Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 6:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 4:46 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Mam doma Hurom a cca tyden Angel. Oba proto, protoze jsem nejdriv poridil Hurom a po zkusenostech s nim nasledne na doporuceni Jardy Angel. Po 3/4 roku kazdodeniho pouzivani cca 3x az 4x za den je cely vrsek Huromu na odpis vcetne sneku. Na reklamaci to neni, protoze se jedna o opotrebeni provozem. Dohodl jsem se s dodavatelem, ze se nebudu pokouset o reklamaci a cely vrsek k Huromu od nej koupim novy. Dostal jsem od dodavatele slevu 50%. Cely vrsek vyjde neco pres 2.490,- Kc bez te 50% slevy. Takze pokud chcete pouzivat Hurom v takto intenzivnim provozu, tak to znamena kazdych cca 3/4 roku az rok koupit cely novy vrsek odstavovace. Otazka je, jak dlouho budou nahradni dily v prodeji, nez bude treba koupit jiny typ odstavovace.
Takze ted pouzivam Hurom pouze na mekke ovoce, to mu moc nevadi, abych usetril cas a na zbytek pouzivam Angel. Na rozdil od Jardy jsem si k Angelu poridil vsechny nastavce, takze postupne sdelim jestli, se s nimi da Hurom a OMEGA plne nahradit. Mam obavu, ze podobny vysledek bude i u OMEGA a ostatnich odstavovacu pouzivajicich plastove dily k drceni a sitko usazene v plastu. Staci treba nasypat do odstavovace trochu vic celeru nebo neco jineho tvrdsiho a plastove sitko v miste plastu praskne. Stalo se mi, ze v celeru byl zarostly mezi koreny pisek, cehoz jsem si pri cisteni nevsiml, a sroub utrpel hluboke sramy. Prvni sitko v Huromu jsem dorazil na cernych jerabinach.

Pri koupi odstavovace je treba dobre pocitat. Na prvni pokus jsem se nechal zlakat slevou na odstavovac Hurom a po 3/4 roku je sleva pryc a mohl jsem mit o dost levnejsi Angel. \":-(\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 8:48 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mohl byste prosím vložit foto a popis zničeného vršku Huromu? \":shock:\" Si neumím moc dobře představit co se s ním stalo, že je celý na odpis. Děkuji.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 8:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Mam doma Hurom a cca tyden Angel. Oba proto, protoze jsem nejdriv poridil Hurom a po zkusenostech s nim nasledne na doporuceni Jardy Angel. Po 3/4 roku kazdodeniho pouzivani cca 3x az 4x za den je cely vrsek Huromu na odpis vcetne sneku. Na reklamaci to neni, protoze se jedna o opotrebeni provozem. Dohodl jsem se s dodavatelem, ze se nebudu pokouset o reklamaci a cely vrsek k Huromu od nej koupim novy. Dostal jsem od dodavatele slevu 50%. Cely vrsek vyjde neco pres 2.490,- Kc bez te 50% slevy. Takze pokud chcete pouzivat Hurom v takto intenzivnim provozu, tak to znamena kazdych cca 3/4 roku az rok koupit cely novy vrsek odstavovace. Otazka je, jak dlouho budou nahradni dily v prodeji, nez bude treba koupit jiny typ odstavovace.
Takze ted pouzivam Hurom pouze na mekke ovoce, to mu moc nevadi, abych usetril cas a na zbytek pouzivam Angel. Na rozdil od Jardy jsem si k Angelu poridil vsechny nastavce, takze postupne sdelim jestli, se s nimi da Hurom a OMEGA plne nahradit. Mam obavu, ze podobny vysledek bude i u OMEGA a ostatnich odstavovacu pouzivajicich plastove dily k drceni a sitko usazene v plastu. Staci treba nasypat do odstavovace trochu vic celeru nebo neco jineho tvrdsiho a plastove sitko v miste plastu praskne. Stalo se mi, ze v celeru byl zarostly mezi koreny pisek, cehoz jsem si pri cisteni nevsiml, a sroub utrpel hluboke sramy. Prvni sitko v Huromu jsem dorazil na cernych jerabinach.

Pri koupi odstavovace je treba dobre pocitat. Na prvni pokus jsem se nechal zlakat slevou na odstavovac Hurom a po 3/4 roku je sleva pryc a mohl jsem mit o dost levnejsi Angel. \":-(\"

Inzenyr

Zajímavé zkušenosti, které pouze potvrzují moje praktické závěry i zkušenosti a také odpovídají známému úsloví jednoho etnika "Nemám tolik peněz, abych si mohl dovolit kupovat levné věci". Jsem docela zvědavý, jak to vyhodnotíte, protože měkké plodiny, hlavně rajčata, mě tedy někdy dost točí, třeba bych si to síto dokoupil také.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 10:10 am 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To inzenyr:

Hurom je plasťák a hold se to musí vzít v úvahu.
Tudíž vyžaduje menší čí větší předúpravu surovin.
Zatížení lze snadno poznat dle zvuku a podle toho dávkovat \":-)\".

Arónie Temnoplodec (lidově nesprávně černý jeřáb):
- toho jsem v srpnu odšťavil 10kg
- nejlíp kuličky othrhat, otevřít plně drťovou záklopku a hlavně "mazat" vodou
- 200g arónie 800ml vody => do misky a pak naběračkou do Huroma
- obs. 0.5% kys. sorbové, denní limit 25mg/kg, u mě 75kg = 375g temnoplodce.
(Nad 300g mě to vždy do půl hodky poslalo na záchod.)
- žadné velké opotřebení žádný problém

Vojtěška:
- dle tuhosti (stáří) stříhám na 2,5-1cm dlouhé kousky a zase "mazat" vodou
- voda-hrst vojty-voda
- 200g vojty 800ml vody (to se mi pije bez problému)
- žadné velké opotřebení žádný problém

Tvrdé kořeny:
- předúprava na struhadle
- čím tvrdší tím víc na jemno / menší kousky

Za 7měs. jsem akorát vlastní blbostí opotřeboval silik. těsnění hl. dílu (naštosování vojty).
Stojí 40,-.
Problém akorát kamínky nebo zdřevnatělé větvičky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 10:22 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Hurom rajčata moc neumí, vytéká hodně tekutá šťáva a příliš odpadu, asi je na ně sítko moc jemné. Co s nimi dělá Angel?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 11:51 am 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
inzenyr píše:
Pri koupi odstavovace je treba dobre pocitat. Na prvni pokus jsem se nechal zlakat slevou na odstavovac Hurom a po 3/4 roku je sleva pryc a mohl jsem mit o dost levnejsi Angel. \":-(\"

Je to tak. Když se člověk s "normálním" platem poprvé dozví, že odšťavňovač může stát 23 tisíc, tak ho asi ani ve snu nenapadne, že by si ho mohl někdy koupit. Jenže ona se ta investice v případě dlouhodobého každodenního používání několikanásobně vrátí. A mě osobně se teda moc nelíbí představa, že bych do konce života vyhazoval nejméně 20 kč z každé stokoruny utracené za suroviny do koše jen proto, že jsem nešetřil déle (i když jsem mohl).
A šetření, jak už tady zaznělo, je otázka priorit. Je pár věcí, které bych celkem hodně chtěl, ale zdraví (a tím nemyslím jen to, že žiju) je to úplně nejvíc. Když jsem fit, stačí mi ke štěstí málo, i mnohem méně než mám teď...

Angel mi proto přijde i jako dobrá investice do budoucna. Utvrdili mě v tom i pánové z Eujicers, kterých jsem se ptal na jeho spolehlivost. Odpověď byla ta, že s motorem nebývají problémy (což je asi to nejdůležitější), odejít může základní elektronická deska, ale to se děje zhruba ve 3% případů (mají je skladem a obratem mění).
Samozřejmě je třeba vědět, na co dávat pozor. "Pokud zákazník ignoruje pojistku, kdy se Angel zastaví, a dál spouštějí odšťavňování, tak můžou poničit síto. To jsme zkoušeli na máku. Stejný problém mají i suché bylinky. Ty se musí před odšťavněním namočit do vody. Dále Vám může síto roztrhnout kamínek a jemu podobné tvrdé věci."

A pokud by si ten samostatně prodávaný (třeba později dokoupený) nástavec dokázal lépe poradit i s měkkými plody, nemělo by to asi chybu.

No promyšlené to mám pěkně. Teď už jen ty peníze \":D\".

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 1:03 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To inzenyr:

EUJUICERS.CZ:
"Homogenizační pouzdro Angelu je určeno pouze pro výrobu ořechových másel. Semena sezamová, lněná, konopná nebo mák nejsou ke zpracování určená a díl mohou poničit"

------------------------------------------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=mOPDIKfulgg
(EUJUICERS: Angel vs Hurom)

http://living-juice.net/?issue_id=7
(Přehledná tabulka výtěžnosti Angel vs odstředivka)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 8:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Hurom rajčata moc neumí, vytéká hodně tekutá šťáva a příliš odpadu, asi je na ně sítko moc jemné. Co s nimi dělá Angel?

Ten se základním vybavením na rajčata vhodný určitě není, ale možná to dokoupené síto bude dělat velký rozdíl, to by se muselo vyzkoušet, ovšem sám jsem se k tomu zatím nedokopal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 10:47 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den,

já bych jen chtěla připojit naši zkušenost s Huromem /Slow juicer / - máme ho asi 3 měsíce a rajčatovou šťávu děláme poměrně často /ve skleníku je tento rok skvělá úroda/ - šťáva je opravdu hustá a odpad opravdu minimální -jen jadérka a slupky \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 11:57 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
esie píše:
Dobrý den,

já bych jen chtěla připojit naši zkušenost s Huromem /Slow juicer / - máme ho asi 3 měsíce a rajčatovou šťávu děláme poměrně často /ve skleníku je tento rok skvělá úroda/ - šťáva je opravdu hustá a odpad opravdu minimální -jen jadérka a slupky \":D\"

mne rajciny stavil hurom dost namokro - teda ten odpad, nechala som prejst viackrat. a hotovu stavu vzdy este raz prelejem cez stroj.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 11:58 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Ten se základním vybavením na rajčata vhodný určitě není, ale možná to dokoupené síto bude dělat velký rozdíl, to by se muselo vyzkoušet, ovšem sám jsem se k tomu zatím nedokopal.

rajciny, uhorky a podobne mokre kusky prekladam mrkvou, lepsie vezme, odstavi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 3:45 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jenik2011 píše:
To inzenyr:

EUJUICERS.CZ:
"Homogenizační pouzdro Angelu je určeno pouze pro výrobu ořechových másel. Semena sezamová, lněná, konopná nebo mák nejsou ke zpracování určená a díl mohou poničit"

------------------------------------------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=mOPDIKfulgg
(EUJUICERS: Angel vs Hurom)

http://living-juice.net/?issue_id=7
(Přehledná tabulka výtěžnosti Angel vs odstředivka)

Predem dekuji za radu, nez odstavovac Angel pouziji, tak si nejdrive shanim informace co jde a co nejde odstavovat.

Jeste k tomu Huromu a Omega.
Predem upozornuji, ze jsem na nem cely rok odstavoval pouze mnozstvi pro jednu osobu, ne pro celou rodinu.
Hurom a Omega je predevsim vhodny na ovoce, ale uz podstane mene na tvrdou zeleninu.

Problem neni jen s opotrebenim, ale hlavne s plisni, ktery se bohuzel bez konstrukcni upravy odstavovace odstranit neda.
Nez jsem si toho vsiml, co se deje, tak mne doslova uvnitr zcernalo siloconove tesneni sneku. Siliconove tesneni je citlive na plisne a je treba ho pri myti odstavovace dobre umyt.

Plisen se na odstavovaci tvori ve trech mistech.
Jednak pod tesnenim sneku, pak pod ozubenym koleckem, ktere otaci stiratkem. To je dost podstatna chyba, protoze zde se vytvori plisen uz za nekolik dni, pokud neni odstavovac opravdu dobre vymyty, nejlepe horkou vodou. Ja jsem to resil obcasnou demontazi kolecka pri myti, coz nakonec skoncilo strzenim zavitu v plastu.
Doporucuji, kdo ma doma parni cistic nebo parni vysavac, pouzijte obcas na vycisteni techto kritickych mist paru. Predejdete strzeni zavitu v plastu.

Treti misto, kde se tvori plisen je pod siliconovou zatkou regulujici odpad. Tam to dopadlo stejne, postupne se strhnul zavit v plastu. Pokud se to stane u te zatky, tak to neni tak moc kriticke, zatka funguje i bez prisroubovani, dokonce se i lepe myje. To ozubene kolecko mne ale stalo koupi nove nadoby.

U zatky se mi za ten rok pouzivani utrhl ten vystupek, za ktery se zatka vytahuje z otvoru.

Sitko lehce prasklo priblizne za 3/4 roku, vydrzelo asi rok a na jerabinach jsem ho pouze dorazil, abych nahodou neznicil nove sitko. Ja jsem tech jerabin odstavoval pravdepodobne asi vice nez 10 kg, bylo jich plne 4 kyble, kolik vazily nevim, odhadoval bych, ze vic jak 10 kg.
Na zelenine jsem castecne obrousil vystupky uprostred na sneku, takze se zvetsila mezera mezi sitkem a snekem a hodne stavnate ovoce je pak nutne odstavovacem prohnat nekolikrat, jinak klesa vyteznost. Tato zavada s mezerou mezi snakem a sitkem se projevovala i pri pouziti noveho sitka a stareho sneku, i kdyz podstatne mene nez u toho praskleho sitka, ktere pri prasknuti znacne zvetsi svuj prumer a snek pak k sitku netesni. Mezi sitkem a snekem se usazovaly slupky, treba ze zralych mekkych jablek a branily v odstavovani. Bylo treba spoustet zpetny chod, aby se slupky z odstavovace odstranily. Treba u pomerancu dochazelo k tomu, ze jednotlive dilky pomerace zustaly v zavitech sneku, coz se zjistilo az pri rozebrani. Problematicke take bylo hroznove vino. Ananas jsem nezkousel.

S novym sitkem, stiratkem a s novym snekem funguje Hurom zase bez problemu.

Dulezite ale bylo, coz kvituji s povdekem, ze vetsinu nahradnich dilu bylo mozne u EUJUICERS.CZ zakoupit, takze repase Huromu nebyl velky problem, i kdyz to neco stalo.

Ted uz ale bude Hurom pouzit pouze na stavnate ovoce. \":-)\"

Pouze jsem chtel upozornit na to, ze pokud ma byt odstavovac denne v provozu treba pro celou rodinu, tak bych se asi zamyslel nad tim, zda je vhodne kupovat Hurom nebo Omegu a sel bych radeji do neceho kvalitnejsiho. Nebo to resit tak, jak jsem to resil ja, nejdriv Hurom a nasladne Angel. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2011 4:31 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2011 9:41 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Tak tu máme nový Hurom HU-400:

Velký mínus za chybějící madlo.
Nový systém upínání hlavního dílu.
Barevný design mě rovněž neohromil.
Úprava otvoru pro šťávu.

Zbytek foto na EUJUICERS.CZ.


Přílohy:
HU-400.jpg
HU-400.jpg [ 20.02 KiB | Zobrazeno 10769 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
Jak je to s překlápěním při tlačení paličkou?

Při troše citu a tím není žádný problém, ale pokud by na to člověk tlačil moc, tak se pochopitelně překlápí, případně můžete současně přidržet druhou rukou ten motor, nebo ústí násypky a pak se dá tlačit opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz