Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 7:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 4:50 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Dobry podvecer, mozem do klasickej stavy teda mrkva jabko cvikla zeler primiesat magnézium chlorid a c-cko? Nebude sa to tam s nicím bit? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 8:06 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Dobry podvecer, mozem do klasickej stavy teda mrkva jabko cvikla zeler primiesat magnézium chlorid a c-cko? Nebude sa to tam s nicím bit? Dakujem

Kromě dost divné výsledné chuti v tom nevidím žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zelenina s ovocím
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2011 11:23 am 
Offline

Registrován: stř čer 16, 2010 9:48 pm
Příspěvky: 43
Dobrý deň,

prosím Vás o názor, či je vhodné pri protikvasinkovej diéte piť aj ovocné šťavy.
Už 3 mesiace náš pacient pije každé ráno šťavu z 1 malej cvikly, 2 mrkiev a 2 jablk.
Je to vhodné piť spolu ovocné i zeleninové šťavy?
Stačí to takto raz za deň?

Ďakujem vopred za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2011 11:31 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Posledni asi dva dny jsem mel porad suche rty, at jsem pil kolik vody jsem chtel, vcera jsem vypil asi 5 litru vody a neco stavy mrkev jablko pomeranc,ale porad byly rty stejne suche, (pro ty co nevedi ,tak telo takto oznamuje ,ze je dehydratovane) dnes rano jsem vypil pres litr vody a porad zadny vysledek,potom jsem vypil asi 1,7 litru predevsim mrkvove stavy ,s trochou jablkove a pomerancove a konecne mam zase rty hebke, z cehoz mi vypliva ,ze voda od nas z vodovodu mi k dobre hydrataci zjevne nestaci?(krystalicka mrizka) ,takze zacinam pit aspon litr a pul stavy denne,hlavn ted na podzim a zimu, dosud jsem pil jen asi kolem pul litru stavy.

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zelenina s ovocím
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 8:17 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
nety píše:
Dobrý deň,

prosím Vás o názor, či je vhodné pri protikvasinkovej diéte piť aj ovocné šťavy.
Už 3 mesiace náš pacient pije každé ráno šťavu z 1 malej cvikly, 2 mrkiev a 2 jablk.
Je to vhodné piť spolu ovocné i zeleninové šťavy?
Stačí to takto raz za deň?

Ďakujem vopred za odpoveď.

To určitě není, pokud nejde o citrón, grep, papayu a avokádo, tak vše ostatní dělá problémy. Také uvedená kombinace není při protikvasinkové dietě zrovna moc vhodná, nechal bych trochu červené řepy a místo toho ostatního dal třeba celer, nebo okurky, prostě potraviny s minimem sacharidů. Obecně není moc vhodné míchat zeleninu a ovoce a u kvasinek je to naprosto nevhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 8:25 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
Posledni asi dva dny jsem mel porad suche rty, at jsem pil kolik vody jsem chtel, vcera jsem vypil asi 5 litru vody a neco stavy mrkev jablko pomeranc,ale porad byly rty stejne suche, (pro ty co nevedi ,tak telo takto oznamuje ,ze je dehydratovane) dnes rano jsem vypil pres litr vody a porad zadny vysledek,potom jsem vypil asi 1,7 litru predevsim mrkvove stavy ,s trochou jablkove a pomerancove a konecne mam zase rty hebke, z cehoz mi vypliva ,ze voda od nas z vodovodu mi k dobre hydrataci zjevne nestaci?(krystalicka mrizka) ,takze zacinam pit aspon litr a pul stavy denne,hlavn ted na podzim a zimu, dosud jsem pil jen asi kolem pul litru stavy.

To funguje opravdu dobře, ale také se zaměřte na správné tuky, hlavně srovnat omega 3 mastné kyseliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2011 4:20 pm 
Offline

Registrován: stř čer 16, 2010 9:48 pm
Příspěvky: 43
Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď. To už som viac krát čítala, že ovocie a mrkva nie pri protikvasinkovej diéte.
Ale stále mi neni jasné, ani mrkvovú šťávu nemôžeme podávať pri protikvasinkovej diéte?

Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 6:49 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
nety píše:
Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď. To už som viac krát čítala, že ovocie a mrkva nie pri protikvasinkovej diéte.
Ale stále mi neni jasné, ani mrkvovú šťávu nemôžeme podávať pri protikvasinkovej diéte?

Ďakujem.

Mrkvová šťáva je koncentrát z mrkve a jde o větší sacharidový náraz do těla jak u pojídání samotné mrkve, kde si to tělo uvolňuje postupně, čili je z tohoto pohledu mnohem horší, než mrkev samotná. Z léčebných důvodů bych dával nějaké rozumné množství červené řepy a jinak ostatní bezsacharidové šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 11:39 am 
Offline

Registrován: stř čer 16, 2010 9:48 pm
Příspěvky: 43
Dobrý deň,

dakujem veľmi pekne za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte říj 25, 2011 8:20 pm 
Offline

Registrován: stř črc 20, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 56
petr píše:
Dobrý den. Piju čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Vyrábím je pomocí výborné pomalootáčkové mašinky "Omega Juicer". Dělám kombinace různých druhů ovoce a zeleniny. U zeleninových šťáv používám často kombinaci mrkev, celer, petržel, červená řepa. A právě díky červené řepě mám moč zbarvenou do červena, což mě dost znepokojuje. Dočetl jsem se totiž u Malachova následující: "Vypijte 1-3 lžíce čerstvě vymačkané šťávy z červené řepy. Jestliže pak bude mít vaše moč rudou barvu, znamená to, že sliznice tlustého střeva přestaly správně plnit své funkce. Pokud řepná šťáva moč barví, pak uvedenými stěnami stejně snadno pronikají i toxiny a dochází k autointoxikaci.
Můžete mi napsat váš názor? Pokud toto tvrzení potvrdíte, jaké navrhujete řešení? Předem díky Petr.

V dubnu to budou 2roky co jsem změnil životosprávu. Přestal jíst maso a soustředil se na syrovou stravu,cca 70-80% za den.
V prví půlce roku jsem si všiml,že když večeřal řepu s čímkoliv, př.celozrný rohlík,tvarůžky, či pouze řepu a tvrdý sýr, pak jsem měl vždy 2až3 močení zbarvené do ruda,bronzova. Cca o 1/3roku později,kdy jsem vykonával ruzné očisty jako je Šankhaprakšaláná,klystýr a krátkodobé půsty se mi moč NEBARVÝ!!! A to mohu vypít i půl litru čisté řepové šťávy bez mrkve. Moč má normální zbarvení.
Test Malachova o propustnosti střeva v oné době taktéž četl a později při zlepšení mě velice posílilo v nový styl mého života.
Má něco do sebe.

Ps:Nyní jsem 6-tým dnem v 7-mi denní hladovce. Ne jako při půstě pouze o destil.vodě,ale přijímám čaje,mražrnou vodu,šťávy z ovoce a zeleniny. I dnes,když si dal 2řepy a cca 6mrkví což udělalo kolem 0,5litru šťávy,mám moč bez změn.
Pěkný den. Robert


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř říj 26, 2011 8:30 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
rzsoulad píše:
V dubnu to budou 2roky co jsem změnil životosprávu. Přestal jíst maso a soustředil se na syrovou stravu,cca 70-80% za den.
V prví půlce roku jsem si všiml,že když večeřal řepu s čímkoliv, př.celozrný rohlík,tvarůžky, či pouze řepu a tvrdý sýr, pak jsem měl vždy 2až3 močení zbarvené do ruda,bronzova. Cca o 1/3roku později,kdy jsem vykonával ruzné očisty jako je Šankhaprakšaláná,klystýr a krátkodobé půsty se mi moč NEBARVÝ!!! A to mohu vypít i půl litru čisté řepové šťávy bez mrkve. Moč má normální zbarvení.
Test Malachova o propustnosti střeva v oné době taktéž četl a později při zlepšení mě velice posílilo v nový styl mého života.
Má něco do sebe.

Ps:Nyní jsem 6-tým dnem v 7-mi denní hladovce. Ne jako při půstě pouze o destil.vodě,ale přijímám čaje,mražrnou vodu,šťávy z ovoce a zeleniny. I dnes,když si dal 2řepy a cca 6mrkví což udělalo kolem 0,5litru šťávy,mám moč bez změn.
Pěkný den. Robert

Ono se dá poctivým úsilím změnit prakticky všechno a je jenom dobře, že to potvrzujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 12:25 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 15, 2011 11:03 am
Příspěvky: 20
Dobry den Jardo, chcem sa opýtať koľko a ako casto za deň pit tu cibuľovu šťavu z uhorkovou a v akom pomere? Ja som si ju pred nedávnom urobit vypil som naraz tak 300 ml a to bola sila zostalo mi akosi Divne ťažko horuco vo vnutri aj vonku tela a cítil som taky chvíľkovy pál vo vnutri asi v žalúdku. Tak som sa napil hned vody a bolo lepsie je to normálne? Odšťavil som asi 3 cibule stredné a 1 uhorku asi to nebol dobry pomer ale mal som iba jednu uhorku inak by som dal o cibuľu menej a uhorku viac. Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 10:01 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
iandu píše:
Dobry den Jardo, chcem sa opýtať koľko a ako casto za deň pit tu cibuľovu šťavu z uhorkovou a v akom pomere? Ja som si ju pred nedávnom urobit vypil som naraz tak 300 ml a to bola sila zostalo mi akosi Divne ťažko horuco vo vnutri aj vonku tela a cítil som taky chvíľkovy pál vo vnutri asi v žalúdku. Tak som sa napil hned vody a bolo lepsie je to normálne? Odšťavil som asi 3 cibule stredné a 1 uhorku asi to nebol dobry pomer ale mal som iba jednu uhorku inak by som dal o cibuľu menej a uhorku viac. Ďakujem za odpoveď.

Tak s tím bych si tak nehrál, to už jste asi docela přehnal, dává se 50 ml cibulové a 450 ml okurkové šťávy a tato dávka se pije maximálně jednou denně. Ono všeho moc škodí i toho dobrého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte lis 29, 2011 10:56 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Dobry vecer pane Jardo.Setrim na green star,ale stavy chci pit alespon trochu.Mam klasik odstredivku.Jedu mrkev a ve sklenici mam platno do nehoz stava tece.Pak to domackam a stava mi prijde cista a je fajn.v platne zustane jeste hodne odpadu to umyju pod vodou a peru v pracce na 90.Pak pouziji znova.Je to celkove dobry napad?Neni to platno uz moc velky filtr?Je to dost piplacka a tak jestli to nedelam zbytecne,jde mi o kvalitu te stavy.Zkousel jsem i kapesnik a je to na stejno jak to platno.Dale myslite ze ty pesticidy v te pracce vyperu?Moc Vam dekuji-Tolar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř lis 30, 2011 10:10 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Dobry vecer pane Jardo.Setrim na green star,ale stavy chci pit alespon trochu.Mam klasik odstredivku.Jedu mrkev a ve sklenici mam platno do nehoz stava tece.Pak to domackam a stava mi prijde cista a je fajn.v platne zustane jeste hodne odpadu to umyju pod vodou a peru v pracce na 90.Pak pouziji znova.Je to celkove dobry napad?Neni to platno uz moc velky filtr?Je to dost piplacka a tak jestli to nedelam zbytecne,jde mi o kvalitu te stavy.Zkousel jsem i kapesnik a je to na stejno jak to platno.Dale myslite ze ty pesticidy v te pracce vyperu?Moc Vam dekuji-Tolar

Tak pesticidy asi vyperete, ale mě připadá zbytečné to takto filtrovat, to má význam u lidí s rozeběhnutou rakovinou, kde vláknina může vadit, ale u zdravého člověka je to podle mého názoru jedno.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz