Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 6:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 3:31 pm 
Offline

Registrován: stř črc 13, 2011 8:34 pm
Příspěvky: 8
Tak jsem si minulý týden koupil odšťavňovač OSCAR NEO a zatím jsem spokojen. Snadné mytí a vyšší účinnost oproti odstředivce, i lepší chuť štávy, spousta nástavců na pyré a nudle. Záruka 20 let na motor a 10 na součásti, což mě přesvědčilo ke koupi oproti konkurenci. Na ANGELA zatím nemám, až našetřím tak si ho třeba koupím:) Snad to někomu pomůže, sám jsem dost dlouho hledal.
http://www.nejodstavnovac.cz/odstavnovac-oscar-neo


Přílohy:
oscar_1000-1280x1280m.jpg
oscar_1000-1280x1280m.jpg [ 37.29 KiB | Zobrazeno 10883 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej - nástavec
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 6:41 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 30, 2011 10:57 am
Příspěvky: 38
gonzales01 píše:
Nevíte nebo nezkoušel někdo jestli to zvládá ostropestřec? Pak by to bylo ještě zajímavější.

Tak som si kupil Omega 8004 aj s lisom na olej.Tato masinka je skvela co sa tyka tichosti chodu a rychlosti cistenia.Odstavnujem kazdy den.Lanovy olej si robim kazdy treti den.S tym lanovym semienkom mam taku skusenost ,ze na zaciatku lisovania ho treba sypat po troskach inac sa lis upcha.Ked uz sa "chyti" nasypem do nadobky potrebne mnozstvo.S ostropesrecom by nemusel byt problem,ja som skusal ten z lekarne a z toho nevyliezla ani kvapka(skusal som len male mnozstvo a aj ta kvalita semienka bola onicom).Ten si radsej kupim uz vylisovany.

_________________
"Človek si mylne myslí ,že nemôže zmeniť svoju povahu."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2011 1:53 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Mám v poslední době možnost občasného srovnání funkce Angela (můj) a Huroma (synovce, kamarádky).. Teď jsem se zrovna dopachtil s lisováním asi 4 kg vykrájených jablek-padanek. To nikomu nepřeju, jakej je to, jak se říká, vopruz... Vylisování 3l šťávy trvalo přes půl hodiny. Pěna či dřeň neustále vylézá plnicím otvorem. Kdybych neměl vlastnoručně vyrobený píst s těsněním, nedokončil bych to NIKDY. A to jsem občas proložil mrkvičkou... Předvčírem jsme šťavili u kamarádky na Huromu- to byl přímo koncert. Hurom si kousky ovoce sám bere a prostě je tam jenom házíte a dole kontinuálně vytéká silný proud šťávy. Ve šťávě je víc dřeně, ale ta se dosti odstraní znovuprolitím strojem... To co já jsem dělal půl hodiny se značným fyzickým úsilím, měl by Hurom tak za 5 minut... Nesrovnávám jiné plodiny, srovnávám jablka... Šťavení zdar.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2011 9:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Jasmina píše:
Dobrý den,
asi jsem ve špatném tématu, ale nejsem si jistá kam dotaz zařadit, takže případná omluva předem. Nedávno jsem projela Angelem 3 kokosy v domnění, že budu mít kokosové máslo do zásoby, ale cca po 3 týdnech v ledničce, v uzavřené zavařovačce mi jakoby zkyslo. Chci se zeptat, jak lépe skladovat a jestli ho mám tedy vyhodit či se dá použít alespoň na natírání pokožky?
Děkuji J.

Máslo zásadně rozlít na plech, nechat v ledničce trochu ztuhnout, pak kolečkem na pizzu nadělat kostičky a nechat v mrazáku zmrznout. Poté vyklepnout na stůl, rozlámat a uskladnit v mrazničce v mikroténovém sáčku. Takto je životnost prakticky neomezená a potřebné množství vám po vyndání z mrazáku povolí na použitelný stav za pár minut. Na pokožku to pokažené máslo můžete vyzkoušet, ale určitě bych to nejedl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2011 10:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Mám v poslední době možnost občasného srovnání funkce Angela (můj) a Huroma (synovce, kamarádky).. Teď jsem se zrovna dopachtil s lisováním asi 4 kg vykrájených jablek-padanek. To nikomu nepřeju, jakej je to, jak se říká, vopruz... Vylisování 3l šťávy trvalo přes půl hodiny. Pěna či dřeň neustále vylézá plnicím otvorem. Kdybych neměl vlastnoručně vyrobený píst s těsněním, nedokončil bych to NIKDY. A to jsem občas proložil mrkvičkou... Předvčírem jsme šťavili u kamarádky na Huromu- to byl přímo koncert. Hurom si kousky ovoce sám bere a prostě je tam jenom házíte a dole kontinuálně vytéká silný proud šťávy. Ve šťávě je víc dřeně, ale ta se dosti odstraní znovuprolitím strojem... To co já jsem dělal půl hodiny se značným fyzickým úsilím, měl by Hurom tak za 5 minut... Nesrovnávám jiné plodiny, srovnávám jablka... Šťavení zdar.

Na měkké plodiny je Angel dosti nevhodný, třeba rajčata mu nejdou prakticky vůbec, ale zase má jiné přednosti, to si člověk nevybere. Pokud by jste chtěl, aby uměl dokonale cokoliv, tak to musíte koupit Norwalk a to je cenově tak dvojnásobek Angela.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2011 11:28 am 
Offline

Registrován: stř kvě 18, 2011 10:06 am
Příspěvky: 8
Tak už máme doma Angela a jsme s ním moc spokojeni. Pravda, zatím odšťavňujeme jen tvrdé či tvrdší suroviny, ale chuť i výtěžnost je výborná. S tím se nějaká odstředivka nemůže vůbec srovnávat.

Ještě jsem se chtěla zeptat, zda do zelninového/ovocného mixu mohu rozmixovat rovnou kokos, oříšky či semínka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej - nástavec
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2011 9:00 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Oregon píše:
Tak som si kupil Omega 8004 aj s lisom na olej.Tato masinka je skvela co sa tyka tichosti chodu a rychlosti cistenia.Odstavnujem kazdy den.

Co jsem četl (a viděl) různé uživatelské recenze, tak tento stroj si oblíbil snad každý. Škoda jen cenové politiky firmy pro Evropu: v Americe stojí i dražší chromový model 8006 pouhých 300 USD (i když "excluding tax"). Za tu cenu bych už ho teď asi měl doma a neuvažoval, zda nemá cenu raději střádat korunky na Angela.
Takhle myslím na to, že i kdyby mi odšťavňovač ušetřil díky své výtěžnosti jen 5 kč denně, tak to dělá za 20 let 36 500 kč. A to neberu v potaz kvalitu šťávy. Množství vitamínů a minerálů obsažených v ovoci a zelenině v posledních desetiletích prudce klesá (viz tabulka na konci stránky zde http://www.eujuicers.cz/cs/moje-zdravi-a-cerstve-stavy), takže pokud je Angel v uchování enzymů atd. opravdu o tolik lepší, jak se říká, tak i to je velké plus.

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 7:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Lucif píše:
Tak už máme doma Angela a jsme s ním moc spokojeni. Pravda, zatím odšťavňujeme jen tvrdé či tvrdší suroviny, ale chuť i výtěžnost je výborná. S tím se nějaká odstředivka nemůže vůbec srovnávat.

Ještě jsem se chtěla zeptat, zda do zelninového/ovocného mixu mohu rozmixovat rovnou kokos, oříšky či semínka?

Ano v tom není problém, ale zase záleží na individuální snášenlivosti, hlavně směs nesmí vyvolat kvašení a nadýmání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej - nástavec
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 10:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
PetrJ píše:
Co jsem četl (a viděl) různé uživatelské recenze, tak tento stroj si oblíbil snad každý. Škoda jen cenové politiky firmy pro Evropu: v Americe stojí i dražší chromový model 8006 pouhých 300 USD (i když "excluding tax"). Za tu cenu bych už ho teď asi měl doma a neuvažoval, zda nemá cenu raději střádat korunky na Angela.
Takhle myslím na to, že i kdyby mi odšťavňovač ušetřil díky své výtěžnosti jen 5 kč denně, tak to dělá za 20 let 36 500 kč. A to neberu v potaz kvalitu šťávy. Množství vitamínů a minerálů obsažených v ovoci a zelenině v posledních desetiletích prudce klesá (viz tabulka na konci stránky zde http://www.eujuicers.cz/cs/moje-zdravi-a-cerstve-stavy), takže pokud je Angel v uchování enzymů atd. opravdu o tolik lepší, jak se říká, tak i to je velké plus.

To máte pravdu, zde se příliš šetřit nevyplatí a určitě se vyplatí zaplatit za lepší přístroj sice více a v delším horizontu pak vlastně hodně získáte, což se bude vzhledem ke stoupajícím cenám surovin spíše zvyšovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rhonson R-427
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 11:23 am 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Peněz mám momentálně málo, a tak jsem chtěl nějaký levný odšťavňovač, na kterém si šťávy vyzkouším. Na základě testů jsem si vybral Rhonson R-427 (1 319 kč).
Přístroj šťávy připravuje velmi rychle, dají se do něj házet poměrně velké kusy (ale maximum jsou např. spíš ty menší ze středně velkých jablek). Zpracování a materiály jsou vzhledem k ceně výborné.

Obrázek

Naopak vadí mi především větší hluk (v noci bych ho kvůli sousedům určitě nepoužíval, a to je Rhonson v tomto ohledu údajně velmi dobrý) a vědomí, že kvůli odstřeďování výtěžnost a kvalita (tj. chuť a obsah enzymů, minerálů a vitamínů) nejsou optimální - a to se mj. časem výrazně prodraží. Odpad není moc suchý (jak jsem četl, tak kdosi používá plátěný pytlík, ve kterém odpad ještě ručně "vylisuje" a získá tak další šťávu) a zůstávají v něm větší kousky (poslední kousek ovoce nebo zeleniny už to nevezme, letí rovnou do odpadu). Čištění na rychlo bez utření je celkem snadné, i sítko jde kartáčkem (obyčejným na nádobí za 25 korun) velmi dobře, ale pokud to má být pořádně, moc mě to nebaví, je tam spousta míst, odkud se voda těžko dostává.
Myslím, že Rhonson je slušný přístroj pro někoho, kdo si nemůže dovolit lepší nebo třeba pro občasné použití na zahradě. Přesto pro každodenní domácí odšťavňování si určitě později pořídím něco lepšího a z dlouhodobějšího hlediska výhodnějšího.

_________________
www.inklinace.cz


Naposledy upravil PetrJ dne pon zář 05, 2011 12:54 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 12:16 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Díval jsem se na nabídku, abych měl představu, jaký odšťavňovač by byl do budoucna pro mě nejlepší. Přes různé výhody a nevýhody jednotlivých odšťavňovačů mi jako stále více důležitá připadala výtěžnost a kvalita džusů, protože odšťavňuji každý den. Raději vydržím s odstředivkou déle a pak koupím něco pořádného.
Angel Juicer je v tomto ohledu uznávaným vítězem (Norwalk nepočítám). Když si vezmu, že obecně na surovinách s ním člověk ušetří nejméně 1/5, tak to i při poměrně nízkých měsíčních nákladech (např. 1000 kč) znamená za desítky let ohromnou úsporu (48 tisíc za 20 let). A tak si stačí říct, zda jsem ochoten platit měsíčně nejméně pětinu nákladů na suroviny za to, že zpočátku investuji méně a budu mít přístroj, který se třeba rychleji a lépe čistí (a samozřejmě chápu, že pro někoho, kdo finance neřeší, to nemusí být žádný problém). A ještě nutriční hodnota šťávy: podle analýzy (Recent research analysis conducted by the Korea Advanced Food Research Institute: http://www.libraryclub.com/) je v zachování toho dobrého ze šťáv Angel o dost lepší, takže k dosažení stejného "léčivého" účinku by bylo nutné s jinými přístroji použít podstatně více surovin.
Tak nějak mi z toho vychází, že pokud je Angel v domácnosti, kde se odšťavňuje často, je to vlastně z dlouhodobého hlediska jednoznačně nejlevnější přístroj. A na to, jak levný, má taky dost dobrou výtěžnost, výtečnou chuť šťáv a sakra dobře vypadá \":D\".

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 2:44 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Ještě přidám tip, na který jsem narazil na jiném fóru. Do většiny odšťavňovačů se musí suroviny nakrájet na menší kusy, což může zdržovat. Pomoct by pak mohl např. tento kráječ:

Obrázek

http://www.etescoma.cz/presto/krajec-na ... ath=202415

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 7:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
PetrJ píše:
Díval jsem se na nabídku, abych měl představu, jaký odšťavňovač by byl do budoucna pro mě nejlepší. Přes různé výhody a nevýhody jednotlivých odšťavňovačů mi jako stále více důležitá připadala výtěžnost a kvalita džusů, protože odšťavňuji každý den. Raději vydržím s odstředivkou déle a pak koupím něco pořádného.
Angel Juicer je v tomto ohledu uznávaným vítězem (Norwalk nepočítám). Když si vezmu, že obecně na surovinách s ním člověk ušetří nejméně 1/5, tak to i při poměrně nízkých měsíčních nákladech (např. 1000 kč) znamená za desítky let ohromnou úsporu (48 tisíc za 20 let). A tak si stačí říct, zda jsem ochoten platit měsíčně nejméně pětinu nákladů na suroviny za to, že zpočátku investuji méně a budu mít přístroj, který se třeba rychleji a lépe čistí (a samozřejmě chápu, že pro někoho, kdo finance neřeší, to nemusí být žádný problém). A ještě nutriční hodnota šťávy: podle analýzy (Recent research analysis conducted by the Korea Advanced Food Research Institute: http://www.libraryclub.com/) je v zachování toho dobrého ze šťáv Angel o dost lepší, takže k dosažení stejného "léčivého" účinku by bylo nutné s jinými přístroji použít podstatně více surovin.
Tak nějak mi z toho vychází, že pokud je Angel v domácnosti, kde se odšťavňuje často, je to vlastně z dlouhodobého hlediska jednoznačně nejlevnější přístroj. A na to, jak levný, má taky dost dobrou výtěžnost, výtečnou chuť šťáv a sakra dobře vypadá \":D\".

To máte pravdu jako nouzové řešení je možné to udělat tak jak jste popisoval, ale z dlouhodobého pohledu se určitě vyplatí kvalitní přístroj, vzhledem k úsporám na surovinách a to jejich cena určitě poroste.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 2:46 pm 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
tomaso píše:
Mám v poslední době možnost občasného srovnání funkce Angela (můj) a Huroma (synovce, kamarádky).. Teď jsem se zrovna dopachtil s lisováním asi 4 kg vykrájených jablek-padanek. To nikomu nepřeju, jakej je to, jak se říká, vopruz... Vylisování 3l šťávy trvalo přes půl hodiny. Pěna či dřeň neustále vylézá plnicím otvorem. Kdybych neměl vlastnoručně vyrobený píst s těsněním, nedokončil bych to NIKDY. A to jsem občas proložil mrkvičkou... Předvčírem jsme šťavili u kamarádky na Huromu- to byl přímo koncert. Hurom si kousky ovoce sám bere a prostě je tam jenom házíte a dole kontinuálně vytéká silný proud šťávy. Ve šťávě je víc dřeně, ale ta se dosti odstraní znovuprolitím strojem... To co já jsem dělal půl hodiny se značným fyzickým úsilím, měl by Hurom tak za 5 minut... Nesrovnávám jiné plodiny, srovnávám jablka... Šťavení zdar.

Napadlo mě, co si takhle přát třeba k Vánocům ten nástavec na měkké ovoce?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 2:57 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Majitelé Huromů a Omeg - nestalo se vám, že by odpadla gumová krytka zapínacího čudlíku? Asi kvuli tomu budu muset poslat miláčka na reklamaci, aby mi tam nezatekla nějaká tekutina... \":-(\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz