Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 6:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob črc 30, 2011 3:02 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Bude mít stejnou účinnost jako šťáva z cibule a okurku, když použiju rovnou celou okurku a cibuli a nebudu je odšťavňovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 7:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Bude mít stejnou účinnost jako šťáva z cibule a okurku, když použiju rovnou celou okurku a cibuli a nebudu je odšťavňovat?

Určitě to funguje stejně, ale chuťově to je dost jiné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 12:32 am 
Offline

Registrován: čtv úno 10, 2011 12:02 am
Příspěvky: 13
Zdravim, rad bych zde zminil svuj problem. Delam kulturistiku a jim tim padem dost zivocisnych bilkovin a take hodne sacharidu (predevsim ryze parboiled a ovesne vlocky). Strava je urcite jednotvarnejsi, ale u kazde porce, tudiz 5x denne min 1-2 kusy syrove zeleniny, ci ovoce, vody kolem 2-4l denne, zalezi jestli mam trenink, ci nikoliv. Protoze jsem ektomorfni typ a spatne nabiram hmotu, tak sacharidy jsou dost vysoko kazdy den, tak 500-600g a zivocisne bilkoviny tak 120-130g. Je mi jasne, ze musim byt prekyseleny z tohoto mnozstvi, kulturistika neni zrovna nejzdravejsi sport a tak bych chtel dosahnout aleson urciteho kompromisu, abych mohl delat sport ktery mne bavi a zaroven se snazil zbytecne nejak neposkozovat zdravi. Muj problem je, ze trpim dost extremnim pocenim, ale zvysenou potivost jsem mel snad uz od mala. Kazdopadne si myslim, ze se to rapidne zhorsilo prave tou zmenou stravy a naslednym prekyselenim organismu, takze s pocenim mam ted opravdu dost velke problemy. Staci rychlejsi chuze, vyssi teploty, ale i samotny stres ci jakykoliv psychicky problem a opravdu hodne se zacnu potit na celem tele, hlavne ve vlasech, na cele a zadech. Za chvilku se to uklidni a uplne se prestanu potit, jakmile prestanu byt nervozni, ci prestanu s fyzickou aktivitou, ale to uz jsem krasne cely propoceny a ve spolecnosti to neni nic moc. V klidu se nepotim v podstate vubec, snad jen dlane mam odjakziva vice vlhke. Nedavno jsem zacal uzivat zinek jako doplnek stravy ve forme mlecnanu zinecnateho ve vyssich davkach - kolem 50g cisteho zinku a take horcik, ale zde jen male mnozstvi (jednu tabletu - tj. 51 mg ionizovatelneho horciku) - a musim rict, ze se mi poceni trochu upravilo a je to poprve, co citim, ze se potim rozhodne o neco mene.

Ted teda k veci. Uvazuji nad koupi pripravku Alkala N, kterym bych se snazil zbavit kyselosti. Premyslel jsem i nad obycejnou jedlou sodou (aspon dokud nekoupim Alkalu), ale vubec nevim, kdy a jak ji mam davkovat. Nemuzu se toho nikde nejak dopatrat. Mohl by mi nekdo poradit? Rad bych take vedel, jestli uzivani sody pro tento ucel a tudiz asi dlouhodobe uzivani neni nebezpecne, treba pro zaludek. Zkousim ted take mezi jidly davat 2 lzicky jablecneho octa do 200ml vody na snizeni prekyseleni. Potreboval bych jen poradit co by bylo nejlepsi udelat v mem pripade, jestli se vyplati ta Alkala, ci staci opravdu jen ta soda? Popripade neco dalsiho na odkyseleni organismu. Predem moc dekuji \":)\"

PS: Myslite, ze vyse zminovany zinek muze mit tak silny vliv na poceni? Mel bych zkusit jeste zvysit davkovani alespon kratkodobe? Uvazoval jsem i nad tim horcikem, ktery mam doma. Mystlite ze by bylo vhodne zkusit davkovat kratkodobe zvysenou davku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 9:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
m1ro píše:
Zdravim, rad bych zde zminil svuj problem. Delam kulturistiku a jim tim padem dost zivocisnych bilkovin a take hodne sacharidu (predevsim ryze parboiled a ovesne vlocky). Strava je urcite jednotvarnejsi, ale u kazde porce, tudiz 5x denne min 1-2 kusy syrove zeleniny, ci ovoce, vody kolem 2-4l denne, zalezi jestli mam trenink, ci nikoliv. Protoze jsem ektomorfni typ a spatne nabiram hmotu, tak sacharidy jsou dost vysoko kazdy den, tak 500-600g a zivocisne bilkoviny tak 120-130g. Je mi jasne, ze musim byt prekyseleny z tohoto mnozstvi, kulturistika neni zrovna nejzdravejsi sport a tak bych chtel dosahnout aleson urciteho kompromisu, abych mohl delat sport ktery mne bavi a zaroven se snazil zbytecne nejak neposkozovat zdravi. Muj problem je, ze trpim dost extremnim pocenim, ale zvysenou potivost jsem mel snad uz od mala. Kazdopadne si myslim, ze se to rapidne zhorsilo prave tou zmenou stravy a naslednym prekyselenim organismu, takze s pocenim mam ted opravdu dost velke problemy. Staci rychlejsi chuze, vyssi teploty, ale i samotny stres ci jakykoliv psychicky problem a opravdu hodne se zacnu potit na celem tele, hlavne ve vlasech, na cele a zadech. Za chvilku se to uklidni a uplne se prestanu potit, jakmile prestanu byt nervozni, ci prestanu s fyzickou aktivitou, ale to uz jsem krasne cely propoceny a ve spolecnosti to neni nic moc. V klidu se nepotim v podstate vubec, snad jen dlane mam odjakziva vice vlhke. Nedavno jsem zacal uzivat zinek jako doplnek stravy ve forme mlecnanu zinecnateho ve vyssich davkach - kolem 50g cisteho zinku a take horcik, ale zde jen male mnozstvi (jednu tabletu - tj. 51 mg ionizovatelneho horciku) - a musim rict, ze se mi poceni trochu upravilo a je to poprve, co citim, ze se potim rozhodne o neco mene.

Ted teda k veci. Uvazuji nad koupi pripravku Alkala N, kterym bych se snazil zbavit kyselosti. Premyslel jsem i nad obycejnou jedlou sodou (aspon dokud nekoupim Alkalu), ale vubec nevim, kdy a jak ji mam davkovat. Nemuzu se toho nikde nejak dopatrat. Mohl by mi nekdo poradit? Rad bych take vedel, jestli uzivani sody pro tento ucel a tudiz asi dlouhodobe uzivani neni nebezpecne, treba pro zaludek. Zkousim ted take mezi jidly davat 2 lzicky jablecneho octa do 200ml vody na snizeni prekyseleni. Potreboval bych jen poradit co by bylo nejlepsi udelat v mem pripade, jestli se vyplati ta Alkala, ci staci opravdu jen ta soda? Popripade neco dalsiho na odkyseleni organismu. Predem moc dekuji \":)\"

PS: Myslite, ze vyse zminovany zinek muze mit tak silny vliv na poceni? Mel bych zkusit jeste zvysit davkovani alespon kratkodobe? Uvazoval jsem i nad tim horcikem, ktery mam doma. Mystlite ze by bylo vhodne zkusit davkovat kratkodobe zvysenou davku?

Tak o tomto problému je zde celé vlákno, kde radím jedinou rozumnou věc a to vykašlat se na nesmyslné blbnutí v posilovnách a úmyslné ničení těla. Těžko vám zde tedy budu radit něco jiného, ale pokud si nedáte poradit, je vhodné si nechat udělat vlasovou analýzu a dorovnat deficity prvků, přičemž odkyselení jde konat i tou sodou, ale strava je základ. Podle všeho máte pomnožené kvasinky, což je docela problém a vidím jako vhodné si udělat plivací test, přičemž pokud bude pozitivní, tak si nastudovat jak na kvasinky. Vše, co uvádíte, se zde již rozebíralo, tak si to nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 5:05 pm 
Offline

Registrován: ned črc 24, 2011 11:50 am
Příspěvky: 3
Dobrý den, mám prosbu, vlastně otázku... Po probuzení mám ph moče něco přes 7, přes den mi padá pod 6... Takže vlastně obráceně... Je to problém nebo to je jedno? A pokud je to špatně, co s tím? Moc díky za info..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
AlenaV píše:
Dobrý den, mám prosbu, vlastně otázku... Po probuzení mám ph moče něco přes 7, přes den mi padá pod 6... Takže vlastně obráceně... Je to problém nebo to je jedno? A pokud je to špatně, co s tím? Moc díky za info..

Ono se to dost liší podle toho zda jste skřivan, nebo sova, ovšem je důležité, aby jednou za 24 hodin vaše pH kleslo pod hodnotu 6 pH a stouplo nad hodnotu 7 pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob říj 29, 2011 12:56 am 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 70
Zacetl jsem se do tohoto fora a vytanula mi na mysl jedna otazka. Jsem laik a tak se mozna zeptam jako blb, ale zajima me to \":-)\"
Je jasne, ze na traveni potravy je potreba kyselina a tudis pokud napr. pul hodiny po jidle vypije clovek koflik jedle sody, cimz doda zasadu, traveni to musi zkomplikovat. Na mnoha mistech se ale clovek docte, ze vypiti sody po jidle vycisti zaludek a traveni naopak napomuze, atd. Existuje nejaky konkretnejsi nazor na to, po jake dobe si tu sodu dat, nebo je to opravdu jedno?
Asi pred mesicem jsem do vyhledavace zadal "odkyseleni organismu" a vyskocil mi pripravek Supracid. V navodu je napsano, ze jej mam polknout behem jidla. Co se v tom zaludku teda stane?
Telo se namaha s tvorbou kyselin k traveni a ja mu tam poslu zase zasadu.
Logicky by se asi mela ta zasada uzit treba 2 hodiny po jidle?...odhadem \":-)\"
O podani zasad v navaznosti na dobu jidla jsem se ale nikde nic nedocetl. Prosim tedy o radu neb jsu z toho gogo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob říj 29, 2011 2:15 am 
Offline

Registrován: stř pro 15, 2010 11:16 pm
Příspěvky: 35
m1ro píše:
Zdravim, rad bych zde zminil svuj problem. Delam kulturistiku a jim tim padem dost zivocisnych bilkovin a take hodne sacharidu (predevsim ryze parboiled a ovesne vlocky). Strava je urcite jednotvarnejsi, ale u kazde porce, tudiz 5x denne min 1-2 kusy syrove zeleniny, ci ovoce, vody kolem 2-4l denne, zalezi jestli mam trenink, ci nikoliv. Protoze jsem ektomorfni typ a spatne nabiram hmotu, tak sacharidy jsou dost vysoko kazdy den, tak 500-600g a zivocisne bilkoviny tak 120-130g. Je mi jasne, ze musim byt prekyseleny z tohoto mnozstvi, kulturistika neni zrovna nejzdravejsi sport a tak bych chtel dosahnout aleson urciteho kompromisu, abych mohl delat sport ktery mne bavi a zaroven se snazil zbytecne nejak neposkozovat zdravi. Muj problem je, ze trpim dost extremnim pocenim, ale zvysenou potivost jsem mel snad uz od mala. Kazdopadne si myslim, ze se to rapidne zhorsilo prave tou zmenou stravy a naslednym prekyselenim organismu, takze s pocenim mam ted opravdu dost velke problemy. Staci rychlejsi chuze, vyssi teploty, ale i samotny stres ci jakykoliv psychicky problem a opravdu hodne se zacnu potit na celem tele, hlavne ve vlasech, na cele a zadech. Za chvilku se to uklidni a uplne se prestanu potit, jakmile prestanu byt nervozni, ci prestanu s fyzickou aktivitou, ale to uz jsem krasne cely propoceny a ve spolecnosti to neni nic moc. V klidu se nepotim v podstate vubec, snad jen dlane mam odjakziva vice vlhke. Nedavno jsem zacal uzivat zinek jako doplnek stravy ve forme mlecnanu zinecnateho ve vyssich davkach - kolem 50g cisteho zinku a take horcik, ale zde jen male mnozstvi (jednu tabletu - tj. 51 mg ionizovatelneho horciku) - a musim rict, ze se mi poceni trochu upravilo a je to poprve, co citim, ze se potim rozhodne o neco mene.

Ted teda k veci. Uvazuji nad koupi pripravku Alkala N, kterym bych se snazil zbavit kyselosti. Premyslel jsem i nad obycejnou jedlou sodou (aspon dokud nekoupim Alkalu), ale vubec nevim, kdy a jak ji mam davkovat. Nemuzu se toho nikde nejak dopatrat. Mohl by mi nekdo poradit? Rad bych take vedel, jestli uzivani sody pro tento ucel a tudiz asi dlouhodobe uzivani neni nebezpecne, treba pro zaludek. Zkousim ted take mezi jidly davat 2 lzicky jablecneho octa do 200ml vody na snizeni prekyseleni. Potreboval bych jen poradit co by bylo nejlepsi udelat v mem pripade, jestli se vyplati ta Alkala, ci staci opravdu jen ta soda? Popripade neco dalsiho na odkyseleni organismu. Predem moc dekuji \":)\"

PS: Myslite, ze vyse zminovany zinek muze mit tak silny vliv na poceni? Mel bych zkusit jeste zvysit davkovani alespon kratkodobe? Uvazoval jsem i nad tim horcikem, ktery mam doma. Mystlite ze by bylo vhodne zkusit davkovat kratkodobe zvysenou davku?

Prectete si vlakno Posilovanie, nebo Posilovani, ted nevim ktere to je. Tam pise jeden clen o kulturistech vitarianech apod. Zajimava inspirace, az bude trochu cas, take na to vlitnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob říj 29, 2011 8:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Zacetl jsem se do tohoto fora a vytanula mi na mysl jedna otazka. Jsem laik a tak se mozna zeptam jako blb, ale zajima me to \":-)\"
Je jasne, ze na traveni potravy je potreba kyselina a tudis pokud napr. pul hodiny po jidle vypije clovek koflik jedle sody, cimz doda zasadu, traveni to musi zkomplikovat. Na mnoha mistech se ale clovek docte, ze vypiti sody po jidle vycisti zaludek a traveni naopak napomuze, atd. Existuje nejaky konkretnejsi nazor na to, po jake dobe si tu sodu dat, nebo je to opravdu jedno?
Asi pred mesicem jsem do vyhledavace zadal "odkyseleni organismu" a vyskocil mi pripravek Supracid. V navodu je napsano, ze jej mam polknout behem jidla. Co se v tom zaludku teda stane?
Telo se namaha s tvorbou kyselin k traveni a ja mu tam poslu zase zasadu.
Logicky by se asi mela ta zasada uzit treba 2 hodiny po jidle?...odhadem \":-)\"
O podani zasad v navaznosti na dobu jidla jsem se ale nikde nic nedocetl. Prosim tedy o radu neb jsu z toho gogo.

To máte pravdu a odkyselovat do jídla, nebo těsně po jídle je opravdu hovadina a znemožní se tím dobré trávení stravy. Naprostá většina normálních návodů uvádí vhodnost odkyselení nalačno, tedy brzo ráno, těsně po probuzení a jíst až s větším odstupem od odkyselení, nebo vždy minimálně dvě hodiny od jídla, což píšete správně. Těsně po jídle je naopak velice vhodné dodat kyselinu chlorovodíkovou, které má většina lidí zoufale málo a proto je pálí žáha, což na základě nesmyslných návodů od lékařů a lékárníků řeší užíváním odkyselovadel, nebo antipyretik. Kyselina chlorovodíková paradoxně zajišťuje správné pH v organizmu a kupodivu dodáváním kyseliny vytváříte v těle zásadité prostředí, což zní sice divně, ale funguje perfektně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2011 12:32 am 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 70
Děkuji za odpověď.
Dnes jsem měl čas a tak jsem podrobně prostudoval knihu Pryč s kyselostí od pana Tepperweina.
Ta kniha se mi líbí, ale opravdu tam nikde neni nijak zdůrazněno, že odkyselovaci směs by se neměla po jídle, což mě zaráží. Respektive jsem tam našel na to théma pouze jednu větu, ve které je doporučeno ráno změřit PH moči a pokud je pod 7, užít hned směs. Laik může tuto důležitou okolnost strašně snadno přehlédnout.

Dovolil bych si dnes položit panu Jardovi tuto otázku:
Zmíněnou knihu od Tepperweina jistě znáte, neb je to možná jedna ze stěžejních knih která u nás na toto téma vyšla. Rád bych se optal, zda tam se vším souhlasíte, nebo je tam i něco co považujete řekněme za hloupost? Rád bych se vyvaroval případných chyb \":-)\"
Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2011 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Děkuji za odpověď.
Dnes jsem měl čas a tak jsem podrobně prostudoval knihu Pryč s kyselostí od pana Tepperweina.
Ta kniha se mi líbí, ale opravdu tam nikde neni nijak zdůrazněno, že odkyselovaci směs by se neměla po jídle, což mě zaráží. Respektive jsem tam našel na to théma pouze jednu větu, ve které je doporučeno ráno změřit PH moči a pokud je pod 7, užít hned směs. Laik může tuto důležitou okolnost strašně snadno přehlédnout.

Dovolil bych si dnes položit panu Jardovi tuto otázku:
Zmíněnou knihu od Tepperweina jistě znáte, neb je to možná jedna ze stěžejních knih která u nás na toto téma vyšla. Rád bych se optal, zda tam se vším souhlasíte, nebo je tam i něco co považujete řekněme za hloupost? Rád bych se vyvaroval případných chyb \":-)\"
Předem děkuji za odpověď.

Tu knihu pochopitelně znám a lze s ní ve většině věcí celkem souhlasit, ovšem tím nechci říci, že bych se ztotožňoval s celým obsahem, ale základní princip je tam popsán správně. Nesmysl je již ta věta, které jste si všiml, pokud budete mít stále pH nad 7 pH, tak vám vlastně vůbec nebude chodit acidobazický píst a to určitě dobré není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 6:24 pm 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 70
Opět dík za odpověď.

Mohl bych mit jeden takový nápad?
Jak toto forum procitam, tak je mi jasne, ze mnoho lidi stale nevi jak do toho "odkyseleni" správně naskočit. Ehm... jsem jeden z nich \":-)\"

Možná by bylo velmi přínosné pro mnoho takovychto tápajících, kdyby se tuna zřídila sekce, nebo podsekce ZÁSADITÁ JÍDLA.
Zde by ti co to znají nebo mají sami zkušenosti mohli dávat rady co se jim osvedčilo (jako třeba několik stran dozadu ta melasa, soda a citron).
Casem by se tam vytvoril nějaký ucelený seznam jidel a jejich kombinaci, ktera budou třeba i dobrá chuťově, ale hlavně budou použitelná pro ty kteří se chtějí odkyselit. Na druhou stranu by tam mohly být i jídla nebo kombinace jídel, kterým se ma takový "zásadový" člověk vyhnout.

Nedovolil jsem si sám takové vlákno založit, nechal bych to na místním šérifovi, esi tedy uzná, že by to bylo přínosné. Za mou osobu mohu řící, že pro mě velmi \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 7:08 pm 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 8:26 pm
Příspěvky: 41
Pontiac07 píše:
Opět dík za odpověď.

Mohl bych mit jeden takový nápad?
Jak toto forum procitam, tak je mi jasne, ze mnoho lidi stale nevi jak do toho "odkyseleni" správně naskočit. Ehm... jsem jeden z nich \":-)\"

Možná by bylo velmi přínosné pro mnoho takovychto tápajících, kdyby se tuna zřídila sekce, nebo podsekce ZÁSADITÁ JÍDLA.
Zde by ti co to znají nebo mají sami zkušenosti mohli dávat rady co se jim osvedčilo (jako třeba několik stran dozadu ta melasa, soda a citron).
Casem by se tam vytvoril nějaký ucelený seznam jidel a jejich kombinaci, ktera budou třeba i dobrá chuťově, ale hlavně budou použitelná pro ty kteří se chtějí odkyselit. Na druhou stranu by tam mohly být i jídla nebo kombinace jídel, kterým se ma takový "zásadový" člověk vyhnout.

Nedovolil jsem si sám takové vlákno založit, nechal bych to na místním šérifovi, esi tedy uzná, že by to bylo přínosné. Za mou osobu mohu řící, že pro mě velmi \":-)\"

No ono toto vlákno je o tom...Ale jak naskočit do odkyselení je podle mne opravdu problém. Na začátku bych si položil otázku jestli jsem zakyselený a dále proč. Ona totiž kyselá moč asi ještě nemusí znamenat zakyselení, naopak slušně fungující organismus, který jen odbourává kyseliny, které vznikly při stravě nebo pohybu.Naopak stále zásaditá moč nemusí znamenat vše v pořádku, ale překyselenost a neschopnost organismu odbourávat kyseliny (píši zde z vlastní zkušenosti).Samozřejmě ideál je kolísání ph. Nicméně je podle mne důležitější si položit otázku, proč tady na tom fóru jsem a co zde hledám-tedy pokud by mi nic nebylo, asi bych zde nebyl a když zde jsem tak něco řeším, pravděpodobně nějakou nemoc nebo alespoň nepohodu při trávení atd. (ti, kteří dobře tráví a jsou celkově v pohodě, můžou jíst co chtějí a ani je nenapadne sem zavítat). No a veškeré problémy mají nějakou příčinu, to že jsem zakyselený je podle mne až důsledek nějaké příčiny. No a asi - po dvou letech tápání ve tmě - jsem si téměř jist, že ta prvotní příčina je kvasinka nebo parazit. Tedy pokud je člověk zamořený nějakým zvířátkem, pak tlačit do sebe zásadotvorné potraviny jako ovoce, ale i některou zeleninu, dále třeba těstoviny (určitě všichni známe tzv.vegetariány), může být kontraproduktivní, pak se situace většinou ještě zhorší, protože zvířátkům toto chutná a množí se (opět vlastní zkušenost).Samozřejmě se můžeme ptát, proč jsme zamoření - stres, přežírání,nerovnováha prvků v těle...? Tedy nabouraná imunita. A jak to rozplantat ? Těžko říct, taky v tom tápu, nejdříve možná vlasová analýza s dorovnáváním deficitů a tvrdý boj se zvířátky se vším co je zde popsáno a pokud se vám podaří vítězit, pravděpodobně si kyselost moči měřit už nebudete muset, protože vám bude tak jak nikdy:-) Nevím, jestli se mnou bude Jarda souhlasit, ale k tomuto jsem postupně došel metodou chyb a omylů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 1:07 am 
Offline

Registrován: pon kvě 25, 2009 12:14 am
Příspěvky: 4
Hola, používáte někdo ph metr? BUde mi stačit tenhle do záhonku:

http://www.pohodoveceny.cz/produkty/zah ... 1-flo.html

nebo raději něco za 1-2 tisíce? Odebíráte jako "pro doktorku", čili střední proud moči do ampulky, nebo prostě močíte na sondu? \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 11:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Opět dík za odpověď.

Mohl bych mit jeden takový nápad?
Jak toto forum procitam, tak je mi jasne, ze mnoho lidi stale nevi jak do toho "odkyseleni" správně naskočit. Ehm... jsem jeden z nich \":-)\"

Možná by bylo velmi přínosné pro mnoho takovychto tápajících, kdyby se tuna zřídila sekce, nebo podsekce ZÁSADITÁ JÍDLA.
Zde by ti co to znají nebo mají sami zkušenosti mohli dávat rady co se jim osvedčilo (jako třeba několik stran dozadu ta melasa, soda a citron).
Casem by se tam vytvoril nějaký ucelený seznam jidel a jejich kombinaci, ktera budou třeba i dobrá chuťově, ale hlavně budou použitelná pro ty kteří se chtějí odkyselit. Na druhou stranu by tam mohly být i jídla nebo kombinace jídel, kterým se ma takový "zásadový" člověk vyhnout.

Nedovolil jsem si sám takové vlákno založit, nechal bych to na místním šérifovi, esi tedy uzná, že by to bylo přínosné. Za mou osobu mohu řící, že pro mě velmi \":-)\"

To by sice asi přínosné bylo, ovšem ono to má jednu vadu a to, že co je zásadotvorné pro jednoho, není zásadotvorné pro druhého. Případně i určitě kombinace potravin se u různých lidí chovají různě, čili by vznikl stejný zmatek jako je v tom nyní, akorát by to dalo více práce. Jediný rozumný způsob je si to měřit a zapisovat, což vám za cca měsíc, až dva, dá velice ucelený obrázek o reakcích vašeho těla na konkrétní potraviny, nebo jejich kombinace.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz