsíce kromě mouky, cukru a mléč. výrobků vše, ale například banány, brambory a rýži méně ale nijak výrazně se neomezuji. Místo drastických opatření posiluji imunitu, beru hodně doplňků, dost se hýbu a sem tam lupnu lugol, lichořešnici či kyselinu kaprylovou.

Test na kvasinky nedělám, řídím se tím jak se cítím a to je momentálně status "velmi dobře". Dávám tělu možnost, aby si poradilo samo ale do tvrdé protikvasinkové diety už nepůjdu. Mám dojem, že bez vyladěného těla i ducha je to sysifofská práce.

Imunita je vždy základ, to ostatní jsou jen berličky o které se můžete opřít v případě nouze, na tom se nedá být zbytek života.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:08 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
[quote="AIM_FREEMAN":35gro0xk]Nystatin není antibiotikum, ale antimykotikum. Atb by teprv byla vražda.
Mě teda lichořeřišnice maká. Nevím jestli proti kvasince, ale když mě bolí v krku a sežeru jí, tak to přestane.[/quote:35gro0xk]
Bavíme se lichořeřišnici a kvasince. nystatin je skutečně antibiotikum

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
35gro0xk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:15 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
Moje zkušenosti s kvasinkou jsou takové. Držel jsem nedávno cca 4 měsíce přísnou protikvasinkovou dietu (bez cukrů, ovoce, brambor mouky apod), dopoval fungicidy a lactobacily a vcelku žádný výsledek. Až když jsem začal přidávat ve velkém lichořešnici, lékořici a nakonec velké dávky jódu, začal být kvas. test negativní. Takto jsem ještě nějakou dobu vydržel a pak začal pomalu přidávat brambory, ovoce, sušené ovoce a pokračoval vcelku ve všem kromě jódu.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a kvasinky byly během týdne zpět. Rozhodl jsem se ,že tudy cesta nevede.

Nyní jím už dva měsíce kromě mouky, cukru a mléč. výrobků vše, ale například banány, brambory a rýži méně ale nijak výrazně se neomezuji. Místo drastických opatření posiluji imunitu, beru hodně doplňků, dost se hýbu a sem tam lupnu lugol, lichořešnici či kyselinu kaprylovou.

Test na kvasinky nedělám, řídím se tím jak se cítím a to je momentálně status "velmi dobře". Dávám tělu možnost, aby si poradilo samo ale do tvrdé protikvasinkové diety už nepůjdu. Mám dojem, že bez vyladěného těla i ducha je to sysifofská práce.

sakul píše:
Nedávno jste tu Jardo psal, že s potravou je to prosté - pokud do hodiny po jídle jde PH nahoru, nekrmí kvasinky a tělu prospívá.

Je to ale opravdu tak jednoduché? Například mě po sušeném ovoci Ph letí až na 7.5 nicméně kvasinky mi zhoršuje prokazatelně. V nadcházející sezóně začíná být aktuální meloun - ten je jeden z největších zvedačů PH, nicméně vzhledem k obsahu cukru bývá vždy uváděn v seznamu zakázaných potravin při boji s kvasinkami.

sakul píše:
A mám ještě jeden dotaz, často se zmiňujete,že kvasinky neumí přežívat v mírně zásaditém prostředí. Již několik měsíců mám stabilně PH kromě rána na hladině 7- 7,5, kvasinky však úspěšně přežívají? Zřejmě tedy s zvládnou množit i ta takovýchto hodnot ph v případě deficitu minerálů a vhodné krmi kterou dostávají?

sakul píše:
Já jsem byl několik měsíců na tvrdé protikvasinkové dietě s lichořešnicí, velkou dávkou lugola, kol. stříbrem a dalšími. Plivací test byl po čase negativní.

Dva týdny zpátky jsem začal opět ve větším brambory, opět jsem zařadil ovoce, které jsem předtím téměř zcela vynechal a to včetně banánů atd.

Po pár dnech se objevila výrazná plynnatost a test se zdá být opět pozitivní.
Je to trochu deprimující jak se kvasinka dokáže okamžitě vrátit po tak dlouhém očišťování a dietě a silných fungicidech. Nyní ale jím alespoň trochu normálně, jelikož celý život bez ovoce, brambor a škrobnaté zeleniny nehodlám fungovat.

...dovolil jsem si ocitovat několik Vašich výroků, zásadně si odporujících zdá se \":wink:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Ono je na tom nejdůležitější, jak se člověku daří. To jestli je člověk dokonalý v dodržování nějaké diety nehraje žádnou roli, pokud je mu lépe a lépe.
Prostě člověk musí prozkoušet co je pro něj optimální. Chvíli dělá to, chvíli ono, podělá to, poučí se...myslím že posměváčkovství není na místě.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:46 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
AIM_FREEMAN píše:
Ono je na tom nejdůležitější, jak se člověku daří. To jestli je člověk dokonalý v dodržování nějaké diety nehraje žádnou roli, pokud je mu lépe a lépe.
Prostě člověk musí prozkoušet co je pro něj optimální. Chvíli dělá to, chvíli ono, podělá to, poučí se...myslím že posměváčkovství není na místě.

Posměváčkovství? že jsem si dovolil zkopírovat výroky zásadně si odporující? ale dejte pokoj.
Chodí sem jeden Alex, ten jednu dobu tvrdil, že kouří maryjánku, žere McDonalda a je mu fajn, protože při tom užívá antidepresiva. A bylo mu lépe a lépe! Dle jeho teorie psychika
uzdravená léky na psychiku způsobila, že se tělo samo fyzicky vyléčilo od kvasinek. No není to příklad hodný následování?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:47 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
...dovolil jsem si ocitovat několik Vašich výroků, zásadně si odporujících zdá se \":wink:\"

Díky za tu práci, kterou jste si s tím dal, nicméně úplně nerozumím ... co se Vám zdá, že si odporuje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
AIM_FREEMAN píše:
Docházím k velmi podobnému modelu. Já měl té přísné diety 2 měsíce a stačilo. Určitě mě to výborně pročistilo, ale motor netáh, neměl z čeho. Banán si nelajsnu, ale pomalu začínám jíst tak nějak normálněji. Ten pohyb, práce s dechem, veselá mysl, půl zdraví. A jóduju, selenizuju, fungiciduju, mineralizuju, laktobacilizuju. Pokud narazím na nějaký strop od kterého to dál nepůjde nahoru a nebudu spokojený, budu to řešit, ale tohle je teď dost zřetelná funkční cesta. Včera jsem ulít na mlíce a kafi a půlden zánět močáku. Pěkně si děkuju.

Ještě sakule můžeš rozvést "posiluju imunitu" ?

Kromě doplňků, zásadité stravy, haldy céčka je to sauna, meditace, jóga, pohyb. Celý život jsem býval extrémně často nemocný, na střední stovky zameškaných hodin, třikrát do roka ATB byl standard. Pokud na mě teď něco vleze tak je to přes noc pryč, klasicky nemocný jsem nebyl tuším dva roky. I kdyby změna stylu, kterou jsem udělal, měla mít jen tento efekt tak to stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 10:00 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
AIM_FREEMAN píše:
Ono je na tom nejdůležitější, jak se člověku daří. To jestli je člověk dokonalý v dodržování nějaké diety nehraje žádnou roli, pokud je mu lépe a lépe.
Prostě člověk musí prozkoušet co je pro něj optimální. Chvíli dělá to, chvíli ono, podělá to, poučí se...myslím že posměváčkovství není na místě.

Děkuji za zastání, ale není to třeba. Imponuje mi, že někdo věnuje svůj čas pracnému srovnávání co jsem kde a kdy řekl. Cítím se pak jak celebrita \":)\"

Já osobně si svého času značně cením a věnuji ho jiným směrem, ale je jasné, že každý to máme jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 10:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
sakul píše:
Kromě doplňků, zásadité stravy, haldy céčka je to sauna, meditace, jóga, pohyb. Celý život jsem býval extrémně často nemocný, na střední stovky zameškaných hodin, třikrát do roka ATB byl standard. Pokud na mě teď něco vleze tak je to přes noc pryč, klasicky nemocný jsem nebyl tuším dva roky. I kdyby změna stylu, kterou jsem udělal, měla mít jen tento efekt tak to stačí.

Tak to máme dost podobné story, jen můj organismus má ještě před sebou delší cestu k vyrovnání. Díky za odpověď.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 10:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
sakul píše:
Děkuji za zastání, ale není to třeba. Imponuje mi, že někdo věnuje svůj čas pracnému srovnávání co jsem kde a kdy řekl. Cítím se pak jak celebrita \":)\"

Já osobně si svého času značně cením a věnuji ho jiným směrem, ale je jasné, že každý to máme jinak.

Ono to nebylo úplně jen kvůli tobě. Třeba to o tom, že není podstatné být dokonalý dokONALÝ DOKONALÝ v dodržování diety to jsem psal Vševědovi přímo k srdci. Důležité je, jak člověku je a jaký je progres. Přílišná tvrdost k sobě vybudí jen hořkost a nespokojenost a na těchto stavech se zdraví vybudovat nedá. Imho.

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz