Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 6:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 5:35 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
ovekyska píše:
mala by som otazku, co sa tyka vstrebavania mineralov.
chlorid horecnaty v roztoku natierany na kozu je jednoznacne odporucany, napadlo mi, ci by sa do tohto roztoku nedal primiesat trebars zinok - pripadne oddelene, kedze zinok lepsie samostatne, + dalsie - mangan, molybden, samozrejme jod sa takymto sposobom aplikuje. tiez meď?
mna zaujima hlavne ten zinok, ja ho nalacno neznesiem, cize jem po jedle, ci by nemal vacsi uzitok ccez pokozku.

co z tohto spominaneho je mozno takto cez pokozku dostat do tela? pripadne, ako dlho sa to vstrebava?

Ten zinek by mě taky zajímal. Zajímavé, že mi napře nalačno nevadil, pak jsem si tu přečetl, že někomu nedělá nalačno dobře a asi se mi to dostalo do podvědomí a už se mi po něm taky dělá špatně. Pane Jardo, někdo tu psal, že si udělal roztok chloridu zinečnatého doma a napsal jste mu, že to moc dlouho nevydrží a zkazí se, platí to i o tom, který dodáváte vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 9:36 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ještě navážu k tomu chloridu zinku a jeho kažení se. Ve lékovce se mi jakoby srazil, tedy u dna zůstává kal a je nutno jej protřepat. Chuťově nepoznám jeslti je zkažený, protože hnusný je furt:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte zář 27, 2011 8:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
http://galenus.cz/vyziva.php#vitaminy

pivovarske kvasnice samozrejme vitazia, ale povacsine su na 2. mieste jatra.

No tak to sice asi bude pravda, ale už se tam nepíše, že vnitřnosti ve velkochovech nesmyslně chovaného dobytka jsou tak jedovaté, že rozhodně není vhodné je jíst. Zrovna před dvěma dny mě volal jeden známý, který si chytře udělal kvalitní vepřové ledvinky, pak se tím nabouchal, do půl hodiny se začal potit jako kůň, škrabat po celém těle a skončil ve špitále na kapačkách. Patrně tam těch zdravých látek bylo mnoho a jeho vyčerpaný organizmus se z toho málem zbláznil, čili béčka raději z čehokoliv jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte zář 27, 2011 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
mala by som otazku, co sa tyka vstrebavania mineralov.
chlorid horecnaty v roztoku natierany na kozu je jednoznacne odporucany, napadlo mi, ci by sa do tohto roztoku nedal primiesat trebars zinok - pripadne oddelene, kedze zinok lepsie samostatne, + dalsie - mangan, molybden, samozrejme jod sa takymto sposobom aplikuje. tiez meď?
mna zaujima hlavne ten zinok, ja ho nalacno neznesiem, cize jem po jedle, ci by nemal vacsi uzitok ccez pokozku.

co z tohto spominaneho je mozno takto cez pokozku dostat do tela? pripadne, ako dlho sa to vstrebava?

Tam můžete dát cokoliv a v libovolném poměru, je to vlastně jako koupání v mořské vodě, tam je rozpuštěné také všechno a tělo si vezme pouze to, co potřebuje, jinak by pro většinu lidí končil pobyt ve slané vodě smrtí a to se až na výjimky běžně nestává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte zář 27, 2011 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Ten zinek by mě taky zajímal. Zajímavé, že mi napře nalačno nevadil, pak jsem si tu přečetl, že někomu nedělá nalačno dobře a asi se mi to dostalo do podvědomí a už se mi po něm taky dělá špatně. Pane Jardo, někdo tu psal, že si udělal roztok chloridu zinečnatého doma a napsal jste mu, že to moc dlouho nevydrží a zkazí se, platí to i o tom, který dodáváte vy?

Tak určitě jde aplikovat přes pokožku jako jakýkoliv jiný chlorid a já dělám ten roztok do destilované vody a tak koncentrovaný, že se nějakého kažení není třeba obávat. Sám zde mám moji láhev již déle než dva roky a nic to nedělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte zář 27, 2011 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Ještě navážu k tomu chloridu zinku a jeho kažení se. Ve lékovce se mi jakoby srazil, tedy u dna zůstává kal a je nutno jej protřepat. Chuťově nepoznám jeslti je zkažený, protože hnusný je furt:)

To je normální, část prostě sedimentuje, ale na kvalitu účinných látek to nemá zásadní vliv. Pokud by jste to chtěl lékárensky čisté, není problém to překapat, přes filtrační papír na kávu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2011 12:12 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jardo prosím Vás o analýzu mého dávkování vitamínů B. Zde je seznam béček které dávkuje denně, kde není hodnota tak ty neberu. Předpokládám, že bude třeba doplnit riboflavin (jaké množství?). Bude ale nutný i třeba cholin, který i tělo umí vyrobit samo a navíc je obsažen v lecitinu, kterého beru dost? Co adenin?

Také se chci zeptat, že pokud bych se časem rozhodl pro Bkomplex místo braní všech béček zvlášť, bude tohle množství postačovat k pokrytí nutných dávek? http://www.swanson.cz/b-50-100pcs (dávky se mi zdají malé, brát případně třeba 2 tbl. denně?)

Děkuji mnohokrát

Vitamín B1 – thiamin 100mg
Vitamín B2 – riboflavin
Vitamín B3 – niacin 250mg
Vitamín B4 – adenin
Vitamín B5 – kyselina pantotenová 250mg
Vitamín B6 – pyridoxal, pyridoxol, pyridoxamin 100mg
Vitamín B7 – biotin (vitamin H) 5mg
Vitamín B8 – inositol 650mg
Vitamín B9 – kyselina listová (folacin, folát) 800mcg
Vitamín B10 - kyselina para-amino-benzoová (PABA) 500mg
Vitamín B11 – cholin
Vitamín B12 – kobalamin 500mcg
Vitamín B13 - kyselina lipoová 100mg
Vitamín B14
Vitamín B15 – kyselina pangamová
Vitamín B17 – amygdalin



PS: Ještě podotýkám, že beru cca 15 tbl chlorely a 15tbl spiruliny denně, které mají hodně béček a jím poměrně dost zeleniny včetně listové a ořechů. Tam je možné je také najít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2011 12:45 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
No tak to sice asi bude pravda, ale už se tam nepíše, že vnitřnosti ve velkochovech nesmyslně chovaného dobytka jsou tak jedovaté, že rozhodně není vhodné je jíst. Zrovna před dvěma dny mě volal jeden známý, který si chytře udělal kvalitní vepřové ledvinky, pak se tím nabouchal, do půl hodiny se začal potit jako kůň, škrabat po celém těle a skončil ve špitále na kapačkách. Patrně tam těch zdravých látek bylo mnoho a jeho vyčerpaný organizmus se z toho málem zbláznil, čili béčka raději z čehokoliv jiného.

je mi jasne, ze tento pecienkovy zdroj je desny, ale ked bola rec o tom, musela som pisnut \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 7:14 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Jarda píše:
Tak určitě jde aplikovat přes pokožku jako jakýkoliv jiný chlorid a já dělám ten roztok do destilované vody a tak koncentrovaný, že se nějakého kažení není třeba obávat. Sám zde mám moji láhev již déle než dva roky a nic to nedělá.

Vyzkouším tu koupel, kolik toho tam mám dát? Vyhovovalo by třeba plný vršek od pet láhve ? A ještě jsem přemýšlel nad koupelemi s himalájskou solí a mořskou solí. Proč doporučujete koupel s him. solí, když říkate, že v moři jsou všechny potřebné minerály, tak by šlo moře "simulovat" koupelí ve vodě s mořskou solí, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jardo prosím Vás o analýzu mého dávkování vitamínů B. Zde je seznam béček které dávkuje denně, kde není hodnota tak ty neberu. Předpokládám, že bude třeba doplnit riboflavin (jaké množství?). Bude ale nutný i třeba cholin, který i tělo umí vyrobit samo a navíc je obsažen v lecitinu, kterého beru dost? Co adenin?

Také se chci zeptat, že pokud bych se časem rozhodl pro Bkomplex místo braní všech béček zvlášť, bude tohle množství postačovat k pokrytí nutných dávek? http://www.swanson.cz/b-50-100pcs (dávky se mi zdají malé, brát případně třeba 2 tbl. denně?)

Děkuji mnohokrát

Vitamín B1 – thiamin 100mg
Vitamín B2 – riboflavin
Vitamín B3 – niacin 250mg
Vitamín B4 – adenin
Vitamín B5 – kyselina pantotenová 250mg
Vitamín B6 – pyridoxal, pyridoxol, pyridoxamin 100mg
Vitamín B7 – biotin (vitamin H) 5mg
Vitamín B8 – inositol 650mg
Vitamín B9 – kyselina listová (folacin, folát) 800mcg
Vitamín B10 - kyselina para-amino-benzoová (PABA) 500mg
Vitamín B11 – cholin
Vitamín B12 – kobalamin 500mcg
Vitamín B13 - kyselina lipoová 100mg
Vitamín B14
Vitamín B15 – kyselina pangamová
Vitamín B17 – amygdalin



PS: Ještě podotýkám, že beru cca 15 tbl chlorely a 15tbl spiruliny denně, které mají hodně béček a jím poměrně dost zeleniny včetně listové a ořechů. Tam je možné je také najít.

Na to se těžko odpovídá, protože dávky se mohou značně lišit podle jednotlivých zdravotních problémů a co je pro jednoho dostatečné je pro druhého málo. Nicméně bych si dovolil tvrdit, že to máte celkem správně a toho B2 tak 20-50 mg denně. Ten adenin asi ani neseženete a abych řekl pravdu, jeho dávkování jsem nikdy nezkoumal. Uvedený B komplex je celkem dobrý a patrně by jako udržovací dávka měl stačit, pokud dáte dva denně, tak se nic neděje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Vyzkouším tu koupel, kolik toho tam mám dát? Vyhovovalo by třeba plný vršek od pet láhve ? A ještě jsem přemýšlel nad koupelemi s himalájskou solí a mořskou solí. Proč doporučujete koupel s him. solí, když říkate, že v moři jsou všechny potřebné minerály, tak by šlo moře "simulovat" koupelí ve vodě s mořskou solí, ne?

Uvedené množství by nijak vadit nemělo a himalájská sůl je také mořská sůl, akorát je trochu starší o pár miliónů let. Nicméně můžete používat i mořskou, ale nečištěnou a ta se blbě shání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 11:26 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Odkaz na rozbor obsahu Himalajske soli. Je toho pekne dlouhy seznam, tak jsem to sem nechtel cele kopirovat.

Zdroj převzat od Certificate of the Analysis of Himalayan Crystal Mineral Rock Salt
From the book,Water& Salt, The Essence of Life by Dr. Barbara Hendel MD and Peter Ferreira:

http://www.centrumkrmiv.cz/product/hima ... -3-kg-501/

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 10:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Odkaz na rozbor obsahu Himalajske soli. Je toho pekne dlouhy seznam, tak jsem to sem nechtel cele kopirovat.

Zdroj převzat od Certificate of the Analysis of Himalayan Crystal Mineral Rock Salt
From the book,Water& Salt, The Essence of Life by Dr. Barbara Hendel MD and Peter Ferreira:

http://www.centrumkrmiv.cz/product/hima ... -3-kg-501/

Inzenyr

Ten jsem zde již někde dával ve stejném provedení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 10:57 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jarda píše:
Ten jsem zde již někde dával ve stejném provedení.

Vetsinou se to nejdriv snazim najit, nez to sem vlozim, tentokrat se to nepovedlo. \":-(\"
V tom pripade se omlouvam a klidne to smazte, ja na to nejsem haklivy. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Vetsinou se to nejdriv snazim najit, nez to sem vlozim, tentokrat se to nepovedlo. \":-(\"
V tom pripade se omlouvam a klidne to smazte, ja na to nejsem haklivy. \":-)\"

Inzenyr

To je zbytečné mazat, lepší pokud to tu bude vícekrát, alespoň to zjistí více lidí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz