Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 2:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 7:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý den,
děkuji za odpověď, zkusila jsem to ještě než jste napsal a je to lepší,a dá se na té zelenině i dušené s bílkovinou přibrat?Může se i mrkev a lilek,maso?Už mám docela silnou podvíživu a to tělu také nesvědčí.
Nebo je vhodné pít i sušenou kozí sirovátku?
Je vhodný ten sušený rakytník na zahánění chutí na sladké nebo brahmi káva,která je složená jen z čekanky 94%abyliny brahmi?
Ještě jeden dotaz ohledně stevie, jím jí denně,tak bych ráda věděla jestli kvasinky opravdu nekrmí,když je tak sladká.
K snídani mě pořád láká ovoce,nevadil by třeba melou,když má málo cukru?Dušenou zeleninu k sndani nestihnu nebo nemáte jiný typ?
Moc děkuji za odpověď

Přibírání je věc dobrého metabolizmu a adekvátní dodávky tuků a o těch nepíšete, ty jsou velice důležité. Většinu těch potravin si musíte vyzkoušet to je jak u koho, čili jednoznačná odpověď neexistuje. Stévie určitě kvasinky nekrmí v té nejsou sacharidy. Snídat se dá třeba studená rajčatová polévka gaspacho http://recepty.korenisveta.cz/spanelska ... 1-gaspacho, nebo jiné podobné speciality, které jsou hotové za pár minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda při přemnožení Candidy mohu pohankovou mouku.

Děkuji David \":)\"

Ideální je obilí zcela vynechat, nicméně pohanka zase patří k těm nejméně problematickým a třeba s větší dávkou fenyklu by to vadit nemuselo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 8:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
zuzanka píše:
Dobrý den,
děkuji moc za odpověď...tak si zvyknu na jablko s česnekem \":D\" Na jak dlouho je nutné vyřadit ovoce nebo alespoň rapidně snížit jeho konzumaci ? Myslím tím, kdy má člověk kvasinky v rovnováze? Když je plivací test dobrý jeden den nebo týden nebo jakou dobu? Potom mě už napadá jenom kefírová kúra (domácím kefírem ze syrového kravského mléka), ale je možné se jí zbavit kvasinek ? A ještě jeden dotaz můžu jíst sirnou patlaninu (osobně mi to připadá jako dobré-posilovat organismus ze všech stran)?

Ovoce za určitých okolností vadit nemusí a s fungicidem ještě méně, nicméně u někoho vadí zásadně a je třeba si to vysledovat. příznakem kvasinek je hlavně nadýmání a řídká stolice, plivací test je pouze orientační záležitost. Kefír funguje také dobře, ale opět u někoho paradoxně může potíže zhoršit. Sirná patlanice by vadit neměla, tam to brzdí i ten lněný olej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 8:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Také by mne zajímalo jak je to s jáhly a pohankou při kvasince. Ani jedno není obilnina, jak je to ale s množství sacharidů v nich?

Většinou mají dobrou snášenlivost i přes větší obsah sacharidů, ty se totiž uvolňují pomalu a pokud přidáte fungicidní koření třeba fenykl, oregano a další, tak to docela jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 8:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
dobri den ...pisem vam ohladom protikvasinkovej diety uz som sa aj odhodlal a aj padol kedze som si doprial sacharidy akonapr sladkost alebo chleba....
neviem co mam jest aby soms a zasitil ....
vazne mam taky poit blby ze chudnem...ja tie sacharidy roste potrebujem k rozvoju tela...uz teras som tenky ako papier \":twisted:\" ( 187 cmm a 75 kg ) a nemozem si dovolit schudnut !!!! to am na tom sere najviac ! ...

druha vec ... ked sa zbavim candidi tak sa mi osilnie imunitny sistem....ktoremu budem dodavat kvalitne vytaminy v pozadovanich mnostvach tak tym bude taky silny ze candide sa nedovoli premnozit aj pri pojedani nejakich tich sacharidu ? \":)\" dakujem

Při dostatku tuků nevidím problém sacharidy vynechat a klidně i přibrat a na imunitu to má zásadní vliv, což pak kvasinky celkem zvládne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 8:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Tak našel jsem k tomuto tématu bezvadnou kalkulačku: http://www.flora.cz/ekalkulacka

Zde uvádím, kolik sacharidů mají tyto potraviny na 100g
grepy 9,6g
borůvky 14,7g
Ananas 10g
Jablka 14g
Hrušky 15g
Limety 11g

Zaráží mne, že limety, grepy a borůvky, které bývají uváděny při protikvasinkové dietě jako jediné povolené, mají stejný nebo vyšší obsah sacharidů než ananas a jen o málo méně než třeba jabka nebo hrušky.


Co se týče jáhel a pohanky nebo amarantu, ty mají okolo 70g sacharidů, budou tedy při kvasinkách naprosto nevhodné, jelikož mají několikanásobně více než brambory (cca 17g). Brambory se v tomto počítání zdají být sice problematické, ale ne nijak výrazně, přestože většinou bývají uváděny jako potravina totálně nevhodná.

Očividně je tedy nutné se při protikvasinkové dietě vyhnout jak pseudoobilovinám (má kažododění jáhlové nebo pohankové kaše mohou být důvod proč plivací test je stále pozitivní), všemu ovoci včetně kyselých grepů, limetám a citrónům a také bramborám. Stejně nevhodné budou obiloviny včetně kukuřice (18g)

Sečteno a podtrženo, podle těchto čísel dobře vychází jenom zelenina ve všech druzích včetně třeba i docela sladké kapie. Dále třeba tofu, maso, vejce, sýr a příležitostně i meloun (5g).

Je jasné, že roli hraje více faktorů a cpát se stále masem a sýrem může sice znamenat zbavení se na čas kvasinek, ale imunitní systém to rozhodí tak, že se při nejbližší příležitosti vrátí. Nicméně poskytují podle vás tyto čísla nějaký návod pro člověka s kvasinkou?

Ono to funguje trochu jinak, ne vždy jde pouze o obsah sacharidů, ale o rychlost jejich uvolňování a vůbec celkové kombinace ve stravě, třeba fungicidní koření. Také dost záleží jakou technologií je zrno zpracováno, čili jednoznačná odpověď je opravdu problém. V počátku je opravdu asi nejvhodnější přejít na dušenou, nebo syrovou zeleninu s tukem a adekvátním podílem bílkovin, třeba ořechy, kvalitní tvrdý kozí, nebo ovčí sýr, vejce a případně i trochu masa a po zlepšení stavu postupně vyzkoušet, co si můžete dovolit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 8:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
zuzanka píše:
Tak to je teda síla, takže ani citrony ??? Já myslím, že ty žádný cukr neobsahují... no nic, za jak dlouho po vyřazení všech sacharidů (tedy mi ke konzumaci zůstává jenom zelenina, sirná patlanina a kefír) si myslíte, že se dá těch potvor zbavit? Jak to tak vidím tak by asi bylo nejrychlejší najet na kefírovou kůru, po které já teda celkem slušně přibírám (za měsíc 4 kila)-před rokem jsem vážila 55kg a měřím 168 cm, potom jsem zhubla na 45 kg (nejedla jsem nic sladkého, ale pořád jsem jedla pohanku.... takže kvasinky pěkně papaly dále) a teď vážím asi 50 kg.... myslím, že moje tělo spaluje celkem dobře, ikdyž teď o prázdninách moc velkou námahu nemělo a moje spotřeba kefíru je cca litr denně...
Ještě se zeptám co si myslíte o kombinaci kefíru se slunečnicovými semínky? Četla jsem, že kombinace mléčných výrobků a ořechů není dobrá, ale mléčné výrobky a semena...?

Citróny určitě nevadí a třeba papaya také ne, zbavit se kvasinek nelze, ty nás mají po smrti rozebrat, čili je musíme mít stále, ale nemusí nám škodit. Kefír bych mimo lněných semínek a lněného oleje s ničím nemíchal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 8:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý den,
prosím jakou jste k té zelenině měl namysli bílkovinu,snažím se odhlenit takže jsem vyřadila mléčné výrobky úplně,tak na měsíc a maso a vejce jím jednou týdně. Kolik vajec se smí jíst týdně? Koupila jsem si také na zvedání ph zásaditý prášek Gesunde plus v DM, je to vhodné? Také jsem si myslela,že syrovátka bude samá bílkovina a ono to má nejvíc sacharidů,tak je tedy vhodná čerstvá i sušená?
děkuji

Ořechy, semínka, tvrdý ovčí a kozí sýr, občas vejce a maso. Vajec můžete jíst celkem dost a pokud by vadil bílek, ten zahleňuje, tak dávejte pouze žloutky. Ten zásaditý prášek určitě nevadí a syrovátka, to nevím o té se to již tak jednoznačně tvrdit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
yucca píše:
Dobrý den pane Zajíčku, chtěla bych se zeptat, co je pravdy na informaci, že pokud pH nestoupne 1 hodinu po jídle, tak množí kvasinku? A ještě mám otázku ohledně kozího mléka- je to z obchodu úplnej hnus? Můj syn má alergii na bílkovinu kravského mléka, takže musím zkusit jak bude reagovat na kozí (přes moje mléko), jako pražák je to veomi nedostupné zboží..děkuji za váš čas.

ještě jsem zapomněla na dotaz- jakou šťávu pít při protikvasinkové dietě? Díky.

Nemusí stoupnout, ale nesmí zásadně klesnout, jinak kozí mléko se u jednotlivých zvířat chuťově značně liší, to musíte najít kozu, která vám bude chutnat. Mnohem lepší je to u ovčího mléka,ale zase je velice tučné, skoro smetana. pokud se týká těch šťáv tak z ovoce citróny, grepy a papáya, jinak zeleninové skoro neomezeně, pozor je třeba si dávat na mrkev a červenou řepu i když v rozumném množství také patrně vadit nebudou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 12:00 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 17, 2011 1:52 pm
Příspěvky: 58
Dobrý děkuji za radu.
Tuky dávám ty asi 4lžíce oleje/den+různá semínka,avokádo,kokos suš.. Nevím,jestli můžu tuk přidat?,pak se zase buňky špatně zvládají cukr.
Ten zásaditý prášek obsahuje laktozu,to nevadí?Nezahleňuje to? A čerstvou kozí syrovátku také ne?Dříve jste mi psal,že je vhodná.
Můžu Lugolem ve vodě zapíjet vitamíny(Se,Mg,betakaroten,hlíva,greposept)?. Lactobacili a aloe vera jsem tedy dala odstup přes hodinu i když aloe vera se má dávat na lačno,no snad to nemá tak velký vliv.
Jsem na protikvasinkové dietě už přes 3 měsíce a spíš mi přijde,že se to zhoršilo. Uvidím,co uděla tato strava,kterou jste mi doporučil. Jinak jsem dělala obden klistýry s urinou+jablečný ocet a vystoupala až na 10lžiček/litr a začala s kys.kaprylovou.Hodně se mi zhoršila pleť,což mě dost trápí. Je možné, že jsem jich dost zabila,tak mám teď dělat jen urinové klystýry?nebo co by ještě mohlo pomoci?
děkuji
s pozdravem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 6:19 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 6:44 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možné si při protiplísnové dietě čas od času dát pivo.Život bez tohoto nápoje je pro mě jen opravdu velmi těžko představitelný.Popřípadě jestli by nebylo možné negativní následky piva nějak neutralizovat(třeba že bych každé vypité pivo zapil jablečným octem,dal si tabletu kaprylové kyseliny či tak něco takového)Děkuji za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 8:18 pm 
Offline

Registrován: úte led 04, 2011 11:07 am
Příspěvky: 27
Děkuji za odpovědi, ještě mám jednu otázku, když má někdo trombózu a bere na ní "léky" (konkrétně warfarin) kvůli ředění krve, teď je na syrové a zároveň protikvasinkové stravě a z ovoce konzumuje pouze grep a citrony, jak je možné vysadit léky? Vyčetla jsem, že lněný olej ve větším množství ředí krevní řečiště (nevím jestli je rozdíl mezi krevním řečištěm a tím, co by ty "léky" měly ředit), ale napadlo mě místo prášků ze začátku jíst hodně lněného oleje?
Děkuju moc za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 9:35 am 
Offline

Registrován: pát čer 18, 2010 8:50 am
Příspěvky: 24
To kozí mléko jsem myslela to, co prodávají v Albertu - nějaký francouzský...zkusím i sýr, co seženu, prý je nejlepší pro alergiky velbloudí \":lol:\" ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 10:16 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Dobrý deň, pán Jarda.
Mám od Vás Lichořeřišnicu (už vyše pol roka, ale stále vo forme guličiek), ktorú som až dnes "rozsekal" (až dnes som sa dostal ku skutočne dobrému mixéru...)... Nakoľko mi nerobila dobre "lékřica lysá" (opuchnuté oči, resp. okolie očí každé ráno - čo sa mi nikdy nedeje...), tak som ju vysadil (bolo to už dávno), a ohľadom Lichořeřišnici som si povedal, že to má čas..... A ten čas nastal práve teraz.
Preto sa Vás pýtam... mohli by ste mi napísať bežné (radšej menšie ako väčšie) dávkovanie lichořeřišnice ? Môžem si z toho robiť aj čaj, či je lepšie to "zapiť" ?
Ďakujem pekne za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 12:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý děkuji za radu.
Tuky dávám ty asi 4lžíce oleje/den+různá semínka,avokádo,kokos suš.. Nevím,jestli můžu tuk přidat?,pak se zase buňky špatně zvládají cukr.
Ten zásaditý prášek obsahuje laktozu,to nevadí?Nezahleňuje to? A čerstvou kozí syrovátku také ne?Dříve jste mi psal,že je vhodná.
Můžu Lugolem ve vodě zapíjet vitamíny(Se,Mg,betakaroten,hlíva,greposept)?. Lactobacili a aloe vera jsem tedy dala odstup přes hodinu i když aloe vera se má dávat na lačno,no snad to nemá tak velký vliv.
Jsem na protikvasinkové dietě už přes 3 měsíce a spíš mi přijde,že se to zhoršilo. Uvidím,co uděla tato strava,kterou jste mi doporučil. Jinak jsem dělala obden klistýry s urinou+jablečný ocet a vystoupala až na 10lžiček/litr a začala s kys.kaprylovou.Hodně se mi zhoršila pleť,což mě dost trápí. Je možné, že jsem jich dost zabila,tak mám teď dělat jen urinové klystýry?nebo co by ještě mohlo pomoci?
děkuji
s pozdravem

To máte pravdu, jak smícháte cukr s tukem kvasíte, čili cukr eliminovat a tuku pak můžete dle potřeby. Laktóza samozřejmě také může vadit, ale jde o množství a té tam asi tolik nebude. U syrovátky jde o individuální snášenlivost, většinou nevadí a pokud vadí vynechat. Ten lugol můžete používat a s uvedenou kombinací nemělo by se to prát. Něco musíte dělat špatně, jinak by již kvasinky musely ustupovat. Jednoznačně si nastudujte potraviny s obsahem sacharidů a razantně je omezte, nebo zcela vynechte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz