Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 8:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 12:21 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Sybilla píše:
Nemusíš sa báť, Subotič lisuje každú dávku čerstvú a nelisuje do zásoby. Ten ľanový olej je jeho srdcová záležitosť tak si dáva záležať. Hoci je drahý kvalita je výborná.

ja sa neobavam toho, ze kupim od neho stary olej, ibaze si ho davam zamrazit, cize aj tato flasa je uz prakticky starsieho data.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 5:02 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
ovekyska píše:
hned som bezala do chladnicky pozriet otvorenu flasu s olejom, co je rozmrazena par dni a nieco take na dne bolo, lenze ja mam olej v 260ml sklenenej flasi, ktora je z tmaveho skla, takze farbu identifikovat neviem, vyzera cierna. ale naliala som trochu do skleneneho pohara a nic divne tam nie je, len olej je trochu kalny. chuti vyborne.
mam oleje odtialto: http://www.centrumctm.sk/product/lanovy-olej-16/

Podle toho co popisujete tak se zřejmě jedná o to samé. Chuchvalce se stejně jako u Vás drží na dně, pokud přeliji tak olej je čistý, nijak nepáchne a chutná normálně. Pokud jsem flašku z minulé várky otočil vzhůru nohama, chuchvalce se rozptýlily a v oleji zůstal jakýsi šmír, takže už není čirý. Pokud je to plíseň tak už mám zaplísněný min. druhý 5L kanystr z Agro EL, což je jednak poněkud drahá záležitost a hlavně pomocí oleje si chci krev čistit a ne zaprasit.

Nevím ale jaké to má řešení, pokud i tuhle druhou várku vyliji, nikdo mi nezaručí že i ta další nebude kontaminovaná.

Ještě poznámka na závěr, mám dojem že když jsem várku dal ihned zamrazit byla čistá, až když jedna sklinka stála v lednici cca týden, chuchvalce jsem zaregistroval. U této nové várky jsem si také ihned chuchvalců nevšiml a odhalil jsem je až po týdnu, kdy jsem se chystal jej rozlít do sklenic. Potvrzovalo by to teorii, že už semene nebo olej zárodky plísní obsahuje a při zvýšení teploty v ledničce se začne šířit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 5:08 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Snad nebudu kamenován, když ještě budu pokračovat v kvalitě lněného oleje.

Dnes jsem byl ve zdravé výživě abych zjistil jak si stojí jiné lněné oleje s případným zákalem nebo další bordelem. Měli dva druhy, z nichž BIO, pekelně drahý, byl naprosto čirý bez sebemenšího sedimentu.

Druhý, od firmy natural, měl dosti podobný sediment jako jsem popisoval, že má olej z agro-el. Ten má v kanystru chuchvalce šedé barvy, které se po přelití do lahve mění v jakýsi sediment, zákal, který si šíří a zabírá stále větší část láhve. U mne mometálně už třetinu láhve, v obchodě zatím jen cca pětinu.

Moje teorie je, že olej lisovaný a skladovaný v parnech jaké teď byly je poškozený, pokud jej výrobce ihned nechladil. Souvisí to s tím o čem jsem mluvil, že v Agro-el jej nechávají na zemi pouze v hangáru.

Budu po nich chtít výměnu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Snad nebudu kamenován, když ještě budu pokračovat v kvalitě lněného oleje.

Dnes jsem byl ve zdravé výživě abych zjistil jak si stojí jiné lněné oleje s případným zákalem nebo další bordelem. Měli dva druhy, z nichž BIO, pekelně drahý, byl naprosto čirý bez sebemenšího sedimentu.

Druhý, od firmy natural, měl dosti podobný sediment jako jsem popisoval, že má olej z agro-el. Ten má v kanystru chuchvalce šedé barvy, které se po přelití do lahve mění v jakýsi sediment, zákal, který si šíří a zabírá stále větší část láhve. U mne mometálně už třetinu láhve, v obchodě zatím jen cca pětinu.

Moje teorie je, že olej lisovaný a skladovaný v parnech jaké teď byly je poškozený, pokud jej výrobce ihned nechladil. Souvisí to s tím o čem jsem mluvil, že v Agro-el jej nechávají na zemi pouze v hangáru.

Budu po nich chtít výměnu.

Tak určitě by bylo vhodné je o daném stavu informovat a vzhledem k tomu, že nejste sám, opravdu celou věc začít řešit. Předpokládám, že bude v jejich zájmu situaci vyřešit i když teploty posledních dní určitě již následovat nebudou a problém by tedy asi měl zmizet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 3:50 pm 
Offline

Registrován: úte zář 13, 2011 11:30 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,

rádi bychom jako společnost Agro – El reagovali na výše proběhlou diskuzi, na níž jsme byli anonymně upozorněni. Kvalita nabízených olejů je pro nás prvořadá a vážíme si všech našich zákazníků. Vstup do internetové diskuze je poněkud nestandardní, přesto považujeme za vhodné uvést některé výše uvedené informace na pravou míru.

Skladovací prostory:
Označit námi používaný sklad za hangár je přinejmenším zavádějící. Jedná se o historické (památkově chráněné) selské budovy z 18. století. Tyto budovy mají velmi silné kamenné zdi. Od rozsáhlých půdních prostor je sklad oddělen silným betonovým stropem. Teploty skladovacích prostor jsou tak poměrně stabilní a v průběhu léta dosahují v průměru 20°C. Oleje samozřejmě nejsou vystaveny ani přímým vlivům slunečního záření.

Sklad navíc slouží pouze pro vyzvednutí zboží a jako mezisklad pro distribuci. Oleje v něm nejsou ani lisovány ani dlouhodobě skladovány (obzvláště lněný olej – není skladován vůbec). Lněný olej je lisován vždy po určité době na základě nahromaděných objednávek (což také způsobuje mnohdy poměrně dlouhou dodací dobu). Po vylisování je olej převezen do zmíněného skladu, odkud je okamžitě distribuován zákazníkům (v průměru do 24 h). V případě lněného oleje to znamená, že se našim zákazníkům dostane na stůl cca 2 – 4 dny po vylisování.

Poznámka k fotografii:
Oleje jsou lisovány za studena, nejsou nijak tepelně zpracovány, rafinovány a, což je pro vysvětlení velmi důležité, nejsou filtrovány, pouze sedimentovány. Sedimentací nikdy nedojde ke 100% vyčištění oleje. Olej proto v menší míře sedimentuje neustále. Usazeniny jsou samozřejmě více patrné v nádobách většího objemu (sediment u 5l kanistru je větší než u 250 ml sklenice). Objem usazeniny se liší z různých důvodů (např. různá várka lněného semínka – lisovány jsou pouze odrůdy potravinářského lnu setého, dále výrobní proces – olej sedimentuje v nádobách o větším objemu a následně je stáčen, první natočený kanistr/sklenice obsahuje méně sedimentu než poslední)

Dle našeho názoru je na fotce patrná běžná usazenina, která je naprosto nezávadná a nesnižuje kvalitu oleje. S plísní nebo snad houbou, jak je zde spekulováno, jsme se nikdy nesetkali. Je možné/pravděpodobné, že kanistr na fotce byl majitelem skladovaný v jiné poloze, než ve které byl focen (poloha usazenin by tomu napovídala).

Další informace na anonymním diskusním fóru nebudeme zveřejňovat. Jakékoli relevantní dotazy týkající se výroby a distribuce námi nabízených olejů jsme připraveni zodpovědět přímo našim zákazníkům. Proto bychom touto cestou rádi požádali naše případné zákazníky z řad zde diskutujících, aby neváhali obrátit se přímo na nás. Dotazy a podněty se vždy zabýváme a zpětné vazby od zákazníků si velmi ceníme.

kolektiv Agro – El


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 7:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Agro-el píše:
Dobrý den,

rádi bychom jako společnost Agro – El reagovali na výše proběhlou diskuzi, na níž jsme byli anonymně upozorněni. Kvalita nabízených olejů je pro nás prvořadá a vážíme si všech našich zákazníků. Vstup do internetové diskuze je poněkud nestandardní, přesto považujeme za vhodné uvést některé výše uvedené informace na pravou míru.

Skladovací prostory:
Označit námi používaný sklad za hangár je přinejmenším zavádějící. Jedná se o historické (památkově chráněné) selské budovy z 18. století. Tyto budovy mají velmi silné kamenné zdi. Od rozsáhlých půdních prostor je sklad oddělen silným betonovým stropem. Teploty skladovacích prostor jsou tak poměrně stabilní a v průběhu léta dosahují v průměru 20°C. Oleje samozřejmě nejsou vystaveny ani přímým vlivům slunečního záření.

Sklad navíc slouží pouze pro vyzvednutí zboží a jako mezisklad pro distribuci. Oleje v něm nejsou ani lisovány ani dlouhodobě skladovány (obzvláště lněný olej – není skladován vůbec). Lněný olej je lisován vždy po určité době na základě nahromaděných objednávek (což také způsobuje mnohdy poměrně dlouhou dodací dobu). Po vylisování je olej převezen do zmíněného skladu, odkud je okamžitě distribuován zákazníkům (v průměru do 24 h). V případě lněného oleje to znamená, že se našim zákazníkům dostane na stůl cca 2 – 4 dny po vylisování.

Poznámka k fotografii:
Oleje jsou lisovány za studena, nejsou nijak tepelně zpracovány, rafinovány a, což je pro vysvětlení velmi důležité, nejsou filtrovány, pouze sedimentovány. Sedimentací nikdy nedojde ke 100% vyčištění oleje. Olej proto v menší míře sedimentuje neustále. Usazeniny jsou samozřejmě více patrné v nádobách většího objemu (sediment u 5l kanistru je větší než u 250 ml sklenice). Objem usazeniny se liší z různých důvodů (např. různá várka lněného semínka – lisovány jsou pouze odrůdy potravinářského lnu setého, dále výrobní proces – olej sedimentuje v nádobách o větším objemu a následně je stáčen, první natočený kanistr/sklenice obsahuje méně sedimentu než poslední)

Dle našeho názoru je na fotce patrná běžná usazenina, která je naprosto nezávadná a nesnižuje kvalitu oleje. S plísní nebo snad houbou, jak je zde spekulováno, jsme se nikdy nesetkali. Je možné/pravděpodobné, že kanistr na fotce byl majitelem skladovaný v jiné poloze, než ve které byl focen (poloha usazenin by tomu napovídala).

Další informace na anonymním diskusním fóru nebudeme zveřejňovat. Jakékoli relevantní dotazy týkající se výroby a distribuce námi nabízených olejů jsme připraveni zodpovědět přímo našim zákazníkům. Proto bychom touto cestou rádi požádali naše případné zákazníky z řad zde diskutujících, aby neváhali obrátit se přímo na nás. Dotazy a podněty se vždy zabýváme a zpětné vazby od zákazníků si velmi ceníme.

kolektiv Agro – El

Díky za vaši reakci. Máte pravdu, hangár to není, připomínají jej snad jen vstupní vrata, jinak je to stavení jak popisujete.

Osobně se domnívám, že jste korektní společnost a co se mě týče budu od vás rád objednávat dále. Jsem vaším zákazníkem přes rok a nikdy jsem neměl sebemenší výtku. Je zřejmé, že se v rámci možností snažíte, aby kvalita olejů během distribuce co nejméně trpěla.

Otázkou však je, jestli je ve vašich silách v parnech jaké byly v druhé polovině srpna zamezit možnému znehodnocení tak citlivého oleje, pokud nedisponujete chladícím zařízením. Myslím, že stará lednice za tisícovku či dvě, kam byste v těch nejteplejších měsících vždy olej na chvíli šupli, by tato rizika zcela odstranila. Do klasické Calexky se takto vejde řádná porce kanystrů. Pro zákazníky, kteří si jej vyzvednou osobně by byl bezvadně vychlazen, pro poslání počtou alespoň předchlazen tak, aby cestu lépe zvládl.

Vzhledem k tomu, že se podezřelá dávka objevila zrovna v nejparnějších dnech a nejsem sám, kdo má zrovna s touto várkou trable, je myslím toto řešení alespoň na zvážení.

Každopádně díky za to, že vůbec lněný olej dodáváte za tak příznivou cenu a za péči, kterou mu věnujete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 12:04 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
k "usadeninam" v oleji som chcela uz par dni tiez napisat poznamku, no teraz po reakcii agro-el musim napisat, ze som nejako dospela presne k tomuto zisteniu, ako som tu pisala, podobne cierne "smuhy som mala z kvalitneho oleja zo slovenska, nechala som teda to cirne usadit na dne v pohari - farba je to naozaj sivocierna a po vyliati oleja som podrobne skumala onu usadeniuua a bol to akoby jemnucky kal zo senienok lanu, par celkom vyraznych kuskov som tam nasla, tak ma to upokojilo a konzumujem ho veselo dalej. olej ma stale skvelu vonu a chut.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 12:15 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den,

i já bych se krátce vyjádřila ke kvalitě lněného oleje společnosti Agro-El:
Objednávám již delší dobu a vždy jsem obdržela olej naprosto čerstvý - krásně voňavý, lahodný,přičemž musím podotknout, že mě zástupce společnosti Agro-El upozorní, že olej odesílají - přeprava trvá 1 den, vždy jsem informována o tom kdy se bude stáčet a hned poté je olej odesílán. Občas objednávám i jiné druhy - např dýňový - i ten je vynikající!
S dodávkami od společnosti Agro-El jsem velmi spokojena - její zástupci jsou velmi ochotní a vstřícní. Jsem ráda, že jsem kontakt na tuto firmu získala prostřednictvím tohoto fóra, protože do té doby jsem utratila spoustu peněz za lněný olej kupovaný ve zdravých výživách, který byl hořký a nedal se prakticky použít- většinou jsem ho musela vylít.
Děkuji, že se stáčením kvalitních olejů zabýváte a přeji Vám jen to dobré \":D\" \":D\" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2011 11:58 am 
Offline

Registrován: ned pro 05, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den,

díky za diskuzi na téma lněného oleje. Také odebírám olej z Agro-el. Je skvělé, že někdo má takto kvalitní produkt, poctivě dělaný a za příznivou cenu.
Dovolím si podívat se na celou problematiku očima výrobce. Nechtěla bych radit : ), je to jen krátké zamyšlení. Tento lněný olej je unikátní produkt, o který je zájem právě pro jeho vlastnosti i cenu, a ty bych se tudíž snažila zachovat v co největší míře s co nejnižšími náklady. Čili řešení, které tu navrhoval šakul, by myslím věci neuškodilo. Pokud je olej skladován v chladné temné budově s teplotou do 20 stupňů, je vše v pořádku. Nicméně, na několik týdnů v roce, kdy teplota venku dosahuje okolo 30st. asi bude obtížné zabezpečit dostatečný chládek v jakémkoliv hospodářském stavení, pokud to není sklep. V takovém případě by se pro jistotu hodilo zapojit nějaké starší chladící zařízení. Což asi nebude obnášet významné náklady navíc, ale bonusem jsou dobré podmínky pro olej a minimalizace rizika jeho poškození, dobrý dojem na odběratele, minimalizaci reklamací, všeobecnou spokojenost : )
Černý zákal v oleji mě také znepokojil, neboť v dřívějších dávkách jsem ho nepozorovala. Nevím, zda šlo o vliv nevhodného skladování nebo je to jen sediment. Každopádně běhat na rozbory s olejem se mi nechce, chtěla bych si užívat jeho výborné chuti s klidnou myslí, že bude mít i kladný efekt na mé zdraví : )
Od Agro-el nicméně hodlám odebírat tak jako tak i nadále, za Váš produkt díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lněná patlanina
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2011 5:12 pm 
Offline

Registrován: sob zář 24, 2011 4:44 pm
Příspěvky: 12
Přeji dobrý den. Jsem na tomto foru nový a nemohu najít téma lněná patlanina. Včera mi přišel olej z Přímětic . Udělal jsem patlaninu 250 ml oleje 500 g červeného tvarohu. Deset minut jsem to mixoval a přidal dva nstroužky česneku. Olej se spojil s tvarohem a vznikla pudinková konzistence. Dnes jsem si ráno namazal dva krajíčky černého celozrného chleba. Odpoledne to samé, ale na patlanině se objevil olej, tvaroh vypadá jako sražené mléko a pudinková konzistence je ztracena. Olej je z agro Přímětice s trvanlivostí 9.11.2011. Má to tak být? Nebo jak má patlanina vypadat. V oleji cítím velice lehkou hořkost. Děkuji za případné reakce a odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněná patlanina
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2011 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Benedikt píše:
Přeji dobrý den. Jsem na tomto foru nový a nemohu najít téma lněná patlanina. Včera mi přišel olej z Přímětic . Udělal jsem patlaninu 250 ml oleje 500 g červeného tvarohu. Deset minut jsem to mixoval a přidal dva nstroužky česneku. Olej se spojil s tvarohem a vznikla pudinková konzistence. Dnes jsem si ráno namazal dva krajíčky černého celozrného chleba. Odpoledne to samé, ale na patlanině se objevil olej, tvaroh vypadá jako sražené mléko a pudinková konzistence je ztracena. Olej je z agro Přímětice s trvanlivostí 9.11.2011. Má to tak být? Nebo jak má patlanina vypadat. V oleji cítím velice lehkou hořkost. Děkuji za případné reakce a odpovědi.

To děláte něco blbě, pročtěte si toto vlákno a uvidíte, pokud se týká toho oleje, tam nevidím problém, ale určitě bych si tu směs dělal raději vždy čerstvou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2011 9:12 am 
Offline

Registrován: sob zář 24, 2011 4:44 pm
Příspěvky: 12
Děkuji za odpověď. Druhá krabička je naprosto stejná jako po výrobě. První se srazila. Asi něco bylo v první krabičce, i když jsem si jistý , že jsem ji perfektně umyl. Jinak ještě jednou děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 10:46 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Dobrý den p.Zajíček
Chcem sa spýtať čím by sa dal nahradiť lanový olej v sirnej patlanine
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 9:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jenom krátká zpráva ohledně lněného olejhe z Agro-el, jehož fotky jsem posílal.

V Agro-El přistoupili k reklamaci maximálně vstřícně a ochotně. Při prozkoumání oleje na pohled konstatovali, že s takovým stavem se ještě nesetkali a olej ihned vyměnili za nový.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 27, 2011 9:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Dobrý den p.Zajíček
Chcem sa spýtať čím by sa dal nahradiť lanový olej v sirnej patlanine
dakujem

Ničím, jeho specifické vlastnosti se nahradit nedají. Pokud vám jde o zdroj omega 3 mastných kyselin, tak z lékárny rybí olej, nebo si kupte olej konopný a dokonce funguje i řepkový, ale ne dlouhodobě, to je špatné na štítnou žlázu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz